Jak vyčistit zablácené běžecké boty

Dokončili jste běh v blátě a nyní jsou vaše boty zevnitř i zvenčí ucpané bahnem? Nebo jste po bouřce vyrazili na běžeckou trasu a postříkali několik příliš mnoha kaluží? Tento článek vás naučí, jak se zbavit špíny a špíny z bot a během chvilky znovu vyrazit na dlažbu.

Metoda 1 ze 2: Čištění bahnitých bot

 1. Obrázek s názvem Clean Muddy Running Shoes Krok 1

  1 Zablácené boty strčte do igelitového sáčku, dokud se nedostanete domů. Pokud také nechcete čistit bahno z autosedaček, vhoďte boty do nákupní tašky nebo pytle na odpadky, aby byl nepořádek obsažený.
 2. Obrázek s názvem Clean Muddy Running Shoes Krok 2

  2 Počkejte, až bahno zaschne. Můžete být nedočkaví vyčistit si boty okamžitě vypnout, ale pokusit se otřít bahno předtím, než uschne, může ve skutečnosti obarvit vlákna vaší boty. Položte boty někam do tepla a sucha-pokud možno venku na přímé sluneční světlo.
  • Nedávejte boty k chladiči nebo jinému přímému zdroji tepla, aby vyschly, protože by to mohlo deformovat plast a změnit tvar boty.
  • Pokud je vlhko, vlhko nebo není sluneční světlo, vysušte boty domácím ventilátorem. Buď položte boty na ručník nebo plastový podnos horní stranou směrem k ventilátoru (aby se vzduch dostal dovnitř boty), nebo použijte háček přes dveře (nebo háček ve tvaru písmene „S“) k zavěšení obuvi přímo na mřížku fanoušek.
  • Nenechávejte boty venku přes noc. Prostě zase zvlhnou.


 3. 3 Porazte boty dohromady nebo o tvrdý povrch, abyste odstranili zaschlé bláto. Bahno se odštípne a odloupne a většinu bláta byste měli dostat z boty.
  • Pokud můžete dostat boty na nohy, dupání nohou také způsobí, že bláto spadne z vnější strany boty. Možná je však ani nelze obout, pokud jsou vaše boty naplněné zaschlým bahnem.
 4. 4 Otřete botu suchým papírovým ručníkem. Mokrý papírový ručník by vám mohl rozdrtit špínu do bot a obarvit vlákna. Suchý papírový ručník by měl odstranit jemné, práškové nečistoty, které zbyly z větších kusů, které spadly.
 5. 5 Sundejte tkaničky a vložky (je -li to možné). Sejmutí tkaniček vám umožní vytáhnout jazyk nahoru a trochu rozšířit botu, takže se do těch těžko dostupných míst opravdu dostanete. Pokud je pod vložkami zachycené bláto, může vaše bota plesnivět a páchnout.
  • Někdy nemůžete vyjmout vložku, aniž byste zničili botu. Pokud tomu tak je, nechte je uvnitř a snažte se je dostat co nejčistší.
  • Pokud jsou vaše tkaničky zauzlené a neuvolní se nebo nevylezou, můžete je vždy nastříhat a koupit si novou, čistou sadu tkaniček, ať už se boty prodávají kdekoli.
 6. 6 Očistěte si boty měkkým zubním kartáčkem. Použijte vodu a pár kapek mycího prostředku a vyrazte do města na vnější i vnitřní stranu obuvi. Dostaňte se do každé malé štěrbiny, kde by se mohlo skrývat bahno.
  • Při čištění otřete špinavou vodu suchým hadrem nebo papírovým ručníkem.
  • Pokud nemáte jiný zubní kartáček, než jaký používáte na zuby, zkuste kartáček na nehty nebo kartáček na leštění obuvi.
  • Pokud jste vložky odstranili, nezapomeňte je také vydrhnout.
  ODBORNÁ TIP

  Marc Sigal  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv

  Náš odborník souhlasí: Navlhčete zubní kartáček směsí vody a saponátu a začněte čistit botu všude, kde je bláto nebo špína. Poté vezměte ručník z mikrovlákna a odstraňte veškerou mýdlovou vlhkost z látky. Až budete hotovi, uložte boty na suchém, dobře větraném místě. 7. Obrázek s názvem Clean Muddy Running Shoes Krok 7

  7 Vložte boty do pračky, pokud jsou stále špinavé. Nechcete to dělat příliš často-zkuste boty vyčistit kartáčem, kdykoli je to možné-ale po běhu bláta budete pravděpodobně potřebovat sílu pračky k důkladnému vyčištění boty. Můžete je vyprat ručníky nebo prostěradly, abyste ochránili stroj a své boty před poškozením, ale ostatní položky mohou později potřebovat další praní.
  • Umyjte boty Studený pouze voda a v nastavení „jemné“ nebo „jemné“.
  • Vložky můžete také prát v pračce, jen se ujistěte, že ještě nejsou v botě.
 8. Obrázek s názvem Clean Muddy Running Shoes Krok 8

