Jak hrát tenis

Vždy jste se chtěli naučit hrát tenis, ale nevíte, kde začít? Rádi sledujete Rafaela Nadala nebo Marii Šarapovovou, jak ovládají kurty, a doufáte, že budete jako oni? Hraní tenisu vám může pomoci vybudovat rychlost, sílu a kondici. Je to také skvělý způsob, jak trávit čas s rodinou nebo přáteli. Naučte se rozložit hřiště, systém bodování a všechny herní techniky, které potřebujete, abyste se stali tenisovým profesionálem!Část 1 ze 4: Začínáme

 1. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 1

  1 Najděte si místo k hraní. Tenis si můžete zahrát v místním parku, posilovně nebo tenisovém klubu. Hledejte online nebo se zeptejte přátel, kde jsou nejlepší místní soudy. Většina parků vám umožní hrát zdarma, ale za hraní kdekoli jinde budete pravděpodobně muset zaplatit členské poplatky.
  • Základní techniky podávání můžete procvičovat na jakémkoli velkém otevřeném prostoru, ale nejlepší je strávit co nejvíce času na skutečných kurtech. Rychleji se naučíte rozložení hřiště a minimalizujete riziko zlomení čehokoli raketou nebo míčem!


 2. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 2

  2 Kupte si tenisové potřeby. Nemusíte hned kupovat profesionální tenisové potřeby, ale každý začátečník bude muset mít pár věcí, aby mohl začít. Některé tělocvičny nebo tenisové kluby poskytují svým členům základní zásoby, ale pokud tomu tak není, budete muset jít nakupovat.
  • Budete potřebovat raketu s vlastním pouzdrem. Pro začátečníka vše, co musíte udělat, je zkontrolovat, zda se vaše ruka pohodlně vejde kolem rukojeti. Raketa by neměla mít pocit, že je příliš těžká na pohyb, ale také by neměla mít pocit, že nic neváží. Existují také pánské a dámské rakety, ale ve většině případů byste měli upřednostnit fit před pohlavím.
  • Kupte si alespoň tři tenisové míčky. Velmi snadno se ztratí!
 3. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 3

  3 Kupte si tenisové oblečení. Než si koupíte tenisové oblečení, zeptejte se ve své tělocvičně nebo klubu, zda mají nějaké požadavky na oblečení. Pokud ne, jakékoli volné, pohodlné sportovní oblečení bude v pořádku.
  • Přísnější kluby mohou požadovat nákup tenisek, tenisových šortek a košil a tenisových sukní pro ženy. Ne vždy to však platí.
  • Tenisové boty jsou nejlepší ke hraní tenisu, ale pokud je nemáte, postačí vám jakýkoli pár tenisek.
 4. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 4

  4 Najděte si protivníka. Jakmile se naučíte základy, budete potřebovat protivníka, se kterým budete cvičit tenis. Zeptejte se kohokoli, koho vidíte hrát u místního soudu, zda by neměl zájem vám pomoci s učením. Pokud ne, zkuste se zeptat přátel, rodiny nebo dokonce online vyhledat místní tenisový svaz. reklama

Část 2 ze 4: Naučit se základy

 1. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 5

  1 Přečtěte si o částech soudu. Zjištění různých oblastí tenisového kurtu je prvním krokem k naučení se hrát. Různé části hřiště jsou vhodnější pro různé druhy her, takže než začnete cvičit, věnujte nějaký čas procházení po hřišti.
  • Tenisové kurty jsou rozděleny na dvě části sítí-jedna strana je vaše, druhá je soupeřova. Ve hře se nemůžete dotknout sítě ani do ní zasáhnout míč.
  • Souběžná čára, která je nejvíce vzdálená od sítě, je základní linií. Budete tu stát, abyste podali první podání.
  • Mezi základní čarou a sítí je tenčí čára. Toto je servisní linka. Své nasměrování nasměrujete do oblasti mezi sítí a servisní linkou.
  • Malá čára uprostřed základní linie je středová značka. Chcete -li sloužit, budete stát vlevo nebo vpravo od této značky.
  • Obsluhovaná oblast je rozdělena na svislé poloviny, kolmé na síť. Tím se obslužná oblast rozdělí na levou a pravou část.
  • Dvě čáry na každé straně hřiště kolmé na síť označují hranice kurtu. Vnitřní linie je pro hru dvouhry a vnější pro čtyřhru.
 2. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 6

