Jak se stát profesionálním tenistou

Tenis je velmi konkurenceschopný a populární sport, který si každý den užívá mnoho lidí na celém světě. Ale zatímco většina lidí si užívá tenis jako minulost nebo koníček, existují tací, kteří touží být profesionálním tenistou. Profesionální tenis, stejně jako ostatní profesionální sporty, je vysoce konkurenční sport, který vyžaduje odhodlání, vytrvalost a přirozený talent. Pokud se věnujete tenisu profesionálně, existuje mnoho věcí, které musíte udělat, abyste si zajistili šance na úspěch na hřišti.Část 1 ze 3: Získávání zkušeností

 1. 1 Dostat se do formy. Ať už jste teenager nebo dvacetiletý hráč, musíte se ujistit, že jste dostatečně fit, abyste mohli soutěžit na hřišti. Je to proto, že hraní profesionálů je fyzicky extrémně náročné a posune vás na vaše hranice a možná i za ně. Abyste mohli soutěžit na hřišti, můžete udělat řadu věcí:
  • Proveďte kardio trénink. Zkuste běhat alespoň 3krát týdně.
  • Proveďte lehký trénink. Cílem zde není hromadit se a být svalnatí, ale ujistit se, že jste fit a vaše tělo je připraveno na vyčerpávající čas, který na hřišti zažijete.
  • Zvažte najímání nebo konzultaci s osobním trenérem, který vám pomůže sestavit cvičební rutinu, která odpovídá vašemu plánu a cílům.
 2. 2 Cvičte tolik, kolik můžete. Cvičení je jediný způsob, jak se zlepšit v tenise. Abyste se stali profesionály, budete muset věnovat nespočet hodin tenisu, abyste získali náskok před budoucími soupeři. Ujistěte se, že využijete svůj volný čas k doplnění naplánovaného tréninku. Pamatujte, že jako profesionální hráč bude tenis ovládat váš život. Tenis pak ovládne váš život, když jste na cestě stát se profesionálem.
  • Vytvořte si pro sebe rozvrh, který vás zapojí tolikrát týdně, kolik potřebujete zlepšit.
  • Mnoho profesionálních hráčů trénuje šest dní v týdnu několik hodin denně.
  • Psychologové říkají, že trvá asi 5 let nebo 1 000 hodin, než se stanete odborníkem na něco, co se týká hlavně sportu.
  ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer

