Jak se zlepšit v tenise

Jako každý jiný sport, tenis vyžaduje spoustu praxe, aby se stal zkušeným hráčem. Nicméně, zatímco praxe pomáhá, musíte také identifikovat slabiny ve vaší hře. Jakmile ve své hře určíte slabá místa, můžete podniknout kroky k jejich vylepšení. Nakonec se s trochou tvrdé práce a dobré praxe budete moci v tenise zlepšit.Metoda 1 ze 3: Identifikace a oprava konkrétních slabých stránek

 1. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 1

  1 Při podávání míče se zaměřte na přesnost, ne na rychlost. Začínající tenisté často podávají míč s využitím veškeré své rychlosti a síly. Nemusíte však trefovat míč ze všech sil! Nedávejte 100% své energie do porce. Profesionální hráči dávají asi 80% energie. Když sloužíte, soustřeďte se více na přesnost než na sílu.
  • Procvičujte si odpalování míče přesně tam, kam chcete, aby šlo, než aby bylo pouhé odpalování nejtěžší. Soustřeďte se na svůj cíl. Vyhraďte si ve své tenisové rutině čas na práci na cvičných portech.


 2. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 2

  2 Před výstřelem položte veškerou váhu na zadní nohu. Položením váhy na zadní nohu se připravíte na to, abyste do budoucna vytvářeli dynamiku. Díky tomu se vaše tělo bude při výstřelu pohybovat mnohem plynuleji a přirozeněji.
 3. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 3

  3 Po celou dobu mějte oči na míči. I když to zní jednoduše, každý tenista musí tuto dovednost zvládnout. Trénujte oči na míč, když vám ho soupeř naservíruje. Udělejte z toho pozornost celé své vize. Postupujte podle toho, jak vám to přijde. Sledujte, jak to trefíte raketou. Poté pokračujte ve sledování míče, který se pohybuje po hřišti.
  • Udržujte hlavu nehybnou a oči upřené na míč, i když je v kontaktu s vaší raketou. Je přirozené chtít dívat se dopředu na svůj cíl, ale musíte tento zvyk zlomit.
  • Připomínejte si to při každém tréninku a nakonec se to stane druhou přirozeností.
 4. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 4

  4 Po hřišti se pohybujte pomalu a záměrně. Nespěchejte se svými výstřely. Využijte co nejvíce času na to, abyste sloužili, postavili se a sbírali myšlenky mezi body. Pokud se zbytečně spěcháte, zlomíte pozornost a pořídíte nepřesné záběry.
 5. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 5

  5 Pokud je váš švih tuhý nebo pomalý, držte raketu jemně. Vyhněte se tomu, abyste si na raketu nasadili smrtící rukojeť. To nejen rychle unaví vaši ruku, ale bude vám pravděpodobně trvat déle, než zareagujete na výstřel vašeho protivníka. Místo toho držte raketu volně a jemně. I když to může chvíli trvat, budete moci zlepšit svou sílu a přesnost.
 6. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 6

  6 Obnovení rakety, pokud je váš švih slabý nebo nepřesný. Někteří lidé své rakety opírají sami, ale pokud nemáte tenisový navlékací stroj a pár speciálních nástrojů, je lepší si na to najmout profesionála. Jakmile to uděláte, pravděpodobně uvidíte některá vylepšení svých přístupů. To platí zejména v případě, že máte pocit, že nemáte dostatečně tvrdé podání.
  • Vyhledejte tenisové obchody nebo obchody se sportovním zbožím ve vašem okolí a zavolejte, abyste zjistili, zda jsou omezující. Mnoho z nich ano.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pozvedněte svoji hru na další úroveň

 1. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 7

  1 Cvičte pravidelně. Díky správné zpětné vazbě vám spousta cvičení umožní vyřešit a opravit mnoho slabých stránek vaší hry. V důsledku toho byste si měli stanovit pravidelný tenisový rozvrh, abyste se neustále zlepšovali.
  • Pokud je to možné, cvičte 4 nebo 5krát týdně asi 2 hodiny.
  • Jakákoli zpětná vazba, kterou během cvičení získáte, vám pomůže zlepšit vaši hru.
 2. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 8

  2 Hrajte s lidmi, kteří jsou lepší než vy. Svou hru nezlepšíte, pokud budete hrát s lidmi, kteří nejsou tak dobří jako vy. Místo toho se vyzvěte hraním s lidmi, kteří mají více dovedností a zkušeností než vy. Tímto způsobem je budete moci nejen sledovat, ale také můžete získat jejich zpětnou vazbu o tom, co můžete udělat pro zlepšení své hry.
  • Pokud si myslíte, že jste toho starého přerostli, najděte si nového cvičného partnera. Můžete si hledat nové partnery ve svém tenisovém klubu nebo dát najevo, že takového hledáte. Pokud nejste členem tenisového klubu, zkuste se do něj přidat!
 3. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 9

