Jak uchopit tenisovou raketu

Způsob, jakým uchopíte tenisovou raketu, určuje, jak se míč bude chovat při úderu. Existuje 6 populárních držadel tenisových raket, z nichž všechny mají ve hře své místo a účel. Jakmile zvládnete kontinentální (základní) úchop, přejít na sofistikovanější úchopy je jednoduché. Tyto jednoduché kroky vás provedou všemi.Metoda 1 ze 2: Hledání forhendových rukojetí

 1. 1 Ovládněte Continental Grip. Chcete -li položit ruku na kontinentální úchop, držte raketu mířící směrem od sebe levou rukou. Orientujte oblast strun tak, aby byla kolmá k zemi. Vytáhněte pravou ruku, jako byste si chtěli podat ruku sevřením rakety, a položte základní kloub ukazováčku na malou šikmou stranu držadla napravo od ploché strany nahoře. Zavřete ruku kolem držadla tak, aby stejné zkosení úchopu procházelo diagonálně napříč vaší dlaní a směřovalo k patě vaší dlaně pod růžičkou. Continental Grip je:
  • nejzákladnější forhendový úchop v tenise.
  • standardní pro podávání a preferovaný pro salvy.
  • obtížně použitelné pro práci s topspinem nebo backspinem.
 2. 2 Použijte východní forhendovou rukojeť. Chcete -li přiložit ruku k východnímu forhendovému úchopu, začněte tím, že levou rukou držíte raketu mířící od sebe. Orientujte oblast strun tak, aby byla kolmá k zemi. Vytáhněte pravou ruku, jako byste si chtěli podat ruku sevřením rakety, a položte základní kloub ukazováčku na dlouhou plochou stranu držadla směřující přímo ven napravo. Zavřete ruku kolem držadla tak, aby stejné zkosení úchopu procházelo diagonálně napříč vaší dlaní a směřovalo k patě vaší dlaně pod růžičkou. Východní forhendová rukojeť je:
  • klasický, univerzální úchop vhodný pro hranatě uložené houpačky nebo plátky.
  • základní, ale stále používaný profesionály.
  • není optimální pro topspin, ať už přichází nebo odchází.
 3. 3 Vyzkoušejte Semi-Western Grip. Chcete-li najít semi-westernový úchop, držte raketu mířící od sebe levou rukou. Orientujte oblast strun tak, aby byla kolmá k zemi. Natáhněte pravou ruku, jako byste si chtěli podat ruku sevřením rakety, a položte základní kloub ukazováčku na malou šikmou rovinu úchopu směrem dolů a napravo. Zavřete ruku kolem držadla tak, aby stejné zkosení úchopu procházelo diagonálně napříč vaší dlaní a směřovalo k patě vaší dlaně pod růžičkou. Semi-Western Grip je:
  • rukojeť, která nakloní raketu dolů, vynutí houpání nahoru a propagaci topspinu.
  • přilnavost měnící hru preferovaná mnoha profesionály.
  • není dobrý úchop pro krájení nebo trefování nízkých míčků.
 4. 4 Najděte Western Grip. Začněte tím, že držíte raketu mířící od vás levou rukou. Orientujte oblast strun tak, aby byla kolmá k zemi. Vytáhněte pravou ruku, jako byste si chtěli podat ruku s úchopem rakety, a položte základní kloub ukazováčku na rovnou rovinu úchopu umístěnou na samé spodní straně úchopu. Zavřete ruku kolem držadla tak, aby stejné zkosení úchopu procházelo diagonálně napříč vaší dlaní a směřovalo k patě vaší dlaně pod růžičkou. Western Grip je:
  • extrémní topspin tvůrce.
  • velmi špatné pro nízké míče, krájení nebo hranaté zásahy.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Uchopení bekhendových úchopů

 1. 1 Použijte východní bekhendovou rukojeť. Abyste dosáhli východní bekhendové rukojeti, držte raketu před sebou levou rukou. Namiřte rukojeť doprava a orientujte oblast strun kolmo k zemi, čelem k vám. Pravou ruku držte přímo nad rukojetí. Zatlačte jej přímo dolů, aby váš kloub kloubu základny zcela spočíval na horním okraji rukojeti, a kolmo kolem něj zavřete ruku. Východní bekhendová rukojeť je:
  • nejběžnější bekhendový úchop.
  • univerzální, stabilní přilnavost, která může generovat malý topspin nebo přímější zásah.
  • dobré pro odpalování nízkých míčů, není dobré pro ovládání vysokých.
 2. 2 Vyzkoušejte Extreme Eastern nebo Semi-Western Backhand Grip. Chcete-li položit ruku pro extrémní východní nebo polo-západní úchop, držte raketu mířící od sebe levou rukou. Orientujte oblast strun tak, aby byla kolmá k zemi. Natáhněte pravou ruku, jako byste si chtěli podat ruku sevřením rakety, a položte základní kloub ukazováčku na malou šikmou fazetu úchopu nalevo od ploché horní části. Zavřete ruku kolem držadla tak, aby stejné zkosení úchopu procházelo diagonálně napříč vaší dlaní a směřovalo k patě vaší dlaně pod růžičkou. Tento úchop je:
  • používají pouze silnější a pokročilejší hráči.
  • dobré pro ovládání vysokých míčů a generování topspinu.
  • obtížné pro přechod blíže k síti a špatné pro zasažení nízkých míčů.
 3. 3 Ovládněte dvouruční bekhendovou rukojeť. Nejběžnějším způsobem, jak provádět obouruční bekhend, je umístění dominantní ruky do Continental Grip (základního indexového kloubu na pravém horním šikmém fazetu) a poté položení druhé ruky těsně nad něj v Semi-Western Forehand Grip ( kloub kloubu základny ve spodní levé šikmé fazetě). Tento úchop:
  • je mnohem silnější než jednoruční bekhend.
  • ztěžuje krájení, salvu a natahování pro širší záběry.
  ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Jak často byste měli měnit tenisový grip? Peter Fryer, tenisový profesionál, nám říká: „Vaše přilnavost by se měla změnit automaticky bez pohledu. Například můžete začít hru podáním pomocí kontinentálního úchopu a poté trefením do forhendu polo-západním úchopem následovaným obouručným bekhendem. Naučíš se cítit a vědět různé úchyty tak, abyste vy nemusíte stále kontrolovat abyste zjistili, zda jste ve správné pozici. “  reklama

