Jak prát boty v pračce

Pokud se vaše boty začaly velmi špinavě nebo páchnout, možná je budete moci osvěžit v pračce. Plátěné nebo plené boty lze snadno prát v jemném cyklu a poté sušit na vzduchu. V pračce neperte kožené boty, společenské boty (jako podpatky) ani boty. Namísto, umyjte je ručně .Část 1 ze 2: Předběžné čištění obuvi

 1. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 1

  1 Odstraňte veškeré povrchové nečistoty vlhkým hadříkem. Pokud jsou na vašich botách spousta špíny, trávy nebo bláta, setřete je co nejvíce starým hadrem. Není třeba drhnout. Jednoduše je setřete, abyste z nich odstranili to nejhorší.
  • Můžete také praštit boty dohromady přes odpadkový koš, abyste uvolnili trochu více špíny.


 2. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 2

  2 Podrážku obuvi očistěte zubním kartáčkem a teplou mýdlovou vodou. Začněte tím, že dostanete malý šálek a naplníte ho vodou. Přidejte 1 lžíci mýdla na nádobí. Namočte zubní kartáček do roztoku. Podrážku obuvi vydrhněte kartáčkem na zuby.
  • Ujistěte se, že jste použili velkou sílu. Čím tvrději drhnete, tím více nečistot se vám podaří dostat.
 3. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 3

  3 Opláchněte boty. Musíte se zbavit všech zbytků mýdla. Chcete -li to provést, držte boty nad vanou nebo umyvadlem a podrážky bot opláchněte vodou.
 4. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 4

  4 V případě potřeby vyjměte vložky a tkaničky. Pokud mají vaše boty tkaničky, měli byste je dát do pračky samostatně. V tkaničkách a kolem oček může být nashromážděno mnoho nečistot, takže jejich odstranění pomůže pračce vniknout dovnitř a vyčistit je. reklama

Část 2 ze 2: Praní a sušení

 1. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 5

  1 Umístěte boty do síťované tašky nebo polštáře. Taška pomůže chránit boty. Před vložením do pračky se ujistěte, že je dobře utěsněn.
  • Pokud používáte povlak na polštář, vložte boty do povlaku na polštář, zavažte jeho horní část a zajistěte jej gumičkami.
 2. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 6

  2 Přidejte do pračky další polstrování, které polstruje boty. Umyjte si boty minimálně 2 velkými osuškami. Pamatujte, že je perete špinavými botami, proto nevybírejte bílé ani jemné ručníky.
 3. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 7

  3 Omyjte boty, stélky a tkaničky jemným cyklem. Vložte boty, vložky a tkaničky do pračky spolu s ručníky, které chcete přidat do náplně. Použijte studenou nebo teplou vodu a malé až žádné odstřeďování. Pomocí funkce extra cyklus máchání odstraníte veškeré zbytky mýdla na konci praní.
  • Použití horké vody v pračce může způsobit oslabení, popraskání nebo tání lepidel ve vašich botách.
  • Na boty nepoužívejte aviváž. Může zanechat zbytky, které mohou přilákat více nečistot.
 4. Obrázek s názvem Prát boty v pračce, krok 8

  4 Boty vysušte na vzduchu. Vyjměte boty, tkaničky a vložky z pračky. Umístěte boty na otevřeném prostranství, aby 24 hodin schly před nošením.
  • Chcete -li urychlit proces sušení a pomoci botám udržet si tvar, zabalte pár listů novin a nacpejte do nich boty.
  • Nedávejte boty do sušičky, protože by je to poškodilo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hadr
 • Kartáček na zuby
 • Mýdlová voda
 • Prací prášek
 • Noviny

Varování

 • Nikdy nedávejte do pračky kožené nebo semišové boty.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

11. a poslední sezóna seriálu The Walking Dead má premiéru v neděli. Zde je návod, jak to můžete sledovat online.Protože se tento víkend blíží konec Australian Open 2021, turné ATP nyní poputuje na asijský kontinent, což bude první letošní halový turnaj v hardcourt.

Měl čelit Alexandru Dolgopolovovi, který odstoupil se zraněním.Pstruh duhový je vysoce výživná a snadno připravitelná ryba. V tomto článku se dozvíte dva různé recepty na pstruhy duhové! Filety ze pstruha opláchněte pod studenou vodou. Osušte papírovým ručníkem a dejte stranou.

Když vás váš přítel zanedbává, je to nejhorší! Změnou svého vzhledu nebo chování můžete znovu získat jeho pozornost a znovu zapálit vášeň, kterou jste sdíleli. Případně mu můžete trochu spontánně padnout do oka, někteří ...