Jak hrát badminton

Kdo by nechtěl hrát nejrychlejší raketu na světě? Badminton lze hrát ve dvou nebo čtyřech hráčích. Cílem hry je získat body úspěšným odpálením míče přes síť. Ačkoli hra má určité podobnosti s tenisem, pravidla badmintonu jsou odlišná a je důležité je znát, než se ve své první hře rozhoupete. Pokud chceš být badmintonovým mistrem nebo prostě zapůsobit na tu roztomilou dívku v parku, a pak můžeme začít.Část 1 ze 3: Naučit se pravidla

 1. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 1

  1 Pochopte předmět hry. Badminton, stejně jako tenis, je raketový sport, který hrají buď dva hráči, nebo dva týmy po dvou hráčích. Cílem je, abyste vy nebo váš tým získali nejprve 21 bodů. Získáte bod, kdykoli úspěšně obsluhujete kuželku a váš soupeřův tým se dopustí chyby, což znamená, že tým nedokáže správně vrátit kuželku.
  • Chcete -li vyhrát každou hru, musíte nejprve získat 21 bodů a v tomto procesu vyhrát dva. Pokud tedy oba týmy mají skóre 20, jeden tým musí vyhrát 22–20 atd.
  • Pokud vy a váš soupeř nemůžete vyhrát o 2 a pokračovat tak dlouho, dokud nebude skóre 29, vyhrává první tým, který dosáhne 30 bodů.
  • První tým, který vyhraje dvě hry, vyhrává zápas. Pokud je skóre 1: 1 ve hrách, musíte hrát třetí rozhodující hru.


 2. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 2

  2 Seznamte se s badmintonovým kurtem. Badmintonový kurt je dlouhý 13,4 m a široký 6,1 m. Pokud hrajete dvouhru, hrajete na části, která je 44 stop (13,4 m) dlouhá, ale pouze 17 stop (5,2 m) široká. Síť by měla být umístěna v polovině hřiště, vyrobena ze tří čtvrtin palců na značce 20 stop (6,1 m) (17 stop (5,2 m) pro jednotlivce), 5 stop (1,5 m) nad zemí. Když hrajete čtyřhru, dalších 15 stop (1,5 m) na levé a pravé straně hřiště (postranní čáry čtyřhry) je považováno za férovou hru pro podání a návrat. Co dalšího potřebujete vědět:
  • Každá strana hřiště má pravý a levý dvůr. Podávající jednoho týmu musí podávat z jednoho podacího hřiště na diagonální z něj. Hráči musí po získání každého bodu změnit hřiště.
  • Když podáváte ve dvouhře, můžete podávat soupeřovu diagonální pole pro podání a zadní čáru dvouhry na této straně hřiště, ale ne na širší postranní čáru pro čtyřhru.
  • Při podání ve čtyřhře může hráč podávat na diagonální pole pro podání soupeřova týmu, včetně postranní čáry pro čtyřhru, ale ne pro dvojhru dlouhé čáry pro jednotlivce.
  • U služby dvouhry je tedy přijímací hřiště delší a užší a u čtyřhry je hřiště široké a krátké.
  • Poté, co byl raketoplán úspěšně obsloužen, se celý kurt každého týmu stane férovou hrou. Kyvadlová loď prostě musí zůstat v mezích hřiště pro čtyřhru nebo dvouhru.
  • Hráči mohou získat body, jakmile se dopustí chyby. Pokud podavač donutí soupeře k chybě, bude podavači přidělen bod. Pokud příjemce vynutí chybu serveru (takže server ji nemůže přehrát), příjemce získá bod a příjemce se stane novým serverem pro další hru.
 3. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 3

