Jak koupit tenisky

Tenis je sport, který vyžaduje značnou hbitost a koordinaci. Neustálá povaha tenisové hry tam a zpět a potřeba při běhu měnit směry znamená, že pro vášnivé tenisty jsou boty nejrychlejším opotřebením. Dobře zvolená tenisová obuv pomůže hráčům snášet stres z dobrého hraní. Při rozhodování o koupi tenisových bot budete muset vzít v úvahu svůj herní styl, povrch hřiště a typ nohy, abyste našli to nejlepší.Část 1 ze 3: Určení, jak a kde hrajete

 1. 1 Zjistěte, jaký jste tenista. Typickými hráči jsou buď „podání a volej“, kteří si při podání účtují síť a sklouznou zadní nohou, nebo „základní čára“, kteří obvykle hrají podél zadní linie. Vzhledem k tomu, že se tyto dva typy na hřišti pohybují odlišně, nosí boty jinak.
  • Pokud jste hráčem typu „podávej a volej“, vyber si botu s tužinkou.
  • Pokud hodně běháte ze strany na stranu, kupujte boty se spoustou boční opory a odolnou podrážkou.
 2. 2 Určete svůj nejčastější typ povrchu hřiště. Čím tvrdší je povrch hřiště, tím odolnější by měla být podrážka. Použití správné podrážky pro správný povrch hřiště může prodloužit životnost vašich bot, nabídnout správné množství trakce a zabránit poškození povrchu hřiště.
 3. 3 Vyberte správnou podrážku pro povrch. Tvrdé povrchy opotřebovávají boty rychleji. Betonové boty jsou odolnější a vyrobené z tvrdších materiálů, zatímco jiné jsou pružnější.
  • U antukových nebo travnatých kurtů nemusí být podrážky tak trvanlivé, ale jsou navrženy tak, aby poskytovaly trakci bez poškození hřiště.
  • K dispozici jsou také boty na více kurtech, které se dobře přizpůsobí různým povrchům.
  • Boty s vnější podrážkou ve stylu rybí kosti fungují zvláště dobře na jíl. Úzké našlapování pomáhá uchopit podlahu a zabránit vniknutí volných zrn na povrch do podešve a vyhlazení.
  reklama

Část 2 ze 3: Vědět, jaký máte typ nohy a obutí

 1. 1 Určete typ nohy. Toto je pravděpodobně nejdůležitější krok při výběru správné tenisky. Typ vaší nohy určí, kolik boční podpory a odpružení budete potřebovat pro optimální bezpečnost a pohodlí.
  • Pomocí 'mokrého testu' určete typ své nohy. Navlhčete si chodidla a stoupněte si na rovný povrch, například na kus stavebního papíru nebo na chodník. Podívejte se na oblast mezi koulí chodidla a patou chodidla.
   • Velká mezera naznačuje vysoký oblouk, což znamená, že vaše nohy jsou supinované.
   • Žádná mezera neznamená ploché nohy, což znamená, že vaše chodidla jsou pronovaná.
   • Pokud jsou vaše nohy mezi, pak jsou neutrální.
  • Pro supinované nohy: Rozhodněte se pro flexibilnější botu. Většinu opotřebení zažijete kolem paty a prstů.
  • U pronovaných chodidel: Kupte si stabilizační tenisovou obuv, protože nejvíce se budete opotřebovávat kolem přední vnitřní části chodidla.
  • Pro neutrální nohy: Můžete vyzkoušet téměř jakoukoli obuv.
 2. 2 Určete typ tlumícího materiálu. Tenisové boty jsou vyrobeny ze 2 typů polštářů: EVA a PU. Polštáře EVA jsou lehčí a pružnější, ale nabízejí menší stabilitu a odolnost. PU polštáře jsou odolnější a stabilnější, ale bývají těžší.
 3. 3 Udělat seznam. Sestavení seznamu vašeho herního stylu, stylu hřiště a typu chodidla vám pomůže zjistit, jaké boty byste měli nakupovat, abyste neztráceli čas zkoušením tenisek, které vám nebudou vyhovovat.
 4. 4 Zvažte změnu velikosti. Pamatujte, že chodidla mají při cvičení tendenci trochu bobtnat a možná máte silnější ponožky než obvykle. reklama

