Jak léčit tenisový loket

Tenisový loket je běžně používaný termín pro bolest šlach v zadní části lokte a je často způsoben opakovaným namáháním. Přestože tento stav může být bolestivý, obvykle není příliš vážný a je snadno léčitelný. Naštěstí se tenisový loket může zlepšit sám, pokud neuděláte nic pro zhoršení zranění. Pomáhá také užívání léků proti bolesti a masáž lokte. Vždy se poraďte s lékařem, když poprvé pocítíte bolest, abyste zkontrolovali, zda máte podvrtnutí nebo roztrženou šlachu, což vyžaduje opravu.Metoda 1 ze 4: Odpočívá váš zraněný loket

 1. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 1

  1 Přestaňte dělat aktivity, které vám způsobily tenisový loket. Přestože tenisový loket může být způsoben hraním tenisu, celá řada potenciálních příčin je mnohem větší. Jakákoli fyzická aktivita, kterou provádíte a která zahrnuje opakující se pohyby loktem, může způsobit tenisový loket. Je důležité, abyste s touto činností přestali, aby se vám loket uzdravil. Mezi aktivity nesouvisející s tenisem, které mohou způsobit tenisový loket, patří:
  • Zvedání nebo přenášení těžkých břemen
  • Každodenní používání počítače a klávesnice
  • Sport jako basketbal nebo hokej
  • Instalatérství, zahradničení nebo malování


 2. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 2

  2 Upravte opakující se akce, pokud je nemůžete přestat provádět. Tenisový loket je často způsoben opakujícím se pohybem zahrnujícím rotaci v zápěstí a rameni. V některých případech může být váš tenisový loket způsoben činností, která je součástí vaší práce nebo vašeho každodenního života. Pokud tomu tak je, hledejte způsoby, jak upravit aktivitu a omezit množství zátěže, kterou kladete na loket.
  • Pokud například pracujete ve stavebnictví, vaše práce může záviset na tom, zda dokážete přepravovat těžké pytle cementu. Zkuste aktivitu upravit tak, že vám někdo jiný pomůže s přenášením tašek, nebo je budete tahat pomocí kolečka.
 3. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 3

  3 Odpočívejte v lokte alespoň 1 týden. Je důležité, abyste poskytli poškozeným šlachám čas na zotavení a uzdravení. Udělejte to tak, že se vyhnete jakýmkoli aktivitám, které vám namáhají loket. Snažte se nezvedat nic těžkého se zraněnou rukou. Pokud je to možné, minimalizujte využití počítače a klávesnice. Zkuste také během dne najít způsoby, jak fyzicky opřít paži, abyste zbytečně nezatěžovali šlachy v lokti.
  • Pokud například sedíte na pohovce nebo v křesle, mějte loket na paži židle vyvýšený. Nebo pokud vám to není příjemné, zkuste si opřít loket o 2–3 polštáře, když sedíte v křesle.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Snížení bolesti způsobené tenisovým loktem

 1. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 4

  1 Noste předloktí, abyste omezili bolest loktů. Pevná ortéza kolem středu předloktí může způsobit tlak na šlachy bolavého lokte a svaly, které pohybují paží. To zase sníží množství bolesti, kterou cítíte z poškozených šlach. Když si ortézu nasadíte na paži, pevně ji sevřete asi 2 palce (5,1 cm) pod loktem.
  • Kupte si předloktí nebo loketní ortézu v jakékoli velké lékárně nebo drogerii. Obvykle jsou levné a měly by stát méně než 10 USD.
  • Požádejte fyzioterapeuta nebo partnera, aby vám pomohl nasadit ortézu, abyste se ujistili, že má správnou velikost.
 2. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 5

  2 Druhou rukou masírujte bolestivé body na lokti. Určete nejcitlivější nebo nejbolestivější místo na lokti. Pomocí 3-4 prstů na druhé ruce masírujte křehké místo dlouhými pevnými tahy. Vyvíjejte mírný tlak, ale ne dostatečný ke zhoršení bolesti. Masírujte zespodu až vysoko nad toto místo. Udělejte to 1-2krát denně.
  • Zjistíte, že bolest sahá do oblastí obklopujících loket, masírujte tedy všechny oblasti, které bolest pociťují.
  • K úlevě od bolesti použijte malé množství přírodního masážního oleje.
 3. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 6

