Jak vyrobit třpytivé boty

Třpytivé boty jsou super glam, které dodají každému outfitu jiskru. Ať už jde o stříbrné boty Dorothy, o které máte zájem, nebo o jiskřivou pumpu na speciální akci, proč nevynechat snahu trekovat se ve více obchodech s obuví marně usilovat o dokonalý pár a jednoduše si vyrobit vlastní? Třpytivé boty si snadno a levně vyrobíte doma - navíc si budete moci vybrat jakýkoli barevný třpyt nebo styl obuvi, který se vám líbí! D.I.Y. nikdy nevypadal tak báječně.Část 1 ze 2: Shromažďování materiálů

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si třpytivé boty Krok 1

  1 Vyberte si boty. Prvním krokem tohoto projektu je najít perfektní pár bot. Protože se jedná o řemeslný projekt, pravděpodobně nebudete chtít utratit velké peníze za zbrusu nový pár, který stejně pokryjete třpytkami.
  • Nejlepší boty pro tento projekt jsou starý, pohodlný pár. Pokud nemáte nic vhodného, ​​podívejte se v Goodwillu nebo jiných second handech na boty ve vaší velikosti.
  • Na barvě nezáleží ani v nejmenším - jakmile jsou boty pokryté třpytkami, neuvidíte původní barvu.
  • Obyčejné lodičky na vysokém podpatku nebo balerínky jsou nejlepším stylem obuvi pro tento projekt, protože se snadno kryjí třpytkami. Cokoli s tkaničkami nebo popruhy bude vyžadovat více práce a třpyt se opotřebovává mnohem rychleji.
 2. Obrázek s názvem Make Glitter Shoes Krok 2

  2 Získejte správný třpyt. Typ lesku, který si vyberete, bude definovat váš hotový výrobek. Je důležité, abyste si vybrali spíše jemný třpyt, než hrubý třpyt. Mnoho lidí doporučuje značku třpytů Martha Stewart, ale každý super jemný třpyt bude stačit.
  • Super jemné třpytky vytvoří mnohem hladší a rovnoměrnější povrch, zatímco robustní třpyt bude mít za následek praštěný, nerovný nepořádek.
  • Fungovat budou jakékoli barevné třpytky - buď si můžete udělat boty v jedné plné barvě, odlepit skvrny na botách a použít různé barvy na různé části, nebo smícháním různých třpytek dohromady vytvořit duhový efekt - je to na vás!
  • Pokud vyrábíte třpytivé boty, aby odpovídaly konkrétnímu oblečení, nezapomeňte si oblečení přinést s sebou při nakupování řemesel, abyste získali přesnou barevnou shodu.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si třpytivé boty Krok 3

  3 Vyberte lepidlo. Ještě více než boty a třpytky bude druh lepidla, které použijete, nejdůležitějším aspektem výroby úspěšných třpytivých bot. Dobré lepidlo schne hladce a rovnoměrně a udržuje třpyt pevně připevněný k vašim botám.
  • Mod Podge je nejlepší lepidlo pro tuto práci, protože je lepidlem, tmelem a dokončí vše v jednom! Vyberte si buď matný nebo lesklý povrch, buď bude fungovat dobře.
  • Pokud se vám Mod Podge nedostane do rukou, je kromě třpytivého lepidla Marthy Stewart dobrou alternativou také univerzální Elmer's Glue. Pokud vše ostatní selže, dobré lepidlo na textil to zvládne.
 4. Obrázek s názvem Make Glitter Shoes Step 4

  4 Shromážděte další zásoby. Spolu s výše uvedenými náležitostmi budete k výrobě třpytivých bot potřebovat řadu dalších nástrojů.
  • Vezměte si staré noviny, které můžete položit na svůj pracovní prostor. To je naprosto nezbytné, pokud si nejste v pořádku se třpytkami všude .
  • Uchopte plastový kelímek nebo mísu na třpytky a lepidlo a navíc plastovou lžíci nebo dřevěnou tyčinku, abyste je oba smíchali.
  • Pořiďte si pár štětců s jemnými štětinami-jeden pro nanesení třpytivého lepidla a jeden pro nanesení konečné vrchní vrstvy lepidla.
  • Najděte si nějakou krycí pásku nebo malířskou pásku, kterou můžete použít na ochranu podrážek svých bot, aby se nepokryly třpytkami.
  reklama

