Jak hrát Tennis Tiebreaker

V tenise existují hry, sady a zápasy. Chcete -li hru vyhrát, musíte získat čtyři body a mít dvoubodový náskok. Chcete -li vyhrát set, musíte vyhrát šest nebo více her a mít náskok dvou her. Abyste zápas vyhráli, musíte vyhrát nejlepší ze tří setů nebo nejlepší z pěti setů podle toho, kde hrajete. V tenise neexistují žádné vazby. Když jsou obě strany shodné po šesti hrách za kus, odehraje se zápas o nerozhodný výsledek, který rozhodne o vítězi setu. Tiebreakers mají svá vlastní jedinečná pravidla, která se liší od pravidelných her v tenise. Pokud chcete soutěžit v tenise, měli byste vědět, co očekávat, když musíte hrát tiebreaker.Část 1 ze 3: Slouží v Tiebreaker

 1. 1 Rozhodněte, kdo půjde jako první. Osoba, která byla nastavena na podání na konci poslední hry, bude podávat první v tiebreaker. V tenise se server přepne na konci každé hry. Pokud jste byli přijímačem ve hře před tiebreakerem, pak budete podávat jako první. Stejně jako v normální tenisové hře bude první podání z dvojkové (pravé) strany hash.
  • Na rozdíl od běžné tenisové hry bude první podávající v tiebreakeru podávat pouze jeden bod. V běžných tenisových hrách slouží pouze jedna osoba.
 2. 2 Alternativní servery. Poté, co první hráč podá jeden bod, druhý podávající bude podávat dva body. Ve zbytku tiebreakerů bude každý podávající podávat vždy dva body. Nezapomeňte, že po každém podání změníte servery, kde je celkové skóre liché.
  • Pokud je skóre čtyři až tři, pak byste změnili servery, protože celkový počet bodů je sedm, liché číslo.
  • Pokud je skóre čtyři až dva, pak by měl podávající ještě jedno podání, protože celkový počet bodů je šest, sudý počet.
 3. 3 Podávejte nejprve z výhodné (levé) strany hashe. Po prvním podání v tiebreakeru provede každý hráč první ze svých dvou podání z levé strany hashe. V běžných tenisových hrách podáváte vždy první z pravé strany hashe, takže přepnutí v tiebreaker vám může připadat trochu trapné.
  • Snadný způsob, jak si to zapamatovat, je, že každý sudý bod bude podáván z výhod soudu. Pokud je například skóre čtyři na tři a podáváte osmý bod ve hře, budete jej podávat z levé strany hřiště.
 4. 4 Trefte své druhé podání ze strany dvojice soudu. Poté, co budete podávat z levé strany haše, přesunete se na pravou stranu haše, abyste provedli druhé podání. Výjimkou z tohoto pravidla je samozřejmě to, že úplně první bod v tiebreaker je podáván také ze strany deuce soudu.
  • Pokaždé, když podáváte lichý bod, budete jej podávat z pravé strany hřiště. Pokud je například skóre tři na tři a podáváte sedmý bod ve hře, budete jej podávat z pravé strany hřiště.
  reklama

