Jak nosit ortézu na tenisový loket

Tenisový loket je bolestivý stav, ke kterému dochází, když jsou šlachy v lokti namáhány opakujícími se pohyby, jako je hraní tenisu nebo malování. Ortéza pomáhá podporovat vaše přepracované šlachy a dočasně ulevit od bolesti. Výběrem dobře padnoucí ortézy a jejím správným nasazením můžete zmírnit nepříjemné příznaky a vrátit se ke svým oblíbeným aktivitám. Uzdravení vašich přepracovaných šlach trvale bude vyžadovat spíše odpočinek než jen rovnátka.existuje ortéza na tenisový loket

Část 1 ze 2: Výběr ortézy

 1. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 1

  1 Široký výběr najdete v místním obchodě se sportovním zbožím. Kupte si ortézu v místní drogerii nebo v obchodě se sportovním zbožím. Váš obchod se sportovním zbožím může mít větší výběr rovnátek a stylů, stejně jako profesionálové, kteří vám pomohou s montáží ortézy a ukážou vám, jak ji správně nosit.
  • Pokud váš tenisový loket začal po použití nové rakety, přineste raketu do obchodu. Můžete se zeptat profesionála v obchodě, jestli je to dobrá váha a velikost, abyste se ujistili, že to nepřispívá k vašemu problému.
 2. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 2

  2 Změřte obvod předloktí 1 palec (2,5 cm) pod loktem. Vyberte správnou velikost rovnátka tak, že provedete toto měření pomocí páskového měřiče a porovnáte jej s tabulkou velikostí na zadní straně balení rovnátek. Velikost obvykle přichází v unisex malé, střední a velké.
  • Většina rovnátek má pěnovou vrstvu, která jde přímo proti paži, a také tkaný popruh, který poskytuje přidanou podporu vašim přepracovaným šlachám. Některé rovnátka jsou dodávány také s malým gelovým balením, které lze zmrazit a použít k úlevě od otoků.
  • Většina tenisových loketních rovnátek je vyrobena tak, aby seděla na obě paže. Není nutné vybírat rovnátka pro konkrétní stranu.
 3. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 3

  3 Vyberte si ortézu s popruhem o šířce 1,97 palce (5 cm) až 3,15 palce (8 cm). Nepoužívejte ortézu s tenčím podpůrným popruhem, protože popruh může být příliš tenký, aby dostatečně stlačil zanícené šlachy. Velikost tohoto popruhu je větším podpůrným faktorem než celková velikost rovnátka.
  • Některá rovnátka jsou krátká, jen o málo širší než popruh a jiná jsou delší a zasahují po obou stranách lokte. Jaký styl zvolíte, je věcí osobních preferencí.
  • Každá výztuha má obvykle podpůrný popruh na stejném místě a provádí stejnou práci.
 4. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 4

  4 Vyberte ortézu s omyvatelnou tkaninou, například s polstrovanou pěnou. Umývejte si ortézu každý týden, abyste zabránili růstu bakterií, zvláště pokud ji nosíte během cvičení. Ruční praní ve studené vodě s použitím jemného mýdla o velikosti desetníku. Ortézu opláchněte čistou vodou a nechte ji uschnout na vzduchu.
  • Ruční praní zajistí, že vaše ortéza nebude v pračce oslabena nebo se nebude ohýbat.
  reklama

Část 2 ze 2: Nasazení Brace

 1. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 5

  1 Přečtěte si pokyny výrobce. Přečtěte si pokyny výrobce a seznamte se s ortézou. Pokyny budou popisovat různé části vaší ortézy a způsob, jakým by se měla nosit.
  • Máte -li pochybnosti, odkažte se na pokyny výrobce týkající se těchto pokynů, které jsou vhodné pro většinu rovnátek, ale ne pro všechny.
 2. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 6

  2 Otevřete ortézu. Uvolněte popruhy suchého zipu držící ortézu pohromadě a vytáhněte opačné strany ortézy od sebe. Ortéza by měla být otevřená, abyste ji mohli snadno přetáhnout přes paži.
 3. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 7

  3 Nasaďte si ortézu na paži. Navlečte ruku a předloktí do rovnátka. Vytáhněte ortézu nahoru předloktím, dokud nebude horní část podpůrného popruhu přibližně 1 palec (2,5 cm) pod loktem.
  • Pokud má ortéza dlahu předloktí, otočte ji dlahou tak, aby byla umístěna na straně palce vaší paže.
 4. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 8