  2 Naučte se základy tenisového bodování. Jeden hráč podává míč na hru. Od okamžiku podání míče je každému hráči k dispozici jeden bod. Bod se uděluje, když míč míří mimo hrací plochu, narazí na síť nebo jej mine hráč. Hra končí poté, co jeden hráč dosáhne čtyř bodů s náskokem alespoň dvou bodů nad poraženým. Například skóre 4 - 2 znamená, že hra skončila, ale skóre 4 - 3 znamená, že hra musí pokračovat.
  • Tenisové hry začínají nulovým bodem na každé straně. V tenise se nulové skóre nazývá „láska“.
  • Skóre se nazývá na začátku každého bodového podání. Při skóre jedné bude hlasatel nebo server volat „patnáct“. Pro skóre dva je hovor „třicet“. Při skóre tři je hovor „čtyřicet“. Pro skóre čtyři nebo vítězné skóre je výzva „hra“.
  • Každý bod podání je udělen hráči, který nenechá míč trefit síť, dvakrát se odrazit nebo jít mimo hřiště. Každá z těchto akcí končí bod.
  • Ke „přerušení podání“ dochází, když hru vyhrává hráč, který nepodal.
 3. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 7

  3 Hrajte všechny své cvičné hry v sadách. Tenis se hraje v setech-nehrajete jen jednu hru a pak jdete domů! Sady se skládají minimálně ze šesti her. Sada nekončí, dokud jeden hráč nevyhraje šest her a má náskok dvou výher nad svým soupeřem. Pokud například jeden hráč vyhrál šest her a druhý vyhrál pět, budou muset pokračovat ve hře, dokud vítěz nezíská dvě další vítězství než poražený.
  • Pokud oba hráči vyhrají po šesti zápasech, obvykle se říká nerozhodný zápas.
  • Tenisové zápasy se obvykle skládají ze tří nebo pěti sad.
 4. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 8

  4 Procvičte si odpalování míčku raketou. Než začnete skutečně podávat nebo hrát, zvykněte si na raketu a míč. Procvičte si házení míče do vzduchu a jeho odpalování, dokud do něj nemůžete několikrát za sebou tvrdě zasáhnout. V tuto chvíli si s přesností příliš hlavu nelámejte-stačí cítit raketu a cit pro míč.
 5. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 9

  5 Naučte se provádět forhendový úder. Forhendový úder se hraje tak, že držíte raketu ve své dominantní ruce, jako byste si s ní podávali ruce. Poté otočte tak, abyste navinuli raketu za sebe a trefili míč ven a nahoru. Tento zdvih je nejlepší pro měkčí a vyšší podání.
 6. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 10

  6 Zkuste úder bekhendem. Bekhend je jedním z nejjednodušších tahů na zvládnutí. Uchopte raketu oběma rukama a držte ji stranou. Mělo by to vypadat podobně jako hráč baseballu na pálce. Když se míč přiblíží, zasáhněte jej tvrdě v mírném úhlu nahoru. Tento úder tvrdě zasáhne míč a je to skvělý způsob, jak mít jistotu, že se váš míč dostane do obslužné oblasti.
  • Nechybí ani jednoruční bekhendový úder. Používáte pouze svou dominantní ruku, ale vše ostatní zůstává stejné. Tenhle je trochu těžší zvládnout.
 7. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 11

