Top 5 tenistek s největším počtem grandslamových titulů jednotlivců

US Open X

US Open X

První ženou, která získala grandslamový titul, byla Britka Maud Watsonová. Udělala to, když vyhrála Wimbledon v roce 1884. V letech 1877-1883 byl Wimbledon pouze mužskou událostí.

Od úsvitu „otevřené éry“ v roce 1968, kdy bylo na základě konsensu rozhodnuto, že turnaje Major umožní profesionálním hráčům soutěžit s amatérskými hráči, a tím nabídnou rovné podmínky pro všechny sportovce, vyhrálo 48 atletek alespoň jeden grandslamový titul jednotlivců.

V sedmdesátých letech dominovala Chris Evert, Margaret Court, Billie Jean King a Evonne Goolagong. Osmdesátá léta byla dekádou Martiny Navrátilové, Chris Evertové a Steffi Grafové. V devadesátých letech dominovali Steffi Graf, Monica Seles a Martina Hingis.

Sestry Williamsovy (Serena Williamsová a Venus Williamsová) se ukázaly jako prominentní vítězky v první dekádě nového tisíciletí. Serena Williamsová označila svou autoritu za velkou část roku 2010.

Podíváme se na 5 žen s největším počtem grandslamů jednotlivců


#5 Chris Evert

Chris Evert na US Open

Chris Evert na US Open

nejlepší tenisové rakety pro hráče 4.0

Žádná žena nehrála více grandslamových finále jednotlivců než Američan Chris Evert. Evert vystupoval ve 34 grandslamových finále dvouhry a vyhrál 18 z nich. Pro 13 po sobě jdoucích let získala alespoň jeden grandslamový titul (záznam, kterému se ještě musí někdo rovnat).

Její procento vítězství v kariéře ve dvouhře je 89,97% - nejvyšší v otevřené éře, u mužů nebo u žen. Její součet zahrnoval dvě koruny Australian Open, rekordních sedm titulů French Open, tři mistrovství Wimbledonu a šest titulů US Open.


#5 Martina Navrátilová

Navrátilová po vítězství ve Wimbledonském tenisovém šampionátu na trávníku

Navrátilová po vítězství ve Wimbledonském tenisovém šampionátu na trávníku

Společnou pátou na seznamu je Česko-americká Martina Navrátilová. Martina Navrátilová je jedinou hráčkou v historii tenisu, mužem nebo ženou, která držela žebříček číslo 1 ve dvouhře a čtyřhře po dobu více než 200 týdnů.

Její součet 18 grandslamů jednotlivců, 31 grandslamových titulů ve čtyřhře (rekord všech dob) a 10 grandslamových vítězství ve smíšené čtyřhře je nejvyšším ziskem jednoho hráče v otevřené éře - muži nebo ženy. Martina Navrátilová získala více titulů jednotlivců než kterákoli jiná žena - 167 titulů.

#4 Helen Wills Moody

Náladový v akci

Náladový v akci

The první žena tenisová superstar, která se stala hvězdou ve 20. a 30. letech byla Američanka Helen Wills Moodyová tváří ženského tenisu po mnoho let. Byla známá svými silnými údery a zálibou v nošení protivníků agresivními údery natolik, že v exhibičním zápase dokonce porazila nejlepší hráče mužského pohlaví.

jak sledovat espn na firestick zdarma

Její součet zahrnoval 19 grandslamových titulů jednotlivců a 12 grandslamových titulů ve čtyřhře. Získala také zlato ve dvouhře i čtyřhře na olympijských hrách v Paříži v roce 1924. Tenis se až do roku 1988 na žádných olympijských hrách neobjevoval.

# 3 Steffi Graf

Steffi Graf se svou wimbledonskou trofejí

Steffi Graf se svou wimbledonskou trofejí

Němka Steffi Grafová uchvátila publikum na konci 80. a 90. let svou milostí a šarmem na hřišti i mimo něj. Ženská tenisová asociace (WTA) ji zařadila na 1. místo ve dvouhře rekordních 377 týdnů .