  3 Pochopte základy hry. Zde je to, co potřebujete vědět, než začnete s badmintonem, mimo informace o hřišti a pravidla bodování:
  • Hodit mincí nebo uspořádat další soutěž, která rozhodne, který tým bude podávat jako první a na které straně bude hrát.
  • První podání badmintonové hry přichází z pravé poloviny hřiště na hřiště, které je diagonálně naproti tomuto hřišti. Ve zbytku hry, pokud máte sudý počet bodů, podávejte zprava, pokud máte lichý počet bodů, podávejte zleva.
  • Pokud se podávající strana dopustí chyby, pak přijímající strana získá bod a podání se přesune na tuto stranu. Podává -li podávající tým a přijímající strana se dopustí chyby, pak se podávající tým přesouvá z jednoho hracího pole na druhé a pokračuje v podání. Po každém podání se bod získá (na rozdíl například od volejbalu).
  • Ve čtyřhře má každý tým pouze jednu „službu“. Pokud tedy jeden hráč v jednom týmu podává a chybuje, raketoplán přejde k hráči druhého týmu atd.
  • Když přijímající tým získá bod a získá podání, tým nepřehodí strany, ale podává z místa, kde stojí. Pokud vyhrají první servisní bod, pak hráči přepínají pozice zprava doleva.
  • Po každé hře si soupeři vymění konce hřiště a strana, která vyhrála předchozí hru, bude moci podávat na začátku další hry.
 4. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 4

  4 Pochopte, jak se hráč může dopustit chyby. Existuje několik důvodů, proč tým nebo hráč může získat chybu. Zde jsou:
  • Když je kulečník podáván, musí být zasažen do bodu výše nebo do pasu serveru - jinak je to chyba. Pokud některá část rakety v místě úderu nebyla vyšší než kterákoli část ruky podávajícího hráče, může být udělena chyba.
  • Pokud obsluhující tým neobslouží kuželku přes síť. V badmintonu musí být míček zasažen pouze jednou stejným hráčem. V badmintonu získáte při každém podání pouze jeden pokus. Jedinou výjimkou je, když váš tým dostane let, tj. Když míček narazí na síť a spadne na soupeřovo hřiště. V takovém případě dostanete další pokus.
  • Pokud trefíte míček do nebo pod síť v kterémkoli bodě hry.
  • Pokud vás zasáhne kuželka.
  • Pokud trefíte míček mimo hřiště nebo projdete kolem nebo pod síť hráči na druhé straně. Shuttlecocks padající na lajnu lze považovat za fair-play.
  • Pokud trefíte míček na zem na boku hřiště nebo jste překročili nejdelší servisní linku, přispěje to k poruše.
  • Pokud se podavači nepodaří doručit kuželku do správného soupeřova dvora.
  • Pokud se jakýkoli hráč pokusí (úspěšnému nebo neúspěšnému) jakkoli překážet svému soupeři, přispěje to k chybě daného hráče.
  • Nohy jakéhokoli hráče musí být v době hry zcela ve služebním poli - v opačném případě bude vyhlášena chyba.
  • Pokud je hráč schopen dotknout se badmintonové sítě jakýmkoli zařízením včetně oblečení nebo jakékoli části těla, přispívá to k chybám.
  • K badmintonové chybě přispívají i balky.
 5. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 5

  5 Naučte se základní způsoby, jak zasáhnout míček. Standardní badmintonová raketa je dlouhá 66 palců (26 palců) a váží od 4,5 do 5,5 uncí. Většina z nich je vyrobena z kovu a nylonu a budete potřebovat generovat dostatek energie, abyste s touto lehkou raketou efektivně zasáhli míček. Hlavními údery jsou forhend a bekhend (jako u tenisu) a budete potřebovat lehké a rychlé zápěstí, abyste mohli efektivně zasáhnout raketoplán. Zde je to, co potřebujete vědět o úderu do raketoplánu:
  • Všechno je to o práci nohou. Podívejte se na raketoplán a pomocí několika malých kroků se umístěte tak, abyste na něj mohli snadno zasáhnout, místo abyste se museli příliš natahovat.
  • Abyste mohli efektivně zasáhnout raketoplán, budete muset procvičit zpětný švih, dopředný švih a úder a následný postup. Měli byste zasáhnout kulatý střed raketoplánu, ne peří raketoplánu.
  • Zdokonalte svůj čistý záběr. Toto je nejběžnější střela a cílem je zasáhnout raketoplán tak, aby se váš protivník dostal pryč od sítě, což vám poskytne čas na nastavení dalšího výstřelu.
  • Procvičte si drop drop. Abyste efektivně zasáhli tuto ránu, budete muset zasáhnout pomalou, jemnou střelu, která způsobí, že raketoplán dopadne těsně nad síť, takže bude pro soupeře těžké dosáhnout, bez ohledu na to, jak rychle běží.
  • Rozbijte raketoplán. Jedná se o silný výstřel, který použijete k zasažení raketoplánu, který je nad výškou sítě. Budete muset zvednout raketu za záda, jako byste ji chtěli poškrábat, očekávat, že vám raketoplán přijde do cesty, a pak do něj tvrdě narazit, šikmo dolů, jako byste ho rozbíjeli přes plot.
  • Řiďte raketoplán. Může to být střela zepředu nebo zezadu, díky které se raketoplán pohybuje rovnoběžně se zemí, jen stěží prochází přes síť, takže je pro soupeře těžké vaši střelu předvídat nebo vrátit.
  • Uvědomte si, že servery musí být schopné pochopit, kdy jeho protivníci vypadají připraveni na úder. Podávající nesmí podávat, když se soupeř nezdá být připraven přijmout.
   • Oba hráči musí stát na hrací ploše s oběma nohama nehybnými v kontaktu se zemí, dokud podávající nedoručí míč svému soupeři. Hráči však nesmějí stát na žádné z čar namalovaných na zemi - ty jsou považovány za mimo oblast hřiště pro podání.
  reklama

