Jak prasknout v lokti

Pokud je váš loket napjatý nebo ztuhlý, jako by měl prasknout, zkuste prohnout a uvolnit triceps. Prasknutí v lokti se může cítit dobře (jako prasknutí kloubů) a uvolňuje tlak z vašeho kloubu. Pokud však zažíváte ostrou bolest v lokti, její prasknutí nepomůže (a může stav zhoršit). Možná trpíte bursitidou, tenisovým loktem nebo prasknutím jedné z vašich bicepsových šlach a měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Metoda 1 ze 2: Prasknutí a vyrovnání lokte

 1. Obrázek s názvem Crack Your Elbow Krok 1

  1 Prohněte tricepsy, abyste narovnali paži a rozbili si loket. Ohýbáním těchto svalů, dokud nejsou plně napnuté, narovnáte paži a nabobtnáte svaly na maximální velikost. Ohýbáním tricepsů budete tlačit na loketní kloub, aby praskly malé vzduchové bubliny obsažené v synoviální tekutině kloubu. To často způsobí hlasitý „popový“ zvuk, stejně jako když prasknete klouby.
  • Tricepsy jsou umístěny na zadní straně paže, na zadní straně bicepsu.
  • Přestaňte se ohýbat, pokud cítíte extrémní bolest, protože můžete mít vážnější zdravotní stav než vykloubený loket.


 2. Obrázek s názvem Crack Your Elbow Krok 2

  2 Uvolněte se a prohněte tricepsy, dokud neucítíte, že se vám loket přemístil. Pomocí techniky flexe tricepsu vyrovnejte vykloubený loketní kloub. Pokud jste si vykloubili loket například při sportovním úrazu, zkuste si před návštěvou lékaře vyskočit loket zpět na místo. Pokud se váš vykloubený loket nevrátí zpět do polohy při prvním ohnutí, uvolněte tricepsy a nechte paži trochu se ohnout v lokti.
  • Poté znovu ohněte tricepsy. Pokračujte v uvolňování a protahování tricepsů, dokud neucítíte, že se vám loket vrací do správné polohy.
  • Ohýbání a uvolňování paže způsobí, že se kosti, které se setkávají u vašeho lokte, o sebe tře.
 3. Obrázek s názvem Crack Elbow Krok 3

  3 Přestaňte vystrkovat loket, pokud se kloub nepřemístí. Pokud jste lokt narovnali a uvolnili 5–6krát a kloub nezapadl zpět na místo, přestaňte ohýbat paži. V tomto okamžiku budete jen třít konce ramenních kostí dohromady. To neopraví kloub a může způsobit bolest, pokud kosti třou nervové zakončení.
  • V takovém případě navštivte svého lékaře nebo místní kliniku Urgentní péče.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Hledání lékařského ošetření

 1. Obrázek s názvem Crack Your Elbow Krok 4

  1 Navštivte lékaře, pokud nemůžete vykloubit vykloubený loket. V některých případech může být obtížné rozeznat luxaci lokte od přestávky. Pokud jste se pokusili vrazit loket zpět na místo a nefungovalo to, navštivte co nejdříve svého lékaře nebo středisko urgentní péče. To je obzvláště naléhavé, pokud váš loket nadále bobtná.
  • Pokud vám loket způsobuje silnou bolest nebo pokud nemůžete ohnout paži nebo již necítíte v ruce, navštivte pohotovost.
 2. Obrázek s názvem Crack Your Elbow Krok 5

  2 Navštivte svého lékaře, pokud je váš loket oteklý nebo bolestivý. Pokud si několikrát denně prasknete v lokti - ať už účelově nebo omylem - může se vyvinout stav známý jako burzitida. K burzititidě dochází, když tekuté váčky v lokti nabobtnají v důsledku nadměrného používání a míchání. Pokud vás při pohybu bolí loketní klouby a otekly, můžete mít burzitidu.
  • Pokud jste z lokta zaslechli praskající nebo praskající zvuk a nejste si jisti, co to způsobilo, možná jste si přetrhli vaz nebo šlachu nebo si zlomili nebo vykloubili kost.
 3. Obrázek s názvem Crack Elbow Step 6

  3 Popište svému lékaři své příznaky a míru bolesti. Lékař bude chtít vědět, jak dlouho trpíte bolestmi loktů a jak intenzivní je bolest. Také svému lékaři sdělte, zda vás loket bolí pouze tehdy, když jej používáte, nebo je bolestivý i v klidu. Pokud si nezlomíte loket, ale děláte mnoho opakujících se pohybů paží po celý den, pravděpodobně máte tenisový loket .
  • Pokud se bolest časem zesílila, je to pravděpodobně příčina opakujícího se stresu tím, že děláte něco jako práci u počítače, přílišnou váhu v posilovně, tenis nebo golf nebo práci instalatéra.
 4. Obrázek s názvem Crack Elbow Step 7

  4 Pokud máte podezření, že máte zlomený loket, požádejte o rentgen. Pokud je váš loket velmi bolestivý nebo máte potíže s ohnutím paže nebo použitím ruky, může dojít k vážnému vykloubení lokte nebo zlomení paže. V takovém případě požádejte lékaře, aby použil zobrazovací sken jako rentgen nebo MRI a prohlédl si loketní a pažní kost.
  • Tyto procedury jsou bezbolestné a neměly by trvat déle než 15 minut.
 5. Obrázek s názvem Crack Your Elbow Krok 8

  5 Zeptejte se lékaře na možnosti léčby. Pokud není váš loket zlomený, neměli byste pro bolestivý loket potřebovat žádnou operaci ani hospitalizaci. Zjistěte, zda máte tenisový loket, burzitidu nebo vyvrtnutí či napětí. Poté se zeptejte lékaře, jak můžete snížit bolest loktů a zabránit tomu, aby se stav znovu rozšířil. Lékař vám může začít tím, že vám doporučí loket ledovat a nechat ho odpočívat, když vzplane bolest.
  • Ve většině případů vám lékař poradí, abyste přestali dělat krátké, opakující se pohyby loktem a vyhnuli se zbytečnému praskání kloubu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud si občas zlomíte loket, abyste uvolnili napětí, je to pro vás v pořádku a nezpůsobí žádné nepohodlí. Vyhněte se ale praskání loktů více než 1–2krát denně.
 • Pokud si každý den mnohokrát prasknete v loktech, abyste zmírnili nepohodlí, navštivte svého lékaře. V první řadě se může jednat o zdravotní stav, který vám způsobuje nepohodlí.
 • Pokud vás jeden nebo oba lokty často bolí, ale nezranili jste si je a paží neděláte mnoho opakujících se pohybů, můžete mít revmatoidní artritida nebo artróza .

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak trefit golfový míček. Trik, jak trefit golfový míček, je procvičit si správnou formu. Připravte se na úspěch s pevným postojem a přirozeným, bezpečným úchopem. Srovnejte se s míčem a pomocí plynulých pohybů otáčejte boky, ...

Zde je návod, jak sledovat Nový Zéland vs. Indie 1. T20, pokud jste ve Spojených státech.

Nejlepší nasazený a 11násobný šampion Rafael Nadal se ve čtvrtek v 16. kole na Barcelona Open utká s japonským veteránem Keiem Nishikorim.

Jak sedět v práci, pokud vás bolí záda. Utrpení bolestí zad je běžnou stížností mezi dospělými, zejména těmi, kteří musí v práci sedět dlouhé hodiny. Http://www.mayoclinic.org/disease-conditions/back-pain/basics/prevention/con-2002 ...