  3 Ledujte loket po dobu 15 minut najednou. Držte zmrzlý balíček nebo jiný druh ledu přímo proti bolestivému lokti po dobu 15 minut. Proveďte to 3–4krát denně a aplikace ledu rozmístěte alespoň na 4–5 hodin. Led pomůže snížit zánět šlach (a svalů) a také sníží množství bolesti, kterou cítíte. Chladné teploty mohou také snížit zánět v poškozené tkáni.
  • Balíček ledu naplněného gelem si můžete zakoupit v jakékoli lékárně nebo supermarketu.
  • Pokud nemáte po ruce ledový balíček, zkuste držet sáček mraženého hrášku nebo mražené kukuřice u lokte.
 4. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 7

  4 Užívejte NSAID k zastavení bolesti a snížení otoku lokte. Nesteroidní protizánětlivé léky-nesteroidní protizánětlivé léky-zahrnují ibuprofen, naproxen (nachází se v lécích jako Aleve) a diklofenak (nachází se v Cambii a Cataflamu). Tyto léky budou mít 2 účinky: zastaví (nebo zmírní) bolest v lokti a sníží otoky vašich poškozených šlach.
  • Vždy dodržujte pokyny vytištěné na boku obalu NSAID. Nepřekračujte denní doporučené dávkování.
 5. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 8

  5 Pro specifičtější léčbu naneste loketní krém NSAID na loket. Ne všechny NSAID se užívají ústně. Drogové společnosti také vyrábějí aktuální krémy, které lze zakoupit bez lékařského předpisu ve vaší místní lékárně nebo lékárně. Natřete topický krém přímo na loket s tenisovým loktem. Krém sníží bolest a otok, stejně jako orální NSAID.
  • Dodržujte přesně pokyny na tubě NSAID krému. Nepoužívejte více krému, než je uvedeno, a krém nanášejte jen tak často, jak naznačuje obal.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Podpora léčení pomocí terapie a protahování

 1. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 9

  1 Cvičte fyzickou terapii, abyste posílili a uzdravili poškozený loket. Fyzikální terapie zaměřená na posílení svalů vašeho postiženého lokte může pomoci snížit příznaky spojené s tenisovým loktem. Zeptejte se tedy svého praktického lékaře, zda vás může odkázat na pomoc terapeuta s vaším tenisovým loktem. Fyzikální terapeut vás požádá, abyste provedli různá cvičení, která zahrnují excentrické kontrakce s poškozeným loktem.
  • Musíte cvičit své šlachy, aby se hojily přiměřeně, protože vaše tělo nebude vědět, jak se samo uzdravit, pokud mu nedáte vstup, jak umístit nová vlákna vaší šlachy cvičením.
  • K excentrickým kontrakcím dochází, když napnete loket jeho prodloužením (např. Když narovnáte ruku).
 2. 2 Proveďte jednoduché cvičení s činkami o hmotnosti 2 až 5 liber (0,91 až 2,27 kg). Položte ruku na stůl, abyste si poskytli oporu, paži zcela natáhněte, aby dlaň směřovala k zemi. Poté vezměte váhu a zvedněte zápěstí. Pokud cítíte bolest v oblasti loktů, cvičíte správnou šlachu.
  • Pohyb zápěstí provádějte v sadách po 20, se 3 sadami ráno a 3 v noci.
  • Jak to bude snazší, zvyšte počet opakování a ne váhu. Tím se šlacha sama uzdraví.
 3. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 10

  3 Natáhněte zápěstí, aby byla zachována jeho flexibilita. Jemně otáčejte rukou, která je na paži, bolestivým loktem. Vytáhněte ruku dozadu a dopředu, abyste natáhli šlachy spojující se s loktem. Zkuste také otočit zápěstím kruhovým pohybem 5–6krát. Protahováním zápěstí se také zvýší průtok krve do oblasti, což by mělo povzbudit bolestivé šlachy, aby se samy uzdravily.
  • Pokud kdykoli během protahování pocítíte zvýšené množství bolesti, okamžitě přestaňte.
  • Zkuste také udělat protažení předloktí. Natáhněte ruce tak, aby konečky prstů směřovaly od vás, a poté ohněte zápěstí o 90 °. Poté otočte dlaně, aby vaše konečky prstů směřovaly dozadu ke kolenům, a udělejte totéž.
 4. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 11

