Jak si vybrat tenisovou raketu

Ať už jste začátečník nebo sníte o tom, že se stanete příštím tenisovým šampionem, nákup tenisové rakety bude pro vaši hru velkým přínosem. Všechny tenisové rakety nejsou vytvořeny stejně a všechny mají svá pro a proti. Pokud uvažujete o častém hraní tenisu, v jakékoli kapacitě, správná raketa je investicí, která stojí za prozkoumání.Metoda 1 ze 2: Výběr správné rakety

 1. 1 Změřte správnou velikost úchopu. Úchyty pro dospělé se pohybují od 4 do 4 a 5/8 palců. Chcete -li najít ten svůj, měřte od střední čáry v dlani k horní části prostředníčku - to je velikost vašeho úchopu v palcích.
  • Další dobrou zásadou je držet raketu ve své dominantní ruce, jako byste ji drželi při hře. Zasuňte ukazováček opačné ruky mezi konečky prstů a základnu dlaně na raketě. Pokud není dostatek místa pro váš ukazováček, rukojeť rakety je příliš malá.
  • Pokud je hodně místa navíc, rukojeť rakety je příliš velká.
  • Pokud máte dvě velikosti, zvolte menší, protože obvod můžete vždy zvětšit přidáním překrývací páska (měkká, polstrovaná, látková páska omotaná kolem rukojeti).
 2. 2 Vyberte si normální, 27palcovou raketu, pokud nechcete mít větší sílu raket s prodlouženou délkou. Tradiční délka rakety je asi 27 až 28 palců (68,6 až 71,1 cm), ale můžete získat delší rakety až do 29 palců (73,7 cm). Čím delší je raketa, tím větší je pákový efekt na houpačce, což dává úderu větší sílu.
  • Kompromisem však je, že delší rakety jsou o něco méně manévrovatelné a je obtížné je zaměřit.
  • Začátečníci by měli začít s normální, 27 'raketou.
 3. 3 Znáte tři hlavní styly tenisových raket. V závislosti na vašich potřebách, úrovni dovedností a stylu hry budete k dosažení plného potenciálu potřebovat jinou raketu. Tři nejběžnější styly jsou:
  • Rakety na vylepšení výkonu/hry: Vyznačují se velkými hlavami, delším stylem a nízkou hmotností, jsou většinou určeny pro začátečníky-mírně pokročilé hráče nebo pro každého, kdo chce trochu větší sílu při střelbě.
  • Rakety Tweener: Tato dobře vyvážená raketa je navržena pro všechny úrovně dovedností a nabízí dobrou rovnováhu síly, kontroly a ovladatelnosti.
  • Rakety na ovládání/hráče: Profesionální design, tyto rakety mají malé hlavy navržené pro maximální kontrolu. Hráč do střely přidá svou vlastní sílu. Mohou být dlouhé nebo krátké a jsou obecně těžší než jiné rakety.
 4. 4 Pokud jste začátečník, kupte si velkou raketu s vyvážením hlavy. Pokud začínáte s tenisem, chcete odpouštěcí raketu, která vám poskytne dostatek síly, aniž byste se museli přehoupávat. Vyberte si přilnavost, která vám dobře padne, a mířte na raketu podle následujících specifikací:
  • Velikost hlavy: 106-118 čtverečních palců.
  • Délka: 27 '
  • Hmotnost: Lehký, 9-10 oz
  • Zůstatek: Těžká hlava, vyrovnaná směrem nahoru.
 5. 5 Kupte si méně výkonnou raketu, pokud jste velcí, atletičtí nebo už jste mocní útočníci. I některým začátečníkům připadají velké, na hlavu těžké rakety příliš, zvláště pokud jsou přirozeně atletičtí a silní. Nejlepší způsob, jak upravit, je zmenšit zakoupenou velikost hlavy a ostatní specifikace ponechat stejné. Lehká raketa těžká na hlavu může být stále žádoucí pro kontrolní účely, když začínáte.
 6. 6 Poznejte rozdíly v materiálu rakety při nákupu. Většina raket je vyrobena z grafit protože je lehký a výkonný, takže je ideální pro všechny začátečníky. Jsou vyrobeny další rakety vhodné pro začátečníky hliník nebo titan , protože poskytují dobrou sílu a pohodlí při úderu. Boronové nebo kevlarové rakety jsou nejlehčí na trhu, ale jsou také docela tuhé, a proto méně odpouštějí chybám.
  • Začátečníci by se měli držet hliníku nebo grafitu, ale výběr materiálu je také méně důležitý, než když se raketa cítí pohodlně ve vašich rukou a vyhovuje vaší cenové kategorii.
  • Hliník je nejlevnější raketa a obvykle jsou těžké. Jsou však také robustní a spolehlivé.
  • Rakety z bóru, kevlaru a uhlíkových vláken jsou často mnohem dražší než jejich grafitové protějšky.
 7. 7 Před nákupem vyzkoušejte několik raket. Vyzkoušejte si houpačky, servírujte v obchodě a všimněte si, jak se raketa cítí v ruce. Vyzkoušejte a vyzkoušejte širokou škálu raket, když poprvé začnete hledat - od dlouhých a velkých silových raket až po několik na menším konci. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, zeptejte se několika přátel, zda můžete příště, až budete na hřišti, vyzkoušet jejich rakety, a ve skutečnosti odpálit několik míčků, abyste zjistili, co vám nejvíce vyhovuje. Houpačka a styl každého je trochu jiný, a proto je na trhu tolik různých typů raket. reklama

