Jak hrát raketu

Racquetball může být skvělý způsob, jak cvičit při budování vztahů se svými přáteli nebo kolegy. Tento sport se učí poměrně snadno a dá se hrát s minimálním vybavením. Pokud se naučíte základní pravidla hry, začnete implementovat techniky a strategie a získáte potřebné vybavení, budete solidní raketbal hráče v žádném okamžiku.Část 1 ze 3: Pochopení základních pravidel

 1. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 1

  1 Naservírujte míč. Abyste mohli podávat raketbal, musíte se postavit do servisní zóny (mezi dvě plné čáry uprostřed hřiště), jednou odrazit míč a zasáhnout míč směrem k přední stěně, která bude v opačném směru. kde stojí váš protivník. Jakmile míč dopadne na přední stěnu a zcela projde zpět přes obslužnou zónu, může rally začít.
  • Pokud je vaším prvním pokusem o podání zmeškané podání (házení raketou a chybějící míček), podání mimo přední stěnu (zasažení první zdi před přední stěnou) nebo podání, které se dotklo (zasažení soupeře míčem dříve, než se dotkne míče) na zemi), budete mít ještě jednu šanci dokončit úspěšné podání, než ztratíte bod.
  • Hlavními typy raketových podání jsou servírování pohonů a podávání lobů.


 2. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 2

  2 Vyhněte se chybám služby. Nezapomeňte se seznámit s několika různými typy chyb, ke kterým může potenciálně dojít během podávání. Některé z těchto chyb zahrnují:
  • Chyba nohy: když hráč vykročí mimo zónu podání, než míč překročí čáru.
  • Krátké podání: když míč narazí na přední stěnu, ale před odrazem se odrazí od podlahy.
  • Podávání na třech stěnách: k tomu dochází, když míč zasáhne přední zeď, ale poté se odrazí od obou bočních stěn a poté dopadne na zem.
  • Stropní podání: když míč dopadne na přední stěnu a poté se odrazí od stropu.
  • Dlouhé podání: když míč dopadne na přední stěnu a odrazí se, aby zasáhl zadní zeď, než dopadne na zem.
  • Podání na obrazovce: je to tehdy, když je míč podáván takovým způsobem, že se vrací tak blízko podávajícího, že druhý hráč (hráči) míč nevidí.
 3. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 3

  3 Shromážděte míč tam a zpět. Shromažďování, které začíná, jakmile je míč podán, je, když dva hráči na sebe nepřetržitě střílejí tam a zpět. Během rally může míč zasáhnout jakoukoli zeď, pokud zasáhne přední zeď, než dopadne na podlahu, a pokud nespadne na podlahu dvakrát za sebou.
 4. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 4

  4 Získávejte body. Shromáždění pokračuje, dokud jeden hráč neudělá chybu nebo neúspěšně vystřelí. Rally může být také ztraceno, když si hráč během rally vymění ruce s raketou, vezme nebo přehodí míč raketou, dotkne se míče svým tělem nebo způsobí, že míč opustí galerii. Jakmile rally skončí, vítěz bodu získá podání k zahájení další rally.
 5. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 5

  5 Vyvarujte se překážek. Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se kontaktu mezi soupeřem a zdí, na kterou míří. Také když odpalujete míč, snažte se nemířit přímo na soupeře. Kromě toho, že byste sebe nebo svého protivníka dostali do nebezpečí zranění, tyto akce mohou mít za následek zastavení míče tělem, a tedy „bránění“ ve hře. V závislosti na okolnostech bránění vyžaduje buď opakování, nebo trest.
 6. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 6

  6 Udržujte skóre. Kdo vyhraje dva ze tří setů, vyhrává raketbal. První dvě sady se skládají z 15 bodů a třetí sada jde na 11. První osoba, která dosáhne požadovaného počtu bodů, vyhrává konkrétní sadu. reklama

Část 2 ze 3: Procvičování technik a pokročilých strategií

 1. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 7

  1 Naučte se držet raketu forhendovým úchopem. Držte raketu stejným způsobem, jako byste někomu potřásli rukou, a pak kolem ní stočte prsty. Mezi konečky prstů a patou dlaně by měl být malý prostor. Vaše prsty by měly být nízko na rukojeti, aniž byste sešli z okraje. Vyhněte se držení rakety tak, aby byla kolmá na vaši paži, protože to ztěžuje podávání.
 2. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 8

  2 Naučte se držet raketu bekhendovým úchopem. Toho docílíte tak, že držíte raketu ve standardním forhendovém úchopu a poté raketu otočíte zhruba o ⅛ ”ve směru hodinových ručiček. Toto zvládnutí je obtížné, ale dává hráči silnější švih.
 3. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 9

