Jak zacházet s tenisovým loktem

Tenisový loket, také známý jako laterální epikondylitida, je zranění, které je důsledkem přílišného nebo příliš intenzivního používání svalů a šlach v předloktí. Způsobuje bolest kolem lokte a při natažení paže. Většina případů tenisového lokte se uzdravuje sama pomocí opatření domácí péče, jako je odpočinek a namrzání postižené oblasti. Možná však budete muset navštívit lékaře, pokud máte vážné zranění nebo pokud se vaše bolest během několika dní nezlepší. Váš lékař může doporučit fyzioterapii, protože provádění konkrétních úseků a cvičení vám může pomoci uzdravit se zabránit opakovanému zranění .tenisové tipy pro začátečníky

Metoda 1 ze 4: Používání opatření domácí péče

 1. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Krok 1

  1 Přestaňte dělat činnosti, které způsobily zranění. Pokud jste se právě zranili, okamžitě přestaňte dělat jakoukoli činnost, která zahrnuje váš loket. Pokud si nejste jisti, jak si poraníte loket, vyhněte se všem činnostem, které vám způsobují bolest nebo nepohodlí v lokti. Pokuste se použít postižený loket co nejméně a vyhněte se jakémukoli pohybu, který ho dráždí. Mezi příklady aktivit, kterým je třeba se vyhnout, patří:
  • Sporty, kde házíte, chytáte nebo trefujete míč raketou
  • Opakující se pohyby, jako je bušení
  • Zvedání těžkých předmětů
  • Podepřete svou tělesnou hmotnost pažemi, například cvičte kliky
 2. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Krok 2

  2 Naneste led na postižené loket po dobu 15 minut 3 až 4krát denně. Zabalte balíček ledu čistou utěrkou nebo papírovou utěrkou a přitlačte ji na postižený loket. Držte balíček ledu na místě asi 10 až 15 minut a poté jej vyjměte. Před použitím dalšího balíčku ledu nechte teplotu pokožky normalizovat.
  • Neaplikujte led na holou kůži. Mohlo by dojít k omrzlinám a poškození kůže.

  Spropitné : Pokud nemáte ledový sáček, dobře funguje pytel mraženého hrášku nebo kukuřice zabalený v ručníku nebo papírovém ručníku. 3. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Krok 3

  3 Vezměte si volně prodejný lék proti bolesti. Pokud vám loket způsobuje bolest, můžete si vzít volně prodejný lék proti bolesti, jako je ibuprofen, naproxen nebo acetaminofen. Řiďte se doporučeními výrobce, kolik máte užívat a jak často. Nepřekračujte doporučenou dávku.
  • Pokud volně prodejný lék proti bolesti nepomůže, zavolejte svého lékaře. Mohlo by dojít k vážnějšímu poranění, například k přetržení vazu.
 4. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 4

  4 Noste loketní ortézu nebo dlaha omezující váš pohyb. Může být obtížné si pamatovat, že určitým způsobem nehýbete loktem, takže v některých případech může být užitečné nošení protisíly, která omezuje váš pohyb. Ortéza může pomoci snížit napětí svalů a šlach při vzniku poranění. Váš lékař to může doporučit, pokud vám zranění způsobuje silnou bolest nebo pokud se nemůžete vyhnout používání lokte a potřebujete omezit jeho pohyb, například při práci nebo při domácích pracích.
  • Ortéza je nejužitečnější v prvních 6 týdnech po zranění.
  • Ortézu umístěte 6–10 palců (15–25 cm) od loketního kloubu tak, aby byla blíže vaší ruce než lokte.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Hledání lékařského ošetření

 1. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 5

  1 Získejte diagnózu od svého lékaře, abyste potvrdili, že máte tenisový loket. Pro správnou diagnózu je nejlepší navštívit lékaře. Pokud máte přestávku nebo slzu, nemusí se správně zahojit bez řádného ošetření. Hlavním příznakem tenisového lokte je bolest ve vnější části loketního kloubu, která vyzařuje po zadní straně vaší paže. V závažných případech se bolest může rozšířit do zápěstí. Váš loket může také vypadat červeně. Pokud je vaše bolest silná, okamžitě navštivte lékaře, abyste zjistili, zda máte zlomeninu nebo slzu. Bolest způsobená tenisovým loktem může být horší, když provádíte určité činnosti, jako například:
  • Uchopení předmětu
  • Něco otáčet
  • Držení položky
  • Potřesení rukou

