Jak si vybrat raketu pro rakety

Ať už jste v raketbalu nováčkem nebo jste zkušeným hráčem, který chce posunout vaši hru na další úroveň, výběr správné rakety je důležitý. V závislosti na vašem stylu hraní a rychlosti švihu se nemusí ani ti nejoblíbenější rakety cítit dobře ve vašich rukou. To je důvod, proč pomáhá pochopit, jak hmotnost, tvar a design vaší rakety ovlivňuje vaši hru. Když zjistíte, co hledat, budete schopni najít ideální raketu pro vás.Metoda 1 z 5: Tvar

 1. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Krok 1

  1 Pokud jste ve hře noví, rozhodněte se pro tvarovou hlavu Quadra. Část rakety, ve které odpalováte struny do míče, se nazývá hlava. Rakety typu Quadra jsou širší ve středu a ve spodní části hlavy a svým způsobem připomínají lichoběžník. Jejich širší tvar usnadňuje odpálení míče na „sladké místo“, kde se při dopadu odtrhne z rakety. Pokud jste nový hráč nebo máte tendenci narazit na spoustu mrtvých míčků kvůli mishits, quadraform je způsob, jak jít.
  • Quadraform se často píše jako „quadroform“. Jedná se však o totéž.
  • Quadraformové rakety nejsou u profesionálních hráčů příliš populární, protože nemáte tendenci získat tolik síly s quadraformovou raketou, jako s trojúhelníkovou raketou.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 2

  2 Pokud chcete maximální výkon, jděte na trojúhelníkovou (slznou) hlavu. Trojúhelníkové rakety, běžně známé jako rakety se slzami, mají ostřejší zúžení od horní části hlavy ke spodní části, což se nazývá hřídel nebo krk. Plocha strun je menší, takže bude trochu těžší trefit míč dokonale pomocí trojúhelníkové hlavy, ale pokud švihnete správně, získáte mnohem více energie ze svého švihu!
  • Pokud jste ve sportu noví, možná budete mít problém se spojit s míčem a ovládat jeho trajektorii pomocí trojúhelníkové hlavy, ale pokud jste zkušený hráč, pravděpodobně tudy půjde.
  • Trojúhelníkové rakety budou také o něco lehčí než čtyřúhelníkové rakety, což vám také může dodat další sílu.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 3

  3 Vyberte si rukojeť se čtvercovým úchopem, aby bylo snazší odpalovat míč čistě. Čtvercové rukojeti mají hranaté strany, kde držíte raketu. Plochější strany mohou usnadnit správné švihnutí rakety, protože budete intuitivně vědět, že hlava při švihu směřuje správným směrem. Pokud chcete extra pomoc při správném odpalování míče, nebo se vám líbí, jak se cítí, jděte na hranatý úchop.
  • Čtvercové rukojeti nejsou vždy dokonale ploché na každé straně. Některé (ne -li většina) těchto raket mají zaoblené hrany, takže se o něco lépe drží.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 4

  4 Pokud vám to připadá pohodlnější, přejděte na rukojeť s kulatým úchopem. Kulaté rukojeti jsou dokonale hladké a symetrické, jako rukojeť baseballové pálky. Pokud rádi provádíte tento pohyb tam, kde točíte raketou v ruce, nepotřebujete pomoc se sledováním hlavy rakety, nebo dáváte přednost pocitu, použijte kulatou rukojeť.
  • Některým lidem se hranatá rukojeť prostě nelíbí, a to je naprosto v pořádku. Stále můžete zvládnout hru s jakýmkoli druhem úchopu, a to je méně důležité než tvar, velikost úchopu a hmotnost vaší rakety.
  reklama

