Jak podávat tenisový míč

Každý bod tenisové hry začíná podáním, takže pokud se chcete na hřišti udržet, musíte podat tenisové podání co nejrychleji. Základní podání se nazývá plošné podání, ale jakmile rozvinete své schopnosti, můžete svého soupeře také překvapit kopem nebo krájením. Začátečníci a děti často začínají s podhodnoceným podáním, které je o něco jednodušší než tradiční podávání. Chcete -li vědět, jak podávat tenisový míček a začít na své protivníky rychle házet, začněte podle kroku 1.Část 1 ze 2: Zvládnutí ploché služby

 1. Obrázek s názvem Podávejte tenisový míček Krok 1

  1 Postavte se na místo. Než začnete podávat míč, musíte se postavit za základní čáru, na stranu naproti servisnímu boxu, kde budete podávat. Měli byste stát bokem a mířit levou nohou na opačný sloupek sítě, přičemž pravá noha je rovnoběžná s kurtem. U dvouhry se postavte blízko středové značky. Pokud jde o čtyřhru, postavte se dále na jednu stranu, podle toho, jaký typ služby plánujete provést a strategii, kterou jste vy a váš partner naplánovali.
  • Pokud podáváte směrem ke správnému servisnímu boxu svého soupeře, měli byste stát na pravé straně (dvojitá strana) vašeho hřiště.
  • Pokud podáváte směrem k levému servisnímu boxu svého soupeře, měli byste stát na levé straně (přidejte stranu) svého hřiště.
  • Vaše pravé rameno by mělo vždy směřovat ve směru servisního boxu, kde sloužíte.
  • Získáte dvě šance na podání míče do opačného pole podání. Pokud oba časy zmeškáte, je to považováno za dvojchybu a měli byste se přesunout, abyste sloužili do druhého pole služeb. Pokud váš míč zasáhne síť a spadne do pole pro podání, je to považováno za let a můžete podání znovu přehrát; můžete mít neomezené množství letů, i když se to nestává příliš často.
  • Tyto pokyny k podávání jsou pro hráče s pravou rukou. Pokud jste levák - což je ve hře tenisu obrovská výhoda - stačí použít opačné ruce a nohy.
 2. 2 Uchopte správně míč a raketu. Mírně uchopte míč směrem ke konečkům prstů, nikoli do dlaně. Přineste ruku míče směrem k raketě, abyste pomohli srovnat podání a posunout váhu mírně dopředu. Pamatujte, že než hodíte míčem, měli byste jej alespoň 2-4krát odskočit, abyste se dostali do rytmu podávání a získali pocit ze hřiště.
  • Pro ploché podání byste měli držet tenisovou raketu pomocí rukojeti Continental. Pro tento úchop byste měli držet raketu kolmo k zemi, ukazováčkem podél prvního úkosu rakety, aby váš palec a ukazováček vytvořily tvar „V“, když se díváte dolů na svou ruku.
  • Mnoho nových hráčů se snaží uchopit raketu tak pevně a tak tvrdě, jak to jen jde. Nemělo by to tak být, zvláště ne, když sloužíte. Udržování uvolněnějšího úchopu - asi 4 na stupnici od 1 do 10, přičemž 1 je nejvolnější - dodá vašemu podání větší sílu a plynulost.
 3. 3 Hoďte míč a vezměte raketu za sebe. Měli byste hodit míč vysoko do vzduchu, kousek před sebe, abyste měli při podání míče dynamiku; pamatujte, že po kontaktu s míčem můžete „spadnout“ na hřiště, takže je v pořádku hodit míč před sebe. Můžete také několikrát procvičit hod, abyste našli optimální bod podání; skvělý hod může být klíčem k úžasnému podání, a špatný hod zničí podání častěji než ne.
  • Než hodíte míč, přineste jej na plochý povrch rakety před sebou.
  • Skloňte hlavu rakety dolů a přesuňte váhu zpět a dejte raketu za sebou obloukovitým pohybem.
  • Ve stejné době začněte házet míč mírně před sebe směrem k soudu. To lze provést pomalu a záměrně. Při házení si pamatujte, že neházíte míč; měli byste prostě pustit míč, když je nahoře. Představte si, že umístíte míč na polici.
  • Míč by měl být jen o kousek vyšší, než můžete dosáhnout pomocí své rakety. Abyste měli nejvyšší šanci zasáhnout míč, musíte jej hodit přímo nahoru nebo mírně k síti bez roztočení.