  Spropitné : Ačkoli název napovídá, že jde o zranění při hraní tenisu, jakákoli opakovaná aktivita může způsobit tenisový loket. Tenisový loket může způsobit například malování, veslování, stavební práce, zahradničení a dlouhodobé používání počítače. 2. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 6

  2 Jděte na fyzioterapii, abyste obnovili pohyb na poraněném místě. Váš lékař vám může doporučit navštívit fyzioterapeuta, aby se naučil cvičení a protahování. Ty mohou pomoci vašemu lokte rychleji se uzdravit a umožní vám obnovit normální činnosti dříve. Pokud to lékař doporučí, budete muset navštívit fyzioterapeuta jednou nebo vícekrát týdně a provádět cvičení a protahování, která vás naučí doma.
  • Pokračování v cvičeních, která vás naučí váš fyzioterapeut poté, co se vaše zranění uzdraví, vám také může pomoci chránit vás před opakovanými zraněními.
  • Fyzioterapie poskytuje dlouhodobě největší přínos ve srovnání s jinými způsoby léčby, jako jsou injekce steroidů.
 3. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 7

  3 Zeptejte se svého lékaře na steroidní injekce ke snížení zánětu. Steroidní injekce mohou pomoci snížit zánět v loketním kloubu, což vám může pomoci rychleji obnovit normální činnosti. Injekce nejsou obvykle nutné, protože tenisový loket se sám uzdraví během několika týdnů. Můžete se však zeptat svého lékaře na injekce, pokud nevidíte zlepšení svého stavu díky fyzickým terapiím a strategiím domácí péče.
  • Injekce se podává přímo do postiženého kloubu, což může být docela bolestivé. Váš lékař však může před podáním injekce oblast anestetizovat.
  • Mějte na paměti, že účinky injekce steroidů budou trvat 3 až 6 měsíců a poté odezní, takže u probíhajících problémů může být nutné opakované injekce.
  • Uvědomte si, že tyto injekce nezabrání budoucímu zranění a obvykle poskytují pouze krátkodobé zlepšení.
 4. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 8

  4 Podívejte se na terapii rázovou vlnou, abyste snížili bolest a podpořili pohyb. Terapie rázovou vlnou je pro některé lidi užitečná a je to neinvazivní volba. Rázové vlny jsou dodávány do postižené oblasti a procházejí kůží, aby pronikly do kloubu. To může být bolestivé, takže před zahájením léčby můžete dostat lokální anestetikum.
  • Ačkoli je to obecně považováno za bezpečnou možnost léčby, po terapii rázovou vlnou můžete zaznamenat určité modřiny a zarudnutí.
 5. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 9

  5 Zeptejte se na plazmatické injekce bohaté na destičky, abyste urychlili hojení. Při této léčbě vám lékař odebere vzorek krve z těla, umístí jej do přístroje, který oddělí hojivé destičky, a poté je vstříkne přímo do postiženého kloubu. Celé ošetření trvá jen asi 15 minut a může pomoci urychlit hojení.
  • To může být dobrá volba, pokud jste měli opakovaná zranění nebo pokud se vaše zranění samo špatně hojí. Mějte však na paměti, že výsledky této terapie jsou nejisté, takže nemusí být užitečné.
  • Nezapomeňte navštívit ortopedického specialistu, který provedl mnoho z těchto postupů.
  • Nejprve si ověřte u svého pojištění, zda bude toto ošetření hrazeno. Mnoho pojištění to nepokrývá.
 6. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 10

  6 Diskutujte o chirurgickém zákroku jako o krajním řešení, pokud jiné způsoby léčby selhaly. Operace je u tenisového lokte zřídka nutná, ale pokud všechny ostatní léčebné metody selžou, můžete o tom diskutovat se svým lékařem. Mohou vás odkázat na chirurga, který vám poradí s vašimi možnostmi. To je obvykle nutné pouze tehdy, pokud máte vážné zranění, které se samo nehojí.
  • Například pokud máte slzu, můžete vyžadovat chirurgický zákrok k její opravě, pokud se sama nehojí.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Protahování a posilování lokte

 1. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 11

  1 Než začnete cvičit, nechte si poradit od svého lékaře. Než začnete cvičit, poraďte se se svým lékařem a zeptejte se, zda je pro vás bezpečné protáhnout a posílit loket a spojovací svaly a šlachy. V opačném případě můžete oddálit hojení nebo se dále zranit.
 2. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 12

