Jak vyčistit bílou konverzaci

Bílé boty Converse vypadají skvěle, když jsou úplně nové, ale po značném množství používání mohou mít méně atraktivní odstín. Naštěstí existuje celá řada metod, které můžete použít k tomu, aby byly opět pěkné a čisté!Metoda 1 ze 4: Kompletní čištění jedlou sodou a octem

 1. 1 Sundejte tkaničky. Sundejte si boty, abyste odhalili co nejvíce bílého plátna, a usnadněte si důkladné čištění tenisek.
  • Můžeš čisté tkaničky odděleně tím, že je necháte namočit do kbelíku nebo umyvadla s teplou mýdlovou vodou, ale vězte, že už nikdy nemusí být tak zářivé jako dřív. Alternativou je vyměnit staré tkaničky za nové.
 2. 2 Boty opláchněte pod tekoucí vodou. Boty Converse namočte do studené vody. Můžete je buď opláchnout pod tekoucím faucetem, nebo je namočit do velkého kbelíku nebo nádoby s vodou.
  • Místo teplé použijte studenou vodu, abyste zabránili usazování skvrn nebo barev, které by stékaly a ničily více bílé plátno.
  • Můžete pracovat nad umyvadlem po celý proces, nebo můžete rozložit list voskového papíru nebo plastu na pult nebo podlahu a pracovat na tom. Proces může být nepořádek a čisticí roztok může ovlivnit váš pult nebo podlahu, takže se chcete vyhnout tomu, aby přebytečná kapalina odkapávala na něco, co by mohlo poškodit.
 3. 3 Vytvořte pastu se sodou a octem. Ve skleněné nebo plastové misce smíchejte tolik jedlé sody a bílého octa, aby vznikla pěnivá, řídká pasta.
  • Nepoužívejte kovovou misku ani lžíci. Kov může na ocet reagovat negativně.
  • Můžete také použít prací prášek místo jedlé sody nebo tekutý prací prostředek místo octa, podle toho, co máte zrovna po ruce. Směs nemusí při výrobě tolik šumět, ale přesto bude účinná.
  • Pasta by měla být asi dva díly jedlé sody a tři díly octa. Nepoužívejte ocet z červeného vína, protože skvrny. Obecně však platí, že pro vytvoření konzistence podobné pastě použijte vždy jen jeden.
 4. 4 Pastu vydrhněte přes boty. Namočte čistý zubní kartáček nebo kartáček na nehty do domácího čisticího prostředku. Povrch bot vydrhněte stejným kartáčem, očistěte všechny strany a zaměřte se na obzvláště špinavá místa.
  • Po dokončení znovu opláchněte pod studenou vodou. Není to nezbytně nutné, ale můžete zkontrolovat svůj pokrok a vyhnout se tomu, abyste do pračky dostali jedlou sodu nebo ocet.
 5. Obrázek s názvem Clean White Converse Krok 5

  5 Hodit boty do pračky. Vložte své bílé boty Converse do pračky spolu s trochou standardního pracího prostředku. Spusťte stroj v plném cyklu se studenou vodou.
  • Nepoužívejte chlorovaná bělidla ani čisticí prostředky.
  • Abyste zabránili příliš prudkému bouchání bot v pračce, zabalte je před vložením do síťového nebo látkového sáčku na prádlo.
 6. Obrázek s názvem Clean White Converse, krok 6

  6 Nechte boty uschnout na vzduchu. Boty Converse je nutné nechat uschnout na vzduchu. Chcete -li proces urychlit a podpořit bělící účinek, umístěte boty na teplé, slunné a suché místo, kde uschnou.
  • Suché teplo slunce může pomoci rychleji vysušit boty a sluneční světlo má ve skutečnosti mírný bělící účinek.
  • Nepoužívejte sušičku. Strojové sušení bílé Converse způsobí, že boty ztratí svůj tvar.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Různé možnosti pro odstranění značek pouta