Část 2 ze 2: Použití Glitter

 1. 1 Vyčistěte boty. Než začnete, je dobré se ujistit, že jsou boty zcela čisté, protože nechcete, aby se pod třpytkami zachytila ​​nějaká špína. To je zvláště důležité, pokud používáte staré nebo použité boty. Důkladně očistěte kartáčem na boty nebo papírovým ručníkem a vodou a před dalším postupem důkladně vysušte.
 2. 2 Podrážku obuvi přelepte lepicí páskou. I když může být lákavé tento krok přeskočit, aby se ušetřil čas, důrazně doporučujeme, abyste podešev svých bot zakryli maskovací páskou.
  • Bez ohledu na to, jak opatrní jste, třpytivé lepidlo vůle najděte si cestu na podrážky a jakmile začnete nosit boty, zanecháte stopu lesku, ať jste kdekoli.
  • Podrážky obuvi zakryjte proužky maskovací nebo malířské pásky a přebytečné části ořízněte. Pokud používáte vysoké podpatky, nezapomeňte nalepit malou část ve spodní části paty!
  • Možná budete chtít také nacpat vnitřky bot novinami nebo igelitovými taškami, aby se třpytivé lepidlo nedostalo dovnitř.
 3. 3 Smíchejte třpytky a lepidlo. Nyní začíná zábava! Nalijte Mod Podge (nebo jakékoli jiné lepidlo, které používáte) do plastové misky nebo kelímku, poté přidejte třpyt a dobře promíchejte. Směs by měla být asi dva díly lepidla na jeden díl třpytu. Konzistence by měla být pěkně hustá a pastovitá.
  • Je důležité dosáhnout správné konzistence - pokud je lepidla příliš mnoho, budete muset použít spoustu vrstev k pokrytí obuvi třpytkami, pokud je příliš mnoho třpytu, získáte hrudkovitý povrch.
 4. 4 Naneste první vrstvu třpytu. Namočte jeden z jemných štětců do třpytivého lepidla a začněte nanášet první vrstvu na boty. Snažte se, aby to nebylo příliš silné - je mnohem lepší udělat více lehkých vrstev než jednu silnou vrstvu.
  • Nepropadejte panice, pokud lepidlo při natírání vypadá bíle, po zaschnutí bude jasné.
  • Jakmile obě boty pokryjete rovnoměrnou vrstvou třpytivého lepidla, odložte je stranou, aby uschly, někde, kde je nebudou rušit zvědaví mazlíčci nebo děti!
  • Směs lepidla a třpytek byste měli také zakrýt plastovým obalem, aby nedošlo k jeho vyschnutí.
 5. 5 Naneste druhou a třetí vrstvu třpytu. Jakmile je první vrstva třpytu suchá, můžete nanést druhou a poté třetí vrstvu třpytu (čekání na zaschnutí obuvi mezi vrstvami).
  • Pokud chcete, můžete boty ještě trochu posypat volnými třpytkami, dokud je lepidlo ještě mokré. To botám dodá jiskru navíc a mírný 3D efekt!
  • Po třetí vrstvě třpytivého lepidla by měly být boty rovnoměrně pokryty třpytkami, aniž by prosakovala žádná z původní barvy.
  • Pokud však existují nějaké záplaty, můžete udělat tolik dalších vrstev, kolik je potřeba k jejich zakrytí.
 6. 6 Utěsněte třpytky. Jakmile poslední vrstva zaschne, budete muset nanést finální vrstvu obyčejného lepidla, aby se třpyt utěsnil a zabránil jeho opadávání.
  • Nalijte čerstvý Mod Podge do čisté plastové misky nebo šálku a druhým štětcem naneste na povrch obuvi lehkou rovnoměrnou vrstvu.
  • Alternativně můžete boty nastříkat akrylovým nebo polyuretanovým sprejem. To také účinně utěsní třpytky.
 7. Obrázek s názvem Make Glitter Shoes Step 11

