Jak čistit mopy

Váš mop čistí podlahy, ale co se stane, když potřebujete mop vyčistit? Udržet svůj mop čistý je ve skutečnosti opravdu snadné. Ve většině případů potřebuje mokrý mop mezi jednotlivými použitími opláchnutí, zatímco prachový mop stačí vytřepat. Každých pár použití bude vyžadovat hlubší čištění. V závislosti na typu mopu to lze provést ve dřezu, v pračce nebo dokonce v myčce. Poté nechejte mop uschnout a uložte jej na chladném a suchém místě, dokud jej znovu nebudete potřebovat.

Metoda 1 ze 4: Čištění mokrého mopu

 1. Obrázek s názvem Clean Mopy Krok 1

  1 Po každém použití opláchněte hlavu mopu. Jakmile budete s mopem hotovi, opláchněte hlavu horkou vodou, dokud nebude voda čistá. Poté vyždímejte mopovou hlavu tak úplně, jak je to možné, a nechte ji uschnout na dobře větraném místě. Než mop znovu uložíte, nechte jej zcela uschnout.
  • Pokud je to možné, nechte mop uschnout na slunci. Pokud je horký den, můžete jej dokonce nechat vyschnout venku, což pomůže proces urychlit.


 2. Obrázek s názvem Clean Mopy Krok 2

  2 Po čtyřech použitích namočte mop do čisticího roztoku. Váš mop bude potřebovat důkladné vyčištění každé tři až čtyři použití, nebo kdykoli to začne vtipně vonět. Vyčistěte hlavu mopu přidáním šálku nebo asi 237 mililitrů bílého octa nebo tří procent peroxidu vodíku nebo půl šálku (118,5 ml) bělidla do galonu (3,79 l) horké vody. Nechejte hlavu mopu namočit v roztoku po dobu deseti minut, než jej vyždímáte a necháte zaschnout.
  • Nepoužívejte bělidlo na houbové mopy nebo syntetické mopy. Způsobí degradaci materiálů. Místo toho zkuste roztoky octa nebo peroxidu.
  • Ujistěte se, že necháte mop uschnout v prostoru s dobrým větráním a uložíte jej bezpečně mimo dosah dětí a domácích zvířat.
 3. Obrázek s názvem Clean Mops Krok 3

  3 Odnímatelné hlavy mopu perte místo praní v pračce. Některé hlavy mopů, například ty, které jsou vyrobeny s ručníkem nebo látkovými proužky, mohou jít rovnou do prádla. Odpojte mopovou hlavu od rukojeti a umyjte ji na horké vodě. Poté jej nechte znovu uschnout na vzduchu a poté jej znovu připevněte k rukojeti.
  • Přidejte do praní víčko bělidla, které pomůže dezinfikovat vaši hlavu mopu.
  • Umyjte si hlavu mopu předměty, které vám nevadí zmlátit, jako jsou jiné čisticí hadry a ručníky.
 4. Obrázek s názvem Clean Mopy Krok 4

  4 Místo pračky jej opláchněte v myčce. Mopy s odnímatelnými hlavami lze mýt také v myčce. Jednoduše vyjměte mopovou hlavu a vložte ji do horního koše prázdné myčky. Přidejte šálek (237 ml) bílého octa do dávkovače pracího prostředku. Poté myčku spusťte v normálním cyklu. Jakmile cyklus skončí, vymačkejte zbývající vodu a nechte hlavu mopu před použitím vyschnout na vzduchu. reklama

Metoda 2 ze 4: Údržba prachového mopu

 1. Obrázek s názvem Clean Mopy Krok 5

  1 Po každém použití vytřeste hlavu mopu. Začněte čistit svůj suchý mop nebo mop na prach tak, že jej vytřepete, jakmile s ním budete hotovi. Tím odstraníte veškerý uvolněný prach. Nezapomeňte jej vytřepat v dobře větraném prostoru, kde vám nevadí, že se zapráší. K tomuto účelu může být dobrá garáž, kůlna nebo venkovní prostor.
 2. Obrázek s názvem Clean Mops Step 6

  2 Po každých třech použitích vysajte mopovou hlavu. Po každých třech nebo čtyřech použitích bude třeba vysát i váš mop. Poté, co potřásnete hlavou, jemně vysajte prach, který zbyl na mopu, hadicí vysavače a nástavcem na prachový kartáč.
 3. Obrázek s názvem Clean Mopy Krok 7

  3 Umyjte hlavu mopu v pračce. Hlavy prachových mopů by se měly prát pouze poté, co jsou znečištěné nebo velmi znečištěné. Omyjte je v jemném cyklu horkou vodou a jemným pracím prostředkem. Poté vymačkejte přebytečnou vodu a zavěste je na šňůru nebo stojan, aby je úplně vysušily, než je znovu použijete.
 4. Obrázek s názvem Clean Mops Step 8

  4 Vyčistěte suchou hlavu mopu ručně místo v pračce. Naplňte umyvadlo teplou vodou a mýdlem na nádobí a rukama odstraňte špínu z mopu. Poté ho vyždímejte horkou vodou, dokud nezmizí veškeré mýdlo, a nechte jej uschnout. reklama

