kapitán Federer? Pět myšlenek na Laver Cup nyní a v budoucnu

Shelton je přirozený, Rublev je lepič, Monfils je přepaden a další informace o šestém ročníku akce ve Vancouveru.První večer letošního Laver Cupu ve Vancouveru položil Felix Auger-Aliassime otázku, o které mnozí z nás v průběhu let přemýšleli:'Hrajeme podle pravidel ATP?' řekl Kanaďan předsedovi rozhodčího brzy ve svém večerním zápase s Gaelem Monfilsem. 'Nebo je to výstava?'Laver Cup je samozřejmě obojí: Na hřišti je to soutěžní; na vedlejší koleji a během změn je to řízeno osobností. Ani po sedmi letech však není pro tenisty – včetně Auger-Aliassime a Monfilse – snadné rozlišit.

Když se Monfils posadil za čárového rozhodčího, aby vtipně protestoval proti zmeškanému hovoru, mnozí z davu se rozesmáli. Ale celopodniková FAA nebyla jedním z nich. Neakceptoval by žádná další zpoždění ani žádnou frivolitu ve stylu exo. Monfils, 37letý nováček Laver Cupu, kterému bylo řečeno, že bude moci „hrát zdarma“ během akce, byl zmatený, proč tam vůbec byl. Rozrušený konfrontací, v podstatě odtamtud tankoval.Dokážu pochopit, že FAA nechtěla, aby se zápas proměnil v fenomenální fest, ale také jsem si nemyslel, že Monfils to se svými dováděním přehnal. Do té doby byl v zápase a soutěžil a ve skutečnosti se zdálo, že ho pár špatných telefonátů naštvalo. Ať tak či onak, incident nastavil na straně Team World tón intenzity – a nakonec kvality –, kterému se Team Europe nikdy nevyrovnal. Před dvěma lety Evropa porazila World 14-1 v Bostonu. O víkendu ve Vancouveru World otočil karty 13-2.

Brzký zisk Team World nebyl ideální pro diváky, kteří prohráli téměř všechny nedělní zápasy. Také nepřítomnost tří nejlepších hráčů v Evropě nebo kdekoli jinde: Novak Djokovič, Carlos Alcaraz a Daniil Medveděv. Přesto se pro hardcore fanoušky bylo co těšit. I bez Big 3 nebo Alcarazu zůstala nabitá atmosféra a duch kamarádství Laver Cupu nedotčena. Jako vždy jsme viděli, jak hráči interagují způsobem, který nikde jinde nevidíme. I když se hvězdy pro letošní událost možná nesrovnaly, základní struktura se zdá být postavena tak, aby vydržela.kde mohu koupit tenisovou raketu

S Laver Cupem VII v knihách je zde pět myšlenek o jeho současnosti a budoucnosti.Ben Shelton je přirozený – jako hrdina a padouch

Dvacetiletý Shelton si upevnil zisky z US Open vítězstvím v úvodní dvouhře v pátek a ve čtyřhře v sobotu a neděli. Na lavičce byl aktivní a optimistický, jako by byl každý nedávný vysokoškolský hráč. Nejdůležitější bylo, že ukázal schopnost dostat se do spojky. Shelton brzy v tiebreaku prvního setu proti Arthuru Filsovi zapnul a získal posledních pět bodů pro set. Je to servírovací bombardér, ale ne servírovací robot. Z pohledu amerického fanouška bylo dobré vidět dalšího mladého hráče ze Států, jak je vítán mezi elitou ATP.

Shelton přichází i s bonusem: Dokáže dráždit své protivníky. Viděli jsme to s Novakem Djokovičem na Open a tento víkend se jeho hlasité, vysoké „YEAH!“ zdálo být šité na míru, aby se dostalo pod kůži jeho soupeřů z Team Europe. Na rozdíl od Djokoviče se jim to nikdy nepomstilo.

Andrey Rublev je lepič

Rus, všeobecně oblíbený na turné, tento víkend nevyhrál žádný zápas, ale ukázal své schopnosti jako nadšený a empatický spoluhráč. Byl první, kdo vyskočil z lavičky, když Team Europe získal bod, a jako jediný padl na kolena a prosil Monfilse, aby ze sebe vydal to nejlepší. Toto úsilí se ukázalo jako marné, ale líbilo se mi, co Rublev později řekl Monfilsovi: „Bojujte až do konce. Když se to nestane, nestane se to.'