  7 Nechte boty uschnout. Po konečném potažení lepidlem nebo sprejem umístěte boty na dobře větrané místo, aby úplně vyschly. Nechat je přes noc by mělo stačit. Zajistěte, aby zůstaly nerušené, mimo malé ruce nebo tlapky.
 8. 8 Přidejte jakékoli další podrobnosti. Pokud chcete, můžete k botám přidat pomocí horkého lepidla některé další detaily, jako jsou flitry nebo mašle nebo klipy na boty ve tvaru srdce. Jen mějte na paměti, že tyto boty jsou již docela glam-tastic, takže nechcete jít přes palubu!
 9. 9 Odstraňte maskovací pásku a opotřebení. Nyní, když jsou vaše třpytivé boty kompletní, zbývá jen odstranit maskovací pásku z podrážek a dát těmto dětem zatočit na tanečním parketu. Nezapomeňte kliknout na paty!
 10. Obrázek s názvem Make Glitter Shoes Step 14

  10 Hotovo. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký je nejlepší druh spreje na třpytivé boty, aby se při chůzi nepřichytily k formálním šatům? Mod Podge přichází v různých povrchových úpravách. Použijte lesklé lepidlo proti lepidlu. Dávejte pozor, abyste ji nasadili na podrážku boty, protože je kluzká.
 • Otázka Jak zajistím, aby boty nepraskly? Pokud vám třpytky na botách prasknou, položte na ně lesklý lak, aby nepraskal.
 • Otázka Co když moje boty při chůzi stále všude třpytí? Budete chtít pokrýt boty další vrstvou tmelu, krok č. 6. Pokud si nejste jisti, nechte tuto vrstvu zaschnout a přidejte další vrstvu. Nechte úplně zaschnout.
 • Otázka Co je lepší pro utěsnění třpytek, čirého laku na nehty nebo lepidla? Použijte Mod Podge. Lak na nehty praskne a lepidlo bude vypadat špatně. Mod Podge koupíte téměř v každém supermarketu.
 • Otázka Jakou barvu mají boty Dorothy? Jsou to stříbrná kniha L. Franka Bauma „Báječný čaroděj ze země Oz“. Ve filmu a většině dalších interpretací popkultury jsou rubínově červené.
 • Otázka Mohu použít třpytivé lepidlo? Ano samozřejmě, že můžeš. Jen se ujistěte, že získáte vodotěsné třpytivé lepidlo.
 • Otázka Jak dlouho mám čekat na přidání dalšího nátěru? Na přidání dalšího nátěru budete muset počkat, dokud lepidlo úplně nezaschne.
 • Otázka Kam bych mohl dát boty, abych je vysušil? Můžete je položit na list novin kdekoli ve vašem domě.
 • Otázka Musím po každém nátěru vytvořit novou směs a třpyt? Ne. Dokud pokryjete zbývající směs Mod Podge/třpytky, mělo by být dobré použít v závislosti na době, která uplynula mezi nátěry.
Nezodpovězené otázky
 • Jak se zbavíte třpytu uvnitř boty a ve spodní části boty?
 • Máte nějaká doporučení pro kožené, konkrétně kožené boty?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Alternativní metodou je natřít boty vrstvou obyčejného lepidla a poté lžící posypat boty volným třpytem. Třepáním odstraňte přebytečný materiál, nechte zaschnout a poté opakujte. Tato metoda je velmi účinná, ale mnohem chaotičtější než ta výše popsaná.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Navzdory přidání konečné vrstvy lepidla k utěsnění třpytu, opakované opotřebení nakonec způsobí opotřebení třpytu. Nebojte se však, vše, co musíte udělat, je natřít boty novým nátěrem třpytivého lepidla a znovu utěsnit.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Levná obuv
 • Mod Podge nebo jiné lepidlo
 • Super jemné třpytky
 • Štětce
 • Lepící páska
 • Plastová mísa nebo hrnek
 • Noviny
 • Ozdoby
 • Horká lepicí pistole

Populární Problémy

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o různých částech tenisové rakety a o tom, jak každá část ovlivňuje výkon rakety. Skvělí nebo první kupující.Florida Gators vstupují do roku 2019 jako tým Top 10. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy floridských fotbalových zápasů online bez kabelu.

Blazers se v neděli večer utkají s Mavericks. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu, ať už jste na trhu nebo mimo trh.Sportovní dívky jsou zdravé, aktivní a nenáročné na údržbu. Jedí zdravě, pijí hodně vody a hodně spí. Vyberte si sport, který máte rádi, a vyzkoušejte si tým. Chcete-li získat sportovní vzhled, noste dresy, trička, výstřihy, ...