 1. 1 Použijte obyčejné mýdlo a vodu. Obvykle bude stačit vydrhnutí odřenin pomocí houby namočené v mýdlové vodě.
  • Použijte jemné mýdlo, například mýdlo na ruce nebo tekutý prací prostředek na nádobí bez přidaných vonných látek nebo chemikálií. Smíchejte několik kapek do šálku teplé vody a míchejte, dokud se na povrchu nevytvoří bubliny.
  • Při drhnutí značky odření otřete botu houbou pomocí pevných krouživých pohybů.
 2. 2 Zkuste WD-40. Nastříkejte trochu WD-40 přímo na otřepy a otřete je houbou nebo hadrem.
  • WD-40 se mimo jiné často používá k odsávání vlhkosti a čištění nečistot a zbytků z řady povrchů. Používejte jej však pouze na gumovou část boty, nikoli na plátno. Jako produkt na bázi oleje může WD-40 zanechávat skvrny na materiálu, jako je plátno.
 3. 3 Naneste odlakovač. Namočte vatový tampon nebo vatový tampon do malého odstraňovače laku na nehty z acetonu a otřete stopy oděru odstraňovačem až do vyčištění.
  • Silně otřete značku odlakovačem, abyste se jí zbavili. Značka odření by měla téměř okamžitě vyblednout.
  • Nejlépe funguje odlakovač na bázi acetonu.
 4. 4 Namočte trochu bělidla. Malé množství bělidla zřeďte vodou. Do této bělicí směsi namočte čistý zubní kartáček a vyčistěte jím oděrky.
  • Bělidlo je známé bělidlo, ale je to také drsná chemikálie. Proto byste měli používat jen tolik, kolik potřebujete, abyste si nepoškodili boty. Také byste jej měli používat pouze na gumovou část boty, nikoli na plátěnou část.
 5. 5 Vydrhněte odřeniny bělící zubní pastou. Zubní pastu naneste přímo na značku oděru a vydrhněte ji zubním kartáčkem.
  • Zubní pasta s jedlou sodou je výhodnější než jakákoli jiná. Jedlá soda má další výhody jako čisticí prostředek a jako jemné brusivo může odstranit skvrny způsobující skvrny.
  • Pokud však nemůžete najít zubní pastu ze sody, může fungovat i jiná zubní pasta s bělicím prostředkem.
 6. 6 Použijte citron. Nakrájejte citron na polovinu a řezanou stranou jedné poloviny přímo přiložte na oděrky na botě. Prudce vydrhněte, abyste odstranili značku.
  • Citronová šťáva se často používá jako přírodní alternativa bělidla.
  • Nechte citronovou šťávu na rýze 15 až 20 minut, než ji opláchnete studenou čistou vodou.
  • Pokud nemáte celé citrony, můžete místo také vydrhnout trochou citronové šťávy a zubním kartáčkem nebo hadrem.
 7. 7 Naneste vazelínu. Otřete vazelínou značku odření. Nechejte jej pět minut odležet, než jej setřete vlhkým hadrem.
  • Vazelína se může přichytit ke špinavým částicím odřeného materiálu a odnést trosky.
  • Udržujte vazelínu na gumové části boty a pokud možno se vyhýbejte části z plátna. Olej v vazelíně může někdy zanechat na tkanině lehkou vlastní skvrnu.
 8. 8 Odřeniny otřete alkoholem. Třecí alkohol naneste na oděrky vatovým tamponkem nebo vatovým tamponkem. Dobře vydrhněte a po dokončení odstraňte veškerý zbývající alkohol vlhkým hadrem.
  • Tření alkoholu je velmi silná domácí látka, která dokáže odstranit mnoho forem odolných nečistot a špíny.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Kouzelná guma

