Jak trefit bekhend

Máte potíže s úderem bekhendu? Bekhend je střela z vaší nedominantní strany a může být velmi zastrašující pro ty, kteří pracují na své tenisové hře. Použitím správné techniky můžete být na cestě k dokonalému bekhendu!pomocí tenisových míčků v sušičce

Metoda 1 ze 3: Bít obouruční bekhend

 1. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 1

  1 Pracujte na svém obouručním bekhendu, pokud vám to připadá pohodlnější. Většina hráčů volí velmi brzy v tréninku buď jednoruční nebo obouruční bekhend. Někteří zjišťují, že použití dvou rukou na jejich bekhendu vede k přesnějšímu a silnějšímu úderu.
 2. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 2

  2 Začněte z připravené polohy. Začněte z připravené polohy s chodidly směřujícími k síti a pokrčenými koleny. Raketu byste měli držet oběma rukama a čelem k síti.
 3. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 3

  3 Proveďte dělený krok. Udělejte krok z připravené polohy, abyste se dostali do pozice pro obouruční bekhend. Dělený krok je malý skok asi 2,5 cm od tenisového kurtu, aby se naložil do nohou. Vaše hmotnost by měla být rovnoměrně rozdělena na obě vaše nohy a měly by se cítit jako pružiny, abyste mohli výbušně odstrčit jakýkoli směr, který potřebujete.
  • Váš rozdělený krok by měl nastat těsně předtím, než se váš soupeř dotkne míče. To vám umožní být připraveni pronásledovat míč, jakmile víte, kde bude zasažen.


 4. Obrázek s názvem Hit backhand Krok 4

  4 Otočte se a otočte ramenem. Toto je první krok obouručního bekhendu a je nezbytný pro zdokonalení střely. Od děleného kroku udělejte jeden krok vpřed pravou nohou, otočte se na levé noze a položte veškerou váhu na levou. Když vykročíte vpřed, vaše tělo a ramena se začnou otáčet do strany.
  • Celá vaše váha by nyní měla být na zadní noze. To pomůže generovat sílu a tempo při fotografování.
  • Otočením těla na stranu se můžete při výstřelu pohybovat nohama do stran a nahoru.
  • Během tohoto kroku by se vaše paže neměly otáčet zpět. Měly by zůstat přímo před vaší hrudí. Je velmi důležité, aby během tohoto kroku nebyly použity vaše paže.
 5. Obrázek s názvem Hit bekhend Krok 5

  5 Upravte na správný úchop. Dvouruční bekhendový úchop využívá úchop Continental pro vaši dominantní (pravá ruka) ruku a polozápadní forhendovou úchop vaší nedominantní (levá pro leváky) ruku. Nedominantní ruka bude těsně nad vaší dominantní rukou. V ideálním případě by se to mělo stát současně s otáčením a otáčením ramen.
  • Chcete -li dosáhnout Kontinentální uchopte levou rukou raketu a držte ji před sebou. Namiřte rukojeť doprava a orientujte oblast strun kolmo k zemi, čelem k vám. Pravou ruku natáhněte, jako byste si podávali ruku s raketou. Umístěte základní kloub ukazováčku na malou šikmou stranu držadla napravo od plochého vrchního dílu a pravou rukou kolem něj zavřete ruku. Šikmá strana by měla procházet diagonálně přes vaši dlaň, aby směřovala k patě vaší dlaně pod růžičkou.
  • Abyste dosáhli semi-westernového forhendového úchopu, umístíte spodní kloub své nedominantní ruky na spodní šikmou fazetu úchopu a zavřete ruku kolem úchopu. Stejný šikmý obličej by měl směřovat diagonálně přes vaši dlaň, aby směřoval k patě vaší dlaně pod růžovou sukní.
 6. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 6

  6 Dokončete zpětný švih. Otočný čep a otočení ramen začíná brát raketu zpět, ale musíte pokračovat v otáčení ramen a pohybu paží, dokud není tenisová raketa úplně vzadu a vaše ramena jsou úplně bokem.
  • V tuto chvíli byste se měli dívat přes míč na míč.
 7. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 7

  7 Odhoďte raketu, když odstrčíte zadní nohu, a otočte horní část těla směrem k síti. Tyto tři věci by se měly objevit najednou. Nechte raketu spadnout dolů, když odstrčíte zadní nohu a zvednete patu ze země. Současně by se vaše horní část těla měla otáčet směrem k síti; zvednutí paty vám pomůže otočit horní část těla.
  • Tento krok je přechodem z přípravy na švih.
  • Máte možnost udělat malý krok dopředu přední nohou současně, ale je to volitelné. Pro začátečníky je dobré udělat tento malý krok vpřed současně.
  • Ujistěte se, že vaše oči zůstávají na míči, abyste mohli předvídat umístění a výšku míče.
 8. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 8

