Jak hrát badminton lépe

Badminton je zábavný sport a skvělá forma cvičení. Chcete-li být vyřazeným badmintonistou, musíte mít bleskurychlé nohy, silnou techniku ​​a mazaný smysl pro strategii. Pokud už umíte hrát badminton, ale chcete svou hru pozvednout, budete muset najít způsob, jak maximalizovat své přednosti a využít slabiny svého protivníka.Badmintonové techniky, cvičení a rozcvičkaZákladní badmintonové techniky


Cvičení na budování badmintonové vytrvalosti a agility


Rozcvička na badminton

Část 1 ze 3: Zvládnutí základů

 1. Obrázek s názvem Zahrajte si lépe badminton Krok 1

  1 Většinu času se snažte trefit střed míčku. Pokaždé byste měli narazit na kulatý gumový střed neboli „sladké místo“ raketoplánu. Tuto techniku ​​si můžete procvičit tak, že se podíváte přímo do středu raketoplánu, když zasáhnete výstřel nad hlavou. Můžete také cvičit rukama a pokusit se získat pocit z raketoplánu.
 2. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 2

  2 Trefte raketoplán na vrchol jeho oblouku. Chcete -li těžit z rychlosti a výšky generované raketoplánem, zasáhněte jej v horní části jeho oblouku. To vám umožní střílet vraha nad hlavou a mít větší kontrolu nad polohou raketoplánu. Nečekejte, až se k vám raketoplán přiblíží, jinak ztratí na síle a výšce.
 3. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 3

  3 Poté, co narazíte na raketoplán, se vždy vraťte do středu hřiště. Vraťte se doprostřed zadní části kurtu. To bude pro vašeho protivníka obtížnější vás obejít a zasáhnout raketoplán na místo, kam se nedostanete. Postavením doprostřed hřiště při pohybu nohou a přípravou na další výstřel se dostanete do „polohy připravenosti“.
 4. Obrázek s názvem Zahrajte si badminton lépe Krok 4

  4 Trefte raketoplán směrem k zadní linii. Zasažení raketoplánu směrem k zadní linii vyžaduje přesnost a sílu a váš protivník bude muset zamíchat dozadu a zasáhnout raketoplán se značným množstvím síly, aby vám odpal vrátil. Pokud si nejste jisti, kam příště zasáhnout raketoplán, a zadní linie je dokořán, namiřte tam. Na začátku mířte raketoplán trochu před zadní čáru, abyste se nedopustili chyby, pokud spadne za hranice zadní čáry.
 5. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 5

  5 Procvičte si práci nohou. Badminton je jako squash - úspěch spočívá v práci nohou. Pokud jste na hřišti s plochými nohami, nebudete moci vrátit své střely. Místo toho zůstaňte na špičkách, pohybujte chodidly nahoru a dolů, zatímco čekáte na návrat výstřelu, a pohybujte chodidly tam a zpět a ze strany na stranu malými pohyby, abyste se umístili, abyste střelu vrátili. Nebuďte líní a natáhněte příliš širokou ruku, abyste se pokusili vrátit raketoplán - místo toho provádějte drobné pohyby nohama, dokud nebude raketoplán v dokonalé poloze. K procvičení vám může pomoci několik cvičení:
  • Dřep ve skoku - položte obě ruce na záda a pak pokrčte kolena co nejníže. Potom vyskočte tak vysoko, jak můžete. Toto cvičení proveďte v 10 opakováních. Toto cvičení posílí vaše kolena a jádro, takže v zápase můžete udělat perfektní skákací smeč.
  • Agility ladder - S tímto vybavením můžete cvičit různě. Pomůže vám to nejen zlepšit práci nohou, ale také vám pomůže zlepšit vytrvalost.
  • Výpady - Někteří lidé neradi dělají toto cvičení, ale ve skutečnosti vám to pomůže vybudovat svaly na nohou, zejména na vaší čtyřkolce. Doporučil bych vám, abyste udělali 10 opakování skoku zepředu a také 10 opakování z boku. Když to děláte, ujistěte se, že děláte velké výpady. To vám pomůže snadno se dopravit raketoplánem, zejména na přední hřiště. Nezapomeňte to udělat také správnou technikou.
  • Stínová práce kolem hřiště (s nebo bez raketoplánu) - Jakmile zvládnete, jak se s raketoplánem vypravit v každém rohu hřiště. Požádejte partnera nebo trenéra, aby vám pomohl ukázat na roh na hřišti, poté proveďte práci nohou směrem k bodu, na který ukázal on/ona.


