Jak prát boty v pračce

Pokud se vaše boty začaly velmi špinavě nebo páchnout, možná je budete moci osvěžit v pračce. Plátěné nebo plené boty lze snadno prát v jemném cyklu a poté sušit na vzduchu. V pračce neperte kožené boty, společenské boty (jako podpatky) ani boty. Namísto, umyjte je ručně .

Část 1 ze 2: Předběžné čištění obuvi

 1. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 1

  1 Odstraňte veškeré povrchové nečistoty vlhkým hadříkem. Pokud jsou na vašich botách spousta špíny, trávy nebo bláta, setřete je co nejvíce starým hadrem. Není třeba drhnout. Jednoduše je setřete, abyste z nich odstranili to nejhorší.
  • Můžete také praštit boty dohromady přes odpadkový koš, abyste uvolnili trochu více špíny.


 2. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 2

  2 Podrážku obuvi očistěte zubním kartáčkem a teplou mýdlovou vodou. Začněte tím, že dostanete malý šálek a naplníte ho vodou. Přidejte 1 lžíci mýdla na nádobí. Namočte zubní kartáček do roztoku. Podrážku obuvi vydrhněte kartáčkem na zuby.
  • Ujistěte se, že jste použili velkou sílu. Čím tvrději drhnete, tím více nečistot se vám podaří dostat.
 3. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 3

  3 Opláchněte boty. Musíte se zbavit všech zbytků mýdla. Chcete -li to provést, držte boty nad vanou nebo umyvadlem a podrážky bot opláchněte vodou.
 4. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 4

  4 V případě potřeby vyjměte vložky a tkaničky. Pokud mají vaše boty tkaničky, měli byste je dát do pračky samostatně. V tkaničkách a kolem oček může být nashromážděno mnoho nečistot, takže jejich odstranění pomůže pračce vniknout dovnitř a vyčistit je. reklama

Část 2 ze 2: Praní a sušení

 1. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 5

  1 Umístěte boty do síťované tašky nebo polštáře. Taška pomůže chránit boty. Před vložením do pračky se ujistěte, že je dobře utěsněn.
  • Pokud používáte povlak na polštář, vložte boty do povlaku na polštář, zavažte jeho horní část a zajistěte jej gumičkami.
 2. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 6

  2 Přidejte do pračky další polstrování, které polstruje boty. Umyjte si boty minimálně 2 velkými osuškami. Pamatujte, že je perete špinavými botami, proto nevybírejte bílé ani jemné ručníky.
 3. Obrázek s názvem Prát boty v pračce Krok 7

  3 Omyjte boty, stélky a tkaničky jemným cyklem. Vložte boty, vložky a tkaničky do pračky spolu s ručníky, které chcete přidat do náplně. Použijte studenou nebo teplou vodu a malé až žádné odstřeďování. Pomocí funkce extra cyklus máchání odstraníte veškeré zbytky mýdla na konci praní.
  • Použití horké vody v pračce může způsobit oslabení, popraskání nebo tání lepidel ve vašich botách.
  • Na boty nepoužívejte aviváž. Může zanechat zbytky, které mohou přilákat více nečistot.
 4. Obrázek s názvem Prát boty v pračce, krok 8

  4 Boty vysušte na vzduchu. Vyjměte boty, tkaničky a vložky z pračky. Umístěte boty na otevřeném prostranství, aby 24 hodin schly před nošením.
  • Chcete -li urychlit proces sušení a pomoci botám udržet si tvar, zabalte pár listů novin a nacpejte do nich boty.
  • Nedávejte boty do sušičky, protože by je to poškodilo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hadr
 • Kartáček na zuby
 • Mýdlová voda
 • Prací prášek
 • Noviny

Varování

 • Nikdy nedávejte do pračky kožené nebo semišové boty.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

James Madison a Northern Iowa se v pátek večer setkají ve čtvrtfinále play -off FCS. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Může být těžké ukáznit se ve cvičení, zvláště když vás to zajímá jen málo nebo vůbec, kromě toho, že byste chtěli být aktivnější, protože byste „měli“. Cvičení by mělo být nedílnou součástí vašeho života. Nemusíš to dělat ...

Zde je návod, jak sledovat fotbalové zápasy státu Oklahoma naživo online bez kabelu v roce 2020.

Jak mít dobrou dietu. Bez ohledu na to, kdo jste, je ve vašem nejlepším zájmu udržovat zdravou výživu a zdravou váhu. V dnešní společnosti to může být těžší, než se zdá. Pomocí následujících tipů můžete dnes začít zdravější cestou ....

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o tenisovém výpletu, abyste si mohli vybrat správnou velikost pro svou tenisovou raketu a preference.

Fotbal Georgia a Kentucky se sejde v sobotu. Pokud nemáte síť SEC, můžete hru sledovat online naživo.