Být vlajkonošem na olympiádě v Riu byl 'nezapomenutelný okamžik', říká Rafael Nadal

Rafael Nadal nesoucí vlajku Španělska v roce 2016

Rafael Nadal nesoucí vlajku Španělska v roce 2016

kde sledovat restart 90210

Ve světě bez pandemie by mnoho lidí na celém světě právě teď upřelo oči na olympijské hry v Tokiu v roce 2020. Koronavirus ale donutil organizátory odložit velkolepou událost na rok 2021 - což následně přimělo Španělský olympijský výbor (COE) vytvořit inspirativní video s několika jejich bývalými vlajkonoši, kteří se dělí o své olympijské zážitky. Jedním z nich byl světový tenista č. 2 Rafael Nadal, který hovořil o svých zkušenostech s tím, že byl na Olympijských hrách v Riu 2016 nositelem vlajky Španělska.

Moje osobní zkušenost s olympijskými hrami byla vždy neuvěřitelná: Rafael Nadal

Rafael Nadal měl původně nést španělskou vlajku pro olympijské hry v Londýně 2012. Ale zranění ho vyloučilo z akce a nahradil ho ozdobený basketbalista Pau Gasol.

obrázky cvičení tenisového lokte


Nadalova šance přišla brzy, hned na příštích olympijských hrách v Rio de Janeiru. Devatenáctinásobný grandslamový šampion na tento okamžik velmi rád vzpomíná a nazval jej „nezapomenutelným“.

Moje osobní zkušenost s olympijskými hrami byla vždy neuvěřitelná a být vlajkonošem v Riu je samozřejmě nezapomenutelný okamžik, “řekl Nadal. „Byl jsem nesmírně nadšený a byl to neuvěřitelný zážitek.

Rafael Nadal také dokázal udělat na svůj národ hrdý tím, že v tomto roce vyhrál zlatou medaili ve čtyřhře mužů. Nadal se spojil s krajanem Marcem Lopezem, aby ve finále porazil rumunské duo Florin Mergea a Horia Tecau se skóre 6-2 3-6 6-4.

Marc Lopez a Rafael Nadal se svými zlatými medailemi

Marc Lopez a Rafael Nadal se svými zlatými medailemi

hrbáč streamování notre dame

Nadal však zaostal v oddělení dvouhry, když ho v zápase o bronz porazil Kei Nishikori. Když se vrátíme ke své zkušenosti s držením vlajky svého národa na zahajovacím ceremoniálu, zdálo se, že Nadal překypoval radostí, když popisoval vše, co během tohoto prestižního okamžiku cítil:

Je těžké popsat skutečnost, že tento okamžik mohu sdílet se všemi svými spoluhráči, výběrem, s celou španělskou delegací. Energie, kterou člověk cítí, když tam vyjede uprostřed jakéhokoli zahajovacího ceremoniálu her, je nepopsatelná.
Rafael Nadal bude v Tokiu hledat třetí olympijskou medaili

Rafael Nadal bude v Tokiu hledat třetí olympijskou medaili

Rafael Nadal se bude snažit získat svou třetí olympijskou medaili na olympijských hrách v Tokiu 2021, pokud by akce pokračovala. Legendární Španěl projevil svou pokoru jako ochrannou známku tím, že vyjádřil naději, že budoucí vlajkonoši Španělska cítí stejné emoce jako v roce 2016:

Představte si skutečnost, že jste jako první vystoupil jako zástupce své země. Když jsem měl tu možnost, užil jsem si to naplno. Doufám, že si to stejně užijí i další, kteří přijdou.

Populární Problémy

Vše, co potřebujete vědět o streamování Goof Troop online právě teď, včetně toho, kde ho sledovat, postav, hlasového obsazení a dalších.

Snažíte se přijít na to, jak sledovat ceny Akademie online? Získejte přehled o možnostech živého streamování Oscarů 2019 bez kabelu zde.

Bývalí top 10 hráči Roberto Bautista Agut a David Goffin vedou zaplněné hřiště na ročníku Open Sud de France 2021, který se bude hrát v Montpellier od 22. do 28. února.

Jak uspořádat zahradní párty. Garden party je venkovní setkání se zahradní tématikou. Zahradní slavnosti se obvykle konají na jaře nebo v létě, protože je pěkné počasí a kvetou květiny. Nemusíte mít zahradu v ...

Chcete sledovat živý přenos Anderson Silva vs Jared Cannonier na UFC 237? Zde je kompletní přehled o tom, jak sledovat souboje legálně online.

Jak zabít čas na mezinárodním letišti Orlando (MCO). Čeká vás dlouhé čekání na mezinárodním letišti Orlando (MCO)? Pokud jste přiletěli alespoň dvě hodiny před odletem, jak bylo navrženo, ale dostali jste se přes oblast TSA ...