Jak vylepšit podání tenisu

Zlobili jste se někdy na sebe během zápasu, protože vaše podání prostě nešlo dovnitř? Ve vaší formě a technice podávání pravděpodobně existují malé chyby, ale můžeme to opravit několika jednoduchými kroky. Podávání je jednou z nejtěžších střel v tenise, ale pokud ho zvládnete dobře, stane se trumfem vaší kariéry a bude také rozhodujícím faktorem zápasu.Kroky

 1. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 1

  1 Vědět, jak se připravit na podání --- Podávání je velmi důležitou součástí tenisu, a pokud člověk nemůže podávat tenisový míček, jeho hra bude velmi ovlivněna. To obvykle způsobí, že server začne být nervózní a cítit tlak na svou servisní hru. Několikrát skákat míčem a několikrát dýchat a vycházet vám pomůže uklidnit nervy a lépe se soustředit na své podání.
 2. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 2

  2 Naučte se úchop pro podávání --- Úchop, kterým držíte raketu, je hlavním faktorem, který rozhoduje o síle, roztočení a přesnosti vašeho podání. Server by obvykle upřednostňoval „kontinentální přilnavost“, což je úchop, ve kterém je vaše pravé koleno zarovnáno s pravým okrajem vaší rakety a způsobí, že se vaše raketa stane přímkou ​​k paži. To by umožnilo serveru přesně sloužit s kontrolou a výkonem.
 3. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 3

  3 Poznejte svůj vlastní styl hry-Znalost vašeho stylu hry a úderů, které dáváte přednost ostatním, stanoví základ pro požadovaný typ podání. Těžké podávání vám umožní „podávat a volit“, což je situace, kdy se server rozběhne k síti poté, co bylo podání podáno. Jiní, kteří jsou základními hráči, se mohou cítit pohodlněji při úderu na zem, než aby byli zlí při síť by se s největší pravděpodobností spokojila se špičkovým nebo měkčím podáním. Pokud se váš styl hry neshoduje se stylem vašeho podání, budete se trápit a ocitnete se v koutě jednostranného zápasu.
 4. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 4

  4 Uvědomte si, jaký typ podání chcete, a toho se držte --- To je velký problém pro mnoho lidí, kteří v současné době hrají tenis. Možná jednoho dne mají pocit, jako by se chtěli naučit ploché podávání, zatímco druhý den se chtějí naučit špičkové podání. Maximální počet serverů, na které by se měl server zaměřit, je vždy jen jeden. Pokud pracujete na více než jednom podání najednou, je pravděpodobné, že oba typy podání nebudou natrénovány na plný potenciál a budete uvíznout ve slabém podání.
 5. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 5

  5 Udržujte si správnou formu --- Sloužení po dlouhou dobu může člověku umožnit vyvinout vlastní formu. Když si ale hráč vezme týden nebo dva volno, může začít zapomínat na formu. To způsobí problém při vašem podání, nejen že to změní přesnost a sílu při podání, ale také to rozbije vaši mentální hru.
 6. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 6

  6 Jump and Sudden Burst --- Skákání pro vaše podání vám umožní získat výškovou výhodu a dále zvýšit vaše šance na získání míče uvnitř servisního boxu. Náhlé prasknutí kontaktu tenisového míčku vám umožní vytvořit silné točení a sílu na míč, což ztěžuje návrat.
 7. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 7

  7 Pronace --- Je to obtížná technika, kterou používá mnoho lidí, kteří chtějí slušné podání. Tato technika vyžaduje, abyste pronikli zápěstím dolů na kontakt míče. To přidá více síly a roztočí se na míči, což dále zvýší vaše šance na trefení boxu služeb.
 8. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 8

  8 Podávejte --- Nejdůležitější podání tenisu není první, ale druhé. První podání je obvykle startérem bodu a udává tón bodu, ale druhé podání je obvykle podání podání, které má často 80-90% šanci dostat se dovnitř. Po vynechání prvního podání se nelekejte tím, že jsi svého protivníka eso nenatočil. Musíte si uvědomit, že druhé podání vyžaduje, abyste tvrději zasáhli míč a rychleji švihli raketou v místě kontaktu, protože to vám umožní více zatočit s míčem a zvýšit tak jeho šanci na vstup.
 9. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 9