  3 Zúčastněte se turnajů a hrajte s různými lidmi. Podívejte se na turnaje ve vašem regionu. V závislosti na tom, kde žijete, může každý rok proběhnout několik nebo dokonce tucet nebo více tenisových turnajů. Mnoho z těchto turnajů bude zahrnovat lidi všech úrovní znalostí.
  • Do turnaje se můžete přihlásit prostřednictvím místního tenisového klubu.
  • Pokud jste student střední nebo vysoké školy, můžete se pokusit připojit k týmu své školy.
  ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesionální učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenisu se věnuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Neustále se tlačte, abyste zvládli těžší výzvy. Tenisový trenér Peter Fryer říká: „Vždy dávám svým studentům cíl, ke kterému se budou snažit. Když pak zasáhnou ten cíl, přehodnotíme to a jdeme znovu. Mohou to být zápasy, ligové soutěže, ligy USTA nebo státní šampionáty. “ 4. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 10

  4 Požádejte své partnery o shodu o konstruktivní kritiku. Neformálně diskutujte se svými soupeři o vaší hře. Zeptejte se jich na váš výkon. Zjistěte, co si myslí, že můžete udělat pro zlepšení své hry. Navíc se jich zeptejte, jaké jsou vaše přednosti.
  • Konstruktivní kritiku nabídněte svému soupeři pouze tehdy, když o ni požádá.
  • Bez ohledu na reakci vašeho partnera byste měli reagovat zdvořile a vyjádřit vděčnost za jejich zpětnou vazbu.
 5. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 11

  5 Najděte si trenéra nebo profesionála, který vám poskytne zpětnou vazbu. Najměte si trenéra nebo profesionálního hráče, aby vás sledoval, jak hrajete. Čím více zápasů pozorují, tím lépe. Tímto způsobem budou moci studovat vaši hru a poskytnout vám zpětnou vazbu o způsobech, jak můžete zlepšit své hraní. Vyhledání trenéra nebo profesionála:
  • Kontaktujte místní tenisový klub ve vašem okolí.
  • Podívejte se online, jestli ve vašem okolí nejsou profesionálové nebo trenéři, kteří se s vámi setkají.

  Pokračujte v samostatném cvičení, i když máte trenéra. Tenisový spisovatel a trenér Peter Fryer říká: „Pokud se chcete v tenise zlepšit, musíte hrát co nejvíce. I když chodíte na týdenní lekce, je důležité, abyste během týdne několikrát zašli na kurty, abyste si procvičili, co vás váš trenér učí. '

 6. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 12

  6 Video, jak hrajete. Nastavte si kameru nebo nechte kamaráda, aby vás během hraní nahrával. Poté si prohlédněte video a poznamenejte si aspekty své hry, které by bylo možné zlepšit. Pravděpodobně objevíte problémy se svým podáním, postojem a držením těla, o kterých jste nevěděli.
  • Sledujte, zda jsou vaše záběry příliš krátké nebo příliš hluboké.
  • Všimněte si, zda stojíte na špatném místě pro podání nebo při obraně.
  • Podívejte se, jestli existují typy záběrů, se kterými to máte těžké. Máte -li například problémy s odpalováním bekhendu na vysoké poskakující míče.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zaměřte se na svou kondici

 1. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 13

  1 Během přechodu pijte vodu nebo sportovní nápoj. Udržujte se tak hydratovaní, jak můžete. Využijte sportovní nápoje s vitamíny a elektrolyty, abyste měli energii. Tímto způsobem budete moci podat co nejlepší výkon.
 2. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 14

  2 Jezte granola, energetickou tyčinku nebo nutriční tyčinku při každé další změně. Můžete také jíst jakýkoli jiný zdroj sacharidů. Zvažte také svačinu, která má nějaké bílkoviny. Konzumací sacharidů a bílkovin doplníte část energie, kterou jste při hře vydali. To vám umožní hrát déle a efektivněji.
  • Získejte rychlou opravu bílkovin svačením hrsti rozmixovaných ořechů.
  • Sušené ovoce nebo banán vám během přechodu poskytnou rychlou dávku sacharidů.
 3. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 15

  3 Protáhnout se před zápasem. Vyhraďte si 5 nebo 10 minut před zápasem na protažení. Můžete buď provádět statický strečink (protahování a držení pozice), nebo dynamický strečink (provádění různých pohybů). Pokud se již protahujete, zvažte protažení trochu více.
  • Proveďte natažení hrudníku tak, že natáhnete ruce tak daleko, jak jen můžete.
  • Protáhněte své jádro pomalým ohýbáním na jednu stranu a poté na druhou.
  • Protáhněte nohy tím, že se natáhnete na prsty u nohou.
 4. Obrázek s názvem Zlepšete se u tenisu, krok 16