  • Poté, co míč uvolníte rukou, ho můžete držet nahoru nebo nad sebou pro vedení a stabilitu.
 4. 4 „Poškrábejte si záda“ raketou. Většina začátečníků prostě zvedne raketu do vzduchu mírně za sebe a pak vyrazí za míčem. Né ty! Abyste dosáhli optimálního úspěchu, měli byste zvednout hlavu rakety nad sebe a ohnout loket tak, aby vám spadl za hlavu, jako byste si poškrábali záda bokem rakety. Pokrčte kolena a pomozte vysunout hlavu rakety nahoru; dodá míči větší sílu.
  • Jakmile to zvládnete, budete to mít za sebou jako jeden plynulý pohyb - jednou rukou hodíte míč nahoru a druhou si „poškrábete záda“ raketou. Procvičte si hod s tímto pohybem, kolik chcete, než skutečně zasáhnete míč (jen ne během hry, nebo zkusíte trpělivost soupeře.)
  • Uvidíte, že někteří začátečníci rádi zvednou raketu za záda, než hodí míč. Ačkoli to usnadní odpálení míče, v některých ohledech budete tímto způsobem generovat mnohem méně energie a hybnosti.
  • Když uvolňujete míč, který házíte, zatáhněte zadní koleno tak, že většinu své váhy přitlačíte na zadní nohu. Můžete ohnout obě kolena, ale soustřeďte se na to, abyste většinu své váhy měli na zadní noze, abyste ji mohli použít při pohybu vpřed.
 5. 5 Trefte míč „sladkým bodem“ rakety. Zvedněte hlavu rakety a odpalujte míč tak rychle, jak můžete, a přitom si udržujte kontrolu. Vaše ramena se budou otáčet podobně, jako by se házela míčkem. Nesnažte se zasáhnout tak silně, jak můžete; místo toho se snažte být tekutí. Ujistěte se, že pronáte zápěstí tak, aby byl míč zasažen obličejem rakety, přímo do středu rakety. Pronace je nezbytná u každého typu podávání, včetně plochého, řezového, topspinového, twistového a topspinového plátu.
  • Pokud zasáhnete míč mimo střed, nebudete mít tolik kontroly nad tím, kde dopadne. Pokud trefíte míč rámem rakety, pak 9krát z 10 nedopadne do servisního boxu.
  ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Trefováním míče středem strun se ozve „ping“. Pokud zvuk neslyšíte, pravděpodobně jste netrefili doprostřed a váš výstřel to odráží. Správné odpalování míče je o tréninku, tréninku, tréninku - k úspěchu nevede žádná zkratka. 6. 6 Trefte míč do jeho nejvyššího bodu. Chcete -li optimalizovat své údery, měli byste zasáhnout míč v nejvyšším bodě, na který ho můžete přiměřeně zasáhnout poté, co ho hodíte. Čím vyšší je míček, tím snáze budete schopni generovat rychlost a tím větší bude pravděpodobnost vyčištění sítě. Přemýšlejte o tom takto: někdo hodí míč vysoko přes plot přímo před vás a vy musíte trefit míč nejen přes plot, ale přes plot, aby se co nejrychleji odrazil na zem; tento prudký pohyb vám umožní zasáhnout míč obloukem místo přímé čáry, což mu poskytne co největší sílu.
  • Mnoho začátečníků hodí míč příliš nízko, těsně nad hlavu, a pak napíná celá těla, aby míč spadl do druhého pole služeb. Ačkoli to lze provést, je to těžká rána a nepřinese vám nejlepší výsledky.
 7. 7 Proveďte postup tím, že dáte raketu dolů ve spodní části protější nohy. Na konci kontaktu s míčem uchopte zápěstí dolů, abyste dostali míč do nejlepší polohy. Přeneste váhu ze zadní nohy na přední nohu, abyste poháněli míč dopředu. Podávání můžete dokonce ukončit se zvednutou pravou (nebo dominantní) nohou ze země.
 8. 8 Po vašem podání „padněte do dvora“. Následné dokončení porce by vás přirozeně mělo přimět vykročit do dvora. Buďte připraveni na to, že se míč vrátí. Vždy se podívejte na míč. Nikdy se nedívejte na protivníka. Tímto způsobem můžete předvídat, kam míč spadne, a reagovat rychleji. Pamatujte, že práce nohou je ve vašich reakcích na míč naprosto klíčová; podnikněte stovky drobných dětských krůčků, abyste se dostali do optimální polohy, ve které musíte být, abyste zasáhli míč, pokud se vám vrátí. A pokud váš soupeř nemůže vrátit podání, pak dobře odvedeno!
 9. Obrázek s názvem Podávejte tenisový míček Krok 9