  koupit tenis
  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Buďte ochotni hrát tenis každý den, pokud chcete hrát na profesionální úrovni. Tenisový spisovatel a trenér Peter Fryer říká: „Profesionální hráči trénují v průměru nejméně 3–4 hodiny denně-nejméně 2 hodiny na hřišti, hodinu kondičního tréninku a hodinu práce na flexibilitě. Když se připravují na velký turnaj, jako je Grand Slam, US Open nebo Wimbledon, mohou trénovat až 8 hodin denně. ' 3. 3 Přihlaste se do letních tenisových programů, pokud jste na střední škole nebo vysoké škole. Těm na střední nebo vysoké škole je k dispozici široká škála letních tenisových programů. Letní tenisové programy budou pohlcující a představí ty, kteří jsou zapsáni do světa závodního tenisu. Letní programy jsou skvělým způsobem, jak získat zkušenosti, procvičit si a dostat se do dveří konkurenčního tenisového světa.
 4. 4 Soutěžte na střední škole, pokud existuje program. Pokud jste na střední nebo vysoké škole a vaše škola má tenisový tým nebo program, nezapomeňte se zaregistrovat co nejdříve. Hraní ve škole vám dá možnost věnovat více času procvičování své budoucí profese. Pokuste se na školní tenisové soutěže pohlížet jako na cestu k úspěchu a na cestu, jak se stát profesionálem.
 5. 5 Zapojte se do mimoškolních soutěží. Zatímco budete na střední škole hrát závodně tenis, mnoho z nejlepších hráčů hraje také závodně v mimos školních soutěžích. Tímto způsobem budete mít dvě cesty k úspěchu a ještě více času na procvičování a získávání zkušeností.
  • Začněte hrát v juniorských zónových turnajích (ZAT). Při hraní ZATů budete mít možnost sbírat body. Body vám umožní postupovat směrem k vyšším turnajům a soutěžím.
  • Champ up. Po ZATs děláte věc zvanou „šampaňské“, která se stane poté, co nasbíráte určitý počet bodů z vítězných zápasů. To znamená, že čím více turnajů odehrajete, tím větší máte šanci postoupit do turnajů vyšší úrovně.
  • Jakmile se dostanete k věci zvané „super šampion“, můžete se nyní účastnit národních turnajů. V tomto okamžiku získáte v tenisovém světě pověst jednoho z nejlepších juniorských hráčů v zemi.
  • Poté, co ve Spojených státech získáte opravdu dobré hodnocení, budete pozváni hrát celosvětové turnaje pro juniory, jako je juniorský US Open nebo dokonce juniorský Wimbledon.
 6. 6 Vyhrajte vysokoškolské stipendium a hrajte pro svou univerzitu tenis. Zatímco soutěžíte na středních školách a v mimoškolních tenisových soutěžích, měli byste také zvážit pokus o získání tenisových stipendií na univerzitách s dobrými tenisovými programy. Tato stipendia budou financovat vaše vzdělání, ale také vám umožní věnovat hodně času jako vysokoškolák tenisovému světu.
  • Chcete -li vyhrát stipendia, budete potřebovat nejen vítězný rekord hráče na hřišti, ale také dobré akademické záznamy.
  • Pokud jste vyhráli turnaje nebo jste se zúčastnili juniorského Wimbledonu nebo něčeho srovnatelného, ​​vaše šance na získání stipendia se zvýší.
  • Mezi nejlepší programy pro muže patří University of Southern California v Los Angeles, University of Virginia a Baylor University.
  • Mezi špičkové programy pro ženy patří Duke University; Vanderbiltova univerzita; a Kalifornská univerzita v Los Angeles.
 7. 7 Přijměte přístup a návyky špičkových profesionálních hráčů. Nejlepší hráči dělají věci trochu jinak, než proti kterým hrají. Nejlepší hráči mají přístupy ke hře a návyky, které je odlišují od všech ostatních a pomáhají je pohánět na vrchol tohoto sportu. Zvážit:
  • Soustředíte se na zlepšování částí své hry, místo abyste se soustředili na prosté odpalování míče. Nejlepší hráči využívají každý trénink jako způsob, jak zlepšit různé prvky své hry. Výsledkem je, že po dlouhou dobu se celá jejich hra zlepšuje.
  • Nastavte si rutinu. Většina profesionálních hráčů má před každým zápasem specifickou rutinu. Ať už je vaše rutina jakákoli, ujistěte se, že ji zvládnete a budete s ní spokojeni.
  • Přijměte svůj vlastní přístup. Jedna věc, na které se mnoho tenisových profesionálů shoduje, je, že neexistuje jedna správná tenisová technika. Nakonec houpačka nebo technika, která funguje pro jednu osobu, nemusí fungovat pro jinou. Ujistěte se, že cvičíte co nejvíce a získáte zpětnou vazbu, abyste mohli identifikovat nejlepší techniku ​​pro vás.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Jakou nejlepší lekci si můžete vzít ze studia špičkových tenistů?

Měli byste napodobovat jejich zvyky a rutiny.

Nepřesně! Sledování profesionálních tenistů v akci vám může pomoci získat představu o tom, jak hra na nejvyšší úrovni vypadá, ale také si můžete všimnout, že ne každý profesionální hráč vykazuje stejné schopnosti a rutiny. Pokuste se rámcovat to, co profesionálové dělají, jako dobré místo pro zahájení vlastního tréninku, než vše, na co by se váš trénink měl zaměřit. Zkuste jinou odpověď ...Každý trénink by měl zahrnovat odpalování míče.

Ne tak docela! Naučit se odpalovat míč tam, kam chcete, je důležité, ale není to jediná dovednost, kterou budete muset zvládnout. Nejlepší hráči si udělají čas a soustředí se na všechny aspekty své hry na několika trénincích, aby se ujistili, že budou plně připraveni na další zápas. Zkus to znovu...

Měli byste se zaměřit na rozvoj vlastního přístupu.

