Jak velký je vlastně tenisový kurt?

Jak velký je tenisový kurt

Jak velký je tenisový kurt?

Jak velký nebo starý je tenisový kurt? Jaké jsou jeho rozměry? Podívejme se.

The Mezinárodní tenisová federace (ITF) formulovala předpisy ve své příručce s názvem Pravidla tenisu . Pokrývá rozměry tenisových kurtů, výšku sítě a povrchy, na kterých se musí tenis hrát. Tenisové kurty na všech turnajích a grandslamech musí dodržovat tato tenisová pravidla.

tenisky nejlepší
Rozměry tenisového kurtu

Rozměry tenisového kurtu (Obrázek s laskavým svolením: Tenisový společník )

Tenis se hraje v obdélníkové oblasti, obvykle na trávě, antuce nebo syntetickém hřišti. Dvůr je 78 stop dlouhý a 36 stop široký. Hráčům je poskytnut další prostor, aby si mohli naběhnout míče. Včetně tohoto prostoru je tenisový kurt 120 stop dlouhý a 60 stop široký.

Tenisový kurt má šest hlavních oblastí. Podívejme se na velikost každé zóny a její význam:

1. Síť: Síť je vyrobena z materiálu zvaného zkroucený polyetylen a je natažena po celé šířce hřiště. Je rovnoběžná se základními liniemi a rozděluje kurt na dvě stejné poloviny. Síť je 3 stopy 6 palců vysoká ve sloupcích a 3 stopy vysoká ve středu. Síťové sloupky jsou 3 stopy mimo hřiště pro čtyřhry na každé straně. U zápasu jednotlivců je síť 3 stopy mimo hřiště pro jednotlivce na každé straně.

2. Výchozí: Toto je čára, odkud je poskytování zahájeno. Je to 39 stop od sítě.

3. Obsluhovaná oblast: Servisní oblast je oblast, do které musí být míč podán. Jedná se o plochu 21 x 27 (čtverečních stop) rozdělenou na dvě části - soud pro dvojky a soud pro reklamu (Výhoda). Dvouteční hřiště je pro hráče na pravé straně hřiště, a zde se podává míč, když je skóre 40-40 (dvojka). Reklamní hřiště je na levé straně a zde se bude podávat po dvojce. (Bod po dvojce se označuje jako výhoda buď pro server, nebo pro příjemce, kdo vyhraje bod po dvojce).

4. Země nikoho: V této oblasti je hráč nejzranitelnější. Jedná se o pozemek o rozloze 486 čtverečních stop (18 x 27) mezi obslužnou oblastí a základní linií.

5. Vedlejší linie jednotlivců: Na celém hřišti se hraje pouze čtyřhra. 27 stop z 36 stop širokého hřiště se používá pro hru jednotlivců.

6. Čtyřhra: Prostor mezi postranní čárou čtyřhry a postranní čárou dvouhry se nazývá dvouhra nebo kolejové řádky.

Kromě výše uvedených specifikací hraje povrch hřiště také velkou roli v tom, jak se hraje tenisový zápas. Rychlost, kterou míč cestuje, a odražení míče závisí na povrchu, na kterém se hra hraje.

Tráva soudy: Ty jsou obecně rychlé. Hry jsou velmi krátké kvůli rychlosti a nízkému odrazu. Wimbledon se hraje na travnatých kurtech.

Hliněné kurty : Hliněné kurty produkují velmi vysoký odraz ve srovnání s travnatými kurty. Povrch také zpomaluje míč. French Open se hraje na antuce, a Rafael Nadal je hliněný mistr.

Tvrdé kurty: Tvrdá hřiště jsou vyrobena z pevného syntetického materiálu. Míč cestuje po této ploše rychleji než hlína, ale pomaleji než tráva, přičemž odraz je také někde uprostřed. US Open a Australian Open se hrají na tvrdých kurtech.

Populární Problémy

Obhájce titulu Novak Djokovic a světová jednička Ashleigh Bartyová byly vyhlášeny nejlepšími startovními body Wimbledonského mistrovství 2021, které má začít v pondělí.

Troy a Southern Miss se setkají v zajímavé skupině 5 sobotních zápasů. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Smrt Eleny Baltacha byla pro všechny zdrcující zprávou, ale vždy zůstane ve vzpomínkách lidí kvůli jejímu nikdy neříkajícímu duchu.

Upnutí: (12) Karen Khachanov ROC vs (6) Pablo Carreno Busta ESP

Jak naučit ptáka mluvit. Naučit ptáka mluvit může být zábava, i když dokáže říct jen jedno slovo. Vše, co potřebujete, je trochu obětavosti, soustředění a času! Zjistěte více o svém ptákovi. Ne všichni ptáci mohou nebo budou mluvit, takže první věc ...

Djokovič zkazil Ferrerovu narozeninovou oslavu a porazil ho ve dvou setech, aby si rezervoval semifinálové místo na Miami Open.