Část 3 ze 3: Vybírání bot

 1. 1 Udělat nějaký výzkum. Vědět, jaký druh podešve a jakou stabilitu potřebujete, podle typu hřiště, stylu hraní a typu nohy půjde dlouhou cestu. Zjistěte, kolik obvykle stojí druh obuvi, kterou hledáte.
  • I když je faktorem rozpočet, nákup nejlepších bot, které si můžete dovolit, pomůže ochránit vaše nohy a zajistí, že vám boty vydrží co nejdéle.
  • Nakupování a návštěva různých obchodů a webových stránek vám může pomoci najít nejlepší nabídku.
  • Obecně dostanete to, za co zaplatíte, a boty za 80 $ budou kvalitnější a vydrží déle než boty za 15 $-ale platit velké peníze za boty schválené celebritami se nemusí vyplatit.
 2. 2 Proveďte svůj nákup. Poté, co jste zjistili, jaké boty potřebujete, značku a styl, který se vám líbí, a kde lze najít nejlepší nabídku, je čas koupit!
  • Na rozdíl od kožených bot nemusí být většina tenisových bot „nabourána“ a měla by se cítit připravená ke hře, když si je vyzkoušíte. Měly by těsně přiléhat, ale ne tak pevně, aby se odřely.
  • Obchody specializující se na sportovní obuv mohou mít zaměstnance, kteří mohou doporučit značky a styly, které pro vás budou dobře fungovat.
  • Pokud objednáváte boty online, ujistěte se, že znáte zásady pro vrácení zboží na webu a jak vrátit boty, které pro vás nefungují.
 3. 3 Užijte si své boty. Podívejte se, jak vaše boty fungují v akci na kurtu, a ujistěte se, že jste s nákupem plně spokojeni. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký typ tenisek se doporučuje při hojení z těžkého vymknutého kotníku? Zkuste získat něco s podporou, nejlépe Asics nebo New Balance. Také se ujistěte, že má bílé dno a schopnost rychle zastavit, aniž by vás zranil kotník.
 • Otázka Kdy si koupit nové boty? Když je potřebujete nebo chcete. Rozhodně si pořiďte nové boty, pokud se vaše staré začínají rozpadat. Ale můžete si koupit nové boty, kdykoli budete chtít, pokud si to můžete dovolit.
 • Otázka Jsou kožené tenisky žádoucí? Je to opravdu otázka vkusu, ale kožené tenisové boty mohou být odolnější než plátno nebo tkanina a po chvíli nošení se přizpůsobí vaší noze.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nenahrazujte jiné druhy sportovní obuvi. Tenisové boty jsou vyrobeny z hladších podešví, které jsou odolnější a jsou určeny pro pohyb tam a zpět, zatímco běžecké boty mají měkčí a více odpruženou podrážku určenou pro pohyb vpřed.
reklama

Populární Problémy

Grigor Dimitrov se v pátek utká se známým nepřítelem Milošem Raonicem v poutavém čtvrtfinálovém střetu v Antverpách. Bude to šesté setkání mezi těmito dvěma hráči, přičemž Dimitrov v současné době vede hlavou 2: 2.

Volejbal v tenise může být velmi účinný, zejména pokud váš soupeř nemá vynikající práci nohou nebo rychlost. Dobře provedený volej může snadno získat bod nebo nastavit vítězný úder. Uchopte raketu uchopením „chopper“. ...Stan Wawrinka věří, že Novak Djokovic si měl na Adria Tour dávat větší pozor. Švýcarský hráč hovořil také o svém letošním rozhodnutí odstoupit z US Open.