Část 2 ze 3: Výměna stran v Tiebreaker

 1. 1 Udržujte svou stranu na začátku tiebreaker. V tenise si hráči vyměňují strany pouze na konci lichých her v sadě. Tiebreaker je technicky třináctý zápas v sadě, takže oba hráči zůstanou na stejné straně hřiště, na které byli dvanáctý zápas.
  • V běžných tenisových hrách byste vyměnili strany po první hře, třetí hře, páté hře a po jakýchkoli jiných lichých hrách.
 2. 2 Strany měňte po každých šesti bodech. V běžných tenisových hrách si hráči ponechávají svou stranu po celou dobu hry. V tiebreakers však hráči budou střídat strany po každém bodu, kde je celkové skóre násobkem šesti. Přepínání stran během tiebreaker udržuje vše fér. Jedna strana hřiště může být v nevýhodě, zvláště pokud hrajete venku.
  • Pokud je skóre pět ku jedné, pak je celkové skóre hry šest a hráči by museli střídat strany.
  • Mezi příklady nevýhod, které můžete mít na konkrétní straně hřiště, patří: sluneční záře, vítr foukající do tváře a oslepující světla v místě konání.
 3. 3 Přepněte strany uprostřed sady služeb. Protože hráči mění strany hřiště na konci sudého počtu bodů (šest) a servery se střídají po lichých číslech, kdokoli sloužil před postranním přepínačem, bude podávat druhé podání po bočním střídání.
  • V běžných tenisových hrách dochází k bočnímu přepnutí na začátku nové hry, takže vždy existuje nový server.
 4. 4 Vyměňte strany po tiebreaker. Pokud je po tiebreaker další set, hráči zahájí první hru nové sady na opačných koncích kurtu, odkud skončili v tiebreaker. Pokud je skóre tiebreakerů sedm ku dvěma, hráči si vymění strany pro další hru, přestože od poslední změny strany došlo pouze k třem podáním.
  • Většina profesionálních organizací na celém světě neumožňuje hrát tiebreakery v závěrečné sadě zápasu, takže po tiebreaker bude vždy nová sada.
  • Americká tenisová asociace je jednou z prvních celosvětových tenisových organizací, které umožňují hrát tajbrejky v závěrečné sadě zápasu.
  reklama

