Jak vyrobit maltu na tenisový míček

Malty na tenisové míče - domácí děla, která dokážou vypustit tenisové míčky do vzduchu desítky stop - jsou zábavné, levné a snadno se vyrábějí. Tyto minomety pohánějí tenisové míčky, když se plyn uvnitř rychle rozpíná, což je dělá nejen zábavnými, ale také vzdělávacími. Nejlepší ze všeho je, že hlavními ingrediencemi jsou prázdné hliníkové plechovky od bramborových lupínků. Takže si dejte svačinu, abyste si mohli postavit vlastní minomet na tenisové míčky.Část 1 ze 2: Stavba malty

 1. Obrázek s názvem Vyrobte maltu na tenisový míček Krok 1

  1 Vyprázdněte 3 hliníkové plechovky a důkladně je vyčistěte. Použijte plechovky o výšce 27 cm a poloměru 3 palce (7,6 cm). Tyto plechovky budou sloužit jako tryskací trubice pro minomety na tenisové míčky. Drobky z bramborových lupínků vyhoďte do koše, každou plechovku důkladně omyjte tekutinou na nádobí a vodou a poté každou plechovku důkladně osušte.
  • Přebytečná tekutina nebo nečistoty mohou narušit správnou funkci tryskací trubice, proto každou plechovku vyčistěte a vysušte.


 2. Obrázek s názvem Vyrobte maltu na tenisový míček Krok 2

  2 Vyvrtejte otvor 0,25 palce (0,64 cm) poblíž dna 1 plechovky. Tato díra je známá jako palebná a je to, co použijete k zapálení malty. Před použitím elektrické vrtačky noste ochranné brýle a rukavice. Propíchněte plechovku přibližně 30 mm ze spodní části 1 strany 1 plechovky. Pomocí brusného papíru zbrouste hrubé hrany kolem otvoru.
  • Může se vám také podařit propíchnout plechovku nůžkami nebo cínovými nůžkami a udělat díru přibližně této velikosti. Nejlepších výsledků však dosáhnete použitím vrtačky.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte maltu na tenisový míček Krok 3

  3 Vystřihněte otvory 1,55 palce (3,9 cm) ve středu spodní části ostatních 2 plechovek. Propíchněte střed dna 1 plechovky párem cínových nůžek. Proveďte řez 1,97 cm (0,775 palce), poté otočte nůžkami o 90 stupňů a vystřihněte ze spodní části plechovky kruh o průměru 1,59 palce (3,9 cm). Tento krok opakujte pro druhou plechovku.
  • Tyto otvory, které vyříznete, jsou také známé jako přepážky.
  • Rukavice mějte na rukou, abyste minimalizovali riziko zranění při řezání otvorů.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte maltu na tenisový míček Krok 4

  4 Nově nastříhané přepážky přebruste, aby byly hezké a kulaté. Položte kus brusného papíru na okraj ozvučnice a poté jeho okraje obrouste krouživými pohyby. Brouste, dokud po obvodu ozvučnice nejsou zubaté nebo převrácené okraje. Tento krok opakujte s druhou plechovkou.
  • Čím jsou přepážky hladší a oblejší, tím míček bude létat dále!
 5. Obrázek s názvem Vytvořte maltu na tenisový míček Krok 5

  5 Skládejte všechny 3 plechovky na sebe a poté je spojte lepicí páskou. Plechovku položte vypalovacím otvorem dole na stůl pravou stranou nahoru. Poté položte 1 z dalších 2 plechovek na horní část této plechovky pravou stranou nahoru. Umístěte přepážku druhé plechovky tak, aby byla přes horní část první plechovky. Odlepte kousek lepicí pásky o délce přibližně 8,9 cm z role a obalte jej kolem horního okraje spodní plechovky a spodního okraje horní plechovky, abyste je spojili.
  • Odloupněte nejméně 2 další kusy pásky o délce nejméně 8,9 cm a zabalte je podél první, abyste pevně spojili 2 plechovky.
  • Skládejte třetí plechovku na druhou 2 tak, aby přepážka třetí plechovky směřovala k horní části druhé plechovky. Poté jej připevněte k horní části třetího alespoň 3 proužky lepicí pásky.
 6. Obrázek s názvem Vyrobte maltu na tenisový míček Krok 6

  6 Zabalte všechny 3 plechovky úplně do lepicí pásky, kromě vypalovacího otvoru. Nezakryté povrchy zcela zakryjte alespoň 3 vrstvami lepicí pásky, přičemž dávejte pozor, aby byl odpalovací otvor zcela nezakrytý. Zakryjte také spodní část malty 3 vrstvami lepicí pásky, nejen po stranách.
  • Čím bezpečnější jsou plechovky, tím více opětovného použití získáte ze své malty.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte maltu na tenisový míček Krok 7

  7 Zabalte plechovky do PVC trubky o průměru 7,6 cm. Vezměte kousek PVC hadičky o délce 12,6 palce (32 cm) a průměru 3 palce (7,6 cm) a ze spodní strany 1 strany hadičky označte značkou X přibližně 30 palců (30 mm). Do trubky, kde je X, vyvrtejte 5 mm otvor. Potom uzavřete plechovky do trubice tak, aby otvor, který jste právě vyvrtali, byl zarovnán s otvorem, který jste vyvrtali dříve ve spodní plechovce.
  • PVC trubka vám pomůže s možností vyfukování plechovek silou stlačených plynů.
  reklama