  9 Nepřekračujte čáru podání, dokud se nedostanete do kontaktu s míčem. Vaše nohy nemohou překročit čáru podání, dokud se nedostanete do kontaktu s míčem, aby to bylo legální podání. Vaším cílem je dostat míč dovnitř nebo se dotknout čar pole podání, diagonálně na stranu středové značky z místa, kde stojíte.
  • Je dobré si na tento zvyk zvyknout, i když rozhodčí nebo soupeři během hry jen zřídka nazývají „chyba nohy“. Výjimkou byla Serena Williamsová, která byla potrestána za chybu nohy v semifinále žen na US Open 2011, což způsobilo, že v podstatě zápas prohrála!
 10. 10 Praxe. Začněte přidávat sílu k podání zvýšením rychlosti hlavy rakety a použitím síly nohou k útoku na míč. Podání je často nejtěžší úder v tenise, takže to nevzdávejte; buďte trpěliví a cvičte dál! Ať už cvičíte s trenérem nebo sami, vezměte celý kbelík míčků na jednu stranu hřiště a procvičte si, jak se svým podáním dostanete do háje. Pokud vyvinete zabijácké podání, budete těžkým soupeřem, kterého můžete porazit; a na druhé straně mince, pokud máte slabé podání, bude těžké ovládnout hru.
 11. jedenáct Držte svého protivníka na nohou. Jakmile zvládnete ploché podání, můžete se naučit přemýšlet o tom, kde budete podávat své podání na hřišti soupeře. Pokud vždy trefíte podání doprostřed pole pro podání, blízko středu hřiště („po čáře“) nebo na vzdálenější stranu pole, soupeř bude vědět, kde vaše podání přistane a bude připraven jít tam a předem zaútočit. Proto musíte nechat soupeře hádat zasažením míče v různých částech hřiště; použijte nohy a ramena k přistání míče v různých částech servisního boxu.
  • Můžete se také podívat, jestli má váš soupeř slabší forhend nebo bekhend. Typicky mnoho začátečníků opravdu zápasí s bekhendem. Pokud zjistíte slabost, zkuste přistát se svými podáními v té části servisního boxu, která donutí vašeho protivníka použít jeho slabší úder.
  reklama