  8 Otočte raketu dopředu a kontaktujte ji. Otočte paží a raketou ke kontaktnímu bodu s tenisovým míčem. Vaše raketa se bude pohybovat směrem k bodu kontaktu ve tvaru písmene C. Měli byste navázat kontakt před svým tělem.
  • Vaše horní část těla se bude při švihu otáčet zpět směrem k síti.
 9. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 9

  9 Navažte kontakt s míčem. Při kontaktu by se vaše oči měly zcela soustředit na míč. Ujistěte se, že je kontakt před vaším tělem a ve výšce pasu, abyste mohli maximalizovat sílu a topspin. Vaše struny by měly být ploché na zadní straně míče a tak, aby směřovaly přímo k síti.
 10. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 10

  10 Proveďte svůj výstřel. Za kontaktním bodem byste měli raketu natáhnout ve směru, do kterého udeříte, a poté otočit horní část těla. Pokračujte v otáčení ramen přes celou střelu, dokud neohnete lokty a nezvednete raketu přes rameno.
  • Chcete, aby vaše sledování bylo jedním snadným pohybem, aby zpomalení rakety bylo plynulé.
  • Vaše ramena by měla směřovat k síti do konce vašeho sledování.
  • Vaše raketa by měla skončit přes pravé rameno, když skončíte s procházením.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Úder jednoruční bekhend

 1. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 11

  1 Pracujte na jednoručním bekhendu, pokud vám to připadá pohodlnější. Jednoruční bekhend je krásná střela, ale v posledních letech se stala méně populární. Stále jej však používá mnoho hráčů, jako je Roger Federer, jako silnou zbraň v zápasech.
 2. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 12

  2 Začněte z připravené polohy. Začněte z připravené polohy s chodidly směřujícími k síti a pokrčenými koleny. Raketu byste měli držet oběma rukama a čelem k síti.
 3. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 13

  3 Zdokonalte svůj čep a obrat ramen. Toto je první krok jednoručního bekhendu a je nezbytný pro zdokonalení střely. Začněte z připravené polohy a pravou nohou udělejte jeden krok vpřed, přičemž se otáčejte levou nohou. Když vykročíte vpřed, otočte tělo a ramena do strany tak, aby byly nyní kolmé na síť.
  • Celá vaše váha by nyní měla být na zadní noze. To pomůže generovat sílu a tempo při fotografování.
  • Otočením těla na stranu se můžete při výstřelu pohybovat nohama do stran a nahoru.
 4. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 14

  4 Upravte na správný úchop. Vyberte si přilnavost podle provedení, kterého chcete dosáhnout. Jednoruční bekhend obvykle používá východní bekhendový úchop k vytvoření topspinu na míči. Uvolněte dominantní ruku a pomocí nebijící ruky otočte raketu do příslušného úchopu. Uchopte raketu dominantní rukou ještě jednou. V ideálním případě by se to mělo stát současně s otáčením a otáčením ramen.
  • Chcete -li dosáhnout Východní bekhend uchopte levou rukou raketu a držte ji před sebou. Namiřte rukojeť doprava a orientujte oblast strun kolmo k zemi, čelem k vám. Pravou ruku držte rovně přímo nad rukojetí. Zatlačte jej přímo dolů, aby váš základní indexový kloub zcela spočíval na horním povrchu rukojeti, a kolmo kolem něj zavřete ruku.
  • Alternativní rukojeť zahrnuje rukojeť Extreme Eastern nebo Semi-Western Backhand. Tento úchop je určen pro silnější a pokročilejší hráče a je vhodný pro odpalování vysokých míčů, ale není vhodný pro odpalování nízkých míčků.
  • Další alternativou úchopu je úchop Continental, který drží raketu pod úhlem 45 stupňů a je vhodný pro odpalování plátků.
  • Semi-westernový bekhendový grip je vzácný backhandový grip, který je dobrý pro odpaly těžkých topspinů, ale špatný pro údery plochými střelami a plátky.
 5. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 15

  5 Dokončete zpětný švih. Otočný čep a otočení ramen začíná brát raketu zpět, ale musíte pokračovat v otáčení ramen a pohybu paží, dokud není tenisová raketa úplně vzadu a vaše ramena jsou úplně bokem.
 6. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 16