Část 3 ze 3: Vyhrajte Tiebreaker

 1. 1 Buďte první, kdo získá sedm bodů. Chcete -li vyhrát normální tenis, musíte získat pouze čtyři body. V tiebreaker však musíte získat sedm bodů, abyste dosáhli vítězství. Způsob, jakým se body počítají v tiebreaker, se také liší od způsobu, jakým se počítají v normální tenisové hře.
  • V normální tenisové hře se body počítají jako: láska (nula), 15 (jedna), 30 (dvě) a 40 (tři).
  • V tiebreaker se body jednoduše počítají jako: jeden, dva, tři, čtyři atd.
 2. 2 Vyhrajte o dva. Stejně jako normální tenis musíte k vítězství v tiebreaku získat dvoubodovou výhodu nad svým soupeřem. Hra bude pokračovat tak dlouho, dokud jeden hráč získá náskok dvou bodů před druhým.
  • Pokud je skóre sedm až šest, má hráč se šesti body ještě jednu šanci vyrovnat skóre.
 3. 3 Buďte agresivní. Tiebreakers jsou duševní a mohou být vysoce stresovými situacemi. Můžete být v pokušení hrát bezpečně, ale pravděpodobně budete úspěšnější v útočném režimu. Udržujte intenzitu svých podání a buďte nepředvídatelní. Pokuste se dostat do předčasného vedení tím, že se dostanete do hlavy svého protivníka.
  • Například: Pokud jste vy i váš soupeř pravou rukou, pak by bylo bezpečnější podat míč doprostřed hřiště, aby jej museli vrátit bekhendem. Mohli by vás však zaskočit, pokud budete sloužit jejich silnějšímu forhendu.
  • Tiebreakery často rozhodují duševní chyby. Přinuťte svého soupeře k chybám tím, že mu znemožníte vědět, kde příště trefíte míč.
 4. 4 Dostat se do formy. Pokud jste vy a váš soupeř vyrovnaní, pak tiebreaker může trvat dlouho. Hra se může několikrát opakovat tam a zpět, než jeden hráč konečně získá dvoubodovou výhodu. Ujistěte se, že děláte spoustu kardio, abyste si vybudovali vytrvalost. Poslední věc, kterou chcete udělat, je, že vám uprostřed těsného zápasu dojde dech. Základní kardio cvičení, jako je běh, vám pomohou vybudovat si celkovou vytrvalost, ale tenis je sport, který vyžaduje rychlé dávky energie. Určitě cvičte cvičení, které vašemu tělu pomůže vybudovat vytrvalost speciálně pro tenis.
  • Provádějte zrcadlové vrtáky. Jeden partner běhá po hřišti, dole po kurtu a šourá se ze strany na stranu, zatímco volá, kde se pohybují. Partner na druhém konci soudu dělá vše pro to, aby odrážel pohyby prvních partnerů. Pokud první partner řekne „vlevo“, pak by zamíchal nalevo od kurtu a druhý partner by zamíchal napravo. Po šedesáti sekundách přepněte partnery a proveďte toto cvičení nejméně pětkrát.
  • Provádějte cvičení ze strany na stranu. Podavač zasáhne jeden míč na levou stranu hřiště, jeden doprostřed, jeden doprava a pak zase zpět. Běžec se snaží honit a vrátit každý míč. Každý hráč by měl běžet asi pět minut. Podavač by měl mít několik kuliček navíc, aby mohl vrták běžet hladce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Když skončí rozehrávka, vymění si hráči strany hřiště? Hráči si vymění strany po tie tie breakeru nebo jiné liché hře.
 • Otázka Skóre tiebreakerů se uvádí jako 7-6 (4). Co znamená (4)? Udává, kolik bodů získal poražený tiebreaker. V tomto případě tedy skóre tiebreaker bylo 7-4.
 • Otázka V případě nerozhodného výsledku, proč podává druhý podávající z levé strany hřiště? První podání se podává z pravé strany hřiště. Druhé podání se podává z levé strany hřiště. To pomáhá hráčům sledovat skóre podle toho, na které straně hřiště se míč podává.
 • Otázka Jak může být 4-6 vítězné skóre? Donagan Nejlepší odpovídač Sada vyhrává první hráč, který vyhraje alespoň šest her, přičemž vyhraje nejméně o dvě hry více než soupeř. Skóre 4-6 se obvykle nazývá 6-4 a znamená, že vítěz setů vyhrál šest her a poražený vyhrál čtyři hry.
 • Otázka Existuje limit na body tiebreaker pro vítězství v setu. Hrají hráči dál, dokud jeden nevyhraje o 2? Co se stane, když je skóre 7-7 nebo 8-8? Neexistuje žádný limit. Skóre mohlo být 10–10 a oni by museli hrát, dokud někdo nevyhraje do 2.
 • Otázka Kdo slouží po dokončení tiebreaker? Je to osoba, která nesloužila, než začal tiebreaker? Ve dvouhře bude hráč, který nerozjel tiebreaker, podávat na začátku následující sady. Ve čtyřhře bude tým, který nerozjel tiebreaker, podávat první hru následující sady. Protože se jedná o novou sadu, partneři si mohou vybrat, který hráč bude podávat, i když tento hráč podal poslední bod tiebreaker.
 • Otázka Proč se v zápase mezi Dariou Garilovou a jejím soupeřem na Australian Open hrála místo tie breakeru sada výhod? Většina profesionálních tenisových svazů vyžaduje, aby poslední sada v zápase byla sadou výhod. Americká tenisová asociace je jednou z prvních, která umožňuje hrát tiebreaker během poslední sady zápasu.
 • Otázka Jaký je pořadí podávání v tiebreaker? Osoba, která obdržela během poslední hry, bude sloužit prvnímu bodu tiebreaker, poté druhá osoba bude sloužit dvěma bodům. Poté se server změní po dvou serverech.
 • Otázka Může si během tiebreakerů ve čtyřhře server vybrat, které straně bude sloužit jako první? Ne, podávající musí vždy podávat míč diagonálně přes hřiště.
 • Otázka Jak přeruším podání? Ravenstar Vyhráváte ten bod. Pokud váš soupeř podává a vy dokážete ten set vyhrát, zlomili jste ho, takže je to vaše podání.

Populární Problémy

Restartování 'Beverly Hills 90210' je konečně tady. Přečtěte si o tom, jak sledovat nové epizody 'BH90210' online prostřednictvím živého přenosu.

Je to vždy uspokojující, když porazíte videohru, ale mnohem méně uspokojivé, když začne sbírat prach u vás doma. Pokud máte kolem sebe několik kazet, můžete si jejich dalším prodejem vydělat pár dalších peněz. Pokud ne ...Australská tenisová hvězda Bernard Tomic odmítl nabídku Tennis Australia (TA) na setkání a vyřešení jejich dlouhodobého sporu.

Pohled na pět nejmladších mužských singlových šampionů v historii Roland Garros. Tři z hráčů v seznamu tak učinili v otevřené éře.

Zde je návod, jak můžete online sérii 9 seriálu „American Horror Story“ s názvem „Dáma v bílém“ online bez kabelu.Jak vyhrát tenisový zápas. Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste zvýšili své šance na výhru tenisového zápasu. Jakmile si prostudujete, jak funguje bodování v tenise, budete se chtít adekvátně připravit v hodinách a dnech před ...