  7 Naučte se volley. Volleying je způsob, jak vrátit nízké podání. Existují dva druhy salv-forhend a bekhend. Ve forhendovém voleji budete držet raketu ve své dominantní ruce hřbetem ruky směrem k základní čáře. Jednoduše se nakloňte nízko k míči a zasáhněte jej.
  • Bekhendový volej se provádí podobným způsobem, kromě toho, že hřbet ruky směřuje k síti. Pohyb v bekhendovém voleji je podobný tomu, jako když se někdo přikrčí z cesty.
  reklama

Část 3 ze 4: Hrát hru

 1. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 12

  1 Házením mince vyberte server. V tenise začíná jedna osoba první podání hry. Většina hráčů si vybírá házením mince a ve většině případů si člověk, který neslouží, vybere, na které straně hřiště bude hrát. Server slouží, dokud hra neskončí. V další hře bude sloužit druhý hráč.
 2. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 13

  2 Umístěte se do základního rohu. Hra začíná s oběma hráči na základní čáře. Podávající si vybere roh základní čáry, ze kterého bude podávat, a druhý hráč se postaví do opačného zadního rohu. Pokud tedy podáváte z pravého rohu vaší strany hřiště, váš protivník bude z vašeho pohledu stát v levém zcela vzdáleném rohu.
  • Měli byste stát naproti opačnému rohu. Držte jednu nohu mírně nad základní čárou a druhou asi 45 centimetrů (18 palců) uvnitř hřiště.
 3. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 14

  3 Držte raketu. Neexistuje požadovaný způsob, jak držet raketu, pokud máte ruku kolem držadla. Uchopte raketu pevně do své dominantní ruky a držte ji s nataženou paží, dokud nebude hlava rakety zhruba rovnoběžná s vaší hlavou.
  • Když nepodáváte, můžete držet raketu oběma rukama. Dominantní ruka obvykle uchopí horní část držadla druhou rukou ve spodní části, ale není požadovaná poloha, pokud necháte ruku nebo ruce pouze na rukojeti.
 4. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 15

  4 Vyhoďte míč opačnou rukou do vzduchu. Pokud podáváte, vyhoďte tenisový míček do vzduchu směrem k vaší raketě. Je v pořádku několikrát hodit míč bez použití rakety nebo jej odrazit na hřiště před zahájením oficiálního podání. Než si podáte, zvykněte si na míč a na to, jak s ním zachází.
  • Pokud chcete provést cvičný hod, netlučte ho raketou. To se počítá jako chyba, která by mohla dát vašemu soupeři bod! Uložte si cvičné zásahy na časy mimo hru.
  • Pokud nesloužíte, držte raketu a čekejte.
 5. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 16

  5 Podejte míč směrem k obslužné oblasti. Když se míč přiblíží k hlavě vaší rakety, prudce jej udeřte šikmo směrem k obslužné oblasti druhého hráče. Namiřte na část obslužné oblasti, která se jim zavírá. Cílem je přinutit míč, aby se jednou odrazil, než mohou vrátit podání.
  • Pokud míček narazí na síť na cestě na druhou stranu hřiště, říká se tomu „let“ a podání můžete provést znovu.
  • Pokud míč zůstane na vaší straně hřiště, půjde mimo hrací plochu nebo pokud vynecháte podání úplně, je to „chyba“. Za chybu můžete získat jeden do-over, ale pokud dvakrát uděláte chybu při jednom podání, bod je udělen vašemu soupeři a hra postupuje k dalšímu bodu.
 6. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 176 Utíkejte do opačného zadního rohu a odpalte míč zpět. Ihned poté, co podáte míč, běžte na opačnou stranu základní čáry. Pevně ​​odpalujte míč tak, aby tvář vaší rakety směřovala mírně nahoru. Naučit se úspěšně vrátit podání vyžaduje určitou praxi, takže si nedělejte starosti, pokud si v prvních několika případech vedete špatně.
 7. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 18

