Jak sušit péřovou bundu

Péřové bundy jsou lehké a teplé a pokud se o ně staráte, mohou vydržet roky. Měkký prachový materiál je třeba zcela vysušit, aby se zabránilo tvorbě bakterií a vytváření zápachu. Sušení péřové bundy trvá poměrně dlouho a je třeba ji provést správně, aby nedošlo k poškození prachového peří, ale ve skutečnosti je to opravdu snadné.Metoda 1 ze 2: Pomocí sušičky

 1. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu Krok 1

  1 Umístěte bundu do sušičky. Vezměte si mokrou péřovou bundu a vložte ji do sušičky sama. Spodní bunda musí mít co nejvíce prostoru, aby mohla řádně sušit v sušičce, aniž by rozdrtila načechraný prach.
  • Jemně vytlačte z bundy přebytečnou vodu, ale nevyždímejte ji, protože by mohla poškodit spodní část.


 2. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu Krok 2

  2 Nastavte teplotu sušičky na nízkou. Strojové sušení bundy může trvat několik hodin, ale musí být provedeno při nízkých teplotách, jinak by teplo mohlo poškodit prachové peří nebo tkaninu bundy. Otočte voličem teploty na nejnižší nastavení.
  • Pokud v něm zůstane příliš mnoho vlhkosti, může se na spodní straně tvořit plíseň nebo plíseň.
 3. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu Krok 3

  3 Přidejte 3 tenisové míčky do sušičky s péřovou bundou. Tenisové míčky budou s bundou poskakovat a chmýřit se dolů uvnitř bundy. Odskakující tenisové míčky se také rozpadnou a zabrání vytváření shluků ve spodní části a způsobí rychlejší a rovnoměrnější schnutí.
  • Pokud nemáte tenisové míčky, můžete jako náhradu dát 2 boty do čistých ponožek.
  • Používejte čisté a suché tenisové míčky, aby se na spodní bundu nedostaly skvrny, nadměrná vlhkost nebo zápach.
 4. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu Krok 4

  4 Zapněte sušičku. Jakmile přidáte péřovou bundu, tenisové míčky a nastavíte sušičku na nízkou úroveň, zapněte ji a spusťte bubnové sušení. Je normální slyšet bouchající zvuk tenisových míčků, jak se sušička rozpadá. Když tenisové míčky narážejí na bundu a rozbíjejí shluky dolů, materiál také lépe schne, což pomáhá předcházet vzniku kapes vlhkosti, které mohou obsahovat plísně a plísně.
 5. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu Krok 5

  5 Sejměte bundu každých 30 minut, aby byla načechraná. Nastavte časovač na každých 30 minut a vyjměte bundu ze sušičky, abyste ji načechrali a rozbili všechny shluky, které se mohly vytvořit v dolní části. Protřepejte bundu a pomocí prstů masírujte shluky dolů.
  • Jakékoli peří, které se uvolní během strojového sušení, zatlačte zpět do bundy, než abyste je vytahovali.
  • To vám také dává příležitost zjistit, zda je vaše bunda suchá. Když se prachové peří přestane shlukovat a bunda je lehká a nadýchaná, sušení skončilo.
 6. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu, krok 6

  6 Bundu sušte v sušičce 3 hodiny. Proces sušení bude kvůli nízké teplotě pomalý, ale je to nejlepší způsob, jak sušit bundu bez poškození materiálu nebo zanechání vlhkosti, která se může proměnit v plíseň a začít zapáchat. Vlákněte bundu každých 30 minut po dobu 3 hodin, aby byla vaše péřová bunda zcela vysušena.
  • Pokud vaše bunda ani po 3 hodinách není suchá, pokračujte v sušení po 30 minutách, dokud není suchá.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Sušení péřové bundy na vzduchu

 1. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu Krok 7

  1 Ručně stlačte péřovou bundu, abyste odstranili přebytečnou vlhkost. Rukama stlačte prachový materiál, abyste vytlačili přebytečnou vodu, než ji vysušíte na vzduchu. Dolní bundu nevyždímejte, jinak by mohlo dojít k poškození materiálu.
 2. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu, krok 8

  2 Bundu dejte na věšák a zavěste, aby uschla. Poté, co jste vytlačili přebytečnou vodu, položte péřovou bundu na věšák a zavěste ji, aby uschla na chladném a suchém místě, jako je skříň nebo ložnice. Pokud ho zavěsíte někam na vlhko, může to způsobit zápach peří.
  • Zavěste bundu na radiátor, abyste ji trochu rychleji vysušili, ale ujistěte se, že chladič není nastaven na nejvyšší teplotu, a každých 30 minut zkontrolujte plášť, aby materiál nezačal hořet. Přímé teplo z radiátoru nebude podporovat rozvoj plísní nebo plísní, jako to bude v teplé místnosti.
 3. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu, krok 9

  3 Každých 30 minut přebalte bundu, abyste zabránili vzniku hrudek. Nastavte časovač na každou půlhodinu a sundejte bundu z věšáku. Silně protřepejte a prsty masírujte peří a odstraňte všechny hrudky.
  • Jemně masírujte peří; nekomprimujte materiál.
 4. Obrázek s názvem Vysušte péřovou bundu, krok 10

  4 Nechte bundu schnout na vzduchu až 5 hodin. Sušení péřové bundy na vzduchu trvá dlouho, ale než ji zabalíte nebo si ji vezmete, musíte ji nechat úplně uschnout, protože vlhké peří může začít zapáchat. Načechrejte každou půl hodinu a nechte bundu zaschnout, dokud nebude prachové peří lehké a nadýchané a prachové peří se nepřestane shlukovat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Péřové bundy by měly být skladovány na suchém místě, aby se na materiálu netvořila plíseň nebo plíseň.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Může „král hlíny“ Rafael Nadal znovu vládnout v Monte Carlu? K zisku 12. titulu ho čeká zajímavá remíza.Coco Gauff zahájí svou kampaň US Open proti Lotyšce Anastasiji Sevastovové v prvním kole. Tento zápas by znamenal první setkání mezi duem na turné WTA.Roger Federer má pro většinu Slamů remízu, zatímco Rod Laver je jediným hráčem, který dvakrát vyhrál kalendářní Grand Slam. Stan Smith také chválil hru a přístup 19letého Jannika Sinnera.

Ryan Harrison nedávno přijal na Twitter, aby vyjádřil podporu PTPA vedené Novakem Djokovičem, jejímž cílem je chránit a prosazovat zájmy hráčů na nižších pozicích.Jak cvičit, aby se zabránilo tvorbě krevních sraženin. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí umírá každý rok více lidí na krevní sraženiny než na rakovinu prsu, HIV a dopravní nehody dohromady. Některé faktory, jako je věk, hmotnost, ...