  2 Proveďte protahování zápěstí a protáhněte zadní část předloktí. Chcete -li to provést, narovnejte postiženou paži tak, aby byla kolmá na váš trup, a držte ruku a prsty rovně. Otočte paži tak, aby dlaň směřovala k zemi. Druhou rukou uchopte konečky prstů a jemně je stáhněte směrem k zemi, dokud neucítíte mírné natažení předloktí. Držte to 15 sekund.
  • Opakujte úsek 2 až 4krát denně.
 3. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 13

  3 Proveďte natažení flexoru zápěstí, abyste natáhli spodní stranu předloktí. Chcete -li to provést, narovnejte postiženou paži kolmo na trup s rukou a prsty rovně. Otočte paži tak, aby dlaň směřovala nahoru. Druhou rukou uchopte konečky prstů a jemně je stáhněte dolů k zemi, dokud neucítíte mírné natažení na spodní straně předloktí. Držte to 15 sekund.
  • Tento úsek opakujte 2 až 4krát denně.
 4. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 14

  4 Stisknutím tenisového míčku nebo ponožky posílíte svaly předloktí. Uchopte tenisový míček nebo ponožku do ruky postižené paže. Stiskněte míč a držte stisknutí po dobu 6 sekund. Poté uvolněte stisk a uvolněte ruku na 10 sekund.
  • Proveďte 8 až 12 opakování 2 až 4krát denně.
 5. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 15

  5 Pohybujte rukou nahoru a dolů s paží opřenou o stůl, abyste posílili zápěstí. Posaďte se a položte postiženou ruku naplocho na stůl nebo stůl. Umístěte zápěstí a ruku tak, aby vyčnívaly přes okraj povrchu. Poté předloktí otočte na bok tak, abyste mohli někomu podat ruku. S narovnanými prsty pohybujte rukou nahoru a dolů.
  • Pohyb nahoru a dolů opakujte 8 až 12krát 2 až 4krát denně.
  • Když to děláte, nezvedejte předloktí ze stolu.
 6. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 16

  6 Udělejte bicepsové kadeře budovat svaly na paži a kolem lokte. Když sedíte nebo stojíte, držte v ruce činku s paží dolů po boku. Umístěte ruku tak, aby dlaň směřovala dopředu. Poté pomalu zvedněte činku směrem k hrudníku. Vydržte 3 sekundy a poté jej pomalu spusťte dolů do výchozí polohy.
  • Opakujte to 8 až 12krát a proveďte 2 až 4 sady dvakrát týdně.
  • Než uděláte bicepsové kudrlinky, ujistěte se, že dostanete povolení od svého lékaře nebo fyzioterapeuta.

  Spropitné : Ujistěte se, že začínáte s nízkou hmotností, například 3–5 liber (1,4–2,3 kg). Pokud je váha příliš těžká, můžete si natáhnout loket a zhoršit zranění.

  jak dát tenisové míčky na chodítka
  reklama

Metoda 4 ze 4: Prevence tenisového lokte

 1. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 171 Změňte své pohyby, abyste se vyhnuli zranění z opakování. Opakované pohyby mohou způsobit podráždění starého tenisového lokte a vést také k novým zraněním. Pokud pracujete v profesi nebo se věnujete sportu, kde potřebujete mnohokrát za sebou určitým způsobem hýbat paží, zkuste si dát pauzu a hledejte způsoby, jak svůj pohyb změnit.
  • Pokud například hrajete tenis, změňte své postupy tak, že odpalujete míč z různých pozic a během tréninku si udělejte přestávky.
 2. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 18

  2 Pokud je zranění způsobeno sportem, nechte si formu vyhodnotit profesionálem. Špatná forma může vést k opakovanému zranění, takže možná budete chtít nechat formu vyhodnotit osobním trenérem nebo trenérem, pokud jste takto získali původní zranění. Požádejte je, aby vás sledovali, poskytli vám zpětnou vazbu a použili jejich zpětnou vazbu k opravě vašeho formuláře.
  • Pokud jste například tenista, může vám tenisový trenér hlídat a hodnotit formu, abyste se vyhnuli opakovanému zranění.
 3. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 193 Zahřejte se, než se zapojíte do aktivit, které by vám mohly zatížit loket. Před fyzickou aktivitou vždy věnujte alespoň 5 minut zahřátí svalů. Proveďte lehkou verzi cvičení nebo pohybu, který budete provádět, například chůzi při pohybu paží po stranách nebo jemné cvičné švihy s tenisovou raketou.
  • I jemné kývání rukama několik minut dopředu a dozadu může pomoci zahřát svaly a připravit klouby na aktivitu.
 4. Obrázek s názvem Treat Tennis Elbow Step 20

  4 Používejte zařízení, které vám vyhovuje. Pokud je zařízení, které používáte, příliš těžké nebo pro vás jinak nevhodné, může to vést k opětovnému zranění. Zkuste použít jinou položku, abyste zjistili, zda je to pro vás pohodlnější, nebo požádejte trenéra nebo trenéra o doporučení.
  • Pokud například používáte příliš těžkou baseballovou pálku, mohlo by to způsobit podráždění lokte a vést k opětovnému zranění.