  7 Pokračujte, dokud nezískáte bod. Bod se uděluje pouze tehdy, když míč vypadne ze hry, takže pokračujte ve hře, dokud jeden z vás nezíská bod! Body mohou trvat kdekoli od několika sekund do několika minut, ale jako začátečník budou vaše body pravděpodobně uděleny rychle.
  • Po udělení bodu zavoláte skóre a budete podávat znovu, dokud hra nevyhraje, a pak znovu, dokud nevyhrajete sadu.
  reklama

Část 4 ze 4: Procvičování pokročilých technik

 1. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 191 Udeřte zpětný výnos. Zpětný návrat je střela, kde druhý hráč nakopne míč vysoko nad vaši hlavu a vy se ho pokusíte udeřit na jeho stranu, takže je téměř nemožné se vrátit. Počkejte, až vám bude servírována velmi vysoká koule, abyste to zkusili-při běžném podání to nebude fungovat.
  • Držte raketu dozadu za hlavou, aby se vám párala o záda.
  • Když je míč téměř nad vaší hlavou, udeřte jej raketou přes síť, stejně jako byste to udělali při podání. Namiřte na opačnou stranu hřiště než váš soupeř.
  • Rovněž můžete provádět režijní zobrazování prováděním stejných akcí při podávání.
 2. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 20

  2 Dejte topspin na vaše tahy. Přidání topspinu k vašim úderům může pomoci míči odrazit se výše a pohybovat se rychleji. Netlučte míč čelně do středu rakety, jako obvykle.
  • Pomocí rakety zasáhnete stranu míče.
  • Ihned poté, co narazíte na stranu míčku, posuňte raketu nahoru a zasáhněte horní část míče. Díky tomu se míč točí obloukem vzhůru, místo aby se pohyboval po přímé dráze.
 3. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 213 Naučte se krájet míč. Krájení míče vám umožní změnit směr míče a dostatečně ho zpomalit, aby ztratilo dost hybnosti, takže se zastaví na hřišti vašeho soupeře, než se k němu dostane šance dostat.
  • Chcete -li míč rozseknout, nejprve jej zasáhněte zespodu.
  • Poté okamžitě přiveďte raketu dopředu na stranu svého protivníka. To způsobí zpomalení míče, jak se blíží, takže váš protivník bude častěji chybět.
 4. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 22

  4 Naučte se hrát na různých površích. Existuje několik různých druhů povrchů, na kterých si můžete zahrát tenis, a každý může ovlivnit vaši rychlost a schopnosti. Naučit se ovládat tenis na více površích vám může výrazně pomoci zlepšit vaši hru.
  • Tvrdé povrchy jako asfalt a akryl jsou nejběžnější v Severní Americe. Bývají dobré pro začátečníky, protože povrch umožňuje více odrazů, ale mohou být tvrdé na klouby hráčů.
  • Hliněné povrchy jsou nejběžnější v Evropě a Latinské Americe a mají tendenci zpomalovat hru. Míč také skáče nejvýše na antukovém kurtu.
  • Travnaté kurty se používají ve Wimbledonu. Hry na trávě bývají velmi rychlé, protože míček se méně odráží a hráč pravděpodobně vynechá podání.
 5. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 235 Přečtěte si strategii svého protivníka. Když se v tenise zdokonalíte, naučíte se studovat svého soupeře a používat proti němu vlastní strategie a preference. Toto je dovednost, jejíž vývoj vyžaduje hodně času, takže si nedělejte starosti, pokud to nemůžete udělat hned.
  • Mnoha hráčům, zejména začátečníkům, nejvíce vyhovuje jeden konkrétní úder. Pokud si všimnete, že váš protivník rád forhendovým pohybem míče vysoko vysoko, můžete se naučit podávat mu nízké míče, které vyžadují bekhendový pohyb.
  • Mnoho hráčů buď miluje, nebo nenávidí hraní v blízkosti sítě. Zjistěte, jak se váš soupeř cítí z hraní poblíž sítě. Pokud tráví většinu času na základních linkách, podávejte míč blízko sítě a donutte je tam nahoře.
  • Poznejte podání soupeře. Každý hráč má svůj vlastní styl podávání. Pokud váš soupeř vždy podává míč stejným směrem ve stejné výšce, ujistěte se, že stojíte a vrátíte podání!
  • Prostudujte si duševní stav svého protivníka. Stresovaný nebo rozrušený soupeř je zranitelný. Pokud reagují rozzlobeně, postrádají snadné údery nebo se nezdá, že by hře věnovali pozornost, můžete to využít k výhře podáním různých záběrů k jejich zmatení.
 6. Obrázek s názvem Hrát tenis Krok 24

