Jak udržet skóre pro tenis

Tenis má jeden z nejpodivnějších bodovacích systémů ve sportovním světě, ale je to pravděpodobně jeden z nejzábavnějších sportů. Dobrou zprávou je, že jakmile se naučíte systém bodování, nebudete si ho těžko pamatovat. Přejděte dolů na krok 1 a naučte se systém bodování ve hře tenis.jak hrát raketbal sám

Část 1 ze 2: Pochopení skóre

 1. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 1

  1 Zvažte rozdíl mezi hrou, sadou a zápasem. Zápas je termín, který označuje celou dobu hraní tenisu. Zápas se skládá buď z nejlepších ze tří setů, nebo z nejlepších z pěti setů (v závislosti na vaší lize). Každá sada se hraje nejlépe ze šesti her.
 2. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 2

  2 Zjistěte, jak je každá hra hodnocena. Na hru slouží jeden hráč. Hra se obecně vyhrává, když hráč (nebo tým, pokud hrajete čtyřhru) získá čtyři body. Bod začíná, když jeden hráč podává, a soupeř jej zasáhne zpět a bod pokračuje tam a zpět, dokud jej jeden hráč nevyhodí ven nebo do sítě. Mějte na paměti, že hra může trvat sedm nebo více bodů, pokud například jeden hráč získá tři body a druhý čtyři. Každý bod má pro každého hráče svoji vlastní hodnotu:
  • 1. získaný bod je '15 bodů'
  • 2. získaný bod je '30 bodů '
  • Získaný třetí bod je '40 bodů '
  • 4. získaný bod dělá HRA (znamená konec hry)


 3. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 3

  3 Naučte se volat skóre, když podáváte. Během každé hry je úkolem serveru vyvolat skóre, aby jej soupeř slyšel (pokud nehrajete ve skutečnosti v profesionálním prostředí, ve kterém mají strážce skóre). Vždy byste měli říci své skóre a poté skóre svého soupeře. Například:
  • Pokud jste získali dva body a váš soupeř vyhrál jeden, zavolali byste „30–15“.
  • Pokud váš soupeř získal tři body a vy jste získali jeden, zavolali byste „15–40“.
 4. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 4

  4 Pochopte, jak je každá sada hodnocena. Každý set se hraje, dokud jeden hráč nebo tým (pokud hrajete čtyřhru) nevyhraje šest her. Na začátku podání musíte vždy zjistit počet her, které každý hráč nebo tým vyhrál, počínaje vaším skóre. Například:
  • Pokud jste vyhráli čtyři hry a váš soupeř vyhrál dvě, zavolali byste „4-2“ před zahájením své „servisní hry“ (hra, ve které podáváte míč, nikoli přijímáte).
 5. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 5

  5 V případě nerozhodného výsledku musíte vždy vyhrát ve dvou. To se týká her i sad. Zde jsou nějaké příklady:
  • Pokud máte oba skóre 40 až 40, pak musíte vyhrát dva body v řadě, abyste hru vyhráli. (Další podrobnosti viz krok 3 níže).
  • Pokud jste oba vyhráli 5 her a skóre je 5 až 5, pak budete muset vyhrát další dvě hry v řadě, abyste získali 7-5, abyste mohli vyhrát set.
  • Pokud je 5 na 5 a vyhrajete další hru, skóre bude 6–5. Pokud prohrajete další hru a skóre je 6–6, budete k vítězství v sadě potřebovat vyhrát 8 až 6. Některé sady mají skóre 12 až 10 nebo dokonce vyšší.
 6. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 6

  6 Zjistěte, kdy byl zápas vyhrán (nebo ztracen). V závislosti na lize, ve které hrajete, budete buď muset vyhrát tři z pěti setů, nebo dva ze tří setů. Stejně jako u her a sad však musíte vyhrát ve dvou. To znamená, že zápasů může být někdy pět ze sedmi setů, nebo dokonce sedm z devíti setů, pokud vy a váš soupeř stále vázáte.
 7. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 7

