Jak odpálit tenisový míček

Chcete se stát dalším Andre Agassi? Vydržte, může to chvíli trvat. Pokud ale máte realistické cíle, tenis může být zábavný a není příliš těžké se ho naučit. Začátečníci mohou začít cvičit několik základních úderů: forhend, bekhend a výstřel nad hlavou. I když samozřejmě existují variace na tyto základní tahy a způsoby, jak je přenést na profesionální úroveň, je nejlepší začít tím, že se pro každého nejprve naučíte nejjednodušší metodu.Metoda 1 ze 3: Bít forhend

 1. 1 Vědět, kdy použít forhend. Každý tenisový úder má specifickou aplikaci a nejvhodnější dobu pro jeho použití.
  • Forhend, považovaný za nejzákladnější z úderů, se provádí na stejné straně těla, jako držíte raketu.
  • Forhendové údery lze použít k vytvoření největšího výkonu a také k položení topspinu na míč, který pomáhá udržet míč uvnitř hřiště.
 2. 2 Dostaňte se do správné polohy těla. Abyste mohli trefovat forhend, musíte se nejprve dostat do správné polohy.
  • Jakmile soupeř vystřelí, proveďte a dělený krok .
  • Dělený krok se provádí skokem asi o palec ze země a dopadnutím na prsty u nohou, zatímco se váš protivník připravuje na odpal.
 3. 3 Připravte se rozhoupat raketu. Hlavu držte rovně a ramena rovnoběžně se sítí.
  • Jakmile se míč přiblíží, přemístěte ramena do 90stupňového úhlu k síti a protáhněte protilehlou paži přes tělo.
  • Když míč míří k vám, natáhněte paži rakety dozadu.
  • Přesuňte váhu na zadní nohu a směřujte ji k postranní čáře.
 4. 4 Získejte dobrou přilnavost. Při provádění forhendového úderu existují nejméně tři různé způsoby, jak uchopit raketu. Nejuniverzálnější a nejjednodušší pro začátek je východní forhendová rukojeť.
  • Pro tento úchop položte ukazováček a patu ruky na třetí úkos (zarážka na držadle rakety v poloze 3 hodiny) a patu ruky na spodní oko.
  • Snadný způsob, jak nastavit tento úchop, je představit si, jak si podáváte ruku s raketou.
 5. 5 Trefujte míč. Při kontaktu držte raketu rovně a tvář otevřenou směrem k síti.
  • Při kontaktu s míčem švihněte přímo skrz.
  • Při odpalu přidejte mírnou akci směrem dolů a vytvořte silný plochý výstřel.
  • Použijte celé tělo k vytvoření síly za vaší střelou. Těsně před úderem míče odražte nohu od země. Tím se spustí řetězec kinetické energie, který vkládáte do svého výstřelu. Zvyšte sílu střely otáčením horní části těla do míče, jak jej zasáhnete.
 6. 6 Dokončete své sledování. Následování je zásadní součástí forhendového úderu, protože ovlivňuje tempo a rotaci míče. Existuje několik typů následných kroků, které vytvářejí různé efekty, jak je podrobně popsáno níže.
  • The vnější přední úprava je nejjednodušší se naučit a pomáhá vám ovládat směr vašich výstřelů. Hlava rakety jde přímo ven a nekroutí se.
  • The sestupná úprava je silný postup, který se vytvoří, když tvrdě trefíte míč zhruba do pasu a pohybujete se po celém těle směrem dolů směrem k protějšímu boku.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Bít bekhendem