  3 Procvičte si tahy. V závislosti na stylu úchopu použijete příslušný úder (nebo způsob odpalu míče). Různé údery dosahují různých pohybů míče a měly by být použity podle potřeby. Postoj obou je podobný: kolena by měla být ohnutá a volná, nohy by měly být umístěny na šířku ramen a trup by měl být rovnoběžný s bočními stěnami.
  • Forhendový úder. To by mělo být provedeno podobně jako baseballová houpačka, s jedním kolenem spuštěným na zem, ale nedotýkajícím se. Nezapomeňte se pokusit udržet úroveň švihu.
  • Bekhendový úder. Tento úder se provádí tak, že raketa začíná u vaší hlavy, houpá se dopředu kolem těla a končí za vámi.
 4. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 10

  4 Trénujte odpalování míče v různých výškách. Pro jakýkoli daný výstřel je důležité porozumět různým výškám, ve kterých lze zasáhnout míč. Míření nízko, jen několik centimetrů nad zemí, se nazývá smrtící výstřel a často končí rally. Míření výše, jedna až dvě stopy nad zemí, se nazývá přihrávka a je snadnější dosáhnout. Mezi ostatními dvěma typy je střela pass-kill.
 5. Obrázek s názvem Play Racquetball Step 11

  5 Zapracujte na svém přímém výstřelu. Přímá střela je, když hráč zasáhne míč přímo na přední zeď tak, aby se odrazil zpět rovnoběžně s boční stěnou. Je to velmi efektivní střela, protože je těžké se vrátit. Tento snímek můžete pořídit v jakékoli výšce.
 6. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 12

  6 Zapracujte na výstřelu ze hřiště. Střela na příčku je, když hráč trefí míč tak, aby se odrazil do opačného rohu, odkud střela začala. Tento snímek lze pořídit v jakékoli výšce. Účelem je přemístit soupeře ze středu hřiště.
 7. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 13

  7 Vyzkoušejte špetku a střílení. Pinch výstřel je proveden nízko, nejlépe na úrovni zabití, a je určen k ukončení rally. To se provádí zasažením míče na vzdálenější konec boční stěny a okamžitým odrazem od přední stěny. Podobně jako u špetky je ikona střílení, když hráč zasáhne míč proti boční stěně (blízko k nim, nikoli na vzdálenějším konci, jako při štípnutí), a poté zasáhne přední zeď tak, že soupeř by neměl být schopen následovat. To je low shot.
 8. Obrázek s názvem Play Racquetball Step 14

  8 Procvičte si stropní výstřely. Jednoduchý výstřel ze stropu by měl být opatrně zaměřen tak, aby zasáhl přední stěnu, než narazí do stropu. Jedná se o běžnou obrannou střelu, která má přesunout protivníka ze středu hřiště.
 9. Obrázek s názvem Play Racquetball Step 15

  9 Vyrazte míč pryč od soupeře. Čím dále od soupeře odpalujete míč, tím více budou muset spěchat a utíkat, aby se k němu dostali. Získáte tím navrch, protože to unaví vašeho protivníka a také vám poskytne méně času na přípravu na silnou zpětnou střelu zpět k vám.
 10. Obrázek s názvem Play Racquetball Step 16

  10 Zůstaňte blízko středu hřiště. Snažte se zůstat blízko středu hřiště, v blízkosti přijímací linky, abyste měli rychlý přístup do všech oblastí hřiště. Pokud jste mnohem blíže přední stěně, může to váš protivník použít proti vám a pokusit se přimět míč, aby spadl blíže k zadní stěně. Tím, že zůstanete ve středu, můžete zajistit, aby žádná část hřiště nebyla příliš daleko, abyste se k ní dostali.
 11. Obrázek s názvem Play Racquetball Step 17jedenáct Zaměřte se blízko rohů. Když vracíte míč, zkuste jej zasáhnout tak, aby zasáhl velmi blízko rohu spojujícího dvě stěny. Mohlo by dojít k tomu, že se míč odrazí od zdí více a rychleji, čímž se rychle změní úhel, ve kterém musí váš protivník zasáhnout míč. reklama