  7 Vědět, jak zapsat skóre po zápase. Na výsledkovou listinu byste měli zapsat skóre každé sady. Vždy byste měli nejprve napsat své skóre. Pokud jste například vyhráli zápas, vaše výsledková listina může vypadat takto:
  • 6-3, 4-6, 6-2. To znamená, že jste vyhráli první set 6 her na 3; druhý set jste prohráli 4 hry na 6; a třetí set jste vyhráli 6 her na 2.
  reklama

Část 2 ze 2: Pochopení terminologie

 1. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 8

  1 Pochopte, co znamená „vše“ v tenise. „Vše“ v tenisovém žargonu v zásadě znamená „obojí“. Pokud vy i váš protivník získáte jeden bod, tedy 15-15, ve skutečnosti byste zavolali „15-all“. Totéž platí pro sady. Pokud jste oba vyhráli tři hry, zavolali byste „3-all“ před zahájením svého podání.
 2. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 9

  2 Zjistěte, co znamená „láska“. A ne, nemluvíme o romantické nebo dokonce platonické lásce. V tenise se slovem „láska“ rozumí nulové skóre. Například:
  • Pokud podáváte a nezískali jste žádné body, ale váš soupeř vyhrál dva, zavolali byste „love-30“.
  • To samé platí pro hry. Pokud jste vyhráli tři hry, ale váš soupeř nevyhrál žádnou, zavolali byste „3-láska“.
  • Pokud s hrou teprve začínáte a ani jeden z vás nezískal žádné body, zavoláte „all-love“. (Což je docela pěkný sentiment pro začátek hry).
 3. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 10

  3 Rozumějte slovům „dvojka“ a „výhoda“. V tenise, když mají dva hráči při hře shodné skóre 40 až 40, se tomu říká „dvojka“. Existují dva způsoby, jak rozehrát dvojku-buď vyhraje osoba, která získá další bod, nebo hrajete „výhodu“ (zkráceně „reklama“). To znamená, že hráč musí získat bod dvojky a následující bod.
 4. Obrázek s názvem Keep Score for Tennis Krok 11