  6 Při vykročení přední nohou upusťte raketu a narovnejte si údernou ruku. Nechte raketu spadnout a narovnejte údernou ruku. Současně vkročte do střely přední nohou. Pád vaší rakety vytvoří topspin na tenisovém míčku a je velmi důležitý pro váš jednoruční bekhend.
  • Tento krok je přechodem z přípravy na švih.
  • Po dokončení tohoto kroku mějte na raketě nezasahující ruku.
  • Ujistěte se, že vaše oči zůstávají na míči, abyste mohli předvídat umístění a výšku míče.
 7. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 177 Otočte raketu dopředu a kontaktujte ji. Poté, co raketa spadne a vaše úderná paže je zcela rovná, pusťte raketu svou nebijící rukou. Otočte paží a raketou ke kontaktnímu bodu s tenisovým míčem. Měli byste navázat kontakt před svým tělem.
  • Ujistěte se, že se vaše ruka a raketa houpou z ramene jako celek. Tímto způsobem se poloha vaší paže vůči raketě při švihu nemění.
  • Raketa by měla přijít tak nízko jako koleno, než se dotknete tenisového míčku. To vytvoří topspin, který chcete na bekhendu.
  • Vaše horní část těla se bude při švihu mírně otáčet zpět k síti.
 8. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 18

  8 Navažte kontakt s míčem. Při kontaktu s míčem by se vaše oči měly zcela soustředit na míč. Zajistěte kontakt před svým tělem, abyste mohli maximalizovat sílu a topspin.
 9. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 199 Proveďte svůj výstřel. Udržujte vztah mezi paží a tenisovou raketou stejný, jak jej dodržujete. Pokračujte ve zvedání paže a otáčení ramen po celou dobu výstřelu, držte paže ve stejné poloze.
  • Vztah mezi vaší paží a raketou by se neměl měnit, dokud vaše ruka nebude na stejné úrovni jako vaše hlava.
 10. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 20

  10 Při procházení nechte svou nezasahující paži narovnat za sebou. Vaše nebijící paže by se měla rozpínat až dozadu a za vás. Tato paže ovládá, jak moc se vaše ramena a horní část těla otáčí, když jdete skrz.
  • Nechání paže bez zásahu za sebou omezuje rotaci horní části těla, což vám pomůže rychleji se zotavit a během výstřelu zůstat v rovnováze.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Bít bekhendem na plátek

 1. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 211 Vyzkoušejte plátek bekhendem, když je míč příliš nízký nebo vysoký pro jednoruční nebo obouruční bekhend. Je velmi obtížné získat správný topspin na velmi vysokých nebo nízkých bekhendových úderech, takže je užitečné naučit se bekhendový plátek pro tyto příležitosti.
 2. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 22

  2 Začněte z připravené polohy. Začněte z připravené polohy s chodidly směřujícími k síti a pokrčenými koleny. Raketu byste měli držet oběma rukama a čelem k síti.
 3. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 233 Zdokonalte svůj čep a obrat ramen. Toto je první krok jednoručního bekhendu a je nezbytný pro zdokonalení střely. Začněte z připravené polohy a pravou nohou udělejte jeden krok vpřed, přičemž se otáčejte levou nohou. Když vykročíte vpřed, otočte tělo a ramena do strany tak, aby byly nyní kolmé na síť.
  • Celá vaše váha by nyní měla být na zadní noze. To pomůže generovat sílu a tempo při fotografování.
  • Otočením těla na stranu se můžete při výstřelu pohybovat nohama do stran a nahoru.
 4. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 24

  4 Upravte na správný úchop. Jednoruční bekhend obvykle používá k rozřezání míče kontinentální bekhendový úchop. Uvolněte dominantní ruku a pomocí nebijící ruky otočte raketu do příslušného úchopu. Uchopte raketu dominantní rukou ještě jednou. V ideálním případě by se to mělo stát současně s otáčením a otáčením ramen.
  • Chcete -li dosáhnout Kontinentální uchopte levou rukou raketu a držte ji před sebou. Namiřte rukojeť doprava a orientujte oblast strun kolmo k zemi, čelem k vám. Pravou ruku natáhněte, jako byste si podávali ruku s raketou. Umístěte základní kloub ukazováčku na malou šikmou stranu držadla napravo od plochého vrchního dílu a pravou rukou kolem něj zavřete ruku. Šikmá strana by měla procházet diagonálně přes vaši dlaň, aby směřovala k patě vaší dlaně pod růžičkou.
 5. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 255 Dokončete zpětný švih. Otočný čep a otočení ramen začne brát raketu zpět, ale musíte pokračovat v otáčení ramen a pohybu paží, dokud nebude tenisová raketa zcela vzadu za vaší hlavou a vaše ramena budou zcela bokem. Tento zpětný švih se liší od ostatních bekhendů, protože si raketu přenesete přes zadní rameno za hlavu a chcete, aby raketa a vaše předloktí měly tvar L.
  • Tento 90stupňový úhel nebo tvar L mezi paží a raketou je velmi důležitý pro odpalování míče ve správném úhlu pro plátek.
 6. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 26