Část 2 ze 2: Zvládnutí dalších služeb

 1. 1 Použijte plátek sloužit. Podání výseče je smrtící (a pokročilejší) podání, které je ideální pro zastavení míče nebo pro změnu směru, jakmile zasáhne pole soupeře. Podání výseče zaručeně překvapí vašeho protivníka a ztěžuje vašemu soupeři návrat podání. Co děláte:
  • Pohybujte se dále od středu základní linie, abyste získali lepší úhel. Postavte se na půli cesty mezi středem hřiště a postranní čárou.
  • Pokračujte v používání úchytu Continental.
  • Hoďte míč před sebe a trochu doprava.
  • Představte si sami sebe, jak trefujete míč zleva doprava. Bylo by to jako trefovat míč z 9 na 3, kdyby na míči byly nakreslené hodiny.
  • Pohybujte se dopředu s hranou rakety dopředu.
  • Otočte rameny tak, aby vaše tělo směřovalo k cíli.
  • Navažte kontakt s míčem a kartáčujte zadní část míče směrem k vaší dominantní straně. Udeřte míč laterálně na svou dominantní stranu. Pokud jde o praváka, trefením bočního výseče se křivka míče otočí doleva.
 2. 2 Použijte kick kick. Podání kopu je dosaženo přehozením míče přes hlavu a následným bočním zasažením míče na nedominantní straně. Pohyb kartáčuje míč vzhůru směrem k vaší dominantní straně a způsobí, že míč vyčistí síť vysokým obloukem s těžkým topspinem, takže se míč ponoří dolů do servisního boxu a poté se odrazí vysoko, takže je docela obtížné se vrátit . Tento typ podání se používá spíše jako novinka a může být skvělým trikem, jak překvapit své protivníky. Co děláte:
  • Hoďte míč za hlavu místo před něj.
  • Pokrčte kolena a posuňte boky dopředu.
  • Pružte směrem k míči a přitom držte úderný loket a hlavu vzhůru.
  • Kartáčujte zadní část míče vysokou rychlostí hlavy rakety.
  • Odviňte cívku na samém vrcholu švihu.
  • Dokončit.
 3. 3 Použijte twist servírování. Toto podání je ještě extrémnější verzí podání kopu, které vyžaduje, abyste pročistili míč z pozice 7-8 hodin do polohy 1-2 hodiny. Také byste měli házet raketou ještě rychleji než při podání kopu. Pokud to uděláte správně, můžete úplně změnit směr míče, i když to vyžaduje hodně dovednosti a flexibility.
 4. 4 Použijte nenápadné podání (pro děti nebo začátečníky). I když podávané podání se nepoužívá v profesionální ani konkurenční tenisové hře (s výjimkou velmi zřídka, když je váš soupeř unavený nebo se cítí záludný), je to skvělé podání pro začátečníky a děti, protože je snazší dostat míč k očištění sítě a přistát v servisním boxu a začít hrát. Níže uvedené podání provedete takto:
  • Umístěte chodidla rovnoběžně se základní linií.
  • Držte míč nedominantní rukou.
  • Podržte svou raketu dominantní rukou, aby byla koule rovnoběžná s čelem rakety.
  • Přesuňte raketu zpět za sebe, jako byste trefili forhend.
  • Odhoďte míč a navažte kontakt s míčem, když padá, podávejte jej přes síť, jako byste trefovali pravidelný forhendový úder.
 5. 5 Pokračujte v míchání. Nemusíte zasáhnout pouze ploché podání nebo podání na plátek. Pokud chcete nechat soupeře hádat, tak to zamíchejte. Hit flat slouží pro celou hru, a pak najednou vyhodíte plátek pro dalších pár bodů. Nebo podávejte pouze podání plátek a najednou šokujte svého protivníka podáním kopu. Pokud se váš soupeř v rutině příliš usadil nebo máte pocit, že vaše podání prostě nemají zamýšlený účinek, pak se ujistěte, že nejste příliš předvídatelní. A pamatujte si, že čím zručnější budete v podávání, tím větší je pravděpodobnost, že ovládnete tenis! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu počítat v tenise? Skóre pro každou hru je 15-30-40 her. Pokud se však oba hráči dostanou na 40-40, pak se tomu říká dvojka. Na dvojce, pokud server získá bod, je nazýván ad in, ale bod, který ztratil, je ad out. Stejný hráč musí po obdržení reklamy získat další bod, aby mohl hru vyhrát.