  9 Podmínky a praxe --- Lidé se silným podáním obvykle vyžadují hodně energie, aby udrželi své podání po celý zápas. Abyste během zápasu neztratili výdrž, měli byste se každý den kondičně cvičit a znovu a znovu procvičovat své podání, abyste se ujistili, že nebudete unaveni nebo vyrušeni únavou.
 10. Obrázek s názvem Vylepšení tenisového podání Krok 10

  10 Vylepšete svou mentální hru --- Zmeškání prvního podání nic neznamená. Mnoho hráčů si neuvědomuje skutečnost, že poté, co zmeškali první podání, mají další šanci získat podání. Když hráč začne pochybovat, zda může podání podat, je na čase začít. chybovat a chybovat dál, dokud si neuvědomí své problémy. Udržet si při podání optimismus je jednou z nejdůležitějších věcí, které si musíte během zápasu pamatovat. Prohrát kvůli pochybnostem ve vlastní hře je nepřijatelné. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nějaké návrhy na to, jak cvičit službu sám? Donagan Nejlepší odpovídač Přiveďte svazek koulí do koše, naservírujte je, jděte je posbírat a znovu podávat z druhé strany.
 • Otázka Jaký typ servírování je pro začátečníka nejlepší? Pro začátečníka existuje služba, kterou můžete udělat, aby to vypadalo, že jste profesionál. Stačí odhodit míč do vzduchu a okamžitě ho zasáhnout.
 • Otázka Je v tenise povoleno podání na skok? Donagan Nejlepší odpovídač Skokové podání není povoleno. Při podávání nemůžete utíkat kupředu. Je však dovoleno opustit zemi.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Neztrácejte víru. Pokračuj ve cvičení.
 • Upravte se, abyste nebyli po první servisní hře unavení.
 • Každou chvíli kontrolujte svůj stisk, abyste se ujistili, že jste nezměnili formu.
 • Procvičujte podávání, zatímco kolena jsou na zemi. Jakmile toho dosáhnete, zvládnete podání top-spin.
 • Cvičení asi 100 až 150 míčů denně vám může pomoci zvýšit přesnost.
 • Nezapomeňte, že podávání není jen o síle paže, síla podání pochází z přesunu hmotnosti způsobeného vašimi nohami a pronace vašeho zápěstí.
 • Před podáním vždy zapomeňte na několik míčů.
 • Použití „kontinentálního sevření“ je klíčem k přesnému podání, ale samozřejmě s praxí!
 • Zachovat klid. Jakmile se zblázníte, můžete zápas také propadnout a zapomenout na úspěch v tenise.
 • Přijďte na servisní linku s vědomím, jakou hru plánujete spustit. Mít plán vám umožní lépe zvládat nervozitu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Před podáváním se zahřejte, abyste neskončili natažením svalu
 • Cvičte pouze v dobře osvětleném prostředí.
 • Uchopte raketu, aby nevyletěla
 • Při podávání držte koš na míč přibližně 1,8 metru od sebe
 • Vždy sledujte lidi v případě, že je zasáhnete
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat dnešní semifinále AC Milán vs Juventus Coppa Italia, pokud jste v USA.Zde je návod, jak sledovat nový televizní seriál „Co děláme ve stínech“ online. Obsahuje možnosti streamování pořadu, pokud nemáte kabel.Statický šok je výsledkem přerozdělení elektrických nábojů mezi různé materiály. Přestože jsou statické šoky relativně neškodné, mohou být nepříjemné a dokonce bolestivé. Naštěstí existuje celá řada metod, které můžete použít ke snížení ...

V jaký čas a kdy je dnes večer speciální televizní pořad Motown 60 - A Grammy Celebration? Získejte přehled o tom, jak jej sledovat online, prostřednictvím živého přenosu.Red-hot Kentucky se vrací domů na velký SEC test proti Auburn v sobotu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu zdarma.Alex de Minaur se v neděli utká s Ugo Humbertem ve finále evropského Open v Antverpách. De Minaur se s Humbertem na ATP nikdy předtím nepotkal, takže jejich vzájemný souboj momentálně stojí 0-0.