 6. Obrázek s názvem Zahrajte si badminton lépe 6. krok

  6 Procvičte si krátké podání. Ať už hrajete dvouhru nebo čtyřhru, krátké podání zaskočí vašeho protivníka. Nebude to očekávat a možná nebude moci doběhnout, aby včas vrátil podání. Abyste zasáhli krátké podání, neměli byste jen lehce zasáhnout raketoplán, jinak spadne na vaši stranu hřiště. Místo toho udeřte do vyššího kontaktního bodu a místo před raketou jej položte blíže k raketě.
 7. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 7

  7 Procvičte si dlouhé podávání ve dvouhře. Ve dvouhře zasáhne soupeře nepřipravený zásah dlouhým podáním až do zadní části obslužné čáry. Možná stojí před raketoplánem a může ho úplně minout, nebo nemusí mít dost síly na to, aby ho vrátil. Abyste zasáhli delší podání, nechte raketoplán spadnout před sebe, když švihnete raketou více dozadu téměř na úroveň ramen, abyste vygenerovali větší hybnost, než vyrazíte dopředu a zasáhnete raketoplán.
 8. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 8

  8 Nikdy se nevzdávej. Vždy se snažte zasáhnout raketoplán. reklama

Část 2 ze 3: Využití slabin vašeho protivníka

 1. Obrázek s názvem Play Betminton Better Krok 9

  1 Pochopte hru svého soupeře. Když hrajete nového soupeře, ať už je to na soutěži nebo během přátelské hry na rodinné výpravě, měli byste zhodnotit hru svého soupeře, i když se rozcvičujete. Měli byste se zamyslet nad několika hlavními věcmi: pokud je váš soupeř spíše agresivním nebo defenzivním hráčem, pokud je jeho dominantní střelou forhend nebo bekhend, a jakékoli slabiny, jako je pomalá práce nohou nebo slabý drop shot, můžete využít.
 2. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 10

  2 Nechte soupeře pohybovat se po hřišti. Nezasahujte všechny své rány do stejného místa na hřišti, kde bude soupeř schopen předvídat váš další tah pokaždé. Místo toho zamíchejte věci odpalováním a následným výstřelem na základní čáru nebo přesunem soupeře z pravé na levou stranu hřiště. Pohyb zepředu do zadní části hřiště je obzvláště ošidný, pokud váš soupeř nemá velmi hbité nohy.
 3. Obrázek s názvem Play Badminton Better Step 11

  3 Střílejte směrem k bekhendu svého soupeře. Mnoho hráčů je na straně bekhendu slabších, takže zkuste střílet směrem k bekhendu svého soupeře a zjistěte, zda to způsobí, že váš protivník vrátí méně střel. Pokud ano, pokračujte ve zneužívání bekhendu svého soupeře.
  • Váš bekhend je levá strana pro praváky a pravá strana pro leváky.
 4. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 12

  4 Udeřte jednoduchým krátkým výstřelem. Když jste u sítě, jednoduše zasáhněte raketoplán krátce, jen stěží na stranu protivníka. To způsobí, že váš soupeř uteče a zaskočí ho to. Je to skvělá technika, pokud je váš soupeř umístěn v blízkosti zadní linie. Pokud váš soupeř ví, že se chystáte provést krátkou střelu, musíte raketoplán přelétnout přes soupeře nebo na jinou stranu, a pokud jste to neudělali, váš protivník přeletí raketoplán poblíž zadní linie.
 5. Obrázek s názvem Zahrajte si badminton lépe 13. krok

  5 Změňte směr raketoplánu. Pokud váš protivník zasáhne raketoplán přímo na vás, zasáhněte raketoplán jiným směrem, místo abyste jej zasáhli přímo zpět na soupeře, kde bude očekávat, že se dostane. To bude fungovat zvláště dobře, pokud raketoplán generuje hodně hybnosti. Pokud jste rychlí na nohou, můžete změnit směr raketoplánu a nedat soupeři dostatek času na reakci na rychle se pohybující raketoplán.
 6. Obrázek s názvem Zahrajte si lépe badminton Krok 146 Udeřte drop drop následovaný střelou do zadní části kurtu. Pokud jste zvládli drop shot, pak jej použijte, aby váš soupeř vyběhl až k přední části kurtu. Poté vraťte další střelu až do zadní části kurtu. To nejen donutí vašeho protivníka rychle se postavit na nohy, ale také ho to zaskočí. Je to také skvělý způsob, jak unavit soupeře.
  • Chcete -li provést drop shot, zasáhněte raketoplán zlehka, aby jen prošel sítí.
 7. Obrázek s názvem Zahrajte si badminton lépe Krok 15

