Jak prát boty v pračce

Pokud se vaše boty začaly velmi špinavě nebo páchnout, možná je budete moci osvěžit v pračce. Plátěné nebo plené boty lze snadno prát v jemném cyklu a poté sušit na vzduchu. V pračce neperte kožené boty, společenské boty (jako podpatky) ani boty. Namísto, umyjte je ručně .

Část 1 ze 2: Předběžné čištění obuvi

 1. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 1

  1 Odstraňte veškeré povrchové nečistoty vlhkým hadříkem. Pokud jsou na vašich botách spousta špíny, trávy nebo bláta, setřete je co nejvíce starým hadrem. Není třeba drhnout. Jednoduše je setřete, abyste z nich odstranili to nejhorší.
  • Můžete také praštit boty dohromady přes odpadkový koš, abyste uvolnili trochu více špíny.


 2. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 2

  2 Podrážku obuvi očistěte zubním kartáčkem a teplou mýdlovou vodou. Začněte tím, že dostanete malý šálek a naplníte ho vodou. Přidejte 1 lžíci mýdla na nádobí. Namočte zubní kartáček do roztoku. Podrážku obuvi vydrhněte kartáčkem na zuby.
  • Ujistěte se, že jste použili velkou sílu. Čím tvrději drhnete, tím více nečistot se vám podaří dostat.
 3. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 3

  3 Opláchněte boty. Musíte se zbavit všech zbytků mýdla. Chcete -li to provést, držte boty nad vanou nebo umyvadlem a podrážky bot opláchněte vodou.
 4. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 4

  4 V případě potřeby vyjměte vložky a tkaničky. Pokud mají vaše boty tkaničky, měli byste je dát do pračky samostatně. V tkaničkách a kolem oček může být nashromážděno mnoho nečistot, takže jejich odstranění pomůže pračce vniknout dovnitř a vyčistit je. reklama

Část 2 ze 2: Praní a sušení

 1. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 5

  1 Umístěte boty do síťované tašky nebo polštáře. Taška pomůže chránit boty. Před vložením do pračky se ujistěte, že je dobře utěsněn.
  • Pokud používáte povlak na polštář, vložte boty do povlaku na polštář, zavažte jeho horní část a zajistěte jej gumičkami.
 2. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 6

  2 Přidejte do pračky další polstrování, které polstruje boty. Umyjte si boty minimálně 2 velkými osuškami. Pamatujte, že je perete špinavými botami, proto nevybírejte bílé ani jemné ručníky.
 3. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 7

  3 Omyjte boty, stélky a tkaničky jemným cyklem. Vložte boty, vložky a tkaničky do pračky spolu s ručníky, které chcete přidat do náplně. Použijte studenou nebo teplou vodu a malé až žádné odstřeďování. Pomocí funkce extra cyklus máchání odstraníte veškeré zbytky mýdla na konci praní.
  • Použití horké vody v pračce může způsobit oslabení, popraskání nebo tání lepidel ve vašich botách.
  • Na boty nepoužívejte aviváž. Může zanechat zbytky, které mohou přilákat více nečistot.
 4. Obrázek s názvem Prát boty v pračce, krok 8

  4 Boty vysušte na vzduchu. Vyjměte boty, tkaničky a vložky z pračky. Umístěte boty na otevřeném prostranství, aby 24 hodin schly před nošením.
  • Chcete -li urychlit proces sušení a pomoci botám udržet si tvar, zabalte pár listů novin a nacpejte do nich boty.
  • Nedávejte boty do sušičky, protože by je to poškodilo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hadr
 • Kartáček na zuby
 • Mýdlová voda
 • Prací prášek
 • Noviny

Varování

 • Nikdy nedávejte do pračky kožené nebo semišové boty.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak se naučit základy Soresu. Soresu, známý také jako forma III, Way of the Mynock nebo forma Resilience, je jedním ze sedmi hlavních stylů boje se světelným mečem ve vesmíru Star Wars. Soresu klade důraz na obranu před ostatními boji ...

Po několika měsících zklamání, včetně šokového předčasného odchodu z olympijských her v Tokiu, se Naomi Osaka ve středu vrátila na vítězné pozice na Western & Southern Open 2021.

S místem v šampionátu Pac-12 na trati se UW a WSU setkají v legendárním Apple Cupu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak získat sílu v Pokémon Emerald. Abyste v Pokémon Emerald získali sílu HM04, musíte najít schopnost Rock Smash a získat odznak Dynamo. Rock Smash můžete získat v Mauville City, na stejném místě, kde můžete získat Dynamo ...

Hry

Jak vyhrávat soutěže. Přihlášení do soutěží může být zábava a dobrý způsob, jak zdokonalit své dovednosti. Ať už jde o sportovní soutěž, výtvarnou soutěž, soutěž, webovou soutěž nebo úplně něco jiného, ​​existuje mnoho způsobů, jak vychovávat ...

Jak otevřít láhev šampaňského mečem. Ohromte všechny na své další společenské funkci otevřením láhve šampaňského (nebo jakéhokoli sektu) mečem. Tato technika je také známá jako „šavle“ nebo „sabrage“. Naučit se ...