Ano! Je důležité věnovat pozornost tomu, co dělají profesionálové, ale je také důležité si uvědomit, že neexistuje jediná správná tenisová technika. Bude lepší, když zjistíte, co vám nejlépe vyhovuje, a budete hrát na tyto přednosti, než se budete snažit napodobit, co dělají profesionálové. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?Část 2 ze 3: Obklopte se talentem

 1. 1 Hrajte proti lidem, kteří vás vyzývají. Ještě předtím, než podniknete formální kroky, abyste se stali profesionálním hráčem, musíte hrát proti lidem, kteří vás napadají. Hraní náročných soupeřů bude nejlepším způsobem, jak zlepšit úroveň svých dovedností a připravit se na mnoho soupeřů na vysoké úrovni, se kterými se jako profesionální hráč určitě setkáte.
  • Připojte se k lize nebo klubu s hráči, kteří jsou lepší než vy. Pokud jste středoškolský hráč, možná budete chtít zjistit, zda můžete cvičit proti některým vysokoškolským hráčům ve vaší oblasti. Určitě budou mít více dovedností a zkušeností a ze zápasů s nimi se poučíte.
  • Vyhněte se hraní proti lidem, které vždy porazíte. I když může být zábavné vyhrát, z hraní proti stejným lidem a jejich neustálého bití se moc nenaučíte.
  • Hrajte proti lidem, kteří jsou starší než vy, i když jsou výrazně starší. Lidé, kteří hrají po celá desetiletí, by si mohli užít hraní proti mladším hráčům. Výhoda je pro oba hráče: bude se jim líbit energické a nadšené mládí, proti kterému budete hrát, a poučíte se z jejich dlouholetých zkušeností na hřišti.
 2. 2 Najděte trenéra, který má profesionální zkušenosti. I když budete cvičit důsledně, je toho tolik, co se můžete naučit sami. Najděte si někoho, kdo vám může pomoci s výcvikem, ať už je to placený trenér nebo příležitostný mentor (i když se nakonec budete muset přesunout k placenému trenérovi, pokud opravdu chcete být profesionálem).
  • Počítejte s výzvou. To, že váš trénink vede někdo jiný, znamená, že budete tlačeni více ke zlepšování. Nebude to jednoduchý proces, ale vaše výplata bude nakonec větší.
  • Počítejte s koučováním. Věnujte velkou pozornost radám, které dostanete během tréninku. Pokud opravdu chcete, aby se něco stalo součástí vaší techniky, udělejte z toho mantru, kterou při hře opakujete (nahlas nebo v hlavě).
  • Věnujte čas hledání dobrých trenérů. Špatní trenéři jsou venku, věřte tomu nebo ne (z vlastní zkušenosti). Váš čas bude vrácen, když získáte vynikající koučování.
 3. 3 Identifikujte mentora nebo mentory. Kromě svého trenéra budete chtít najít mentora nebo mentory, kteří jsou nebo byli profesionálními hráči a budou vám moci poskytnout tipy a nabídnout vedení na vaší profesní dráze. Vaši mentoři nemusí být ve vaší místní komunitě. Mohou to být lidé, které často navštěvujete nebo se s nimi často setkáváte. Důležité je, že vám ochotně poradí a možná i často hrají proti vám, aby vás mohli hodnotit a kritizovat vaši hru. Chcete -li najít mentora, zvažte:
  • Požádejte svého trenéra nebo někoho z vaší kohorty/kruhu o praxi, aby vám představil někoho výjimečně zručného.
  • Kultivujte vztahy se zkušenými nebo profesionálními sportovci, se kterými se setkáváte na turnajích a jiných tenisových akcích. Nejlepší je pomalu se zapojit a komunikovat s lidmi, které chcete mentorovat, než se jich na to přímo zeptat.
  • Hledejte mentorské programy prostřednictvím místních a národních tenisových organizací.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Pravda nebo lež: měli byste hrát pouze proti tenistům vašeho věku.

Skutečný

Ne tak docela! Shoda mezi hráči dvou velmi rozdílných věkových skupin může být ve skutečnosti prospěšná pro obě strany. Mladší hráč se může učit ze zkušeností staršího hráče, zatímco starší hráč si může vyzkoušet své dovednosti proti mladistvějšímu a energičtějšímu soupeři. Vyberte jinou odpověď!