  4 Rozumějte výrazům „ad-in“ a „ad-out“. Když podávající hráč získá bod dvojky, skóre je „ad-in“ (výhodou-in, což znamená, že výhodu má podávající). Když příjemce získá bod dvojky, skóre je „ad-out“. Pokud jeden hráč získá bod dvojky, ale nevyhraje reklamu, pak se skóre vrátí zpět ke ztrátě.
  • Pokud jste například sloužili a oba jste získali čtyři body (což znamená dvojku 40–40 a.k.a.), pak byste podávali znovu. Řekněme, že jste získali bod dvojky tím, že jste se stali „ad-in“. Pokud vyhrajete další bod, vyhrajete hru. Pokud ztratíte další bod, skóre se opět sníží a váš soupeř má šanci vás porazit a získat „ad-out“. Pokud váš soupeř prohraje „ad-out“, vrátí se zpět do dvojky ... atd.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký je původ bodovacího systému v tenise? Peter Fryer
  Tenisový trenér Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer Tenisový trenér Expertní odpověď Původ systému bodování údajně pochází z Francie. Francouzi používali k udržení skóre ciferník hodin, odkud pochází 15, 30 a 40. 45 padlo, protože to bylo během hry příliš mnoho. L’oeuf, což znamená vejce, byl použit pro 0, odkud získáváme „lásku“.
 • Otázka Kdo získá bod, když podávám a soupeř mine? Pokud je vaše podání in a soupeř míč nevrátí, je to váš bod.
 • Otázka Může hráč dát gól, když podává jeho soupeř? Donagan Nejlepší odpověď Ano. Každý hráč může získat jakýkoli bod, bez ohledu na to, kdo slouží.
 • Otázka Jak se liší čtyřhra od hřiště pro jednotlivce? Donagan Nejlepší odpovídač Soud pro čtyřhru je širší (ale ne delší) než dvorec pro jednotlivce, aby pojal dva hráče na každé straně.
 • Otázka Mohu vyhrát tenisový zápas ve dvou setech? Ano, můžete vyhrát zápas ve dvou setech, pokud je to zápas „nejlepší ze tří“. Ostatní zápasy jsou „nejlepší z pěti“, což znamená, že vítěz musí vyhrát tři sady.
 • Otázka Jak hodnotíte tie breakers? Donagan Nejlepší respondent První hráč (nebo tým), který vyhrál sedm bodů a měl náskok alespoň dvou bodů, je vítězem tie-breakeru. Tie-breakers nepoužívají obvyklou formu tenisového bodování. Používají běžná čísla, 1, 2, 3 atd. (Jedno pro každý bod). Jedna strana může vyhrát tie-breaker se skóre 7-0, 7-1, 7-2 atd. Je-li však skóre 7-6, hra ještě neskončila a pokračují ve hře, dokud jedna strana má o dva body více než druhá strana.
 • Otázka Co znamená bod zlomu? „Přerušení podání“ znamená, že neobsluhující hráč vyhrává hru proti serveru. „Bod zlomu“ nastane, když je nepodávající hráč schopen vyhrát zápas ziskem dalšího bodu. Příklady skóre bodu zlomu (skóre serveru-neserverové skóre): 0-40 (3 body zlomu) 15-40 (2 body zlomu) 30-40 (1 bod zlomu) a Ad Out (1 bod zlomu). Ve všech těchto příkladech, pokud neobsluhující hráč vyhraje další bod, vyhrává hru a 'přerušuje podání'.
 • Otázka Jaké je správné označení čtyř bodů v tenise? V běžné tenisové hře neexistuje žádný konkrétní výraz označující čtvrtý bod. Obvyklý bodovací systém v tenise začíná „láskou“ nebo nulou. První bod se nazývá '15 '. Druhý bod se nazývá '30 '. Třetí bod se nazývá '40 '. Další (nebo čtvrtý) bod nemá název! Pokud jeden hráč získá čtvrtý bod dříve, než soupeř získá tři body, hra končí a k vítězství se ve skutečnosti nepřičítá žádné skóre. Pokud hráči skončí remízou 40: 40, říká se tomu dvojka a pokračují ve hře, ale k samotnému skóre čtyř bodů stále není připojeno žádné jméno.
 • Otázka Potřebujeme odehrát šest her na set? Sada se skládá z alespoň šest her. Aby hráč vyhrál set, musí vyhrát alespoň šest her a musí vyhrát alespoň o dvě hry více než soupeř. Vítězné skóre tedy může být 6-0, 6-1, 6-2, 6-3 nebo 6-4. Pokud je skóre 6-5, soupeři musí pokračovat ve hře, dokud jeden hráč nevyhraje o dvě hry více než soupeř. Sada může trvat 20 a více her. (V poslední době zavedli „přerušovač“, aby se vyhnuli opravdu dlouhým sériím.)
 • Otázka Jaký je nejkratší možný zápas? Donagan Nejlepší odpovídač Byl by to zápas, ve kterém by jeden z hráčů vyhrál každý bod: 4 body za vítězství v zápase, 6 her za vítězství v sadě a 2 sady za vítězství v zápase. To znamená, že hráč může vyhrát zápas s pouhými 48 body, a pokud by soupeř nezískal vůbec žádné body, byl by to nejkratší možný zápas.

Populární Problémy

Jak cítit kulečníkový stůl. Výměna plsti, přesněji řečeno ubrusu u bazénu, je často ponechána na profesionálech, ale použité nástroje nejsou drahé ani složité. Důvod, proč to někteří považují za obtížné, jsou náročné požadavky ...Stan Wawrinka nedávno hovořil o své rovnici s Rogerem Federerem a o tom, jak spolu pojí velmi silné pouto. Wawrinka také zmínil, že často trénuje s Novakem Djokovičem a Rafaelem Nadalem, se kterými si dobře rozumí.Nový CFP č. 1 Ohio State se v sobotu ujímá Maryland doma. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Serena Williamsová během své předturnajové tiskové konference ve Wimbledonu hovořila o celé řadě témat, včetně těla odtržených hráčů Novaka Djokoviče, PTPA a klíče k její dlouhověkosti.Michigan a Rutgers se ve čtvrtek utkali v turnaji Big Ten. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Jak spát po operaci ramene. Operace na rameni jsou hlavní lékařské zákroky, které obvykle vedou k bolesti, otoku a výrazně snížené pohyblivosti, zatímco se tělo během několika měsíců uzdravuje. Http://www.drdavidgeier.co ...