Odborná rada

Více o různých úchopech:

 • Continental Grip: Continental je pravděpodobně nejuniverzálnější přilnavost v tenise. Používá se hlavně k podávání, protože umožňuje hráčům zasáhnout 3 různé typy podání bez změny přilnavosti. Používá se také pro volej, plátek, shoz, střelu nad hlavou a obranný lob.
 • Eastern Grip: Není to tak populární jako ostatní gripy, ale je to pohodlné a mnoho pedagogických profesionálů doporučuje tento grip hráčům, kteří se tenis teprve učí poprvé. Je to docela podobné přilnavosti Continental, takže je snadné přecházet z jednoho do druhého.
 • Semi-Western Grip: Semi-western grip je běžnou volbou pro hráče, kteří chtějí vyvážit jak spin, tak sílu.
 • Západní rukojeť: Toho využívá Rafael Nadal ke zvládnutí svého forhendu. Dává hodně topspinu, ale ztěžuje odpalování nižších míčů, takže většina učitelů pro výuku to nedoporučuje pro učení hráčů.
Z Peter Fryer Tenisový instruktor

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsem začínající tenista. Jak mohu vyhrát hru? Přečtěte si spoustu článků o tenisu. Začněte zde: jak začít hrát tenis . Poté si procvičte hraní s lidmi, kteří jsou obeznámeni s hrou.
 • Otázka Hraji tenis šest měsíců, ale stále ho neovládám. Co můžu dělat? Pracujte s profesionálem a cvičte každý den. Skutečné zvládnutí hry trvá roky.
 • Otázka Můj syn, kterému je 10 let, chce být tenistou a já ho opravdu chci podpořit. Je 10 let ideální věk pro zahájení tenisu? Ano, čím dříve začnete, tím lépe. Některé děti začínají před 10 rokem, ale s extra lekcemi to může snadno dohnat, pokud má talent.
 • Otázka Jak vysoko mám hodit míč, když podávám? Když podáváte, musíte se ujistit, že vaše raketa dosáhne nejvyššího bodu, ve kterém ji může vaše ruka svisle natáhnout. Když ho hodíte, měl by tam být váš míč; dbejte na to, aby při nárazu příliš nespadl!
 • Otázka Mohu tenisovou raketu dvakrát zabalit? Na hlavní rukojeť můžete použít over grip, což dělá mnoho tenistů.
 • Otázka Kterou ruku si dám na dno? Záleží na tom, jestli jste pravák nebo levák. Vaše nedominantní ruka by měla jít dolů (takže pokud jste pravák, bude to vaše levá ruka).
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jste levák, obraťte v každém kroku odkazy „doprava“ a „doleva“.
 • Je jen na vás, kde se rakety uchopíte. Uchopení blíže k hlavě rakety vám umožní jiný úder, než sevření blízko zadku držadla.

reklama

Varování

 • Ne uchopte raketu příliš pevně nebo volně. Příliš silné uchopení omezí váš zdvih a příliš volné uchopení může způsobit pád rakety.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tenisová raketa

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak skrýt věci ve svém pokoji. Pokud máte milostný list, deník nebo jiný tajný předmět, který chcete držet stranou od nosných rodičů, sourozenců nebo spolubydlících, budete muset být kreativní. Vyhněte se zjevným úkrytům a ujistěte se, že ...Blood Alcohol Content, neboli BAC, je měřítkem poměru alkoholu v krvi. Svůj BAC můžete vypočítat několika způsoby, ale získání absolutního a přesného měření není možné bez krevního testu. Použijte graf BAC nebo online ...Jak dostat olej z obuvi. Mastné a olejové skvrny jsou nepříjemné, zejména na vaší obuvi. Pokud máte na botách mastnou nebo olejovou skvrnu, můžete si myslet, že jsou zničeny natrvalo. Pokud však na plátno použijete dětský pudr nebo ...Jak zabalit na Floridu. Balení pro Sunshine State může být trochu ošidné, pokud nejste zvyklí na tamní počasí. Dobře si promyslete, co budete dělat na cestě na Floridu. Odtud je jednoduché zvážit ...

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy Williams vs Hurd online v USA zdarma.