  4 Použijte veslovací trenažér poté, co jste se uzdravili, abyste natáhli a posílili loket. Veslovací trenažéry vám umožňují táhnout tělesnou hmotnost tam a zpět oběma pažemi. Tím se protáhly a posílily svaly připevněné k vašim loktům. Stimulace těchto svalů může pomoci zabránit dalšímu poškození vašich šlach a pomoci budovat sílu. Veslovací trenažéry jsou k dispozici ve většině tělocvičen.
  • Před použitím veslařského trenažéru si promluvte se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem. Požádejte je, aby vám ukázali, jak používat správný tvar při veslování. Pokud použijete nevhodnou formu, můžete si dále poškodit loket.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Přijímání lékařských ošetření

 1. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 12

  1 Navštivte svého lékaře, pokud vás loket stále bolí i po vyzkoušení jiných metod. V případech těžkého tenisového lokte nemusí pouhé opření lokte a léčba bolesti OTC léky stačit k tomu, aby se poškozené šlachy samy uzdravily. Pokud váš tenisový loket přetrvává déle než 1–2 dny, domluvte si schůzku se svým lékařem.
  • Navštivte také svého lékaře, pokud se bolest v lokti stane extrémní nebo již nereaguje na led a NSAID.
 2. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 13

  2 Pokud je to doporučeno, dostávejte kolem poškozených šlach injekce steroidů. Pokud jste vyzkoušeli několik metod ke snížení bolesti loktů a nebyly účinné, zeptejte se svého lékaře na steroidní injekce. Lékaři běžně injekčně aplikují kortikosteroidy do bolestivých šlach nebo svalů, které potřebují regenerovat tkáň. Pokud počáteční léčba funguje, může vám lékař doporučit následné injekce po dobu několika týdnů.
  • Lékař podávající steroidní injekci nejprve aplikuje lokální anestetikum, abyste necítili vícenásobné injekce v bolestivé šlaše.
 3. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Step 14

  3 Zeptejte se svého lékaře na injekce PRP do poškozené šlachy. Léčba tenisového lokte pomocí PRP - plazmy bohaté na destičky - je relativně nová metoda, ale je do značné míry účinná. Chcete -li zahájit postup, budete muset navštívit svého lékaře nebo chirurga a dát mu vzorek krve. Chirurg použije stroj k odstranění krevních destiček ze vzorku krve a poté tyto destičky znovu vstříkne zpět do vaší poškozené loketní šlachy.
  • Krevní destičky mohou léčit poškozenou tkáň a měly by výrazně urychlit proces hojení vašich poškozených šlach.
  • Celý postup by měl trvat jen asi 15 minut. Během injekce můžete cítit mírné nepohodlí.
  • Zeptejte se svého poskytovatele pojištění, zda je pro vás tento typ postupu krytý.
 4. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 15

  4 Vyzkoušejte terapii rázovou vlnou pro neinvazivní možnost. Pokud vy - nebo váš lékař - raději nebudete používat injekce k léčbě tenisového lokte, zeptejte se jich na terapii rázovou vlnou. Když dostáváte terapii rázovou vlnou, lékař použije elektrické zařízení k přenosu vysokoenergetických rázových vln do vašeho poškozeného lokte. To zastaví bolest, kterou cítíte, a také povzbudí poškozené šlachy, aby se uzdravily.
  • Vzhledem k tomu, že terapie rázovou vlnou může být trochu nepříjemná, může vám lékař nejprve podat lokální anestetikum.
  • Pokud máte silnou bolest nebo vážné poškození šlachy, možná se budete muset vrátit na několikanásobnou terapii rázovou vlnou.
 5. Obrázek s názvem Heal Tennis Elbow Krok 16