  4 Dopřejte si kardio režim na hodinu 3 nebo 4krát týdně. Nejlepší cvičení, které můžete dělat, je běh nebo plavání. Kardio pomůže zvýšit vaši vytrvalost a učinit ji tak, abyste se mohli rychle pohybovat po hřišti.
 5. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 175 Cvičte aerobní cvičení půl hodiny 3 nebo 4krát týdně. Aerobní cvičení doplní trvalé kardio, zvýší vaši hbitost a zlepší vaše reflexy. Dobrý aerobní trénink bude zahrnovat řadu cvičení. Nakonec, čím více cvičení a čím více času strávíte, tím lépe.
  • Procvičte si pogo skoky, abyste zlepšili pružící schopnosti a posílili kotníky.
  • Proveďte několik výpadů, abyste zlepšili vytrvalost a sílu spodní části těla.
  • Zkuste skákat zvedáky, abyste zlepšili své jádro a agilitu.
 6. Obrázek s názvem Zlepšete se v tenise Krok 18

  6 Silový trénink provádějte několikrát týdně. Vyberte si cvičení zaměřená na záda, nohy, jádro a ramena. Lat down downs, leg pressy a pohyby odporových pásů jsou vynikající způsoby, jak se na tyto oblasti zaměřit. K práci paží používejte posilovací stroje s lany a kladkami, které v tenise kopírují pohyby paží. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co se stane, když zastavím míč rukama poté, co uvidím, že dopadl? Výsledkem bude bod pro vás, protože druhý hráč již odpálil míč. Jediný okamžik, kdy to nemůžete udělat, je vidět míč vycházející ven a chytit ho do vzduchu. Dotknutí se míče tělem, vlasy nebo oblečením během hry bude mít za následek bod pro soupeře.
 • Otázka Jak zůstanu konzistentní a kontrolovaný bez ztráty energie? Hodně a hodně tréninku a tréninku. Kouč nebo mentor vám může pomoci vymyslet rutinu, která vám s tímto problémem opravdu pomůže.
 • Otázka Co když spadnu? Je to 'venku', když se nevrátím zpět? Donagan Nejlepší odpovídač Bod pokračuje, i když hráč spadne. Pro druhého hráče je to obvykle snadný bod.
 • Otázka Co když zasáhnu míč po jeho vyvolání? Bude to moje věc, nebo bude rally pokračovat? Bude to vaše pointa, pokud to bylo vyvoláno. Pokud však zhasne a trefíte ho, aniž by byl vyvolán, bude rally pokračovat.
 • Otázka Jak zvýším svoji sílu prvního podání a zpřesním ji? U obou musíte ZAČÍT trefováním druhých porcí. Přesnost přichází před sílu, takže využijte pohodlí svého druhého podání, abyste se naučili umístit míč kamkoli se rozhodnete. Poté postupně přidávejte sílu a více otáček, abyste se vrátili k 1. podání.
 • Otázka Co se stane, když míč přistane ve čtyřhře? V zápasech dvouhry je míč vyvolán. Ve čtyřhře je čtyřhra jen další částí hřiště.
 • Otázka Mohu nějakým způsobem zasáhnout míč? Donagan Nejlepší odpovídač Kromě případů, kdy slouží nebo bije nad hlavou, je míč obvykle odpalován horizontálním švihem a čelem rakety drženým kolmo k zemi. Pokud chcete otočit míč, rozseknete jej šikmým pohybem rakety nahoru nebo dolů.
 • Otázka Co když dostanu let? Mám pointu? Donagan Nejlepší odpovídač Nechat podávat přestává hrát, aniž by byl zaznamenán bod. Server jednoduše znovu slouží.
 • Otázka Co když máme hodně lidí? Řekněte jim, že mohou hrát v dalším kole, nebo dejte některým z nich práci, kterou ve hře vykonají.
 • Otázka Může tenisový míč promáčknout garážová vrata? Mohlo by. Nejlepší místo k odpálení tenisového míčku je u cihlové zdi. Pokud netlučete tenisový míček příliš silně, pak by mohla být v pořádku garážová vrata.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat online přenos Avalanche vs Sharks Game 7 online bez kabelu.Alexander Zverev čelí ve velkém podání Kevinovi Andersonovi v blockbusterovém zápase prvního kola na US Open 2020. Dvojice se na Tour potkala 5krát, přičemž Zverev ve své h2h vedl Andersona 5: 0.

Terence Crawford a Kell Brook se setkají v očekávané showdown v sobotu večer. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos z boje online.Novak Djokovic je tak posedlý fitness, že si zacvičil, i když byl na dovolené s rodinou. Světová jednička v tomto ohledu ušla dlouhou cestu poté, co na začátku své kariéry trpěla častými záchvaty vyčerpání.Jak udržet jídlo teplé na večírku. Když pořádáte večírek, dohlížet na jídlo je náročný, ale důležitý úkol. Potraviny ponechané vychladnout nejen nepříjemně chutnají, ale kvůli růstu bakterií se stávají nebezpečnými. Naštěstí,...