Jak sušit boty v sušičce

Místo toho, abyste trpěli mokrými botami nebo čekali dny, než uschnou, vyhoďte je na pár minut do sušičky! Spojte tkaničky a zavěste boty ze dveří sušičky. Tím se zabrání poškození stroje a pomůže vám to zachovat zdravý rozum, protože boty po vyschnutí nebudou bouchat. Mějte na paměti, že zvířecí textilie, jako je kůže nebo semiš, byste neměli sušit v sušičce, protože příliš vysychají a praskají.Metoda 1 ze 2: Použití sušičky

 1. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce Krok 1

  1 Zkontrolujte štítek na obuvi, abyste zjistili, zda je můžete sušit v pračce. Podívejte se na vnitřní stranu bot, kde najdete informace o jejich péči. To je obvykle uvedeno na vnitřní patě nebo jazyku. Štítek by vám měl říci, zda je můžete sušit strojově nebo zda je potřebujete sušit na vzduchu.
  • Pokud například vidíte čtverec s X, nesušte je v pračce. Pokud je na náměstí kruh, můžete boty sušit nízkým teplem.
 2. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce Krok 2

  2 Strojně sušte boty z plátna, bavlny nebo polyesteru. Pokud nemůžete najít štítek péče o boty nebo je odřený, zvažte, z jakého materiálu jsou boty vyrobeny. Sušičku můžete pravděpodobně použít, pokud jsou boty vyrobeny z bavlny, plátna, nylonu nebo polyesteru.
  • Vyhněte se strojnímu sušení tkanin na bázi zvířat, jako je kůže nebo semiš, protože látku suší a může prasknout.
  • Možná nebudete chtít sušit boty s flitry nebo jinými ozdobami, protože by mohly spadnout.
 3. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce Krok 3

  3 Uvažte uzel oběma tkaničkami. Umístěte boty tak, aby byly těsně vedle sebe, a seberte tkaničky. Poté zavažte uzel oběma tkaničkami, aby se boty spojily.
 4. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce Krok 4

  4 Zavěste boty do stroje a zavřete tkaničky ve dveřích. Držte boty za tkaničky a přehoďte je přes dveře, aby byly boty v sušičce. Můžete to udělat pro sušičku s předním nebo horním plněním. Držte tkaničky a zavřete dvířka, aby tkaničky uvízly na svém místě.
  • Zkuste umístit tkaničky tak, aby byl uzel mimo sušičku. Tím se zabrání tomu, aby boty spadly do sušičky, jakmile zapnete pračku.
  • Některé sušičky mají dokonce sušák, do kterého můžete vložit mokré boty a usušit je.
 5. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce Krok 5

  5 Otočte sušičku na nastavení sušení na vzduchu. Pokud váš stroj toto nastavení nemá, naprogramujte jej na nejnižší teplotu. Je důležité použít malé nebo žádné teplo, aby se vaše boty při sušení látky nesrážely.
 6. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce Krok 6

  6 Osušte boty po dobu 20 minut a zkontrolujte je. Zapněte stroj a nechte boty asi 20 minut zaschnout. Poté opatrně otevřete dveře a chyťte boty, než spadnou. Nahmatejte vnitřek bot, abyste se ujistili, že jsou suché.
  • Pokud boty nejsou úplně suché, znovu je zavěste na dveře a sušte dalších 5 minut.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Prevence poškození sušičky a vašich bot

 1. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce Krok 7

  1 Vyhněte se házení volných bot do sušičky. Pokud jste někdy hodili pár bot do sušičky, pravděpodobně jste obeznámeni s jejich hlasitým boucháním. Do sušičky byste neměli dávat volné boty, protože toto opakované bouchání může poškodit vnitřek pračky a vnější stranu obuvi.
  • Pokud nemůžete zavěsit boty ke dveřím u tkaniček, zkuste je zabalit do síťovaného pytle na prádlo. Vložte pytel do sušičky spolu s několika ručníky, které zabrání tomu, aby boty narazily na stroj.
 2. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce, krok 8

  2 Osušte své boty na vzduchu, aby nedošlo k jejich deformaci. Bohužel je těžké říci, jak teplo ze sušičky ovlivní vaše boty. V závislosti na kvalitě a na tom, z čeho jsou boty vyrobeny, je jejich sušení v pračce může zdeformovat nebo zmenšit. Pro nejlepší výsledek zavěste boty za tkaničky na šňůru na prádlo nebo je položte na plochý sušák a nechte jeden nebo dva dny uschnout.
  • Pokud můžete, položte boty na sluneční světlo, protože sluneční světlo může boty dezinfikovat.
 3. Obrázek s názvem Suché boty v sušičce, krok 9

  3 Omezte, jak často sušíte boty v pračce. Vaše boty se pravděpodobně nepoškodí, pokud je občas dáte do sušičky. Tkanina a podešev obuvi se však budou smršťovat nebo deformovat, čím více je budete sušit v pračce.
  • Pokud můžete, střídejte sušení obuvi na vzduchu a sušení v pračce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud mají boty vyjímatelné vložky, vyjměte je před praním a sušením, aby se nezkroutily.
 • Ujistěte se, že jsou boty čisté. Můžeš praní v pračce a otočte je, abyste odstranili přebytečnou vodu, než je hodíte do sušičky.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak si nechat vlasy super dlouhé. Dlouhé vlasy jsou skvělý, klasický a všestranný vzhled. Získání super dlouhých vlasů není vždy možné a závisí na délce vašeho cyklu růstu vlasů, který má 3 fáze: růst, odpočinek a vypadávání. Li...Jak cvičit, abyste se stali lepším plavcem. Plavání je aerobní cvičení s nízkým dopadem, které také posiluje důležité svalové skupiny, jako jsou ramena, záda, nohy, boky, břicho a hýždě. Http://www.medicinenet.com/swimming/page4.htm ...Seznam nejkratších hráčů, kteří v historii zdobili tenis.

Váš průvodce streamováním Brother Bear online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Příprava: Danielle Collins vs Wang Xiyu„Simpsonovi“ jsou v neděli zpět na úžasnou 31. sezónu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody milované show streamované online bez kabelu.