Metoda 2 ze 2: Porozumění specifikacím rakety

 1. 1 Vězte, že větší velikost hlavy přenáší na míč větší sílu. Čím větší je hlava, tím větší sílu na míč vložíte (pokud vše ostatní- délka rakety, houpačka atd.- zůstane konzistentní). Toto je jedna z největších možností, kterou při výběru rakety uděláte, protože více síly často vede k menší kontrole. Obvykle míříte přes míč, nebo chcete trochu více síly, aniž byste měnili švih? Zkontrolujte aktuální velikost hlavy a podle toho ji upravte.
  • Nadměrné a velké hlavy mají obvykle 106–118 čtverečních palců, ale u silových raket mohou dosáhnout velikosti až 120–30 čtverečních palců.
  • Menší kontrolní rakety mají obvykle velikost hlavy kolem 85-94 čtverečních palců.
  • Pro začátečníky střílejte na něco blíže než 100 čtverečních palců nebo výše.
  ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer

  Hra o trůny sezóna 8 epizoda 5 online
  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesionální učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenisu se věnuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Velikost hlavy také ovlivňuje vaši hru. Mnoho rekreačních nebo učících se hráčů směřuje k raketám s větší velikostí hlavy, a to je naprosto v pořádku. Chcete si dát co nejlepší příležitost trefit míč. Nevýhodou těchto raket s větší hlavou je, že nejsou tak manévrovatelné jako ty s menší hlavou, takže možná nebudete mít tolik kontroly. 2. 2 Vyberte si těžké rakety pro větší sílu a stabilitu. Těžké rakety s hlavou jsou nejlepší pro základní hru a začátečníky a obvykle se nacházejí na silových raketách. Jsou mírně vážené v blízkosti vrcholu, a proto jsou o něco méně manévrovatelné. Středně pokročilí a pokročilí hráči obvykle dávají přednost světlé nebo vyvážené raketě.
  • Pokud jdete hodně do sítě, vyzkoušejte raketu s lehkými světly pro lepší ovladatelnost.
  • Pokud si nejste jisti, co získat, nebo hrajete pestrý styl tenisu, pořiďte si vyváženou raketu, která rovnoměrně rozděluje její váhu.
 3. 3 Zvažte svůj vzor strun. Raketa samotná není jedinou věcí, která ovlivňuje vaši hru. Způsob, jakým jsou řetězce zarovnány v otevřeném nebo uzavřeném (hustém) řetězci, ovlivní vaši sílu, ovládání a otáčení:
  • Otevřené řetězení nabízí více roztočení, což znamená, že můžete špičkovým odpalováním zasáhnout míč silněji. Tyto řetězce však pravděpodobněji prasknou.
  • Uzavřené/husté navlékání nabízí větší kontrolu nad umístěním střely a je lepší pro začátečníky.
 4. 4 Použijte flexibilní rakety pro větší výkon, ale menší kontrolu. Flexibilita rakety je dána hodnocením od 0 do 100, přičemž 100 je nejtužší dostupnou variantou. Většina raket se pohybuje mezi 45–75 na stupnici:
  • Nižší čísla znamenají větší kontrolu a otáčení, menší výkon a pohodlnější pocit.
  • Vyšší čísla značí větší sílu, ale také více vibrací v raketě. Někteří začátečníci ve skutečnosti mají pocit, že nad nimi získají větší kontrolu, protože díky nedostatku ohybu se cítí trochu přirozeněji.
 5. 5 Zkontrolujte šířku paprsku, trojúhelník pod hlavou rakety, abyste změřili potenciál energie. Větší šířka paprsku znamená, že budete mít na raketě větší sílu. To dává smysl, protože u větších raket jsou potřeba větší paprsky, ale i kontrolní rakety mají proměnnou šířku paprsku, která ovlivňuje, jak tvrdě můžete odpalovat míč.
  • Pro začátečníky by dobrá počáteční šířka byla mezi 23-27 mm.
  reklama