  6 Naučte se hrát tenis ve čtyřhře. Čtyřhra tenis má dva hráče na každé straně místo jednoho. Budete používat širší rozměry hřiště, ale ostatní body a pravidla zůstanou stejné. Velkou výzvou pro začátečníky ve čtyřhře je naučit se komunikovat se spoluhráčem. Požádejte ostatní přátele hrající tenis, aby vás naučili nejlepší strategie pro čtyřhru.
  • Existuje také řada kanadských dvojic, kde jeden tým má dva hráče a druhý pouze jednoho. Hraje se obvykle v situacích, kdy je jeden hráč mnohem vyspělejší než čtyřhra.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám obavy, že nejsem dostatečně fit na tenis? Peter Fryer
  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer Tenisový instruktor Odborná odpověď Zkuste několikrát týdně jít na procházku/běh, do bazénu nebo do posilovny, abyste si zlepšili kondici na základní úrovni.
 • Otázka Mám obavu, že tenis mi neztratí dostatek kalorií Peter Fryer
  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer Tenisový instruktor Expertní odpověď Tenis je sport, který vám dá procvičení celého těla, ale než budete moci skutečně maximalizovat svůj potenciál, musíte mít základní úroveň kondice.
 • Otázka Jaký druh kondice mi pomůže lépe hrát tenis? Peter Fryer
  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer Tenisový instruktor Expertní odpověď Věnujte čas tomu, co vám zvýší srdeční frekvenci a zlepší kondici, sílu a flexibilitu. Tenis vyžaduje hodně pohybu, takže vaše svaly musí být silné a zpevněné.
 • Otázka Jak mohu opravit své poskytování? Jde příliš vysoko. Zkuste si přidat zápěstí na zápěstí bezprostředně po kontaktu s míčem.
 • Otázka Jak mohu zmást protivníka? Donagan Nejlepší odpověď Jedním ze způsobů by bylo vypadat, jako byste mířili míč v jednom směru (tím, že se díváte tímto směrem), a pak jej v posledním okamžiku trefili jiným směrem.
 • Otázka Jak poznám, že mám dobrou tenisovou raketu? Vše je založeno na tom, jak jste s raketou spokojeni. Pokud s vámi raketa funguje dobře, je dobrá. Trefujete příliš mnoho snímků? Příliš mnoho sítí? Příliš mnoho výstupů? Příliš mnoho chyb? Ne? pak je vaše raketa v pořádku. Dokážete zasáhnout dobrou silnou ránu, aniž byste museli vynakládat velké úsilí? Dokážete rozbít raketu, aniž by vás bolela ruka? Dokážete trefit pěkné podání správným roztočením? Pokud ano, máte dobrou raketu.
 • Otázka Jak se mohu zastavit v pohybu zápěstí na forhendu? Cvičit, cvičit, cvičit. Vědomě si při hře ztuhněte zápěstí a občas se zastavte, abyste se ujistili, že je vaše zápěstí ve správné poloze. Časem bude vaše zápěstí nakloněno zůstat v klidu.
 • Otázka Jak mohu zlepšit návrat míče, protože jej trefuji divoce do nebe a ven z kurtu? Olivia Wildová Nakloňte raketu více dolů. Trefujete to, protože struny směřují k obloze.
 • Otázka Kdo získá bod, když trefím míč a dotkne se sítě, ale můj soupeř není schopen zasáhnout míč dříve, než se dotkne země na jeho straně? Dostali byste bod, pokud by to nebylo podání. Pak znovu podáte a tomu se říká let.
 • Otázka Kdo slouží poté, co člověk získá bod? Donagan Bodování nejlepších respondérů neurčuje server. Jeden hráč slouží celé hře. Druhý hráč podává další hru. Takto se střídají po celý zápas.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Mám hroznou koordinaci rukou a očí. Mohu s praxí stále hrát?
 • Jak se potopím v tenise?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Najměte si osobního trenéra/trenéra, který bude pracovat s vaší sadou dovedností a pomůže vám rozvíjet vaše střely.
 • Při učení se sportu buďte trpěliví sami se sebou. Lidé tráví celý život zdokonalováním svých tenisových úderů a strategií. Pokračujte v zdokonalování své hry v průběhu času.
 • Hrajte v teniskách nebo v keds. Baletky, podpatky nebo žabky nejsou vhodné pro tenis.
 • Jakmile zdokonalíte své základní tenisové údery, můžete se naučit lobovat, házet nad hlavou a střílet salvy.
 • Ujistěte se, že váš soupeř ví, že jste začátečník. Někteří soupeři dokonce souhlasí s dočasným uvolněním herních standardů, které vám pomohou rozvíjet techniky podávání a úderů.
 • Když si budete jisti svými základními dovednostmi, najděte ve své komunitě tenisovou ligu. Setkáte se s lidmi, kteří mají rádi tento sport stejně jako vy, a uvidíte, jak se postavíte proti konkurenci.