Metoda 2 z 5: Velikost úchopu

 1. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 5

  1 Jdi s a 3 5/8 v (9,2 cm) rukojeti pro začátek. Pokud jde o tloušťku rukojeti, existují tři velikosti rukojetí. Nejmenší přilnavost je 3 5/8 v (9,2 cm) a je to nejoblíbenější možnost. Je to proto, že je mnohem snazší uchopit zápěstí a zasáhnout míč silou, pokud máte ruku omotanou celou kolem držadla.
  • I mezi hráči s většími rukama je to stále nejoblíbenější velikost úchopu. Pokud je to vaše první raketa, určitě byste měli začít s touto velikostí úchopu.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 6

  2 Pokud máte obzvlášť velké ruce, zvolte větší velikost úchopu. Další největší stisk po 3 5/8 v (9,2 cm) je 3 7/8 v (9,8 cm). Pokud vám na základě předchozích zkušeností připadá menší přilnavost příliš malá, může to být pro vás ta správná velikost.
  • Po nejmenší velikosti úchopu je to druhá nejoblíbenější možnost. Přesto velmi málo hráčů dává přednost většímu úchopu.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 7

  3 Pokud máte obrovské ruce, vyberte největší dostupnou velikost úchopu. Největší velikost úchopu je 3 patnáct/16 v (10,0 cm). Pokud máte obrovské rukavice bez prstů, může vám to připadat lepší. Pokud se vám opravdu nelíbí, jak se tyto menší rukojeti cítí, není nic špatného na výběru většího úchopu.
  • I pro hráče s velkými rukama je obvykle jednodušší použít menší úchop. Jen velmi málo nadšenců raketbalu hraje s tak velkým stiskem.
  reklama

Metoda 3 z 5: Hmotnost

 1. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 8

  1 Pokud právě začínáte, jděte na střední raketu (170–185 g). Mezi příležitostnými hráči jsou nejoblíbenější střední rakety. Mají tendenci vám poskytnout dobrou rovnováhu kontroly a síly. Pokud jste ve hře nováčci, je to pravděpodobně nejbezpečnější váha, kterou si můžete vybrat. Kdykoli budete mít smysl pro svůj oblíbený herní styl, můžete kdykoli upgradovat na lehčí nebo těžší raketu.
  • Pokud půjdete do sportovního obchodu a vyberete si náhodnou raketu, pravděpodobně bude mít střední hmotnost.
  • Pokud nejste noví, ale nemáte tendenci být vyrovnaným hráčem, pokud jde o sílu/ovládání, není nic špatného na použití středně těžké rakety.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 9

  2 Pokud chcete větší kontrolu, vyberte si těžkou raketu (nad 185 g). Těžké rakety zabalí přirozeně více síly, aniž by se houpaly tak tvrdě, jak můžete. To z nich dělá skvělou volbu, pokud nemáte silný švih, jste starší nebo vám záleží více na přesnosti než na prudkém švihu. Upřednostňují je také hráči, kteří se více starají o umístění a kontrolu míče, protože se při hře nemusíte soustředit na tvrdý švih.
  • Těžká raketa bude také nejlepší volbou, pokud řešíte jakékoli problémy s paží nebo ramenem, protože při švihu nevyhodíte ruku.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si raketu s raketou Krok 10

  3 Lehkou raketu (150–165 g) si pořiďte pro ploty. Čím je raketa lehčí, tím snazší bude manévrování a švihu s ní velkou rychlostí. Pokud vás baví praštit míčem tak tvrdě, jak to jen jde, vsaďte na lehčí raketu. Protože to nebude tak těžké, nebudete se během zápasů opotřebovávat. Mnoho profesionálních hráčů z tohoto důvodu dává přednost lehčím raketám!
  • Raketové rakety jsou vždy váženy v gramech.
  • Lehčí rakety vám neposkytnou větší sílu, ale usnadní vám tvrdý švih na míči, aniž by letěl všude kolem. Pokud prudce švihnete a použijete těžkou raketu, budete mít problém zůstat přesní.
  • Pokud máte nějaké zranění paže nebo ramene, nepoužívejte lehčí raketu. Těžší raketa vám zabrání vyhodit paži a větší váha se bude na lokti cítit mnohem snadněji.
  reklama

