Jak si vybrat pádlo Ping Pong

Ping pong nebo stolní tenis, jak je po celém světě známější, je rychlá a vzrušující stolní hra, která může poskytnout hodiny zábavy pro dva hráče. Vzhledem k relativně kompaktním rozměrům pingpongového stolu a minimalistickému množství potřebného vybavení si ping pong užijete téměř kdekoli, od místního sportovního klubu nebo baru až po vlastní garáž. Ke hraní ping pongu vám stačí stůl, míč a pádlo pro podávání a návrat. Usazení na pravém pingpongovém pádle je o posouzení vašeho individuálního herního stylu, využití různých materiálů a zjištění, co se vám nejlépe hodí.Část 1 ze 3: Výběr typu pádla

 1. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 1

  1 Zjistěte, jaký úchop chcete použít. Zamyslete se nad tím, jak hrajete a jak různé typy pádel mohou ovlivnit váš výkon. Rozhodněte, který z tradičních úchopů je pro vás pohodlnější. Nejběžnějším úchopem na Západě je úchop „shakehand“, který odvozuje svůj název od podobnosti ve způsobu držení hry a potřesení rukou s někým, koho jste právě potkali. Ostatní hráči mohou cítit větší kontrolu při použití rukojeti „penhold“, ve které je rukojeť uchopena mezi palec a ukazováček jako pero s pádlem drženým dolů.
  • Pokuste se podat a vrátit míč několikrát při každém úchopu, než se rozhodnete, který je pro vaši hru vhodnější.
  • Rukojeť potřesení rukou vám umožní provádět návraty s větší silou, stejně jako otočení míče, zatímco při hře s držením pera se paže dostane do přirozenější polohy pro použití rychlých tahů.


 2. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 2

  2 Začněte základním plastovým nebo dřevěným pádlem. Vezměte si nejlevnější pádlo, které najdete, když se poprvé učíte hrát. Tato základní pádla jsou obvykle vyrobena z jednoho kusu lisovaného plastu nebo několika tenkých vrstev dřeva a nenabízejí žádné funkce ani estetiku. Mohou však být velmi užitečné, když právě začínáte, a nebudete muset rozbít banku tím, že si koupíte dražší pádlo, na které nebudete dost dobří, abyste toho využili.
  • Levné, obyčejné pádlo vás ve skutečnosti může naučit být přesnější, protože budete nuceni zajistit, abyste trefili míč přímo při každém podání a návratu.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 3

  3 Kupte si hotové komerční pádlo. Projděte se sekcí stolních her v jakémkoli obchodě se sportovním zbožím a najděte zahradní odrůdu zabalenou ping pongovou pádlo. Tato pádla jsou typicky vyráběna s využitím přístupu cookie cutter, se stejnými rozměry, materiály a nenáročnou pogumovanou povrchovou vrstvou. Pro většinu rekreačních hráčů bude základní pádlo zakoupené v obchodě vše, co kdy budou potřebovat.
  • Ping pong je více o technice než o vybavení. Dobrý hráč může dominovat pádlem zakoupeným v obchodě.
  • Komerční pádla lze zakoupit levně a někdy se prodávají ve dvojicích nebo v balení s pingpongovými míčky.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 4

  4 Vyzkoušejte soutěžní pádlo. Pokud zjistíte, že procházíte komerčními pádly příliš rychle, nebo hledáte něco trochu těžšího, vezměte si pádlo soutěžní třídy. Oficiální kniha pravidel pro stolní tenis uvádí, že závodní pádla jsou naštvaná alespoň z 85% přírodním dřevem, takže si s nimi trochu zatáhnou. Soutěžní pádla jsou také spojena pomocí kvalitnějších gum a lepidel, což znamená, že vydrží déle a lépe vydrží intenzivní hru.
  • Profesionální pádla lze obvykle koupit na stejných místech, kde se prodávají základní komerční pádla, nebo si je můžete objednat online.
  reklama

Část 2 ze 3: Nalezení spolehlivého pádlového povrchu

 1. Obrázek s názvem Choose Ping Pong Paddle Krok 5

  1 Hrajte s pogumovaným pádlem a zvyšte kontrolu. Ujistěte se, že pádlo, se kterým hrajete, má alespoň na jedné straně připevněnou gumu. Většina pingpongových pádel má na plochém povrchu pádla přilepenou tenkou vrstvu gumy. To zvyšuje přilnavost k povrchu pádla a dává vám větší kontrolu nad míčem. Pokud váš herní styl zahrnuje použití velkého počtu otáček k přepnutí rychlosti a směru míče, je důležité, abyste našli pádlo s dobrou a přilnavou gumou.
  • Mít kontrolu nad míčem znamená nechat jej mířit tam, kam chcete, požadovanou rychlostí, aniž byste se museli starat o to, aby míč sklouzl nebo se vychýlil z pádla.
  • Téměř všechny ping pongové pádla jsou v dnešní době pogumované. Kvalita, trvanlivost a herní vlastnosti kaučuků se však mohou velmi lišit.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 6

