Jak čistit zablácené boty

Pokud se vydáte na turistiku nebo běháte venku, vaše boty se mohou ulepit bahnem. Nechcete na botách nechat bláto, protože to nevypadá dobře a může to zničit celistvost obuvi. K čištění bahna z obuvi použijte kartáč, abyste odstranili upečené bahno, setřete je vlhkým hadříkem a nechte uschnout na vzduchu.

Metoda 1 ze 2: Odstranění upečených na bahně

 1. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 1

  1 Otřete si boty na trávě. Než vstoupíte do svého domu, pokuste se z bot dostat co nejvíce bláta. Otřete a dupejte nohama o trávu. Můžete si také zkusit otřít boty o koberec. Pokuste se odstranit co nejvíce bahna.
 2. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 2

  2 Nechte bláto zaschnout na botách. Jakmile přijdete zvenčí, sundejte si boty. Nechte bahno zaschnout, než se ho pokusíte setřít. To může pomoci snáze odlehčit husté bahno.
 3. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 3

  3 Pomocí štětce odstraňte upečené bláto. Vyberte si kartáček na boty, kartáček na nehty nebo zubní kartáček. Sušené, spečené bahno vykartáčujte, abyste odstranili co nejvíce. Pokuste se rychle a tlakem vykartáčovat, abyste odstranili bahno.
 4. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 4

  4 Pomocí hůlek vyberte bahno. Pro ty obtížně dostupné trhliny na spodní straně a bocích bot použijte hůlku k odstranění bahna. Přetáhněte špičatý konec štěrbinou, abyste vytáhli špínu, která je zapečená.
  • Pokud nemáte hůlky, můžete také zkusit použít párátko.


 5. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 5

  5 Použijte hadici. Pokud je bahno stále zapečené a neodchází, zkuste použít zahradní hadici. Nastříkejte vnější část obuvi přímým nástřikem hadice. Síla vody z hadice může pomoci vytlačit bláto z boty. reklama

Metoda 2 ze 2: Čištění obuvi

 1. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 6

  1 Namočte boty do teplé vody. Pokud jsou vaše boty opravdu zablácené, možná je budete chtít před čištěním namočit do teplé vody. To může být také užitečné, pokud se upečené bahno neodlepí. Naplňte plastový koš teplou vodou a ponořte boty.
  • Na tenisky to funguje lépe.
 2. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 7

  2 Namíchejte mýdlovou směs, kterou použijete na tenisky. Pokud perete tenisky nebo plátěné boty, smíchejte teplou vodu s jemným pracím prostředkem. Používejte pouze malé množství pracího prostředku, tolik, aby vznikla lehká mýdlová směs. Na kožené boty nepoužívejte mýdla ani čisticí prostředky. Místo toho použijte vodu nebo čistič bot určený na kůži.
 3. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 8

  3 Boty otřete hadříkem. Pokud můžete na botu použít mýdlo, navlhčete hadřík mýdlovou vodou. Pokud nemůžete na botu použít mýdlo, použijte teplou vodu. Vezměte hadřík a vyčistěte blátivá místa na botách.
  • K čištění bot můžete použít i starý zubní kartáček.
 4. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 9

  4 Opláchněte botu vlhkým hadříkem. Pokud na obuvi zbyl prací prostředek, setřete jej jiným hadříkem namočeným v teplé vodě. Z bot setřete veškeré přebytečné mýdlo.
 5. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 10

  5 Umyjte tkaničky a stélky. Pokud mají vaše boty tkaničky a vložky do bot, vyperte je. Vyjměte je z obuvi a vložte je do plastové vany naplněné teplou vodou a saponátem. Ručně je umyjte a poté je položte, aby uschly.
  • Pokud jsou tkaničky a vložky příliš špinavé, kupte si nové.
 6. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 11

  6 Nechte boty uschnout. Do bot vložte zmačkané noviny, které jim pomohou udržet tvar. Nechte boty uschnout na vzduchu. Nedávejte je do sušičky, protože to může poškodit boty. Neumisťujte je na přímé sluneční světlo, protože to může vyblednout barvu obuvi.
  • Vyměňte vlhké noviny za nové, aby mohly nasát více vody.
 7. Obrázek s názvem Clean Muddy Shoes Krok 12

  7 Umyjte je v pračce. Některé boty, jako například plátěné boty, lze prát v pračce. Pokud chcete své boty vyprat, vložte je do síťovaného sáčku a vložte do pračky. K ochraně pračky byste k nim měli umístit nějaké další pevné oblečení, například ručníky nebo džíny.
  • Zkontrolujte štítek a ujistěte se, že vaše boty lze prát v pračce.
  • Poté je nechte uschnout na vzduchu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu rychle vysušit běžecké boty? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete vyzvedávat a odkládat položky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Nejlepší způsob, jak sušit boty, je nacpat do nich zmačkané noviny a postavit je před fanouška. Pravidelně kontrolujte své boty a vyměňte noviny, kdykoli se cítí vlhké. Nechte boty 6-12 hodin venku a měly by dobře vyschnout. Běžecké boty byste opravdu neměli házet do sušičky, protože by je to mohlo zničit nebo poškodit, takže sušení na vzduchu před ventilátorem je skutečně jedinou efektivní možností.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Trojnásobný hlavní šampion Stan Wawrinka se zotavil po operaci kolena a brzy by mohl být výzvou pro další grandslamový titul.

Tim Tam je oblíbená čokoládová sušenka pocházející z Austrálie. Skládá se ze dvou oplatek sladových sušenek, které obloží krémovou čokoládovou náplní, přičemž to celé drží pohromadě tenkou vnější vrstvou čokolády. Okusováním ...

Ohio a střední Michigan se v pondělí setkají v prvním kole basketbalového turnaje MAC 2020. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zařízení Android by neměla být defragmentována. Defragmentace zařízení Android nepovede k žádnému zvýšení výkonu, protože paměť flash není ovlivněna fragmentací. Defragmentace jednotky flash (jako je ta, kterou používají zařízení Android) ...

Ve středu se Juventus a Atalanta střetnou v bitvě Serie A. Zde je návod, jak sledovat zápas online v USA nebo Itálii.