Metoda 4 z 5: Zůstatek

 1. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 11

  1 Pokud jste nový nebo všestranný hráč, jděte na vyváženou raketu. Vyvážená raketa má těžiště přesně 28 palců (28 cm) od spodní části rukojeti. To je považováno za rovnoměrně vyváženou raketu a bude mít dobrou kombinaci ovládání a síly. Pokud si nejste jisti, jaký styl vyvážení chcete, nebo máte všestrannou hru, tudy se vydáte.
  • Pokud na raketě není uveden zůstatek (tj. Neříká se „těžký“ nebo „lehký“), je sázkou na jistotu, že držíte vyváženou raketu.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 12

  2 Pokud chcete přemoci soupeře, pořiďte si těžkou raketu. Rovnováha se vztahuje k těžišti rakety. Hlavně těžké rakety mají hmotnost rozloženou směrem k horní části rakety. To znamená, že míč odletí ze strun, když do něj zasáhnete. Pokud chcete hrát hru zaměřenou na sílu a nevadí vám ztrácet malou manévrovatelnost, může být pro vás vhodná raketa s těžkou hlavou.
  • Téměř každá raketa uvede zůstatek na obalu nebo názvu. Pokud tomu tak není, podržte prst pod raketou a zkuste jej na prstu dokonale vyvážit, abyste našli těžiště. Raketa těžká na hlavu má těžiště vyšší než 28 palců od zadku rukojeti.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 13

  3 Pokud upřednostňujete přesnost, rozhodněte se pro raketu se světlometem. Rakety typu head-light mají těžiště nižší než 28 palců od rukojeti. Tyto rakety se budou cítit lehčí, než ve skutečnosti jsou, a bude snazší s nimi rychle manévrovat na poslední chvíli. Pokud jste kontrolní hráč nebo si rádi zahrajete na předním hřišti, je to pro vás skvělá volba.
  • Můžete dávat přednost tomu, jak se tyto rakety cítí, pokud použijete tunu zápěstí k odpálení míče. Nižší těžiště dodá vašemu zápěstí trochu více popu.
  reklama

Metoda 5 z 5: Řetězce

 1. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 14

  1 Pokud právě začínáte, nedělejte si starosti se strunami. Struny, které jsou součástí vaší rakety, jsou známé jako „tovární struny“ a budou celkem základní. Na používání standardních řetězců není nic špatného a pravděpodobně si stejně nevšimnete velkého rozdílu mezi továrními řetězci a jejich alternativami. Pokud jste noví, použijte tovární řetězce. V budoucnu můžete svou raketu nechat restrungovat.
  • Pokud chcete cítit strunu, budete muset svou raketu profesionálně přestavět, ale nemá smysl, pokud jste ve hře nováčkem a zatím nevíte, jaké jsou vaše preference.
  • Pokud je raketa dodávána se strunami vyšší třídy, bude to uvedeno na obalu nebo v názvu. Někde uvidíte vytištěné fráze jako „vysoké napětí“ nebo „nízký rozchod“.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 15

  2 Pokud jste ve hře noví, držte se strun nižšího rozchodu (15–16). Rozchod strun odkazuje na tloušťku. Čím nižší je rozchod, tím silnější budou struny. Řetězce nižšího rozchodu neposkytnou vaší hře žádné zvláštní výhody ani výhody, ale jsou odolnější než struny vyššího rozchodu. Díky tomu jsou ideální, pokud jste příležitostní hráči nebo jste ve hře nováčci.
  • Nejnižší velikost měřidla najdete 15, přičemž 16 je průměr.
  • Vedle měření měřidla se někdy zobrazí „L“. Toto je zkratka pro „světlo“ a tyto struny budou méně trvanlivé než standardní struny, ale pokud míč trefíte pod úhlem, získáte větší rotaci.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 16