  2 Podívejte se na různé gumové textury. Hrajte s texturovaným pádlem a změňte způsob, jakým zacházíte s míčem. Kromě gumové vrstvy mají některá pádla také textury známé jako „pupínky“, „důlky“ nebo „waffling“, které míč uchopí a pomohou mu krátce se přilepit po kontaktu. Pro defenzivní hráče a lidi, kteří rádi rozhodují o tempu hry, může mít texturované pádlo velký význam.
  • S texturovaným pádlem získáte další trakci, ale vzdáte se trochu rychlosti a reaktivity při návratu.
  • Hluboké textury se nedoporučují hráčům, kteří používají mnoho technik roztočení.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 7

  3 Zvažte, jak silnou gumovou houbu chcete mít. Rozhodněte se, zda budete hrát lépe se silnější nebo tenčí gumovou houbou. Houba leží pod vnějším povrchem gumy, aby absorbovala náraz a nabídla přilnavost a kontrolu. Mění se také rychlost, s jakou lze míč vrátit. Tlustší houby činí pádlo těžším a hustším, což vám umožňuje odpalovat míč rychleji. Tenké vrstvy kaučuku naopak poskytují citlivost a umožní vám věci trochu zpomalit.
  • Kromě typu, měkkosti a textury gumy máte na výběr, jak silnou houbu chcete.
 4. Obrázek s názvem Choose Ping Pong Paddle Step 8

  4 Jakmile je pádlo nebo guma opotřebované, vyměňte je. Čím více budete hrát s pádlem, tím rychleji začne gumový povrch vykazovat známky opotřebení. Když k tomu dojde, buď vyměňte gumu a houbu, nebo pusťte nějaké peníze na nové pádlo. Tenký opotřebovaný kaučuk ztrácí hodně na své přilnavosti a pružině, což kompromituje vaši techniku.
  • Hledejte místa, kde se textura ztenčuje nebo je na dotek méně výrazná.
  • Pokud máte tendenci používat komerční pádla, kupte si nové, jakmile staré přesáhne svůj vrchol. Pokud hrajete s vlastním pádlem, svlékněte opotřebenou gumu a připojte novou.
  reklama

Část 3 ze 3: Používání pravého pádla pro váš herní styl

 1. Obrázek s názvem Choose Ping Pong Paddle Step 9

  1 Vyberte si vlastní materiály. Zkušenější hráči často vybírají materiály, ze kterých se staví jejich pádla, aby vyladili svůj výkon. Přizpůsobte si pádlo tak, že se rozhodnete, jaký druh dřeva chcete na stavbu použít, zúžíte gumu, která vám poskytne správnou rovnováhu rychlosti a kontroly, a použijete další materiály, které mění specifikace pádla. Postavte si ideální pádlo výběrem a sestavením každé části jednotlivě.
  • Mezi další materiály používané v pádlech na ping pong patří uhlíková vlákna, která zvyšují pevnost pádla a dodávají mu extra cvaknutí, a stlačený papír, který snižuje hmotnost pádla.
  • Poté, co budete hrát dostatečně dlouho, si začnete vytvářet představu o tom, jaký typ pádla potřebujete, abyste byli nejlepší.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 10

  2 Vyberte si pádlo, které je navrženo pro upřednostňovaný úchop. Všechna pingpongová pádla mají stejný základní tvar, ale některé typy mění šířku čepele nebo délku a design rukojeti, aby byly lepší pro konkrétní herní styly. Chcete -li klasický stisk potřást rukou, najděte pádlo se silnou a robustní rukojetí, které dodá vašemu tahu určitou autoritu. Pokud hrajete s polohou ruky, zvolte lehčí pádlo s delší a užší rukojetí, která umožňuje rychlé pohyby zápěstí.
  • Některá pádla jsou navržena speciálně pro hráče, kteří upřednostňují přilnavost. Tato pádla jsou delší a ergonomičtější a někdy dokonce obsahují další ploutev ze dřeva kolem rukojeti pro větší bezpečnost.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 11

  3 Rozhodněte se, zda chcete gumu na jedné nebo obou stranách pádla. Našli jste dřevěnou čepel, která se vám líbí, ale pogumujete jen jednu stranu pádla nebo obojí? To je většinou otázkou preference. Další guma a houba přispějí k celkové hmotnosti pádla, ale budete mít větší kontrolu při střídání úderů zepředu a zezadu. Můžete také zvolit pogumování obou stran pádla, ale pro každou stranu použijte jinou texturu a tloušťku. Tímto způsobem budete moci přepínat mezi oběma stranami pádla, když potřebujete udělat různé záběry.
  • Konkurenční hráči často používají na svých pádlech dva různé kaučuky, každý s mírně odlišnými vlastnostmi pro univerzálnější strategie.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si pádlo Ping Pong Krok 12

