Jak hodnotit badminton

Pokud jste zmatení v tom, jak dát gól badminton , bez obav! Nezapomeňte, že pokaždé, když vyhrajete rally, získáte bod a k vítězství potřebujete získat 21 bodů. Kromě toho vyměňte kurty služeb pokaždé, když dáte gól. Systém bodování je stejný, ať už hrajete dvouhru nebo čtyřhru. Dodržováním několika základních pravidel, například oznámením, kolik bodů má každý hráč před každým podáním, můžete snadno sledovat skóre.

Část 1 ze 2: Servírování raketoplánu a sledování bodů

 1. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 1

  1 Řekněte skóre před každým podáním, počínaje celkovým počtem bodů. Při hraní badmintonu začínají oba týmy s 0 body za kus. Než budete obsluhovat kuželku, oznámte skóre hry. Chcete -li vyjádřit skóre, vyvolejte svůj celkový počet bodů a poté celkový počet bodů vašeho soupeře. Například při zahájení hry řekněte „nula na nulu“.
  • Váš soupeř řekne nejprve své vlastní skóre a poté vaše, až bude řada na jejich podání.


 2. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 2

  2 Pokud máte sudý počet bodů, podávejte ze servisního hřiště na pravé straně. Někdy je kvůli tomuto pravidlu pravá strana soudu nazývána „soudem pro sudé služby“. Pokud je váš celkový počet bodů například 0, 2, 4, 6, 8 nebo 10, přesuňte se na pravou stranu hřiště, abyste mohli obsluhovat míček.
 3. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 3

  3 Když je vaše skóre liché číslo, jděte podávat na levý dvůr. Je důležité mít přehled o svých bodech, abyste věděli, od kterého služebního soudu máte podávat. Pokud máte liché skóre, například 1, 3, 5, 7 a 9, stojte při podání na levé straně hřiště.
 4. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 4

  4 Získejte 1 bod pokaždé, když vyhrajete rally. Shromáždění je, když vy a váš soupeř trefíte míček tam a zpět po síti, dokud někdo netrefí a ten nepřistane na zemi. Poté, co podáte kuželku, se ji váš protivník pokusí zasáhnout zpět přes síť k vám. Pokud minou a kuželka přistane na hřišti, vyhrajete rally a získáte 1 bod.
 5. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 5

  5 Poté, co získáte bod, se přesuňte na druhé servisní hřiště. V případě dvouhry i čtyřhry musíte při výhře rally vyměnit kurty. Pokud máte partnera, obchodujte s místy.
  • Řekněme například, že jste začali se třemi body a podávali jste z levého podavače. Pokud vyhrajete rally, máte nyní 4 body a budete podávat ze správného hřiště.
 6. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 6

  6 Podávejte kuželku poté, co vyhrajete rally. Poté, co je provedeno první podání, je další podání určeno tím, kdo vyhraje rally. Pokud jste sloužili v prvním kole a vyhráli první rally, pokračujte v podávání, dokud druhý hráč nevyhraje tah.
  • Pokud hrajete čtyřhru a váš partner vyhrál rally, mohou sloužit.
  • Pokud váš soupeř vyhrál rally, budou moci podávat.
  reklama

Část 2 ze 2: Získávání bodů a vítězství ve hře

 1. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 7

  1 Získejte bod, pokud váš soupeř provedl badmintonový faul. Kdykoli váš soupeř udělá faul, získáte 1 bod a můžete podávat. Mezi fauly patří obsluha míčku mimo hřiště, kontaktování sítě tělem nebo raketou, prodloužení rakety kolem sítě nebo několikanásobné zasažení míčku.
 2. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 8

  2 Hrajte badminton, dokud 1 hráč nebo tým nedosáhne 21 bodů. Nadále podávejte a přijímejte kuželku, abyste získali body. Jak hra postupuje, musíte dosáhnout 21 bodů, abyste mohli vyhrát.
 3. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 9

  3 Mějte na soupeře alespoň 2bodový náskok vyhrát hru . Jakmile získáte 21 bodů, poznamenejte si skóre svého soupeře. Pokud mají 19 bodů nebo méně, vyhrajete hru. Pokud má váš soupeř 20 bodů, pokračujte ve hře, dokud nebudete mít o 2 body více než oni.
  • Například 22–20 je vítězné skóre, stejně jako 25–23.
 4. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 10

  4 Zastavte hru, když 1 hráč dosáhne 30 bodů. Badminton je omezen na 30 bodů, takže se hra příliš dlouho netáhne. Vítězí hráč s 30 body, bez ohledu na to, zda má 2bodový náskok.
 5. Obrázek s názvem Skóre badmintonu Krok 11

  5 Porazte svého protivníka 2–3krát a vyhrajte zápas v badmintonu. Chcete -li si užít zábavnou výzvu, pokračujte v hraní proti svému soupeři, abyste zjistili, kdo vyhraje nejlepší 2 ze 3 her. V badmintonu se tomu říká „zápas“.
  • Pokud vyhrajete první 2 hry, zápas trvá pouze 2 hry. Pokud však vyhrajete 1 a váš soupeř 1, zápas se skládá ze 3 her.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se vám nedaří sledovat skóre, když se učíte hrát, použijte scorecard. Napište své jméno a jméno svého protivníka na začátek a proveďte záznam vždy, když hráč získá bod. I když to není nutné, zajišťuje to, že body počítáte správně.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak udělat polévku zoodle. Cuketové nudle, známé také jako zoodles, jsou skvělou alternativou k těstovinám na bázi pšenice. Ať už dodržujete bezlepkovou dietu nebo chcete drasticky omezit příjem sacharidů, zoodles poskytují chutnou ...

Zde je přehled o tom, jak sledovat přímý přenos jarních tréninkových her New York Yankees v roce 2019.

Houston Dynamo a Club America se ve středu večer setkají v Ligovém poháru. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Miloslav Mecir-Potěšení a bolest ve hře tenis

Jak vypracovat svaly hrudníku bez závaží. Své svaly na hrudi můžete zcela vypracovat doma bez jakýchkoli závaží, ať už je tělocvična zavřená nebo se nepokoušíte shodit peníze na novou sadu závaží. Existuje celá řada tělesné hmotnosti ...

Kevin Anderson je stejně starý jako Rafael Nadal, ale neustále čerpá inspiraci ze Španělových úspěchů. Anderson je bývalý světový hráč číslo 5, ale v současnosti je na světovém žebříčku číslo 79.