  3 Získejte struny vysokého napětí, abyste měli větší kontrolu nad svým švihem. Struny s vyšším napětím jsou napnutější než u továrních nebo nízkonapěťových strun. Ty vám poskytnou větší kontrolu, protože se míč bude odrážet od strun rychleji, což je skvělé, pokud ve své hře oceňujete přesnost. Ze svého švihu však nedostanete zdaleka tolik energie.
  • Někteří lidé si myslí, že struny s vyšším napětím vám poskytnou větší roztočení neboli „angličtinu“. To není pravda, i když točení budete cítit přesněji u strun s vysokým napětím, protože zpětná vazba bude okamžitá.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 174 Pokud chcete více síly, jděte na struny s nižším napětím. Struny s nižším napětím vám dodají větší sílu. Tyto struny se budou cítit trochu volnější a můžete mít pocit, že je ovládání míče trochu těžší, ale pokud nemáte silný švih, může to být hodnotná výměna. Vydejte se touto cestou, pokud hledáte více šťávy nebo máte problém poslat míč do zadní části hřiště.
  • Zamyslete se nad rozdílem mezi skákáním na beton a skokem na trampolíně. Volnější struny umožňují míčku zaklapnout zpět tvrději, než by tomu bylo u těsnějších strun.
 5. Obrázek s názvem Vyberte si raketu Racquetball Krok 18

  5 Získejte struny vyššího rozchodu (17-18), pokud chcete šílené roztočení míče. Struny s vyšším rozchodem budou tenčí než jejich protějšky s nižším rozchodem, což vám poskytne větší akci a roztočení, když zasáhnete míč pod určitým úhlem. Pokud to zní jako něco, co chcete v raketě, podívejte se na něco vyššího než 17.
  • Struny s vyšším rozchodem mají tendenci se přichytávat nebo lámat častěji než struny s nižším rozchodem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Některé rakety mají vestavěný tlumič. Pokud se vám nelíbí pocit vibrací z míčku dopadajícího na raketu, pořiďte si raketu s jedním z nich.
 • Téměř každá raketa tam bude mít 22 palců (56 cm) na délku, takže délka rakety je jen zřídka zvažována. Pokud se vám zdá, že je 22 palců (56 cm) příliš velkých, možná najdete raketu o délce 19–20 palců (48–51 cm).
 • Rakety na rakety jsou vyrobeny z hliníku nebo grafitu. Hliník je levnější, ale méně odolný a nemusí vám dát tolik energie jako grafit. Většina neprofesionálních hráčů však nezaznamenává žádný rozdíl mezi hliníkem a grafitem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak dostat pískání z tenisek Air Jordan. Každý rád nosí čerstvý pár stylových kopů, ale vrzající boty mohou být nepříjemné. Připravte se na písknutí vyhledáním zdroje hluku a vyjmutím stélky z boty ....Jak namalovat stůl. Malování je skvělý způsob, jak aktualizovat starý stůl a zakrýt všechny nedokonalosti. Ačkoli se tento proces může zdát skličující, je ve skutečnosti poměrně přímočarý. Začněte přípravou povrchu stolu broušením, poté naneste ...Váš kardiovaskulární systém zahrnuje vaše srdce, tepny a žíly - vše, co udržuje vaši krev pumpovanou a živiny a kyslík proudí do vašich orgánů. Dobré kardiovaskulární zdraví může pomoci předcházet nemocem, jako je infarkt ...

Tito rodiče formovali některé z tenisových hráčů světové jedničky, muže i ženy.Jak jezdit metrem v New Yorku. První návštěva New Yorku je zajímavá zkušenost. Newyorčané jsou jako nikdo jiný. Jakkoli jsou zdvořilí, často nedělají oční kontakt, spěchají do cíle a ...Jak léčit zvracení doma. Zvracení je velmi častý jev, který v určitém okamžiku postihne téměř každého. Může to způsobit mnoho věcí, od žaludečních chyb a otravy jídlem po přejídání, silné pachy nebo těhotenství. Zatímco je ...