  4 Experimentujte s různými velikostmi a hmotnostmi. Pingpongová pádla jsou k dispozici v mnoha velikostech, tvarech a stylech. Může se stát, že vyzkoušíte několik různých typů, než se rozhodnete pro ten, který se vám opravdu líbí. Těžší pádla jsou lepší pro ofenzivní hráče, kteří využívají rychlost k vyhrání her, zatímco lehčí a pružnější pádla umožňují defenzivním hráčům regulovat rychlost a směr míče. Hrajte s pádly různých hmotností a rozměrů, kdykoli budete mít příležitost, dokud nezjistíte, co vám nejlépe vyhovuje.
  • Hmotnost pádla je dána jeho tloušťkou. Silnější pádla vám umožní řídit míč vyšší rychlostí, ale obětovat kontrolu. Tenčí pádla nabízejí největší kontrolu nad míčem, ale mají tendenci se vracet trochu pomaleji.
  • Každý typ pádla má své jedinečné výhody a nevýhody. Opět jde o to, naučit se jako hráč své silné a slabé stránky a najít pádlo, které je pro vás vhodné.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu hrát s pádlem, které nemá gumový nebo houbový povlak? Neformální hra nemá žádná pravidla, takže můžete hrát s pádlem, které nemá povlak. Kluby však mohou toto pravidlo vynucovat a turnaje budou toto pravidlo vynucovat, takže záleží na tom, do jakého typu hry se pokoušíte zapojit.
 • Otázka Jaké jsou výhody a nevýhody používání bruslí na ping pong? Pro: Je to levné. Proti: Nemůžete je použít na turnajích. Na pádlo s gumami si budete těžko zvykat. Sotva mají jakoukoli rychlost nebo rotaci, což je problém, pokud plánujete soutěžit.
 • Otázka Jak otestovat, zda je guma silná nebo ne? Položte raketu na stůl a pusťte na ni míč, pokud se odrazí vysoko, je silný.
 • Otázka Jaký je rozdíl mezi černými a červenými podložkami na raketách na stolní tenis? Je to regulace, takže soupeř nemůže rychle přepnout strany, aby vás oklamal, pokud se pokusil změnit barevné pady.
 • Otázka Jaké jsou některé běžné značky pingpongových pádel? Butterfly a Stiga jsou pravděpodobně nejběžnějšími značkami, pokud jde o pádla.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Určete typ pádla, které potřebujete, na základě vašeho herního stylu, nejen podle toho, co vypadá nebo se cítí dobře.
 • Vyzkoušejte mnoho různých druhů rukojetí, čepelí, gum a rukojetí, abyste se rozhodli, která kombinace vám nejlépe vyhovuje.
 • Před nákupem hledejte na gumovém povrchu ping pongové známky odlupování, poškození nebo poškození. Pravidelně vyměňujte gumu pádla.
 • Pokud jste ofenzivní, přímý hráč, bude pravděpodobně nejlepší sázka těžší pádlo s tlustou, hladkou gumou a stiskem potřesení rukou. Obranní hráči by měli hledat lehká, pružná pádla s tenkými vrstvami texturované gumy.
 • Používáte -li rukojeť, držte pouze gumovou vrstvu na jedné straně pádla. Rukojeť Penhold převážně upřednostňuje forhendové údery a opuštění gumy na druhé straně může eliminovat nadváhu z pádla.
 • Pokud pádlo nepoužíváte, skladujte jej na suchém místě při pokojové teplotě. Vystavení nadměrné vlhkosti a vysokým nebo nízkým teplotám může způsobit, že se lopatka zdeformuje, popraská nebo se roztříští.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak chodit potichu. Přáli jste si někdy, abyste se mohli procházet lesem, aniž byste byli vyslyšeni, nebo se k někomu připlížit, aniž byste se vzdali? Tichá chůze je umění, jehož osvojení si vyžaduje trochu času. Další informace najdete v kroku jedna a dále ...Jak zhubnout pomocí veganské diety. Veganská strava využívá k výživě a živinám pouze rostlinné zdroje a vylučuje všechny živočišné produkty. Vegani nejedí maso, ryby, vejce, med ani mléčné výrobky. Craig, WJ. Účinky veganské stravy na zdraví ....Seznam pěti nejlepších mužských tenistů v historii tohoto sportu.Jak odstranit žluté bělidlo z bílých bot. Použití bělidla může být skvělý způsob, jak z bílých bot odstranit špínu a špínu. Pokud však necháte bělidlo příliš dlouho nebo jej řádně nezředíte, může za sebou zanechat žluté skvrny ....

Jannik Sinner nebyl spokojen s „výmluvou“, kterou dal Alexander Zverev po porážce Roland Garros. Rafael Nadal později porazil Sinnera ve čtvrtinách, ale ne dříve, než si mladík získal srdce svým temperamentním předváděním.