Část 2 ze 3: Zvládnutí úderů

 1. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 6

  1 Ovládněte úchop. Úchop je způsob, jakým držíte raketu, a ovlivní každý úder, který zasáhnete. Ve hře máte dva základní úchopy, jeden pro forhend a jeden pro bekhend. Zde je to, co potřebujete vědět:
  • Forhendový úchop: Držte raketu nehrající rukou a mířte rukojetí směrem k sobě, tváří rakety kolmo k podlaze. Položte ruku na rukojeť, jako byste si s ní podávali ruce. Hledejte tvar V mezi palcem a ukazováčkem. Pro větší flexibilitu opřete rukojeť volně v prstech. Zkraťte rukojeť a umístěte ji blíže k hřídeli, abyste získali lepší kontrolu nad raketou, když zasáhnete raketoplán z předního a středního hřiště.
  • Bekhendový úchop: Držte raketu, jako byste drželi forhendový úchop. Poté jej otočte ve směru hodinových ručiček, aby se vámi vytvořený tvar V posunul doprava. Přiložte palec k zadnímu úkosu rukojeti, abyste získali větší páku a sílu, raketu položte volně do prstů. Opět použijte delší úchop pro vyklízení a kratší úchop pro síťovou hru. Uvolněte palec a místo toho využijte více síly z paže na vyklízení, protože prodloužení vašeho palce je extrémně omezené v bekhendovém úchopu s krátkým kurtem a máte více času na přípravu na bekhendový záběr než na blok středního kurtu nebo síťové zabití , což znamená, že pákový efekt palce není tak důležitý.
 2. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 7

  2 Ovládněte vysokou a nízkou službu. Existuje mnoho způsobů, jak zasáhnout podání badmintonu, od vysokého podání až po podání bekhendem. Zde je několik služeb, které budete potřebovat vědět:
  • Vysoká služba. Toto je skvělá služba pro přesun soupeře zpět během hry dvouher; pro čtyřhru je to trochu složitější. K tomuto podání musíte použít podtržený forhend. Uvolněte se, pokrčte kolena a stojte 2–3 stopy (0,6–0,9 m) za krátkou servisní linkou. Veďte svou nohu bez rakety a položte nohu rakety za ni. Přesuňte raketu zpět téměř k rameni a poté švihněte dopředu. Držte raketoplán za peří a pusťte jej mírně před sebe. Vydejte se na raketoplán s plochou tváří rakety a pokračujte, dokud vaše raketa nedosáhne až na stranu vaší hlavy mimo raketu.
  • Nízké podání. Tato služba se častěji používá během čtyřhry. K tomuto pohybu můžete použít forhend nebo bekhend.
   • Pro forhendové podání se postavte 2–3 stopy (0,6–0,9 m) za servisní čáru, vraťte raketu zpět do úrovně pasu a začněte se houpat dopředu. Držte raketoplán za peří a přibližte jej k raketě, místo aby jej upustil. Trefte raketoplán do vyššího bodu, ale stále pod pas, a zatlačte jej čelem rakety a snažte se, aby to jen proletělo pásku sítě.
   • Pro podání bekhendem stačí vést s nohou rakety a nohou bez rakety za sebou, chodidly směřovat k soupeři. Použijte krátký zpětný pohyb a poté raketu vysuňte dopředu a držte raketoplán na špičce peří před úrovní pasu. Poté zatlačte raketoplán lícem rakety a zkuste jej přeložit páskou sítě. Pro lepší kontrolu zkraťte úchop.
 3. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 8