  7 Nechte soupeře hrát svůj styl hry. Pokud rádi zůstáváte poblíž sítě, podávejte krátké, odpalované rány a dělejte vše, co je v vašich silách, abyste se ujistili, že váš protivník nemůže zasáhnout raketoplán na zadní čáru. Pokud vám více vyhovuje zadní čára, podávejte dlouhé a rychlé rychlé střely, aby vás soupeř neměl šanci posunout k síti. Nechte soupeře ztratit veškerou kontrolu, když hrajete svůj herní styl, a maximalizujte své přednosti. reklama

Část 3 ze 3: Zvládnutí pokročilejších technik

 1. Obrázek s názvem Play Badminton Better Step 161 Nakrájejte si čisté střely. Díky tomu se raketoplán otočí a spadne nepředvídatelným směrem. Chcete -li rozstřílet síťovou střelu, začněte dopředný pohyb jako obvykle a poté přesuňte raketu dovnitř a rozřízněte raketu kolmo na střed ptáčika. Váš protivník bude očekávat, že trefíte birdie přímo dopředu, zatímco ve skutečnosti se bude točit cross Court.
 2. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 17

  2 Nakrájejte své záběry. Chcete -li to provést, rozřízněte raketu nebo ji přesuňte kolmo přes střed raketoplánu, když je ve vzduchu. To způsobí, že raketoplán ztratí velkou část hybnosti a rychle spadne na soupeřovu stranu poblíž sítě.
 3. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 183 Rozbijte raketoplán. Smashing je, když trefíte raketoplán ze všech sil na vrchol jeho oblouku. Namiřte svou volnou ruku na raketoplán, abyste sledovali jeho dráhu, a poté švihněte raketou přes hlavu, trefte střed ptáčka a rozdrťte jej dolů na soupeřovo hřiště. Je to podobné jako v tenisu.
  • Když rozbíjíte raketoplán, cíl je stejně důležitý jako síla. Neslepujte raketoplán jen slepě, jak jen můžete - měli byste se pokusit mířit buď co nejdále od soupeře, nebo přímo na tělo soupeře, aby byl zaskočen.
 4. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 19

  4 Skočte, než rozbijete raketoplán. Jakmile zvládnete standardní smeč, můžete si při rozbíjení raketoplánu procvičit skákání nahoru. To vám dodá ještě větší dynamiku a raketoplán padne na soupeřovo hřiště ještě rychleji. Jen vyskočte o jednu nebo dvě nohy, zaměřte hrudník a tělo ve směru, kterým chcete, aby se raketoplán vydal, a rozbijte jej ve středu oblouku.
 5. Obrázek s názvem Play Badminton Better Krok 205 Nerozbíjejte raketoplán pokaždé. Smash by měl být použit v době, kdy je raketoplán vysoko ve vzduchu a máte dost času na přiblížení - mělo by to skončit ve váš prospěch. Pokud raketoplán rozbijete při každé příležitosti, unaví vás ruce a riskujete, že ho v nevhodných chvílích rozbijete do sítě.
 6. Obrázek s názvem Zahrajte si badminton lépe Krok 21

