Top 5 tenistek s největším počtem grandslamových titulů jednotlivců

US Open X

US Open XPrvní ženou, která získala grandslamový titul, byla Britka Maud Watsonová. Udělala to, když vyhrála Wimbledon v roce 1884. V letech 1877-1883 byl Wimbledon pouze mužskou událostí.Od úsvitu „otevřené éry“ v roce 1968, kdy bylo na základě konsensu rozhodnuto, že turnaje Major umožní profesionálním hráčům soutěžit s amatérskými hráči, a tím nabídnou rovné podmínky pro všechny sportovce, vyhrálo 48 atletek alespoň jeden grandslamový titul jednotlivců.V sedmdesátých letech dominovala Chris Evert, Margaret Court, Billie Jean King a Evonne Goolagong. Osmdesátá léta byla dekádou Martiny Navrátilové, Chris Evertové a Steffi Grafové. V devadesátých letech dominovali Steffi Graf, Monica Seles a Martina Hingis.

Sestry Williamsovy (Serena Williamsová a Venus Williamsová) se ukázaly jako prominentní vítězky v první dekádě nového tisíciletí. Serena Williamsová označila svou autoritu za velkou část roku 2010.Podíváme se na 5 žen s největším počtem grandslamů jednotlivců
#5 Chris Evert

Chris Evert na US Open

Chris Evert na US Open

jak pomoci vyléčit tenisový loket

Žádná žena nehrála více grandslamových finále jednotlivců než Američan Chris Evert. Evert vystupoval ve 34 grandslamových finále dvouhry a vyhrál 18 z nich. Pro 13 po sobě jdoucích let získala alespoň jeden grandslamový titul (záznam, kterému se ještě musí někdo rovnat).Její procento vítězství v kariéře ve dvouhře je 89,97% - nejvyšší v otevřené éře, u mužů nebo u žen. Její součet zahrnoval dvě koruny Australian Open, rekordních sedm titulů French Open, tři mistrovství Wimbledonu a šest titulů US Open.
#5 Martina Navrátilová

Navrátilová po vítězství ve Wimbledonském tenisovém šampionátu na trávníku

Navrátilová po vítězství ve Wimbledonském tenisovém šampionátu na trávníku

Společnou pátou na seznamu je Česko-americká Martina Navrátilová. Martina Navrátilová je jedinou hráčkou v historii tenisu, mužem nebo ženou, která držela žebříček číslo 1 ve dvouhře a čtyřhře po dobu více než 200 týdnů.

Její součet 18 grandslamů jednotlivců, 31 grandslamových titulů ve čtyřhře (rekord všech dob) a 10 grandslamových vítězství ve smíšené čtyřhře je nejvyšším ziskem jednoho hráče v otevřené éře - muži nebo ženy. Martina Navrátilová získala více titulů jednotlivců než kterákoli jiná žena - 167 titulů.

#4 Helen Wills Moody

Náladový v akci

Náladový v akci

The první žena tenisová superstar, která se stala hvězdou ve 20. a 30. letech byla Američanka Helen Wills Moodyová tváří ženského tenisu po mnoho let. Byla známá svými silnými údery a zálibou v nošení protivníků agresivními údery natolik, že v exhibičním zápase dokonce porazila nejlepší hráče mužského pohlaví.

kde mohu zdarma sledovat chodící mrtvé

Její součet zahrnoval 19 grandslamových titulů jednotlivců a 12 grandslamových titulů ve čtyřhře. Získala také zlato ve dvouhře i čtyřhře na olympijských hrách v Paříži v roce 1924. Tenis se až do roku 1988 na žádných olympijských hrách neobjevoval.

# 3 Steffi Graf

Steffi Graf se svou wimbledonskou trofejí

Steffi Graf se svou wimbledonskou trofejí

Němka Steffi Grafová uchvátila publikum na konci 80. a 90. let svou milostí a šarmem na hřišti i mimo něj. Ženská tenisová asociace (WTA) ji zařadila na 1. místo ve dvouhře rekordních 377 týdnů .

Je jedinou hráčkou v historii, která vyhrála 'The Golden Slam' - vyhrál všechny čtyři grandslamy a zlatou olympijskou medaili ve stejném roce. Učinila tak v roce 1998. Je jedinou tenistkou, která vyhrála každý z grandslamových titulů nejméně čtyřikrát. Získala celkem 22 grandslamových titulů jednotlivců.

Také si přečtěte: 5 záznamů Steffi Graf, které pravděpodobně nikdy nebudou zlomeny

#2 Serena Williamsová

Serena Williamsová s trofejí pro Australian Open 2017.

Serena Williamsová s trofejí pro Australian Open 2017.

Jedinou aktivní hráčkou na seznamu je Američanka Serena Williamsová. Serena Williamsová, kterou mnozí považují za nejdominantnější tenistku všech dob, získala během tří různých desetiletí (90. léta 2000 a 2010) alespoň jeden grandslamový titul dvouhry.

skóre tenisu

V otevřené éře žádný muž ani žena nezískali více než její součet 23 grandslamových titulů jednotlivců. Serena drží rekord v počtu nejvíce grandslamových zápasů dvouhry mezi ženami - 331.

Čtěte také: Serena Williamsová - největší atletka všech dob?

Její bilance zahrnuje historický rekord sedmi vítězství na Australian Open, tři tituly French Open, sedm titulů Wimbledonu a historický rekord šesti triumfů na US Open. Vůbec se nezdá nepravděpodobné, že když Serena Williamsová se sportem skončí, odejde do penze jako nejúspěšnější grandslamová šampionka mezi ženami.

Margaret Court #1

Margaret Court zvedá wimbledonskou trofej

Margaret Court zvedá wimbledonskou trofej

Australanka Margaret Courtová je první hráčkou v otevřené éře, která absolvovala Career Slam ziskem všech čtyř grandslamových titulů. Je také jedinou ženou, která vyhrála Kalendář Slam ve smíšené čtyřhře.

Tohoto úspěchu dosáhla ne jednou, ale dvakrát v letech 1963 a 1965. Její součet 24 titulů grandslamových singlů, 19 ženských čtyřher a 21 titulů smíšené čtyřhry je na špičkové úrovni.

Na Australian Open vyhrála rekordních 11krát a také získala více titulů ve smíšené čtyřhře než kterákoli jiná žena - aktivní nebo v důchodu. Margaret Court také vyhrála kalendář Slam in Singles 'v roce 1970.

tenisové tweenery

Court je jedním ze tří hráčů v historii tenisu, kteří vyhráli 'The Grand Slam Box Set', který se skládá z každého turnaje Grand Slam Seniors ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře.

Populární Problémy

Barcelona se ve čtvrtek utká s Bilbaem ve čtvrtfinále Copa del Rey. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste ve Spojených státech.

Plachtění na olympijských hrách nebude v USA v televizi, ale tady je návod, jak můžete sledovat přípravné zápasy a závody o medaile pro každou událost.

Jak hrát na akustickou basu. Akustické basy (nezaměňovat s dvojitými nebo vzpřímenými basy) jsou nedílnou součástí mnoha hudebních stylů, včetně folku, rocku, jazzu, country westernu, bluegrassu a dokonce i tradičních mariachi cancións ....

Vše, co potřebujete vědět o čtvrtfinále Monfils vs Berrettini, které se má konat dnes večer!

Smrt Eleny Baltacha byla pro všechny zdrcující zprávou, ale vždy zůstane ve vzpomínkách lidí kvůli jejímu nikdy neříkajícímu duchu.