Je jedinou hráčkou v historii, která vyhrála 'The Golden Slam' - vyhrál všechny čtyři grandslamy a zlatou olympijskou medaili ve stejném roce. Učinila tak v roce 1998. Je jedinou tenistkou, která vyhrála každý z grandslamových titulů nejméně čtyřikrát. Získala celkem 22 grandslamových titulů jednotlivců.

míč chlapec tenis

Také si přečtěte: 5 záznamů Steffi Graf, které pravděpodobně nikdy nebudou zlomeny

#2 Serena Williamsová

Serena Williamsová s trofejí pro Australian Open 2017.

Serena Williamsová s trofejí pro Australian Open 2017.

Jedinou aktivní hráčkou na seznamu je Američanka Serena Williamsová. Serena Williamsová, kterou mnozí považují za nejdominantnější tenistku všech dob, získala během tří různých desetiletí (90. léta 2000 a 2010) alespoň jeden grandslamový titul dvouhry.

V otevřené éře žádný muž ani žena nezískali více než její součet 23 grandslamových titulů jednotlivců. Serena drží rekord v počtu nejvíce grandslamových zápasů dvouhry mezi ženami - 331.

Čtěte také: Serena Williamsová - největší atletka všech dob?

Její bilance zahrnuje historický rekord sedmi vítězství na Australian Open, tři tituly French Open, sedm titulů Wimbledonu a historický rekord šesti triumfů na US Open. Vůbec se nezdá nepravděpodobné, že když Serena Williamsová se sportem skončí, odejde do penze jako nejúspěšnější grandslamová šampionka mezi ženami.

Margaret Court #1

Margaret Court zvedá wimbledonskou trofej

Margaret Court zvedá wimbledonskou trofej

Australanka Margaret Courtová je první hráčkou v otevřené éře, která absolvovala Career Slam ziskem všech čtyř grandslamových titulů. Je také jedinou ženou, která vyhrála Kalendář Slam ve smíšené čtyřhře.

Tohoto úspěchu dosáhla ne jednou, ale dvakrát v letech 1963 a 1965. Její součet 24 titulů grandslamových singlů, 19 ženských čtyřher a 21 titulů smíšené čtyřhry je na špičkové úrovni.

Na Australian Open vyhrála rekordních 11krát a také získala více titulů ve smíšené čtyřhře než kterákoli jiná žena - aktivní nebo v důchodu. Margaret Court také vyhrála kalendář Slam in Singles 'v roce 1970.

změřit tenisový úchop

Court je jedním ze tří hráčů v historii tenisu, kteří vyhráli 'The Grand Slam Box Set', který se skládá z každého turnaje Grand Slam Seniors ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře.

Populární Problémy

Casper Ruud se utká s bývalým čtvrtfinalistou Jo-Wilfriedem Tsongou ve vzrušujícím zápase prvního kola na US Open 2021. Toto bude první setkání kariéry mezi Ruudem a Tsongou.

Poté, co minulý týden oba získali vítězství, se UAB a UTSA setkají v sobotu v Alamodome. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Garbine Muguruza nedávno hovořila o pozastavení, které Roger Federer a Velká 3 v současné době mají na turné mužů. Španělka také velmi ocenila svou soupeřku Serenu Williamsovou.

Jak cvičit se zlomeným zápěstím. Se zlomenými kostmi je obtížné se vypořádat, zvláště když narušují váš pravidelný cvičební program. Pokud se však ocitnete se zlomeným zápěstím, nemusíte cvičit ...

Jak získat certifikát pravosti. Certifikát pravosti je důležitý pro věci, jako jsou šperky, umělecká díla a autogramy. Toto je kousek papíru, který potvrzuje, že váš předmět je autentický, a ne padělek nebo padělek. Budete muset ...

Roger Federer byl v úterý na tribuně turnaje Qatar Open a sledoval střetnutí prvního kola mezi Danem Evansem a Jeremym Chardym.