  3 Ovládněte rychlou jízdu a servírujte. Zde je to, co potřebujete vědět:
  • Rychlé podání. Použijte to pro rychlé podávání, ale dělejte to střídmě. Použijte forhend nebo bekhend a chovejte se, jako byste tlačili raketoplán v typickém nízkém podání, ale místo toho použijte zápěstí k rychlému převrácení raketoplánu.
  • Pohon slouží. Toto útočné podání je ideální pro jednotlivce nebo čtyřhry. Díky tomu bude raketoplán cestovat v plochším úhlu a rychlejším tempem. Použijte předpažbí v podpaží, stojte o kousek dále od servisní linie, vedete nohou bez rakety, umístěte raketu trochu pod úroveň pasu a vraťte ji zpět a rovnoběžně s pasem. Otočte raketou dopředu a sledujte, jak raketoplán mírně klesá k vašemu tělu, zasáhnete jej a necháte jej projít sítí v rovnějším úhlu.
 4. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 9

  4 Ovládněte forhend. Jakmile uvidíte, že raketoplán klesá a je před vámi, budete muset zasáhnout tento forhend, abyste porazili svého soupeře. Co musíte udělat:
  • Odhoďte hlavu rakety dolů a za sebe. Ujistěte se, že raketa vyčnívá za vámi.
  • Udržujte kolena pokrčená a připravená k pohybu.
  • Pohybujte se dopředu nohou rakety.
  • Při švihu raketou držte paži téměř rovně a v poslední možné vteřině před úderem raketoplánu luskněte zápěstím.
  • Mějte otevřenou tvář rakety a otočte raketu nahoru, abyste vytvořili hybnost. Postupujte, dokud vaše raketa nezasáhne blízko vašeho protilehlého ramene.
 5. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 10

  5 Ovládněte bekhend. Chcete -li trefit bekhend, musíte počkat, až se raketoplán přiblíží k vaší bekhendové straně. Co děláte:
  • Pohybujte se po levé noze a vykročte pravou nohou kolem těla (pokud jste pravák a váš bekhend je na levé straně, tj.), Ujistěte se, že pravé rameno směřuje k síti.
  • Pokrčte pravý loket a natáhněte pravou ruku přes tělo, abyste se připravili k švihu rakety, přesunutí váhy na zadní levou nohu, pravou nohu udržujte uvolněnou a napjatou.
  • Přesuňte váhu na přední nohu a narovnejte lokty při švihu rakety dopředu, dokud se plocha rakety nespojí s raketoplánem, a poté raketu posuňte dopředu za pravé rameno.
 6. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 11

  6 Naučte se krájet střely. Plátek může pomoci zpomalit raketoplán nebo změnit jeho směr. Jedná se o pokročilejší dovednost, díky které bude pro vašeho protivníka těžké vědět, kam jdete, nebo bude moci vrátit raketoplán. Co můžete udělat:
  • Nakrájejte si čisté střely. Začněte dopředným pohybem jako obvykle a poté přesuňte raketu dovnitř, když ji rozříznete kolmo na střed ptáčku, čímž krájíte raketoplán a místo pohybu vpřed ho roztočíte na kříži, jak by váš soupeř očekával.
   • Pokud služba míče z rakety serveru způsobí, že se pták dotkne sítě a poté přejde, hra se musí zastavit a hra je u konce. Pokud se však míček dotkne sítě a poté přejde dále do hry, úder je dobrý a pták může zůstat hratelný.
  • Nakrájejte si záběry. Raketu stačí rozříznout a pohybovat kolmo ke středu raketoplánu, když je ve vzduchu. Tím se raketoplán zpomalí, takže rychle spadne na soupeřovu stranu poblíž sítě.
 7. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 12