 1. 1 Sundejte tkaničky. Sundejte si boty, abyste odhalili co nejvíce bílého plátna, a usnadněte si důkladné čištění tenisek.
  • Tkaničky můžete čistit samostatně tak, že je necháte namočit do kbelíku nebo umyvadla s teplou mýdlovou vodou, ale vězte, že už nikdy nemusí být tak zářivé jako kdysi. Alternativou je vyměnit staré tkaničky za nové.
 2. 2 Navlhčete boty. Navlhčete své boty Converse ve studené vodě. Můžete je buď opláchnout pod tekoucím faucetem, nebo je namočit do velkého kbelíku nebo nádoby s vodou.
  • Místo obuvi byste mohli navlhčit kouzelnou gumu, ale navlhčení obuvi zajistí, že v celém procesu čištění bude dostatek vlhkosti.
 3. 3 Vydrhněte kouzelnou gumou. Pomocí čisticího prostředku „magická guma“ jemně vydrhněte plátěné boty od prstů k patě, abyste získali co nejvíce materiálu.
  • Jakmile se jedno místo houby zašpiní, obraťte ho na jinou část houby.
  • Kouzelné gumy nepoužívají žádné drsné chemikálie, což je činí obzvláště dobrou volbou, pokud máte domácí mazlíčky nebo malé děti, nebo pokud jinak dáváte přednost tomu, abyste chemikálie neměli doma.
  • Tato guma obsahuje melaminový polymer. Na dotek je pružný a poněkud měkký, ale tento polymer je ve skutečnosti poměrně účinná brusná pěna. Když použijete gumu, špínu doslova oškrábete fyzickou silou.
 4. Obrázek s názvem Clean White Converse, krok 18

  4 Nechte uschnout na vzduchu. Boty usušte na teplém, slunném a suchém místě. Tím se proces zrychlí a pomůže zvýšit efekt bělení.
  • Suché teplo slunce může pomoci rychleji vysušit boty a sluneční světlo má ve skutečnosti mírný bělící účinek.
  • Nepoužívejte sušičku. Strojové sušení bílé Converse způsobí, že boty ztratí svůj tvar.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Bodové čištění

 1. 1 Sundejte tkaničky. Sundejte si boty, abyste odhalili co nejvíce bílého plátna, a usnadněte si důkladné čištění tenisek.
  • Tkaničky můžete čistit samostatně tak, že je necháte namočit do kbelíku nebo umyvadla s teplou mýdlovou vodou, ale vězte, že už nikdy nemusí být tak zářivé jako kdysi. Alternativou je vyměnit staré tkaničky za nové.
 2. 2 Na špinavé místo naneste skvrnu. Na všechny skvrny, které chcete odstranit, použijte skvrnu na čištění skvrn. Při nanášení čističe skvrn na skvrnu postupujte podle pokynů na etiketě.
  • Pamatujte, že při použití tyčinky na skvrny není nutné žádné předvlhčení, pokud to etiketa výslovně nevyžaduje. Pokud to štítek vyžaduje, postupujte podle pokynů na štítku a určete, kolik vody použít.
  • I když se konkrétní pokyny mohou lišit, obvykle navlhčený hrot skvrny přilepíte na skvrnu na botě pevným krouživým pohybem. Vysuňte čisticí prostředek těsně za okraj skvrny, abyste zabránili šíření skvrny směrem ven na čistý bílý materiál.
 3. 3 Hodit boty do pračky. Vložte své bílé boty Converse do pračky spolu s trochou standardního pracího prostředku. Spusťte stroj v plném cyklu se studenou vodou.
  • Nepoužívejte chlorovaná bělidla ani čisticí prostředky.
  • Pokud chcete zabránit tomu, aby vaše boty v pračce příliš bouchaly, zabalte je před vložením do pračky do síťového nebo látkového sáčku na prádlo.
 4. Obrázek s názvem Clean White Converse, krok 22