Část 3 ze 3: Získání nezbytného vybavení

 1. Obrázek s názvem Play Racquetball Step 18

  1 Pořiď si raketu. Při pořizování raketbalety je třeba vzít v úvahu mnoho různých faktorů, včetně velikosti rukojeti, rozložení hmotnosti a materiálu rámu. V obchodě se sportovním zbožím můžete na své raketě utratit kdekoli mezi 20 a 200 dolary, v závislosti na vašich preferencích.
  • 3 ⅝ velikost přilnavosti je skvělá pro lidi, kteří nosí rukavice XS-L, zatímco 3 ⅝ je lepší pro ty, kteří nosí rukavice XL.
  • Méně nákladné rámy jsou obvykle kovové, zatímco dražší obsahují jiné materiály, jako je grafit a titan.
  • Vyrovnané rakety jsou levnější a těžké rakety s hlavou jsou dražší, protože vám pomáhají generovat více energie.
 2. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 192 Noste tenisky. Při hraní raketbalu budete potřebovat boty s dobrou přilnavostí, abyste mohli rychle změnit směr. Dřevěné raketové podlahy mohou být hladké a kluzké, takže nošení sportovní obuvi vyrobené speciálně pro halové kurty je nezbytné k prevenci úrazů i ke zvýšení výkonu. Boty na hřiště si můžete zakoupit v obchodě se sportovním zbožím.
 3. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 20

  3 Kupte si brýle na ochranu očí. Je velmi nebezpečné hrát raketbal bez ochrany očí. Někdy může míč letět rychlostí 160 km/h nebo rychleji, a pokud se vám stane, že zasáhne oko tak rychle, může způsobit značné škody. Vyberte si brýle, které vám bezpečně sedí kolem hlavy. Zvažte pořízení odvětrávaných brýlí, aby se pára nehromadila a zhoršovala váš zrak. Sportovní brýle si můžete zakoupit v obchodě se sportovním zbožím.
 4. Obrázek s názvem Play Racquetball Krok 214 Pořiďte si rukavice pro zlepšení úchopu. I když rukavice nejsou nezbytným vybavením, mohou být pro hraní raketbalů rozhodně přínosem. Pokud na ruce, kterou držíte raketu, nosíte rukavici, budete mít lepší přilnavost a kontrolu, které pot obvykle brání. Může vám také zabránit, aby se vám při hraní na rukou objevily puchýře. Racetbalové rukavice si můžete zakoupit také v obchodě se sportovním zbožím. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co dokáže váš palec? Rishi Chintamaneni Palec obepíná raketu opačným směrem než ostatní 4 prsty.
 • Otázka Kolikrát se může míč odrazit? Donagan Nejlepší odpovídač Může se mezi jednotlivými údery odrazit na podlahu.
 • Otázka Co když narazí na zadní stěnu? Donagan Nejlepší odpovídač Míč zůstává ve hře. Pokud byl váš soupeř posledním odpalem míče, jste na řadě. Trefte ho, než se podruhé dotkne podlahy poté, co opustíte raketu svého protivníka.
 • Otázka Nosím brýle, takže budu muset získat elektrickou ochranu očí. Musím je dostat od optomeristy? Cali Freidly-Washington Bylo by pro vás ideální získat je od optomeristy, ale existuje mnoho různých možností. Pokud máte potíže s rozhodováním, zeptejte se někoho, komu rady můžete důvěřovat, například svého trenéra nebo rodičů.
 • Otázka Lze míč ještě zahrát, pokud se vrátí na přední stěnu, než dvakrát odskočí? Lauren Moralesová Ano, může. Míč se musí alespoň dostat zpět, aniž by se dotkl podlahy nebo byl míč vyražen.
 • Otázka Pokud tedy trefím míč na přední stěnu a ta zasáhne, pak zasáhne zadní stěnu a odrazí se, bude stále ve hře? Při podání však míč musí nejprve zasáhnout přední zeď a před jedním odrazem může zasáhnout pouze jednu boční stěnu. Pokud narazí na strop, zadní stěnu nebo třetí zeď, než se jednou odrazí, je to chyba.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud chcete hrát raketbal s více než jednou osobou (jednotlivci), můžete hrát cut-krku se třemi hráči celkem nebo čtyřhru se čtyřmi hráči celkem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepokoušejte se zasáhnout soupeře míčem; může jim to ublížit, což je může naštvat nebo rozzlobit.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Raketa
 • Raketa
 • Dvojice ochranných brýlí
 • Raketová rukavice (volitelně)
 • Protiskluzová halová obuv
Populární Problémy

Před US Open se dostaví studenti střelby z parku.Oba startují 2: 1 ve hře MVC, Northern Iowa a Missouri State se setkají v sobotu ve Springfieldu. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.

Sloane Stephensová postoupila, ale obhájkyně titulu Ekatarina Makarova byla ve smíšený den poslána do Washingtonu.Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Lakers vs Wizards online bez kabelu, ať už jste ve Washingtonu DC, Los Angeles nebo mimo trh.Jak cítit kulečníkový stůl. Výměna plsti, přesněji řečeno ubrusu u bazénu, je často ponechána na profesionálech, ale použité nástroje nejsou drahé ani složité. Důvod, proč to někteří považují za obtížné, jsou náročné požadavky ...