  7 Naučte se trefovat režijní střelu. Tato střela, známá také jako nárazová střela, vám umožní využít vaši sílu a zasáhnout raketoplán v horní části oblouku. Chcete -li to provést, namiřte volnou ruku nahoru poblíž raketoplánu a poté raketou přehoďte raketu přes hlavu, rozbijte střed ptáčka, než spadne, a nasměrujte jej dolů na hřiště soupeře.
  • Zaměřování je zde důležité - snažte se mířit raketoplánem na místo, kam bude pro vašeho protivníka těžké dosáhnout.
 8. 8 Rozpoznat některé zjevné chyby, kterých se při podávání dopouštíme a které lze (a nelze) považovat za chybu.
  • Servery musí být schopné dostat ptáka přes jeho zásah. Pokud se pták pokusí zasáhnout, ale je zmeškán, nelze chybu naúčtovat. (Věci se stávají nejlepším ze všech lidí.)
  • Pokud je pták držen na raketě během provádění úderu nebo pokud je pták zasažen dvakrát, je to chyba.
  reklama

Část 3 ze 3: Zvládnutí strategie

 1. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 13

  1 Po každém výstřelu se vždy vraťte k „postoji připravenosti“. Poté, co vrátíte jejich střelu, vraťte se doprostřed hřiště, takže pokud ji trefíte nalevo nebo napravo, budete mít více času zareagovat, proběhnout na jejich střelu a vrátit ji zpět. Zůstaňte na nohou a mírně se pohybujte doleva a doprava, takže vaše energie a hybnost jsou stále aktivní a můžete být připraveni vyrazit na další tah.
  • Tento postoj znamená, že vaše nohy by měly být vyrovnané s rameny a rovnoběžné a prsty by měly směřovat k síti.
  • Udržujte kolena mírně pokrčená a raketu v ruce s paží přes přední část těla.
  • Nestůjte, jako byste se normálně postavili, jinak bude vaše tělo příliš tuhé, než aby se dobře hýbalo.
 2. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 14

  2 Připravte se kdykoli kamkoli. Buďte připraveni běžet nahoru k síti, běžet přes kurt, couvat až k zadní obslužné lince nebo dosáhnout raketoplánu z jakékoli pozice. I zde je důležitý prvek překvapení, takže pozor na triky svého protivníka.
 3. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 15

  3 Jděte na režii tak často, jak můžete. Smeč nad hlavou je nejmocnější střela ve hře, protože vám umožňuje zasáhnout raketoplán tak tvrdě a rychle, jak jen můžete, což vašemu soupeři co nejvíce ztěžuje vrácení střely. Když se raketoplán vrací vysoko do vzduchu, hledejte příležitosti, jak zasáhnout tento výstřel.
 4. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 16

  4 Nechte své protivníky pobíhat. Nezasahujte raketoplán pokaždé zpět ke svému protivníkovi, nebo mu jen usnadníte odpal raketoplánu zpět. Vaším cílem by mělo být přesunout soupeře nebo protivníky nahoru a dolů po hřišti nebo tam a zpět po hřišti, aby byli unavení a unavení a neměli možnost správně vrátit raketoplán.
 5. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 175 Mějte k šílenství metodu. Nesnažte se pouze zasáhnout raketoplán zpět a doufejte, že váš soupeř zpacká; mít představu, kam to trefíte, jak to trefíte a proč to zasáhnete určitým způsobem. Pokud se jen slepě houpete v raketoplánu, moc daleko se nedostanete.
 6. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 19