Odborná rada

 • Vyzkoušejte několik raket, abyste našli tu, která vám nejlépe vyhovuje. Většina dobrých profesionálních obchodů vám umožňuje otestovat jejich rakety za malý poplatek. Rakety jsou přizpůsobeny různým typům hráčů. Například můžete být baseliner, který se spoléhá na silné údery země, nebo můžete být podavač a volejbal, který vyžaduje raketu, která poskytuje ovládání a dotyk na síti. Nalezení správné rakety vám dodá jistotu, že si zahrajete hru po svém.
 • Zvažte hmotnost rakety. Váha rakety opravdu ovlivňuje, jak bude hrát. Pohybují se přibližně od 250 g do 340 g. Lehčí rakety se obecně mnohem snáze houpají a mají větší velikost hlavy, takže jsou vhodné pro učícího se hráče nebo někoho, kdo má sníženou pohyblivost v paži. Těžší rakety s hmotností 300 g a více mají menší hlavu a sladké místo.
 • Zvažte velikost úchopu, abyste se ujistili, že můžete raketu pohodlně držet. Rakety se dodávají v různých velikostech úchopu, které se pohybují od 4 1/8 do 4 3/4 palce. V Evropě se jim říká G1 — G5. Velikost úchopu je dána velikostí vašich rukou. Pokud vyberete příliš malý úchop, mohlo by to ovlivnit vaši schopnost hrát hru a dokonce to může způsobit tenisový loket.
Z Peter Fryer Tenisový instruktor

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám napnout raketu, když mám tenisový loket? Zkuste se vyhnout tužším strunám (pevné jádro) a zaměřte se na pružnější. Poly struny jsou dobrým příkladem tužších, ale trvanlivých strun, zatímco přirozené střevo nebo vícevláknová vlákna budou flexibilní a dobré pro snížení celkové tuhosti rakety.
 • Otázka Jaký druh rakety je dobrý pro starší občany? Vyberte si lehkou raketu s nižším napětím strun a větší hlavou. Nižší napětí strun vám poskytne větší sílu, takže nebudete muset generovat tolik energie při výstřelech. Větší velikost hlavy přispěje k většímu sladkému místu a větší síle.
 • Otázka Jaké je nejlepší napětí struny? Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Většina hráčů dává přednost napjatému napětí.
 • Otázka Je Wilson stejně dobrý jako Head nebo Slazenger? Ano, rakety Wilson jsou vysoce kvalitní a používají je profesionálové jako Roger Federer a Gael Monfils.
 • Otázka Kde najdu tenisovou raketu Dunlop? Jakýkoli základní tenisový obchod, jako je Tennis Plaza, většina obchodů se sportovním zbožím nebo online obchody jako Tennis Warehouse.
 • Otázka Jaká je nejlepší velikost rakety pro 10letého? Záleží spíše na velikosti dítěte než na věku a do určité míry na jeho schopnostech.
 • Otázka Jakou velikost mám koupit pro malé 7leté dítě, které má lekce? Vezměte dítě do obchodu na měření, abyste si vybrali to správné.
 • Otázka Jsem 4 stopá žena a potřebuji větší kontrolu ve svém švihu. Bylo by mi lépe s Wilsonem Juice 100 nebo Ultra 108? Pravděpodobně byste měli jít na Ultra 108 s přidanou hmotností v hlavě. Těžká hlava vám dodá větší sílu a pomůže vám ovládat točení.
 • Otázka Co mám dělat, když moje raketa hodně vibruje? Donagan Nejlepší odpovídač Uchopte ho pevněji a zasáhněte míč doprostřed strun.
 • Otázka Raketa se kroutí, když trefím míč. Je tato velikost úchopu nebo moje síla úchopu? Může to být buď. Požádejte o pomoc tenisového profesionála.

Populární Problémy

Video: Neuvěřitelný Rafael Nadal střílel na US Open 2013

Jak uniknout fyzickému nebo sexuálnímu útoku. Nikdo by neměl projít fyzickým nebo sexuálním útokem, ale naučit se před ním chránit vám může pomoci cítit se bezpečněji a silněji. Zůstaňte v klidu, identifikujte varovné signály a odolávejte ...

Jak zacházet s bolestí po porodu. Porod je krásný a vzrušující čas, ale také může být pro tělo matky docela utrpením. Poporodní bolest se může objevit, ať už rodíte vaginálně nebo máte císařský řez (sekce C). Nicméně,...