  6 Vždy naplánujte svůj další krok. Začínající hráč je šťastný, když zasáhne raketoplán přes síť. Pokročilý hráč chápe, že dobrá hra badmintonu je jako šachová partie - vždy byste měli trefovat moudře, abyste soupeře přesunuli přesně na místo, kde ho chcete mít, abyste mohli zasáhnout následující ránu. Vždy si naplánujte další tah a myslete vždy o krok před svým protivníkem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu bránit proti smeči? Obvykle, pokud váš protivník zasáhne úder přímo na vás, instinktivně se pokusíte zasáhnout jej zpět ve stejné pozici, což pravděpodobně způsobí, že raketoplán zasáhne síť. Místo toho rychle ustoupíte z cesty a narazíte na raketoplán bokem, snížíte tím riziko zasažení sítě a také vás ochrání před smečem.
 • Otázka Jak mohu přestat být tak nervózní, když hraji turnaj? Zhluboka se nadechněte a snažte se nemyslet na to negativní. Nebojte se o vítězství v kole, soustřeďte se na to, abyste hráli co nejlépe. Čím budete klidnější, tím lépe budete hrát (a tím více to bude nervovat vašeho protivníka).
 • Otázka Jsem velmi líný a pomalý, co mám dělat? Julia G. Cvičit, cvičit, cvičit. Začněte cvičením s rodiči, příbuznými a blízkými přáteli. Potom, až budete mít pocit, že máte nějaké dovednosti, začněte chodit na badmintonové kurzy. Nezáleží na tom, jestli jste zpočátku pomalí; vaše rychlost se bude zdokonalovat.
 • Otázka Jak se mohu vyhnout nárazům? Jaká pozice by k tomu měla být zachována? Pokuste se udržet soupeře mimo stráž pomocí vrhaček a mínů na zadní stranu kurtu a nedělejte vysoké střely, které by poskytly čas na přípravu smeče. Udržujte svého protivníka vždy v pohybu a mimo rovnováhu.
 • Otázka Jak dlouho musím každý den cvičit? Pokud byste chtěli být opravdu na úrovni turnaje, budete muset každý den cvičit alespoň několik hodin. Vaše praxe může zahrnovat vytrvalostní silový trénink spolu s badmintonovým cvičením.
 • Otázka Mám změnit svůj herní styl, pokud můj soupeř zjistí moji slabost? Můžete, ale mějte na paměti, že náhlá změna vašeho herního stylu může oslabit vaše dovednosti, dokud si na nový styl nezvyknete, takže vás to může odrazit.
 • Otázka Jak držím badmintonovou raketu? Držte raketu volně, ale stále dostatečně pevně, aby vám nevypadla z rukou. Položte prsty tak, aby prostor mezi palcem a ukazováčkem tvořil směsici „U“ a „V“.
 • Otázka Jak poznám, kde můj protivník s největší pravděpodobností vrátí můj výstřel? Neexistuje žádný skutečný způsob, jak předpovědět, kde váš protivník vrátí střelu, ale existují určité náznaky. Hledejte stopy, například kde je jejich tělo obráceno. Většina hráčů otočí své tělo směrem, kam zasáhne. U některých hráčů můžete sledovat jejich raketu. Hráč například může vytáhnout raketu dozadu, pokud hodlá zrušit pokles, zatímco pokud by měl spadnout, nevytáhl by. Na pokročilejších úrovních budou tyto indicie méně zřejmé nebo mohou být dokonce červenými sledi, ale je to dobrý začátek.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob držení rakety? Použijte palec a ukazováček, další tři prsty pod palcem a ukazováčkem. Držte pevně, zvláště když je to bekhend.
 • Otázka Jaké boty je nejlepší na badminton nosit, aby mě nebolela kolena? Aby vás na tvrdém hřišti nebolí nohy, investujte do dobrých bot. Přejděte do místního obchodu se sportovní obuví a požádejte o obuv typu „cross trenér“ nebo „kurt“ s extra podporou. Nekupujte „běžecké boty“ pro badminton, protože tyto druhy obuvi nabízejí malou oporu a nefungují dobře na tvrdém povrchu hřiště.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Komunikace je ve čtyřhře klíčem. Zavolejte na výstřel a řekněte svému partnerovi, aby 'nechal' výstřely, které jdou ven. Používejte vizuální komunikaci a nechte hráče, který nevidí svého partnera, aby se rozhodl takticky. Když jste například před svým partnerem, rozhodujete se, které záběry pořídíte a kam se přesunete. Udělejte to rychle, aby váš partner nezůstal hádat.
 • Při výběru partnera dvojníka byste měli mít oba podobnou sílu a dovednosti. I když vaše střely nejsou skvělé a vy jste špatní v obraně, je důležité, aby vám váš partner pomohl zlepšit rozhodování a mohli společně pracovat na překonání svých slabin.