  Spropitné : Pokud sportujete, můžete také navštívit obchod se sportovním zbožím a zjistit, zda pro sebe používáte správné vybavení.  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu získat tenisový loket háčkováním? Jurdy Dugdale, RN
  Lékařská revizní komise Jurdy Dugdale je registrovaná zdravotní sestra na Floridě. V roce 1989 získala licenci ošetřovatelky na Floridské zdravotní radě. Jurdy Dugdale, RN Lékařská revizní komise Expertní odpověď Tenisový loket se obvykle nestává kvůli háčkování. Může se to však stát, pokud lokt držíte příliš dlouho ve stejné poloze.
 • Otázka Co mám dělat, když mám tenisový loket a bolí mě? Jurdy Dugdale, RN
  Lékařská revizní komise Jurdy Dugdale je registrovaná zdravotní sestra na Floridě. V roce 1989 získala licenci ošetřovatelky na Floridské zdravotní radě. Jurdy Dugdale, RN Odborná odpověď lékařské revizní komise Zavolejte svého lékaře a domluvte si schůzku. Mohou vám poskytnout správnou diagnózu a ujistit se, že dostanete léčbu, kterou potřebujete.
 • Otázka Mohu dál plavat, stejně jako prsa? Nejprve se poraďte se svým lékařem a/nebo fyzioterapeutem. Pokud si ještě více škodíte na lokti, můžete mít problémy s paží a rukou i na další roky.
 • Otázka Naučil jsem se dělat kolečka, dělat je mnohokrát denně, dalo by mi to tenisový loket? Bolí to, když na mou ruku vyvíjím téměř jakýkoli tlak. Donagan Špičkové kola s odpovědí vám nedají tenisový loket, ale zní to, jako byste si měli od kol nechat odpočinout.
 • Otázka Jak mohu získat úlevu od tenisového lokte, když se zdá, že léky nefungují? Pokud jste vyzkoušeli všechno - loketní ortézu, fyzickou terapii, vibrační terapii, výstřely, zvukové záření, akupunkturu - a nic nefungovalo, budete si muset od hraní odpočinout. Zkuste si dát půl roku pauzu a uvidíte, jestli se vám nezlepší tenisový loket. Nakonec budete moci pokračovat ve hře.
 • Otázka Mohu i nadále zvedat činky tenisovým loktem? Dělám právě výtahy právě teď. Požádejte svého lékaře nebo profesionálního terapeuta o radu, co můžete a co nemůžete. Osobně bych tomu dal pár týdnů nebo měsíců a pak to zkusil.
 • Otázka Mohu získat tenisový loket z oplocení? Ano. Tenisový loket můžete získat z jakéhokoli druhu činnosti, kde opakovaně používáte loket.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte silnou bolest nebo výrazné snížení funkce po dobu delší než 6 měsíců a konzervativní opatření nepomohla, požádejte svého lékaře o návštěvu ortopedického specialisty.

reklama

Populární Problémy

Jak pověsit medaile. Ať už jste je získali za úspěchy nebo za dokončení služby, medaile budou u vás doma znamenitou dekorací a mluvícími kousky. Pokud chcete své medaile vystavit na zdi, můžete zavěsit mnoha způsoby ...Venus (L) a Serena Williams London, 19. června (IANS): Sestry Williamsové - Venus a Serena - ovládly wimbledonské ženy si.

Jak vyrovnat kulečníkový stůl. Kulečníkový stůl musí být v rovině, aby se koule rovnoměrně valily po plsti. Nerovnoměrný kulečníkový stůl zabrání přesnosti střel hráčů a umožní koulům, aby se odkutálely na jednu stranu nebo oblast stolu. S několika ...Desus a Mero se přesouvají do Showtime a debutují rozhovorem s Alexandrií Ocasio-Cortez. Zde je návod, jak sledovat jejich novou noční show online.Jak se dostat do Yellowstonského národního parku. Yellowstone je jedním z největších a nejkrásnějších parků na světě a je domovem nekonečné řady divočiny a divoké zvěře. Park s více než 2 miliony akrů má majestátní vrcholy, obrovské ...