  5 Pokud jiná léčba nezlepší váš tenisový loket, zvažte operaci. Chirurgie je považována za poslední možnost pro tenisový loket, ale může být vhodná, pokud stav trvá měsíce bez zlepšení. Ke snížení bolesti, kterou cítíte z poškozených nebo roztržených šlach, lékař šlachy zkrátí nebo opraví. Uzdravení bude trvat několik měsíců.
  • Váš praktický lékař vás s největší pravděpodobností doporučí k tomuto zákroku chirurgovi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak rychle uzdravíte tenisový loket? Jonathan Frank, MD
  Specialista na sportovní ortopedický chirurg a konzervaci kloubů Dr. Jonathan Frank je ortopedický chirurg se sídlem v Beverly Hills v Kalifornii, specializující se na sportovní medicínu a konzervaci kloubů. Praxe doktora Franka se zaměřuje na minimálně invazivní, artroskopickou chirurgii kolena, ramene, kyčle a lokte. Dr. Frank je držitelem titulu MD z University of California, Los Angeles School of Medicine. Absolvoval ortopedický pobyt na Rush University Medical Center v Chicagu a stipendium v ​​oboru ortopedické sportovní medicíny a uchování kyčle na Steadmanově klinice ve Vailu v Coloradu. Je lékařem týmu zaměstnanců amerického lyžařského a snowboardového týmu. Dr. Frank je v současné době vědeckým recenzentem špičkových recenzovaných vědeckých časopisů a jeho výzkum byl prezentován na regionálních, národních a mezinárodních ortopedických konferencích a získal několik ocenění včetně prestižních cen Mark Coventry a William A Grana. Jonathan Frank, MD Specialista na sportovní ortopedický chirurg a konzervaci kloubů Expertní odpověď Tenisový loket se snadno ošetřuje, ale chvíli trvá, než se zlepší. Buďte náboženští v tom, abyste pravidelně, ale přiměřeně cvičili zraněnou šlachu, aby měla přístup k životnímu prostředí, jak se sama uzdravit.
 • Otázka Jaká je nejlepší léčba tenisového lokte? Joshua Grahlman, PT, DPT, FAFS
  Fyzikální terapeut a podnikatel Dr. Joshua Grahlman, PT, DPT, FAFS, je zakladatelem a hlavním sportovním mechanikem Clutch PT + Performance, soukromé kliniky fyzické terapie specializující se na sport a ortopedii v New Yorku. S více než desetiletou zkušeností se Dr. Grahlman specializuje na léčbu akutní a chronické bolesti a úrazů, optimalizaci sportovních výkonů a pooperační rehabilitaci. Dr. Grahlman získal doktorát z fyzikální terapie (DPT) na Kolumbijské univerzitě College of Physicians and Surgeons. Je jedním z mála DPT v New Yorku, který je uznáván jako Fellow v aplikované funkční vědě prostřednictvím Gray Institute for Functional Transformation (GIFT). Je certifikován v technice aktivního uvolňování a manipulaci s páteří a je specialistou na trénink odpružení TRX. Dr. Grahlman strávil svou kariéru ošetřováním sportovců všech úrovní, od šampionů Ironman a olympioniků až po matky maratonců. Konzultuje pro Triathlete, Men’s Health, My Fitness Pal a CBS News. Joshua Grahlman, PT, DPT, FAFS Fyzikální terapeut a podnikatel Expertní odpověď Provádějte protahování předloktí, které vám pomůže zlepšit rozsah pohybu. Držte paže s konečky prstů směřujícími od vás s dlaněmi dolů, poté ohněte zápěstí tak, aby vaše prsty směřovaly dolů k podlaze. Poté překlopte ruce a ohněte zápěstí znovu dolů.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nespěte na paži, ve které zažíváte tenisový loket. Zkuste spát na zádech nebo na boku (např. Spát na levé straně, pokud má vaše pravá paže tenisový loket).

reklama

Varování

 • Pokud máte alergii na léky, zkontrolujte přísady v jakýchkoli léčivých krémech, abyste se ujistili, že nebudete mít alergickou reakci.
 • Někteří lidé mají různé úrovně tolerance bolesti. I když cítíte menší bolest v lokti, nechte si ji zkontrolovat, abyste se ujistili, že není roztržená.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Mohly by sestry Williamsové Venus a Serena spojit své síly ve čtyřhře pro olympijské hry? První chce.Zde je návod, jak streamovat Penny Dreadful spinoff „Město andělů“ online bez kabelu, premiéra v neděli 26. dubna ve 22 hodin ET/PT na Showtime.Podívejte se na všechny důvody, proč je Wimbledon považován za nejprestižnější grandslam.Jak rychle srazit kriketovou pálku. Než budete moci ve hře použít kriketovou pálku, musíte stlačit vrbové dřevo na úderovou plochu, což je proces zvaný klepání. Správná komprimace paličkou může trvat až 20 000 zásahů ...

USA a Nizozemsko se v neděli setkají ve finále mistrovství světa žen. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online bez kabelu v USA.