  4 Loketní ortézu umístěte tak, aby polštář šlachy směřoval ven. Posuňte ortézu tak, aby polstrovaná oblast, která bude podporovat vaši šlachu, byla v horní části předloktí směrem ven. To obvykle znamená, že popruh stlačující šlachu bude zajištěn na spodní straně vašeho předloktí.
  • V závislosti na výztuze může být tímto polštářem šlachy vzduchový obal nebo pěna.
 5. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 9

  5 Utáhněte ortézu, dokud nebude pohodlná, ale nebude nepohodlná. Pomocí nastavitelného popruhu natáhněte ortézu tak, aby byla nyní ve správné poloze. Měli byste být schopni uchopit raketu - nebo udělat pěst - aniž by ortéza omezovala váš oběh. Ortéza by však měla být také dostatečně pevná, aby se nepohybovala po vaší paži.
 6. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 10

  6 Podle potřeby proveďte jakékoli úpravy pro pohodlí. Pokuste se o aktivitu, která vám způsobuje bolest při nošení ortézy. Pokud vám to připadá trochu těsné, uvolněte to. Pokud se vám zdá, že vám neposkytuje dostatečnou podporu, zkuste je zpřísnit. Upravte ortézu tak, abyste cítili největší úlevu.
 7. Obrázek s názvem Noste ortézu na tenisový loket Krok 11

  7 Noste ortézu, kdykoli potřebujete další podporu. Noste rovnátko při bolestivé činnosti nebo při celodenním chození, pokud chcete více podpory. Nošení ortézy vám neublíží, pokud jste si ji nesprávně nasadili.
  • Pokud si nejste jisti, zda si dát na sebe ortézu, poraďte se s lékařem, tenisovým profesionálem nebo fyzickým terapeutem. Všechny vám mohou pomoci cítit se sebevědomě při nošení vaší ortézy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho držím ortézu během dne? Málokdy dělám nějakou namáhavou činnost, jen běžné občasné zvedání. Nechám si to celý den, sundám si to před spaním? Pokud byste chtěli mít větší podporu po celý den, můžete ji nosit celý den a pak ji v noci sundat. Pokud při zvedání potřebujete jen oporu, pak funguje i nošení při této činnosti.
 • Otázka Mohu nosit ortézu přes tričko s dlouhým rukávem? Moje nosím přes košile s dlouhým rukávem. To jen dodává extra pohodlí. Jen si musíte být více vědom toho, že se pohybuje.
 • Otázka Jak dlouho to musím nosit? V minulosti jsem ji musel nosit několik měsíců, než se tendinitida konečně uzdravila. To však zahrnovalo časté cestování a přenášení/tahání/zvedání kufrů, které někdy dosahovaly až 50 liber.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte tenisový loket, promluvte si s tenisovým profesionálem o svém úchopu. Úzký úchop může způsobit, že šlachy budou pracovat přesčas, a úprava vaší techniky vám může pomoci zmírnit bolest.
 • Chcete -li zmírnit tenis pod symptomy bez ortézy, dejte si pár dní volno od činnosti, která zhoršuje vaše zranění.

reklama

Varování

 • Vzhledem k povaze tohoto stavu by ortéza tenisového lokte, která správně sedí, měla okamžitě zmírnit příznaky tenisového lokte. Pokud vaše ortéza nezbavuje vaše příznaky nebo je zhoršuje, obraťte se na svého lékaře na konzultaci.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Při výcviku domácího mazlíčka je důležité používat správné zásoby. Před nákupem se zeptejte svého veterináře nebo jiných majitelů domácích zvířat, jaké položky používají a doporučují. Pak se na tyto položky podívejte sami v obchodě nebo ...Proslulý tenisový trenér Roger Rasheed věří, že přítomnost Rogera Federera v rozhovoru GOAT (Greatest Of All Time) není jen o číslech, ale také o jeho vlivu na tenis.

Jak změřit ledničku. Při nákupu chladničky je lákavé si představit, že jednoduše najdete lednici, která se pohodlně vejde do prostoru, kam ji plánujete umístit. Existují však další věci, které musíte ...Nationals and Dodgers se setkají ve čtvrtek na Hře 1 NLDS. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.River Plate a Palmeiras se setkají v semifinále Copa Libertadores. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste ve Spojených státech.

Bruins se ve čtvrtek utkají s ďábly v otvíráku sezony NHL 2021 každého týmu. Zde je návod, jak můžete sledovat hru živě online, pokud nemáte kabel.