  6 Kráčejte přední nohou a přenášejte váhu na přední nohu. Tento krok je přechodem z přípravy na švih. Chcete vykročit přední nohou a přenést váhu ze zadní nohy na přední nohu. Po dokončení tohoto kroku mějte svou nebijící ruku na raketě a paži ve stejné poloze v L za hlavou.
  • Ujistěte se, že vaše oči zůstávají na míči, abyste mohli předvídat umístění a výšku míče.
 7. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 277 Otočte raketu dopředu a kontaktujte ji. Otočte paží a raketou ke kontaktnímu bodu s tenisovým míčem. Vaše paže se narovná, když srazíte raketu dolů na tenisový míček. Musíte švihnout dolů na míč, abyste vytvořili backspin. Měli byste navázat kontakt ve výšce pasu mírně před tělem.
  • Ve tvém zpětném švihu tvoje ruka a raketa vytvořily tvar L. Při švihu vpřed se váš loket zcela narovná, dokud vaše paže nevytvoří V s raketou.
 8. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 28

  8 Navažte kontakt s míčem. Při kontaktu by se vaše oči měly zcela soustředit na míč. Když se otočíte ke kontaktu, loket se narovná z tvaru L vaší paže a rakety do tvaru V mezi paží a raketou. Při kontaktu by vaše struny měly směřovat buď k síti, nebo v mírně otevřeném úhlu.
  • Zajistěte kontakt ve výšce pasu mírně před tělem, abyste mohli maximalizovat sílu a backspin.
  • Kombinace švihu dolů a mírně otevřeného úhlu rakety vytvoří backspin na míči.
 9. Obrázek s názvem Hit bekhendem Krok 299 Proveďte svůj výstřel. Po místě kontaktu nechte paži a raketu natáhnout ve směru, do kterého bijete. Po vysunutí vpřed nechte paži vystoupit, aby mohla zpomalit a zastavit. Vaše paže a raketa by měly zůstat ve stejné poloze, jakou budete sledovat.
  • To může znít divně, protože jste snesli raketu, abyste se setkali s míčem před odpalem po kontaktu, ale ve skutečnosti dojde přirozeně ke zpomalení rakety.
  • Jakmile dokončíte postup, měly by struny vaší rakety skončit směrem k obloze.
  • Během kontaktu se podívejte na svůj kontaktní bod a jak dokončíte sledování, očima byste měli zůstat na stejném místě.
 10. Obrázek s názvem Hit backhand Krok 30

  10 Při procházení nechte svou nezasahující paži narovnat za sebou. Vaše nebijící paže by se měla rozpínat až dozadu a za vás. Tato paže ovládá, jak moc se vaše ramena a horní část těla otáčí, když jdete skrz. Chcete, aby vaše tělo při sledování zůstalo bokem.
  • Nechání paže bez zásahu za sebou omezuje rotaci horní části těla, což vám pomůže rychleji se zotavit a během výstřelu zůstat v rovnováze.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nenechte se odradit, pokud to nemůžete udělat poprvé.
 • Tyto pokyny byly vyvinuty pro praváky, takže pokud jste levák, měli byste jednoduše vyměnit ruce a nohy uvedené v pokynech.
 • Nyní, když víte, jak trefit bekhend, je důležité, abyste si procvičili bekhend pokaždé, když hrajete. Pamatujte si, že jediný způsob, jak se zlepšit, je cvičit. Vědět, jak máte něco dělat a ve skutečnosti to dělat, jsou dvě různé věci. Praxe k dokonalému bekhendu.
 • Je důležité mít na kouli obě oči. To je důležité, protože potřebujete obě oči, abyste určili vnímání hloubky ve vztahu k míči.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Před tenisem se vždy protáhněte, abyste předešli zranění.
 • Dávejte pozor, abyste se při tom nebili do hlavy.
reklama

Populární Problémy

Pohled na 5 nejlepších oblíbených soupeřů Big 3.Bude se finále vyvíjet tak, jak většina z nás předpokládá, nebo si může Belgičan troufnout ohromit Federera a získat dosud svůj největší titul na trávě ?.Když pokládáte jídlo, vaším cílem by mělo být, aby jídlo vypadalo atraktivně a chutně. Je to proto, že lidé jedí nejprve očima, takže pokud jídlo vypadá dobře, je větší pravděpodobnost, že si na něm pochutnáte. K dosažení kvality restaurace ...

V nedávném rozhovoru šampión US Open a světová jednička 4 Dominic Thiem vyjádřil své zděšení nad tím, jak pandemie COVID-19 vzala dobré stránky profesionálního tenisu a udržela si to špatné.V mnoha katolických církvích má kněz rád tři až šest oltářních serverů, které by jim pomohly při mši svaté. Ačkoli v katolické církvi byly kdysi zakázány, nyní mohou oltářnice sloužit, pokud diecézní biskup a ...Laver Cup v pátek oznámil, že Alexander Zverev se v ročníku 2021 turnaje připojí k Rogerovi Federerovi, Dominicu Thiemovi a Matteu Berrettinimu v evropském týmu.