Na straně Týmového světa se mi také líbilo slyšet upřímnou chválu Taylora Fritze za taktiku jeho spoluhráčů a podrobnější rady Chrise Eubankse. Eubanks je trenér ve vývoji.

můžete sledovat superbowl na amazon prime
  Andrey Rublev a Hubert Hurkacz na kurtu pro čtyřhru.

Andrey Rublev a Hubert Hurkacz na kurtu pro čtyřhru.

Statistická hra se „zvedla“ o stupínek výše

Tenisové statistiky – procento prvního podání, vítězové, nevynucené chyby atd. – obvykle neodhalují mnoho toho, co byste sami neviděli. Ale Laver Cup přišel s prozíravým: Procento míčů, které hráči získávali na vzestupu. Je to snadný způsob, jak měřit agresivitu vs. defenzivu. Poté, co tato čísla zablikala, sledoval jsem zápasy s okem, kdo postupuje vpřed, aby zasáhl, a kdo se pohyboval vzad. Monfils dělal hodně z toho druhého, což najednou vypadalo, že to vysvětluje hodně o jeho kariéře.

  Roger Federer's involvement in Laver Cup may only intensify as the years go on.

Angažovanost Rogera Federera v Laver Cupu může s přibývajícími roky jen sílit.

bodování tenisových zápasů

Mohla by post-Federerova éra Laver Cupu potřebovat… trochu víc Federera?

Když soutěž skončila, britský tenisový spisovatel Stuart Fraser sdílel příspěvek od fanouška, který se zúčastnil mnoha Laver Cupů, včetně toho víkendového. Udělala návrh do budoucna, o kterém jsem nepřemýšlel, ale který dává naprostý smysl: nahradit Borga a McEnroea jako kapitány Federerem a Andy Roddickem (za předpokladu, že bude chtít).

Ano, Borg je nejvyšší legenda, ale nenabízí nic osobnostně, zvláště ve srovnání se zájmem, který by Federer přinesl na kapitánské křeslo. McEnroe má osobnost, ale Roddick by se pravděpodobně lépe sblížil s touto generací hráčů a jeho postřehy do dnešní hry by byly vítány.

Co čeká Berlín v roce 2024?

Laver Cup přistane v německé metropoli příští rok v září. Dokáže se vyhnout dalšímu výbuchu? Toto místo bude pro Team Europe výhodnější než Team World, ale po vzkříšení asijského okruhu může být pro akci i nadále těžší přilákat hráče jako Alcaraz, Medveděv, Jannik Sinner, Alexander Zverev a Stefanos Tsitsipas, kteří se všichni rozhodli. hrát události v Číně, které letos nabízejí body do žebříčku. Také nevíme, co se stane s plánem Davis Cupu v budoucnu.

Federer řekl, že by rád viděl Djokoviče návrat, a možná se to může stát v Berlíně. Velkou rybou je samozřejmě Alcaraz, jehož přítomnost ve Vancouveru velmi chyběla. Přivést ho do čela by pravděpodobně zaručilo úspěch Laver Cupu na další roky.

Jedna legenda, Federer, ji postavil a pojmenoval po druhé, Laver. Bylo by jen vhodné, kdyby tuto jedinečnou událost řízenou osobností provedl další skvělý hráč a osobnost hry.

Populární Problémy

Seahawks se setkávají s Bengals na nedělní zápas 1. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Simone Biles a Max Whitlock titulek The Superstars of Gymnastics in London. Zde je návod, jak sledovat živý přenos události online v USA.

Jak se dobře bavit na exkurzi. Terénní výlety jsou obvykle jednou z nejzajímavějších věcí, které můžete ve škole dělat. Místo toho, abyste uvízli ve třídě, můžete jít ven a zažít věci, o kterých se učíte ...

Letní tábor je pro mnoho dětí dlouholetou tradicí a může to být skvělý způsob, jak strávit dlouhou přestávku ve škole. Strávíte spoustu času venku a to obvykle znamená, že vám bude horko a zpoceno, ale oblékání přímo na letním táboře má ...

Jak vypadat bohatý jako teenager. Zdá se, že dospívající s penězi žijí v jiném světě než ti z rodin se středními a nízkými příjmy. Jejich vlasy a make -up vypadají vždy dokonalé a jejich oblečení se nikdy nemačká. Věnujte pozornost tomu, jak tyto ...