reklama

Varování

 • Pokud vás po tenisu bolí loket, předloktí nebo zápěstí, dejte na bolavé místo icepack, abyste bolest zmírnili. Vyhněte se zhruba jeden den hraní, aby šlachy měly čas na zotavení.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tenisový kurt
 • Tenisová raketa
 • Raketové pouzdro
 • Tenisové míčky
 • Oponent
 • Tenisový partner (pokud hraje čtyřhru)

Populární Problémy

Jak pokládat podlahu. Pokládka nové podlahy je skvělý způsob, jak zlepšit svůj obytný prostor. Ať už chcete předělat a přejít na vysoce módní vzhled, nebo pokud chcete omezit údržbu, toto domácí vylepšení zvládnete ...Jak jíst zdravě jako vegetarián. Lidé přijímají polo- nebo úplnou vegetariánskou dietu z mnoha důvodů. Pro zlepšení zdraví se můžete rozhodnout zdržet se konzumace masa, mořských plodů, mléčných výrobků a/nebo vajec; z etických nebo náboženských důvodů; omezit ...Jak pájet zlato. Oprava zlatého předmětu nebo pájení zlatých předmětů dohromady vyžaduje jiný přístup než pájení olovem. I když máte zkušenosti s pájením jiných kovů, možná si budete chtít prostudovat sekci o ...

Jak pomoci dospívajícímu prostřednictvím deprese. Znáte teenagera, který má depresi? Pokud jste rodič, příbuzný nebo přítel dospívajícího, který bojuje s depresí, může být obtížné vědět, co dělat nebo jak pomoci. Rozpoznat znamení ...Oklahoma a Kansas State se setkají v sobotu ve fotbalovém zápase Big 12. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.Ve volejbalovém sportu je provedení podání rukou jednou z nejzákladnějších dovedností, které budete potřebovat. Podávání je jediným okamžikem volejbalového zápasu, kdy máte příležitost mít kontrolu nad nepohyblivým míčem a můžete také ...