 1. 1 Vědět, kdy použít bekhend. Bekhendové střely jsou, když si člověk obejme raketu kolem těla hřbetem ruky směřující dopředu. Vaše střela bude mít menší sílu než forhendová střela, ale bekhendy jsou stále užitečné údery.
  • Bekhendy jsou obzvláště užitečné, když je míč na opačné straně vaší a vaší švihající ruky.
  • Bekhendy jsou obtížněji zvládnutelné, zejména pro začátečníky a mladší hráče s menší silou rukou a paží. Než se pokusíte, zkuste nejprve procvičit obouruční bekhend, podrobně popsaný níže jednoruční bekhendy .
 2. 2 Dostaňte se do připravené polohy. Jakmile se připravíte na to, že vám soupeř odpálí míč, namiřte nohy směrem k síti a pokrčte kolena; držte raketu oběma rukama a čelem k síti.
  • Udělejte mezikrok těsně předtím, než váš soupeř zasáhne míč, vyskočí asi o palec mimo kurt. Rovnoměrně rozdělte váhu mezi obě nohy.
  • Po děleném kroku otočte levou nohu, udělejte jeden krok vpřed pravou nohou a otočte ramena. Veškerá vaše váha by nyní měla být na zadní noze, což vám pomůže generovat sílu a rychlost při výstřelu.
 3. 3 Najděte svůj stisk. Můžete použít buď jednoruční, nebo obouruční úchop. Obouruční bekhend využívá kombinaci dvou úchopů.
  • Pro svou dominantní ruku (vpravo pro praváky) použijte a Kontinentální přilnavost . Namiřte rukojeť doprava a natáhněte pravou ruku, jako byste si podávali ruku s raketou.
  • Pro svou nedominantní ruku použijte a Semi-západní přilnavost . Abyste dosáhli semi-westernové přilnavosti, umístěte spodní kloub své nedominantní ruky na 8. úkos a směřujte diagonálně přes dlaň směrem k patě vaší ruky a pod kolíčky.
 4. 4 Otočte raketou a zasáhněte míč. Otočte paží a raketou, abyste se dostali do kontaktu s tenisovým míčem před tělem.
 5. 5 Dokončit. Jedním plynulým pohybem roztáhněte raketu střelou ve směru, do kterého míček zasáhnete, a poté otočte horní část těla střelou směrem k síti. Když skončíte, vaše raketa by měla skončit přes pravé rameno. reklama

Metoda 3 ze 3: Bít nad hlavou

 1. 1 Vědět, kdy použít režijní výstřel. Režie je důležitou střelou, i když se používá méně často než forhendové a bekhendové údery. Pokud je míč zasažen nebo se vám odráží nad hlavou, je ten správný čas použít tento úder.
 2. 2 Připravit se. Jakmile uvidíte, že střela míří nad vaši hlavu, použijte svou raketu, abyste mířili na míč. Může to znít legračně nebo zbytečně, ale toto vám pomůže sledovat míč, zvláště když jste začátečník.
  • Pohybujte se s míčem a postavte se pod něj.
  • Přineste si raketu brzy, abyste měli více času na odpálení míče.
 3. 3 Houpejte se nad hlavou a dolů směrem k zemi. Pokuste se odpálit míč zhruba před nohou, stejně jako při podání. Nemusíte se houpat super tvrdě; ve skutečnosti vám pomalý švih pomůže umístit míč lépe. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu rychle a tvrdě odpálit tenisový míček? Peter Fryer
  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer Tenisový instruktor Expertní odpověď Pokud chcete mít největší sílu, zkuste založit forhendový úder. Pokud se nemůžete zařadit do forhendu, pak použijte bekhendový úchop, i když to nebude tak silné.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Některé tenisové kurty mají určenou úderovou zeď, kde si můžete procvičit houpačky.
 • Dávejte pozor na míč. Když spustíte oči z míče, vaše hlava se posune a stejně tak i tvář rakety, která vás vytáhne z pozice.
 • Držte raketu pevně. Pevný úchop eliminuje možnost rotace rakety a chybných výstřelů.
 • Po zvládnutí těchto základů se můžete propracovat k pokročilejším forhendům a backhandům slice.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Hry

400 hráčů Destiny 2 PC bylo včera zakázáno. Bungie nám dala vědět proč.Zde je návod, jak sledovat LSU vs UCF ve Fiesta Bowl online bez kabelu

Naučte se, jak snadno odstranit a vyměnit těsnění dveří chladničky pomocí těchto podrobných pokynů. Udržujte svou chladničku v provozu efektivně a zabraňte úniku studeného vzduchu pomocí nového těsnění dveří.Jak bojovat se špínou a vyhrát. I když je obvykle nejlepší vyhnout se násilným střetům, pokud se dostanete do pouličního boje nebo vás někdo vážně ohrožuje, možná budete muset bojovat, abyste se nezranili. Bojovat se špínou znamená používat ...Video: Federer - Švýcarský maestro