 • Otázka Jak se nazývá dokonalá služba? „Dokonalé“ podání neexistuje. Pokud však provedete správné podání a váš soupeř se nemůže dotknout míče, říká se tomu eso.
 • Otázka Mám problém správně vyhodit míč. Buď to hodím za sebe, nebo si na poslední chvíli zkroutím ruku. Co můžu dělat? Dobrým způsobem, jak zabránit šílení míče, je držet ho konečky prstů místo celé ruky. Držte míč tak, aby se ho dotýkaly pouze první části prstů.
 • Otázka Jak mohu tvrději trefit míč? Pokuste se trefit míč na vrcholu losování a ujistěte se, že ho budete sledovat. Pokud váš hod míčkem není dobrý nebo pokud míč spadne, nemusíte ho trefovat - stačí chytit míč a pokusit se najít vhodnější hod pro vaše podání.
 • Otázka Nikdy nemohu navázat kontakt s míčem. Jak to mohu udělat? Donagan Nejlepší odpovídač Pokud mluvíte o tom, že jednoduše trefíte míč, když se k vám blíží, procvičujte tím, že ho budete opakovaně bít o zeď. Dávejte pozor na míč až na raketu. Co nejvíce švihněte raketou rovnoběžně se zemí, abyste trochu natáhli ruku, abyste se dotkli míče. Nejprve se do toho pusťte jemně a později, jak se budete zlepšovat, tvrději. Chce to cvik.
 • Otázka Když hodíte míč za podání, kdy jej trefíte? Když je v nejvyšším bodě, nebo když začíná klesat? Donagan Nejlepší odpovídač Nemusíte jej zasáhnout v jeho nejvyšším bodě, ale čím vyšší je míček, když jej trefíte, tím máte větší šanci trefit tvrdé podání přes síť a do hřiště pro podání.
 • Otázka Musím časovat, když zasáhnu podání? Ano, obvykle musíte svůj švih načasovat, abyste se ujistili, že jste v kontaktu s míčem.
 • Otázka V jakém okamžiku měří rychlost podání? Jakmile míč opustí raketu.
 • Otázka Pokusil jsem se použít úchop na obrázku, kde byla ruka na hubené části, ale moje ruka do ní prostě nemohla zasáhnout a nemohl jsem ji dostat ani přes síť. Co jsem udělal špatně? Pokud jste začátečník, použijte rukojeť pro začátečníky a upečte koláč, ale pokud jste pokročilí, je to zneklidňující, ale hodte míč vysoko a pronikněte zápěstím a pokračujte v práci.
 • Otázka Jak může hubený kluk jako já trefovat míček tvrději? První věc, na kterou byste se měli zaměřit, je získání dobré přesnosti. Bez toho nebude tvrdý zásah k ničemu. Pokud můžete sloužit s dobrou přesností a chcete se jen zlepšovat, doporučil bych vám provést několik jednoduchých cvičení na pažích. Nemusí to být nic tvrdého jádra.

Populární Problémy

Pořadí hry pro Abierto Mexicano Telcel 2017, které se konalo v mexickém Acapulcu, kde je nejlepším semenem Novak Djokovic.

Ačkoli je nosní zpěv vhodný pro některé hudební styly, není obecně příjemné jej slyšet. Nosní zvuk se vytváří, když je měkké patro na střeše úst sníženo, což umožňuje vzduchu unikat nosním ...Jak nastavit Crabitat. Ať už mluvíme o poustevníkovi, měsíci nebo o vodě, vyžaduje to hodně pečlivé práce, aby byli krabi zdraví a šťastní. Prvním krokem je nastavení správného crabitatu. Potřebujete velkou nádrž se spoustou ...

V očích tenisových fanoušků Federer nemůže udělat nic špatného. Ale možná tímto kouskem několik naštval.Jak interpretovat sen zahrnující dveře. Měl jsi někdy sen o dveřích? Opakovalo se to? Přemýšleli jste, jestli ten sen něco znamená, nebo se vám pokouší předat zprávu? Dveře mohou být silným snem ...