  4 Nechte boty uschnout na vzduchu. Boty Converse je nutné nechat uschnout na vzduchu. Chcete -li proces urychlit a podpořit bělící účinek, umístěte boty na teplé, slunné a suché místo, kde uschnou.
  • Suché teplo slunce může pomoci rychleji vysušit boty a sluneční světlo má ve skutečnosti mírný bělící účinek.
  • Nepoužívejte sušičku. Strojové sušení bílé Converse způsobí, že boty ztratí svůj tvar.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Musím k opláchnutí bot použít podložku? Ne, a bylo by lepší, kdybyste je prali ručně, protože praní v pračce a sušičce může být na boty těžké, zvláště pokud se provádí často.
 • Otázka Zničí boty do vody a sušička je zničí? Boty Converse lze prát vodou, jak je uvedeno v tomto článku. Nechte je však uschnout na vzduchu, protože teplo ze sušičky může roztavit lepidlo a způsobit rozpad bot a může změnit tvar obuvi. Pokud musíte použít sušičku, zabalte boty do hedvábného papíru, aby si udržely tvar, vložte je do povlečení na polštář a pevně je zavažte kolem bot, poté použijte nejnižší nastavení na sušičce. Pokud nemůžete nastavení na sušičce změnit, vůbec jej nepoužívejte. Jak je však uvedeno v článku, použití sušičky se vůbec nedoporučuje.
 • Otázka Bude z jejich praní metodou 1 cítit zápach? Ne. Po použití páchnoucích látek byste je měli opláchnout vodou a nechat je uschnout na vzduchu.
 • Otázka Bude místo octa fungovat jedlá soda a peroxid? Ano, ve skutečnosti to funguje lépe. Peroxid je velmi dobrý čisticí nástroj, díky kterému budou vaše boty vypadat jako nové.
 • Otázka Je nutné je při praní v pračce dávat do sáčku na prádlo? Ne, není to nutné. Boty mám vyprané bez tašky a dopadly naprosto v pořádku.
 • Otázka Budou moje boty po tom páchnout jako ocet? Zpočátku budou vonět jako ocet, ale vůně zmizí poté, co je vysušíte na vzduchu. Pokud si všimnete přetrvávající vůně, věnujte svým botám ještě několik dní; nakonec to zmizí.
 • Otázka Jak dlouho bude trvat, než boty uschnou na vzduchu? Pokud je na slunci, obvykle to trvá asi den. Pokud není na slunci, trvá to asi 2 dny.
 • Otázka Bude to fungovat i pro černou konverzaci? Ano. Efekty také nevidíte, ale na bílé gumové části boty to funguje dobře.
 • Otázka Mohu použít metodu suchého mazání na barevná sklíčidla? Ano můžeš! Bylo by však lepší dát je do pračky, protože barva může vyblednout, pokud použijete magickou gumu.
 • Otázka Mohu je umýt pouze vodou? Můžete, ale pravděpodobně to dostatečně neodstraní skvrny z látkové části boty. Může však odstranit stopy oděru z gumové podrážky.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Tkaničky (volitelně)
 • Mísa, umyvadlo nebo kbelík
 • Voda
 • Čistý hadr
 • Houba na mytí
 • Prášek do pečiva
 • Ocet
 • Barvící tyčinka
 • Mísa a lžíce
 • Síťový nebo látkový pytel na prádlo
 • Nechlorovaný prací prostředek
 • Kouzelná guma
 • Jemné mýdlo
 • WD-40
 • Odlakovač na nehty
 • Bělidlo
 • Bělicí zubní pasta
 • vazelína
 • Citrón
 • Tření alkoholu

Populární Problémy

Takto můžete sledovat premiéru seriálu „OutDaughtered“ v sezóně 7 bez kabelu.Kentucky a Penn State se snaží uzavřít sezóny vítězstvím v Citrus Bowl 2018. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Není nic víc frustrujícího, než se snažit pracovat na kole, když sedí na stojanu nebo u zdi. Je těžké soustředit se na to, co děláte, když motocyklu neustále hrozí převrácení, a je těžké ...Jak se naučit základy Soresu. Soresu, známý také jako forma III, Way of the Mynock nebo forma Resilience, je jedním ze sedmi hlavních stylů boje se světelným mečem ve vesmíru Star Wars. Soresu klade důraz na obranu před ostatními boji ...Semiš je druh kůže, která vyžaduje zvláštní péči. Neměli byste nosit semiš, když prší, nebo použít vodu k čištění většiny skvrn na semiši, protože voda může poškodit materiál boty. K čištění černých semišových bot použijte semišový kartáč, ...