Nepravdivé

Opravit! I když se to na první pohled nezdá, hrou proti někomu, kdo je výrazně starší než vy, se dá hodně vydělat. Je pravděpodobné, že mají spoustu tenisové moudrosti, o které se mohou podělit, a budou ochotnější se o ni podělit, jakmile pocítí vzrušení z tváří v tvář proti mladšímu, spirálnějšímu soupeři. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

wii sportovní tenisové cheaty

Část 3 ze 3: Pochopení toho, co to znamená být profesionálním hráčem

 1. 1 Začněte mladý. Vzhledem k tomu, že zkušenosti jsou pro profesionály tak důležité, začali nejlepší hráči extrémně mladí. Hraní tenisu ovládá jejich život od dětství. Pravděpodobně přijdete o mnoho zkušeností, které mají vaši vrstevníci.
  • Průměrný věk, kdy špičkoví hráči začínali s tenisem, byl 6 nebo 7 let.
  • Čím později v životě začnete, tím nižší jsou vaše šance stát se špičkovým konkurentem.
  • Začátek v pozdním mladistvém věku drasticky snižuje šance stát se profesionálem.
 2. 2 Seznamte se s atributy, které mají nejlepší hráči. Nejlepší profesionální tenisté na světě často sdílejí řadu podobných atributů. Tyto atributy jsou přirozené i získané. Tyto důležité atributy a postupy jim nakonec pomohly odlišit se od konkurence.
  • Nejlepší hráči jsou často rychlejší a obratnější než jejich konkurenti.
  • Nejlepší hráči trénují v průměru méně.
  • Nejlepší hráči dělají více kondičních tréninků než ostatní hráči.
  • Nejlepší hráči jsou často štíhlejší než jejich konkurenti.
 3. 3 Poznejte oběti, které budete muset přinést. Být profesionálním tenistou znamená mnoho obětí. Budete muset vzdát spoustu času, abyste získali praxi, kterou potřebujete k úspěchu. Když budete soutěžit v turnajích, o hodně přijdete. V důsledku toho byste měli velmi zvážit všechny oběti, které přinesete, pokud se rozhodnete jít profesionálně.
  • Vaše akademická kariéra na střední a vysoké škole pravděpodobně utrpí.
  • Mnoho profesionálních tenistů je sledováno jako profesionál na střední škole nebo na střední škole a nemohou navštěvovat vysokou školu, dokud nebudou v pozdějším věku.
  • Ovlivní to váš rodinný, společenský a milostný život, protože většinu svého času budete věnovat cvičení a cestování.
 4. 4 Pochopte peněžní náklady. Stát se profesionálním tenistou není žádné levné úsilí. Pokud se rozhodnete jít profesionálně, vydáte se na cestu, která stojí hodně peněz. To jsou náklady, které si většina lidí nemůže dovolit.
  • Na začátku kariéry budete potřebovat peníze na zaplacení trenérů.
  • Budete muset zaplatit za cestování a další náklady spojené s účastí na turnajích daleko od domova.
  • Většina profesionálních hráčů hraním nevydělává.
  • Odhaduje se, že každoročně stojí profesionálně soutěžit na okruhu 160 000 dolarů.
  • Vyhledejte finanční pomoc od organizací, jako je United States Tennis Association. Finanční pomoc, pokud splňujete podmínky, pomůže zaplatit cestovní a další výdaje související se soutěžením.
 5. 5 Připojte se k United States Tennis Association (USTA). Chcete -li soutěžit v USA, musíte se připojit k USTA. Jakmile se stanete členem USTA, budete mít možnost připojit se a soutěžit v ligách a turnajích USTA. Účast na turnajích, ligách, týmovém tenise a dalších aktivitách vám umožňuje sbírat body a dosáhnout tak žebříčku. Jak bude vaše hodnocení stoupat, budete se přibližovat úspěšnému profesionálnímu hráči, o kterém jste snili.
  • USTA je skutečně jednou z nejdůležitějších bran profesionální kariéry.
  • USTA má skvělý web, kde můžete vyhledávat turnaje ve vaší oblasti. Vidět: http://tennislink.usta.com/Tournaments/Common/Default.aspx
  • Pokud nežijete v USA, hledejte online konkurenceschopnou tenisovou organizaci ve vaší zemi.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Jaké výhody získáte vstupem do USTA?

Možnost setkat se s profesionálními hráči.