  6 Využijte slabiny svého protivníka. Pokud chcete vyhrát, musíte soupeře přimět, aby hrál vaši hru, a co nejvíce ho znepříjemnit. Pokud má váš protivník slabý bekhend (jak mívá většina začátečníků), opakovaně odpalujte raketoplán směrem k jeho bekhendu. Pokud je na nohou pomalý, přesuňte ho. Pokud miluje hrát poblíž sítě, střílejte své rány dlouho a tvrdě. Pokud váš soupeř miluje úder, nezasahujte raketoplán do vzduchu. Buďte naladěni na silné a slabé stránky svého protivníka, abyste mohli vyhrát co nejsnadněji.
  • Je důležité pozorně sledovat svého protivníka. Ať už začínáte hru, nebo jen sbíráte zábavu, hledejte silné a slabé stránky svého protivníka co nejdříve.
 7. Obrázek s názvem Hrát badminton Krok 187 Smíchat to. Ačkoli je vždy dobré zaměřit se na režii, nebo trefovat převážně forhendy přes kurt, protože to je vaše nejlepší střela, je to dobrý nápad, pokud uděláte pokaždé totéž, vaši protivníci začnou dost rychle chytat. Je důležité udržet prvek překvapení v chodu, takže vaši protivníci budou pravděpodobně zaskočeni a nikdy nebudou vědět, co očekávat, když hrají proti vám.
  • To zahrnuje, kde podáváte, kterým střelám dáváte přednost a kde máte tendenci zasáhnout raketoplán.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jakou pozici bych měl zastávat v případě badmintonu ve dvouhře? Měli byste stát uprostřed hřiště, protože odtud budete moci trefit každou ránu - síť, vpravo, vlevo nebo nad hlavou.
 • Otázka Chcete -li hrát badminton, mám při švihu raketou používat zápěstí nebo paži? Při pokusu o jemný úder použijte zápěstí. Pokud to chcete rozbít, použijte nejprve paži k vygenerování rychlosti a poté použijte zápěstí na konci.
 • Otázka Jakou značku raket mám použít? Existuje několik dobrých značek badmintonu; někteří z nich však skutečně vynikají, včetně: Yonex, Victor, Ashaway, Carlton, Li Ning, Forza, Fleet, Karakal a Wilson.
 • Otázka Jak hodím a odhodím? Chcete -li odhodit, zasáhněte raketoplán vysoko ve vzduchu nad soupeřem, aby soupeř musel přejít na zadní čáry. Nezapomeňte zasáhnout raketoplán silou, ale ne zasáhnout raketoplán přes zadní linii, která bude venku. Chcete -li upustit, jemně zasáhněte raketu střední rychlostí, aby kohout spadl poblíž sítě soupeřova hřiště, což ztěžuje střelu.
 • Otázka Jak mohu skrýt své slabé stránky před soupeřem? Zkuste své slabiny proměnit ve výhody. Pokud jste například nuceni trefit bekhend, ale nedokážete to dobře vyčistit, pusťte to místo toho, aby to šlo přímo přes síť.
 • Otázka Jak zjistím slabost soupeře? Sledujte, ve které ruce je raketa, a zamiřte na opačnou stranu.
 • Otázka Jak získám sebevědomí při hraní badmintonu? Procvičte si své přijímací a obslužné dovednosti a pracujte na své hbitosti.
 • Otázka Jak se mohu bránit proti smečům v badmintonu? Rishi Chintamanei Nejlepší obranou je rychle použít zápěstí k odvetě pomocí drop dropu.
 • Otázka Existuje konkrétní služba, kterou bych měl použít? Ne. Existuje mnoho porcí. Můžete si vybrat, co vám nejlépe vyhovuje.
 • Otázka Jak poznám, kdy použít určitý výstřel? Pokud je váš protivník daleko, proveďte drop drop. Pokud jsou blízko vás, udeřte ho celou silou těla do zadní části kurtu. Pokud jsou praváci, trefte je doleva a naopak.

Populární Problémy

Olympijské kruhy v tokijském Ariake Tennis Parku byly v neděli obarveny odstíny německé trikolóry, když Alexander Zverev získal zlatou medaili v případě dvouhry mužů.Jak zvládnout přátelství za příznivého počasí. Skutečný přítel je vždy k dispozici, aby vám pomohl, v době vítězství i krize. Existují však někteří přátelé, kteří tam jsou jen za šťastných okolností. Může být obtížné zvládnout tyto typy ...Místo konání US Open a Paris Masters patří mezi největší tenisové arény na světě.

Kopy do zadku jsou skvělým doplňkem vašeho tréninku, zvláště pokud jste běžec. Posilují hamstringy a mohou zlepšit vaši běžeckou formu. Nejprve zapracujte na základní kopačce, poté zvyšte obtížnost a pracujte na ...Upnutí: (4) Sofia Kenin vs Kaia KanepiJak správně umístit prsty na klavírní klávesy. Správná poloha prstů je pro učení klavíru klíčová, i když právě začínáte a hrajete jednoduché písničky nebo cvičíte váhy. Začněte sezením uprostřed klávesnice s ...