Metoda 3 ze 4: Čištění parního mopu

 1. Obrázek s názvem Clean Mops, krok 9

  1 Vložky vyperte v pračce po každém použití. Většina parních mopů má odnímatelné látkové podložky, které se snadno čistí a udržují. Ujistěte se, že je hlava mopu dostatečně chladná na dotek, a vyjměte podložku. Poté jej vyperte v normálním cyklu s každodenním pracím prostředkem/
  • Zkuste vložit mopovou podložku s jiným množstvím prádla, abyste ji neprali sami. To je šetrnější k životnímu prostředí a také méně náročné na mopovou podložku.
 2. Obrázek s názvem Clean Mops Step 10

  2 Vyčistěte nádržku. Vyčistěte nádrž nebo nádrž parního mopu vyprázdněním a otřením vlhkým hadříkem nebo hadrem. Podle potřeby vyměňte špinavé utěrky, aby nedošlo k opětovnému znečištění vnitřku nádrže.
 3. Obrázek s názvem Clean Mops Step 11

  3 Vyčistěte povrch mopu. Po každém použití otřete suchým ručníkem nebo hadrem celý povrch parního mopu. To pomáhá setřít nahromaděné nečistoty a odvádí veškerou vlhkost, která zde zůstala po vytření. reklama

Metoda 4 ze 4: Uložení mopu

 1. Obrázek s názvem Clean Mopy, krok 12

  1 Před uložením mopu nechte úplně zaschnout. Uchování mopu za mokra podporuje růst plísní a bakterií. Nechte hlavu mopu úplně uschnout, než ji uložíte, aby vám hlava mopu déle vydržela.
 2. Obrázek s názvem Clean Mops Step 13

  2 Suché mopy a houbové mopy skladujte s hlavou vzhůru. Suché mopy, houbové mopy a další mopy s plochými hlavami by měly být skladovány hlavou vzhůru. To udržuje jejich hlavy mimo podlahu a mimo prach a nečistoty, když se nepoužívají. Pomáhá jim také lépe udržovat tvar.
 3. Obrázek s názvem Clean Mops Step 14

  3 Hlavy mokrého mopu strun a pruhů skladujte odděleně od rukojeti. Tradiční mokré mopy by měly být skladovány tak, aby jejich struny nebo pásy mohly přirozeně viset. Pokud je to možné, nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je zavěsit hlavu na háček nebo stojan na zeď, odděleně od držadla.
  • Pokud nemůžete uložit hlavu mokrého mopu odděleně od rukojeti, uložte mop hlavou nahoru. Může to způsobit určité deformace, ale je to hygieničtější a pomůže to vašemu mopu vydržet déle.
 4. Obrázek s názvem Clean Mops Step 15

  4 Uchovávejte mop na suchém místě. Abyste zabránili růstu plísní na hlavě mopu, uchovávejte je na suchém místě. Skříň nebo jiný vnitřní prostor obecně funguje dobře. Garáže, které nejsou regulovány teplotou, a prádelny však nejsou vždy tím nejlepším nápadem, protože tyto mohou být vlhké.
 5. Obrázek s názvem Clean Mops Step 16

  5 Podle potřeby vyměňte mop. Kdy přesně budete svůj mop potřebovat vyměnit, bude záviset na tom, jak často jej používáte a na co jej používáte. Obecně však mopová hlava vydrží asi tři měsíce. Pokud váš mop zapáchá i po dezinfekci nebo pokud má nadále problémy s růstem plísní, okamžitě jej vyměňte. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Rukojeť mopu otřete podle potřeby vlhkým ručníkem nebo použijte dezinfekční ubrousek k odstranění mastnoty a silnějších nečistot.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nevkládejte hlavy mopu do myčky.
 • Nekombinujte chemikálie. Míchání chemikálií může vést k neznámým reakcím, které mohou způsobit, že jsou nebezpečné na dotek nebo mohou vytvářet škodlivé výpary.
 • Při čištění nádrže nebo těla parního mopu nepoužívejte čisticí prostředky a čisticí prostředky pro domácnost.
reklama

Populární Problémy

America Ninja Warriors bylo vždy velmi zábavné sledovat. Chtěli jste však někdy tento sport vyzkoušet sami? Tento wikiHow vás naučí, jak můžete najít tělocvičny a soutěže, abyste mohli začít na cestě stát se ninja válečníkem. Najdi...Rafael Nadal bude soupeřit s Keiem Nishikorim, když se pokusí rezervovat si místo v semifinále.Jak se zbavit náušnic. Earwigs, nebo pincher bug, může být nepříjemné, ale je možné se jich zbavit. Tyto chyby jsou relativně neškodné, ale budou hodovat na listech rostlin a rozpadajícím se dřevě, což způsobí poškození. Earwigs daří ve vlhkém ...

Krystaly Swarovski vytvářejí ohromující šperky, ale udržovat je čisté může být někdy výzva. Krystaly Swarovski mají tenké ochranné zlaté nebo rhodiové pokovení, což omezuje metody čištění šperků, které lze bezpečně použít ....Jak hrát práci v pizzerii na Robloxu. Work at a Pizza Place je zábavná hra Roblox. Děj hry je pracovat v Pizza Builder Brother a zažít různá povolání, abyste vydělali peníze na přizpůsobení svého ...„The American Game“ je nový dokumentární seriál od ESPN o historii školního fotbalu. Zde je návod, jak sledovat epizody online bez kabelu.