 • Pokud je to možné, zkuste poslat kuželku do zadní řady hřiště.
 • Křížové odpaly a křížové podání udělají kouzlo. Zkuste raketoplán shodit šikmo poblíž sítě. Je jednodušší zneškodnit protivníka.
 • Pokud se snažíte o krátké podání, nakloňte raketu, jakmile narazíte na podání. To povede k viklajícímu se raketoplánu, takže bude pro soupeře těžší vrátit se s přesností nebo silou.
 • Prostudujte si slabiny svého protivníka. Je jeho bekhend slabý? Má potíže s vrácením nárazů do těla, vracením kapek, pohybem dozadu atd.? Je ve čtyřhře jeden hráč slabší než druhý? Je jeden lepší na síti než druhý?
 • Ve čtyřhře se vyhněte měkkému zablokování. Vepředu stojí osoba, která čeká, až ji zachytí. Místo toho jej zvedejte zpět, dokud neodezní slabší střelu, kterou můžete protiútokovat.
 • Nespoléhejte na svou paži. Místo toho pracujte zápěstím, abyste si zachovali výdrž. Dobrá hra na zápěstí je také nutná k procvičení pokročilejších technik střel. Chcete -li získat větší sílu, držte uvolněný úchop a v okamžiku nárazu ho přitáhněte.
 • Stručně řečeno, pokud jste si docela jisti, že váš soupeř nemůže vrátit vaši ránu do zadních čar, můžete se postavit blíže k síti. Pamatujte, že to jsou pouze předpoklady; stále musíte mít na paměti další možnosti, abyste nebyli zaskočeni.
 • Čisté záběry jsou choulostivé. Chcete -li je ovládat přesněji, pošlete je prsty tam, kam chcete.
 • Zaměřte se na čtyři rohy opačné strany.
 • Když vám váš protivník dá bekhendový úder, zkuste jej převést na forhend tak, že zahrajete kolo, kdy to bude možné.
 • Pokud hrajete čtyřhru, při podání by se měl podávající přiblížit k síti a donutit protivníky, aby do ní dlouho zasahovaly. Váš partner, který je za vámi, to pak může snadno vrátit.
 • Mnoho lidí se naučí vždy po každém výstřelu vrátit se přesně do středu hřiště. To je ve skutečnosti nesprávné. Vaše „základna“ se mění v závislosti na typu výstřelu, který provedete. Když například zasáhnete síťovou střelu, nakloníte svou základnu blíže dopředu. Čím blíže je birdie k síti, tím více stojíte vpřed, protože pro soupeře je těžší vás tlačit zpět. (Pokud se o to pokusí, je jen zřídka, že se raketoplán dostane do zadních linií, takže si nemusíte dělat starosti s jeho zakrytím.) Když se zvednete dozadu, možná se budete chtít vrátit také, abyste se připravili na smeč (zvláště když trefíte vysoko a mělce). A když smečujete ve dvouhře, váš protivník to téměř vždy zablokuje dopředu, takže se připravte na postup vpřed.
 • Rychle zasáhněte raketoplán. Tato technika zmate vaše protivníky.
 • Se službou buďte vždy přesní a klamaví. Chovejte se například tak, že budete sloužit vpředu, ale budete sloužit vzadu.
 • Bekhendová smeč je dobrý tah, jak zaskočit protivníka.
 • Zkuste udělat napůl rozbité. Mají poloviční rychlost a cestují poloviční vzdálenost. Procvičte si to s někým, koho znáte. Zahrnuje práci zápěstí vyskočením a rozbitím pouze zápěstím.
 • Pokud chcete trefovat smeč, nacvičte si seskok jednotky a opakujte to 10krát. To vám pomůže rozbít těžší a lepší.
 • Vždy se vraťte do středu své strany, aby vás soupeř nedokázal unavit.
 • Pokročilí hráči vědí, jak používat podvod, takže se snažte nehádat, jaký bude další výstřel.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Deskové šortky
 • 2-4 hráči
 • Bedmintonové hřiště
 • Badmintonová síť
 • Raketa
 • Shuttlecock (s)
 • Dobrá sportovní obuv

Populární Problémy

Tady je. Vykopává to na fotbalovém hřišti. Dává vítězný gól a všichni jásají. Později ji uvidíte v roztomilých džínách a vypasovaném grafickém tričku s opravdu hezkým bočním copem. Myslíte si: ‚Páni, chci být jako ...Novak Djokovic chce, aby se daviscupové zápasy odehrály na šesti místech, nikoli jen na jednom. Djokovič také chválil organizátory Poháru ATP za to, jak soutěž naplánovali.

VCU staví v pátek na rekord 6: 0 proti talentovanému týmu Purdue. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry bez kabelu.Přečtěte si více, abyste našli jedny z nejúžasnějších tenisových oděvů.Georgia Southern se v sobotu utká s UL Monroe ve fotbalovém zápase Sun Belt. Zde je návod, jak hru sledovat.