Část 2 ze 2: Střílení malty

 1. Obrázek s názvem Vyrobte maltu na tenisový míček Krok 8

  1 Vezměte maltu na velkou otevřenou venkovní plochu. Použijte dvorek nebo jinou oblast soukromého majetku, kde si můžete být přiměřeně jisti, že lidé omylem nevstoupí neočekávaně do vašeho požárního pole. Nezapomeňte také trénovat střelbu z minometu na tenisové míčky za mírného nebo teplého počasí, protože sníh nebo déšť mohou snížit jeho účinnost.
  • Pokud je venku zima, zahřejte trubičku umístěním do teplé místnosti asi na 2 minuty.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte maltu na tenisový míček Krok 9

  2 Do malty kapejte 2,5 ml lehčí tekutiny. Nasaďte si ochranné rukavice a brýle a poté nalijte lehčí tekutinu do čajové lžičky. Čajovou lžičku zapíchněte do otvoru hmoždíře a vysypte, přičemž mířte na samotné dno malty. Opakujte to s další lžičkou lehčí tekutiny.
  • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, ujistěte se, že některé dosáhnou oblasti úplně dna plechovky, poblíž odpalovacího otvoru.
  • Nakloňte lžíci a hmoždíř z obličeje tak, abyste nevdechli žádnou lehčí tekutinu.
  • Pokud se vám některá tekutina zapalovače dostane do rukou, okamžitě si je umyjte.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte maltu na tenisový míček Krok 10

  3 Vložte rychle jeden tenisový míček do horní části hmoždíře. Pomocí tyčinky ji držte pevně na svém místě ve spodní části a poté zakryjte vypalovací otvor hadrem, abyste se ujistili, že lehčí kapalina nevyteče z vypalovacího otvoru. Třepejte maltu 30 sekund, aby se plyn ze zapalovací kapaliny rozpínal po celé délce malty.
  • Pokud nějaká tekutina vytéká, nahraďte ji lžící plnou další tekutiny. Pokuste se vložit zpět jen tolik, abyste nahradili to, co uniklo. Nechcete ve své maltě mnohem více než 2,5 ml, jinak by vaše malta mohla selhat.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte maltu na tenisový míček Krok 11

  4 Opřete maltu o hromadu cihel. Postavte obdélníkovou hromádku cihel přibližně 2,5 stop (0,76 m) vysokou a 2 cihly širokou. Skládejte každou cihlu vedle sebe tak, aby mezi nimi nebyl prostor v oblasti, ze které si přejete střílet z vaší malty. Propusťte maltu podél 1 strany cihel tak, aby byla téměř kolmá na hromádku cihel.
  • Zvětšením nebo snížením výšky cihel změníte úhel, ve kterém můžete podepřít maltu.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte maltu na tenisový míček Krok 12

  5 Nasaďte si chrániče sluchu a poté zapalte zápalku poblíž odpalovacího otvoru. Před zapálením zápalky se ujistěte, že na vašich rukou není žádná zapalovací kapalina a že nikdo není před maltou. Jakmile přivedete zapálený plamen do blízkosti otvoru, uslyšíte hlasitý třesk a uvidíte, jak koule vystřeluje vysoko do vzduchu.
  • Počkejte, až se malta na dotek ochladí, a poté znovu naplňte další zapalovací kapalinou a zkuste znovu vystřelit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • 3 prázdné hliníkové plechovky vysoké 10,5 palce (27 cm) s poloměrem 3 palce (7,6 cm)
 • Ochranné rukavice
 • Ochranné brýle
 • Elektrická vrtačka s vrtákem 0,64 palce (0,64 cm)
 • Smirkový papír
 • Lepící páska
 • Jedna trubka z PVC o délce přibližně 3 stopy (0,91 m) s průměrem 3 palce (7,6 cm)
 • Lehčí kapalina
 • Cihly
 • Chrániče sluchu
 • Tenisový míček
 • Zápasy

Tipy

 • Použijte tenisový míček, který vás nezajímá, protože malta má tendenci míč spálit.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Přidání příliš mnoho lehčí tekutiny může způsobit explozi malty. Měření lehčí kapaliny je přesné.
 • Pokud se vám na ně dostane nějaká lehčí tekutina, důkladně si umyjte ruce mýdlem a vodou. Okamžitě svlékněte veškeré oblečení, na které polijete lehčí tekutinu.
 • Váš tenisový míček bude létat rychle - a tvrdě. Před zapálením zápalky proveďte trojí kontrolu, abyste se ujistili, že nikdo není v cestě malty.
reklama

Populární Problémy

Jak tajně hrát videohry, když jste uzemnění. Každému se to nakonec stane - přistihnete se při telefonování, když máte spát, nebo dostanete z testu z matematiky méně než hvězdnou známku, a je to. Ty jsi...Získání erekce na veřejném místě může být trapné, ale neměli byste se děsit. Je důležité mít na paměti, že erekce jsou přirozeně se vyskytující věci, zvláště pokud jste chlapec procházející pubertou. Naštěstí tam ...Vstupenky na Aircel Chennai Open 2014 jsou k dispozici od 9. prosince

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat každý zápas tenisového turnaje US Open 2020 online naživo.Na turnajích Masters 1000 za ta léta triumfovalo 69 různých hráčů, ale kdo je 5 nejhůře umístěných?Jak dostat chlupy z prádla. Milujete svého domácího mazlíčka, ale nemilujete vlasy, které mu nechávají na všem, včetně oblečení a přikrývek. Než hodíte kožešinou potažené prádlo do pračky a sušičky, očistěte volné ...