  8 Nechte boty uschnout. Naplňte si boty novinovými nebo papírovými ručníky, které pomohou absorbovat vlhkost. Platí stejná pravidla jako dříve-zkuste nechat své boty „péct“ na přímém slunci a nenechávejte je přes noc venku. Ne vložte je do radiátoru nebo do sušičky, protože to může zničit botu (a vaši sušičku).
  • Vaše boty by měly být suché asi za 12 hodin.
  • Pokud trváte na tom, že se pokusíte usušit boty v sušičce, zašněrujte je zpět a tkaničky zavažte na něco těžkého. Zavěste tkaničky na dvířka sušičky se závažím na vnější straně dveří a zavřete dvířka. To by mělo zabránit tomu, aby vaše boty bouchaly. Každou botu můžete také vložit do povlečení na polštář a zkusit je tak usušit.
 9. 9 Nasypte jedlou sodu do suché obuvi, aby absorbovala veškerý přetrvávající zápach. Vaše boty mohou vypadat čistě, ale stále tam může být nějaký přetrvávající funk. Přidejte trochu jedlé sody, nechte je několik hodin odležet a vůně by měla být pryč.
  • Než si boty nazujete, ujistěte se, že jste dostali jedlou sodu. Bouchejte je vzhůru nohama nebo použijte vysavač s hadicovým nástavcem.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Udržujte své boty čerstvé

 1. 1 Očistěte své boty na místě. I když nejsou špinavé, péče o drobné skvrny, jak vypadají, může udržet vaše boty déle čisté. Vyzkoušejte čisticí podložku, jako je Mr Clean Magic Eraser, k odstranění odřenin a skvrn od špíny.
 2. 2 Očistěte si boty, jakmile je bahno suché. Když se ve vláknech vašich bot nechá růst bakterie, skončíte s některými vážně páchnoucími trenéry. Navíc, čím déle necháte skvrnu, tím více času bude muset tuhnout a bude těžší ji odstranit.
 3. 3 Mezi použitími vytáhněte jazyky. Rozepnutí bot a vytažení jazyků vpřed umožní botám provětrat se a uschnout před dalším během.
  • Pokud po každém běhu a před každým běháním nemáte čas si boty vyzout a převléknout, uvolněte alespoň tkaničky a trochu zvedněte jazyk, abyste zvýšili proudění vzduchu.
 4. Obrázek s názvem Clean Muddy Running Shoes Krok 13

  4 Uložte své boty s cedrovým blokem. Uchovávání cedru ve skříni udělá dvojí povinnost při neutralizaci smradlavých bot a také při udržování motýlů mimo vaše oblečení. Vyhrajte/vyhrajte!
  • Pokud si necháváte boty v tělocvičně nebo ve skříňce, zkuste použít mini deodorizéry (například Sneaker Balls), abyste zabránili vzniku nepříjemných pachů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Rád hraji v blátě, ale mám tyto nové boty. Použijte svůj starý pár na hraní v blátě. Vaše matka a otec vám nekoupí nový pár, pokud zničíte nové. Bosé nohy jsou vhodné i pro bláto, za předpokladu, že jste si jisti, že v blátě není nic ostrého.
 • Otázka Dal jsem své zablácené boty do pračky a většina bláta je pryč. Na mých botách jsou však stále viditelné skvrny od bláta. Co můžu dělat? Mohli byste je znovu vyprat trochou bělidla, nebo je před dalším praním nechat namočit v teplé vodě s pracím prostředkem odstraňujícím skvrny.
 • Otázka Jak vyčistím blátivé boty? Chcete -li vyčistit blátivé boty, nalijte skvrnu na klubovou sodu a nechte ji působit 5 minut. Poté opláchněte vodou.
 • Otázka Bude tato metoda fungovat u obuvi, kterou nosím každý den? Ano. Tímto způsobem můžete vyčistit boty, kdykoli jsou špinavé.
Nezodpovězené otázky
 • Na botě se mi udělalo bláto, co mám dělat?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nejlepší je to udělat několik dní před plánovaným nošením běžců, abyste jim poskytli čas řádně vyschnout.
 • Pokud jste častým běžcem, zvažte vlastnictví dvou párů běžeckých bot, aby se váš špinavý pár mohl pořádně provětrat a vyschnout a vy mohli pokračovat v běhu.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Běžecké boty
 • Voda
 • Papírový ručník/starý hadr
 • Saponát na nádobí
 • Pračka (volitelně)
 • Měkký kartáček (zubní kartáček nebo kartáček na boty)
 • Prášek do pečiva
 • Noviny

Populární Problémy

Jak odemknout World 4 v Super Mario Bros. DS. V New Super Mario Bros pro DS je svět 4 volitelný svět. Jeho odemčení vyžaduje, abyste ve hře World 2 porazili úroveň hradu ve formě Mini-Mario. Tento wikiHow vás naučí, jak odemknout ...

Být brankářem má rozhodně svůj podíl na pro a proti. Máte tu výhodu, že jste jediným hráčem, který může používat vaše ruce a paže, ale jste také v pozici, která s největší pravděpodobností způsobí fyzické zranění vašeho těla. Naučit se jak ...Jak spát po sekci C. Existuje mnoho věcí, které vám neřeknou o následcích císařského řezu, včetně skutečnosti, že při uzdravování může být těžké spát. Určité poruchy, jako je probuzení, aby nakrmilo ...Jak vypracovat prsní svaly s odporovým pásem. Odporové pásy jsou cenově dostupné, přenosné a všestranné cvičební nástroje, které mohou nabídnout snadnou alternativu k vzpírání. Pomocí odporových pásů můžete vypracovat několik svalů ...

Jak si udržet váhu během menopauzy. Když vstoupíte do menopauzy, vaše tělo začne procházet nejrůznějšími změnami. Jedním z nich je, že se váš metabolismus zpomaluje, což usnadňuje přibírání na váze (a těžší je hubnutí). Naštěstí,...Stát se profesionálním potápěčem vás může přivést k řadě zajímavých kariérních příležitostí. Můžete se stát komerčním potápěčem, který zahrnuje stavbu pod vodou, svařování a údržbu lodi. Můžete být také potápěčem veřejné bezpečnosti ...