Ne tak docela! Profesionální hráči jsou technicky součástí USTA, ale to, že se sami připojíte k organizaci, nezaručuje, že se s nimi setkáte. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Přístup k trenérům nejvyšší úrovně.

Zkus to znovu! V ideálním případě byste již měli mít slušného trenéra, než se připojíte k USTA. Výhody připojení se také týkají spíše hraní tenisu než koučování. Zkuste jinou odpověď ...

Přístup k ligám a turnajům.

Opravit! Jakmile jste oficiálním členem USTA, budete se moci účastnit lig a turnajů schválených USTA. To vám zase umožní sbírat body do žebříčku a postupovat tak, abyste se nakonec stali profesionálním hráčem. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Existuje věková hranice pro tenis? Ne, nicméně nedávné studie ukazují, že profesionální tenisté vrcholí ve věku 26-28 let. Pokud stále můžete vyhrávat turnaje, můžete hrát dál-dokonce i do 100 let!
 • Otázka Jak se mohu stát lepším tenistou? Hrajte proti lepším hráčům. Pokud jste mladší tenista, požádejte vysokoškolského hráče nebo místního profesionála, aby se s vámi trefil. Pokud to neudělají, požádejte je o lekci. Pokud jste starší hráč, vyzvěte k zápasu lepšího hráče. Na YouTube jsou také dobrá instruktážní videa.
 • Otázka Musím být úspěšným juniorem, než se mohu stát profesionálem? Technicky ano, můžete, ale vždy existují výjimky. Mnoho juniorských hráčů vyhoří, než mohou začít hrát profesionálně. Každý se také může stát profesionálem, ale to znamená, že bude úspěšný. Juniorský tenis se také velmi liší od profesionálního tenisu, takže úspěšný juniorský hráč nemusí být nutně úspěšným profesionálním hráčem.
 • Otázka Chcete -li se stát profesionálem, musíte se zúčastnit juniorských turnajů? Ne, nemusíte se účastnit juniorských turnajů. Soutěže v juniorských turnajích však výrazně zvýší vaše šance stát se profesionálem.
 • Otázka Začal jsem hrát tenis ve 13. Mohu se stát profesionálem? Donagan Nejlepší odpověď Ano, pokud jste ochotni na tom dlouho a tvrdě pracovat.
 • Otázka Jsou pro hraní tenisu nutné juniorské turnaje? Donagan Nejlepší odpověď Ne, ale jsou to velmi dobré způsoby, jak se stát dostatečně dobrými na to, abyste se stali profesionály.
 • Otázka Jsem dívka. Mohu hrát proti klukům nebo jen proti dívkám? Většina turnajů je genderově specifická: muži soutěží proti mužům a ženy proti ženám. Jedinou výjimkou jsou smíšené čtyřhry. V každém případě je cvičení a hraní proti chlapcům nebo mužům pro dívku dobrý způsob, jak zlepšit své dovednosti a připravit se na soupeře, se kterými se setká na turnajích.
 • Otázka Dostává profesionální tenista zaplaceno za určité turnaje? Ano, profesionální tenista bude za některé akce placen. Například ATP a WTP se platí za každý turnaj. V Austrálii jsou akce AMT placené, pokud se vám daří, ale ostatní turnaje nejsou placeny.
 • Otázka Je 12 let pro zahájení tenisu špatný věk? Donagan Nejlepší odpovídač Je dobré začít.
 • Otázka Jak mohu zlepšit své dovednosti? Donagan Nejlepší odpovídač Najděte další dobré hráče a často s nimi soutěžte.

Populární Problémy

LSU a Clemson se v pondělí večer setkají na národním mistrovství ve fotbale. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Factbox: Roger Federer proti Frances Tiafoe - rekord 2017

Jak poznat falešný Breitling. Breitling je výrobce luxusních hodinek, který se pyšní robustní konstrukcí a elegantním designem. Kvůli své pověsti výrobce kvalitních hodinek, mnoha výmyslů různých Breitling ...

Louisville basketbal ve středu otevírá sezónu 20-21 proti Evansville. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat přímý přenos ze hry takto.

Francouzská ministryně sportu Roselyn Bachelotová v roce 2016 vznesla na Rafaela Nadala nepodložená obvinění z dopingu. Nadal udeřil ministrovi žalobu a obdržel 12 000 EUR jako náhradu za poškození jeho pověsti.