Jak hrát Tetherball

Tetherball je hra, kde dva soupeřící hráči udeří míč připevněný k lanu na tyči ve snaze provinout lano celou kolem tyče. Tato hra byla ve filmu populární Napoleonův dynamit , ale hraje se na mnoha školních hřištích, na dvorcích a v tělocvičnách od počátku 20. století. Tato jednoduchá hra s nízkými nároky na údržbu je skvělým cvičením a s trochou know-how a porozuměním pravidlům si můžete brzy užít hraní tetherball sami.Rick and Morty sezóna 4 epizoda 3 bezplatný online stream

Část 1 ze 2: Seznámení s pravidly

 1. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 1

  1 Znát svůj cíl. Vybavení pro tetherball je poměrně jednoduché. Každý kurt se skládá z míče na laně připevněného k desetipalcové tyči. Hřiště je rozděleno na dvě strany, jedna pro každého hráče, která by měla rovnoměrně rozdělit tyč na polovinu. Vaším cílem při hraní tetherbalu je odpálit míč rukou takovým způsobem, aby se dostal kolem vašeho soupeře, aby se lano zcela navinulo kolem tyče na tetherball.
 2. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 2

  2 Zůstaň na své straně. Tetherbalové hřiště je rozděleno na polovinu a je obvykle označeno křídou nebo čarou v cementu. Pokud neexistují žádné značky pro boční hranice, zeptejte se ostatních hráčů. Bude se od vás očekávat, že zůstanete na své straně hřiště a budete čelit svému soupeři.
  • Chybějící ofsajd bude mít za následek trestný čin hráče, který se provinil.


 3. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 3

  3 Použijte ruce. Naproti fotbalovým pravidlům tetherball vyžaduje, abyste se míče dotýkali pouze rukama. Dotyk míče jinou částí těla může mít za následek penalizaci proti vám. Jsou povoleny otevřené, uzavřené nebo obouruční stávky - použijte to, co vám nejlépe vyhovuje!
  • Oblíbené domácí pravidlo, někdy také nazývané „plážový tetherball“, umožňuje během hry použít jakoukoli část těla.
 4. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 4

  4 Nedotýkejte se lana nebo tyče. Pomocí lana může hráč odpálit míč způsobem, který ztěžuje nepřátelským hráčům návrat. Proto je dotýkání se lana považováno za nezákonný tah. Dotýkání se tyče na tetherball je také nezákonné a bude mít za následek okamžitou ztrátu hry hráče, který se jí dotkl.
  • Společné domácí pravidlo umožňuje hráčům držet lano tam, kde se setkává s míčem, pouze při podání.
 5. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 5

  5 Úderem míčku jej vraťte svému soupeři. Může se to zdát zřejmé, ale porušení tohoto pravidla může být lákavé. Podržením míče na zlomek sekundy jej můžete přesměrovat mimo dosah soupeře, což je nezákonné a označuje se jako „přenášení“.
  • Veškerý kontakt mezi vámi a míčem by měl mít za následek, že se okamžitě odrazí od vašich rukou, jinak je to považováno za porušení pravidel.
  • Pokud domácí řád nestanoví jinak, musí být také zasaženy a nesmí se házet nebo házet nebo přenášet.
 6. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 6

  6 Nechte své zásahy počítat. Pokaždé, když míč přejde na vaši stranu hřiště, máte povolen jeden zásah. Jedinou výjimkou z tohoto pravidla jsou odrazy od tyče. Pokud míč zasáhne tyč a vrátí se k hráči, může hráč míč zasáhnout znovu, jako by to byl jeho první zásah. Trefování míče více než jednou se často nazývá „žonglování“.
  • Pokaždé, když míč projde hraniční čáru nebo se odrazí od tyče, počítadlo zásahů se vynuluje.
  • Vícenásobné zasažení povede k penalizaci.
 7. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 7

  7 Zeptejte se ostatních hráčů na domácí řád. Vzhledem k tomu, že tetherball je neformální hra, mohou existovat speciální pravidla, nazývaná „domácí pravidla“, která budete muset při hraní vzít v úvahu. Tato pravidla mohou být nepatrnými odchylkami od pravidel, která již znáte, ale pokud budete předem požadovat pravidla domu, zabráníte si zbytečnému trestu.
 8. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 8

  8 Udělte pokuty za porušení pravidel. Kdykoli hráč poruší pravidla, hra by měla být okamžitě zastavena a míč se vrátil do své polohy, když došlo k porušení. To zahrnuje počet zábalů; zábaly kolem tyče získané porušením by měly být odvinuty. Dodatečně:
  • Držením míče je hráč, který neporušil pravidla. Tento hráč by pak měl podávat míč.
  • Tři porušení pravidel má za následek okamžitou ztrátu hráče porušujícího pravidla.
  • Některá domácí pravidla umožňují extra zábal ve prospěch hráče, který pravidla neporušil.
 9. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 9

  9 Odhoďte pól tetherball za dvojité porušení. Pokud se oba hráči dopustí porušení pravidel, bude o hře rozhodovat pád na tyč. Zde oba hráči drží tetherball jednou rukou přes hraniční čáru asi tři stopy (0,91 m) od tyče. Oba hráči poté odhodí míč a poté, co míč dopadne na tyč, hra pokračuje. reklama

Část 2 ze 2: Hraní Tetherball

 1. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 10

  1 Označte své hranice. Mít špatně označené nebo nejasné hranice může vyústit v hádky, zda někdo ustoupil nebo ne. Zabraňte tomu, aby se jasně vyznačily hranice jasnými čarami nakreslenými v hlíně, štěrku nebo na cementu kouskem křídy.
 2. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 11

  2 Zaujměte pozici naproti soupeři. Budete se také muset rozhodnout, který hráč bude sloužit jako první. Vítěz předchozí hry má obvykle povoleno první podání, ale pokud předchozí hra nebyla, můžete si podávajícího hráče vybrat hodem mincí.
  • O směru prvního podání rozhoduje vždy hráč, který podání vrací.
 3. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 12

  3 Podat nebo vrátit míč. Hra začíná, když jeden hráč podává míč, obvykle tak, že ho držíte v jedné ruce a druhou trefujete. Můžete zkusit děrný pohyb, protože to může vyskočit míč mimo dosah vašeho soupeře.
 4. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 13

  4 Trefujte míč tam a zpět. Každý hráč by se měl pokusit zasáhnout míč, jeden ve směru hodinových ručiček a druhý proti směru hodinových ručiček. Je obecně přijatelné trefovat míč pěstmi nebo otevřenou rukou, ale ujistěte se, že při použití úderu otevřenou rukou míč „nenosíte“.
 5. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 14

  5 Falešné protivníky se strategií a rozmanitostí. V tetherballu neexistuje žádné pravidlo, které by tvrdilo, že vy musí odpalujte míč, takže mu můžete dovolit záměrně se odhodit a odhodit soupeře. Míč můžete také odpalovat stejným směrem jako soupeř, někdy jej plížíte a získáte tak lepší pozici k odpálení míče mimo jeho dosah. Chcete -li oklamat svého protivníka, můžete také:
  • Popadněte pomalejší míče přes hlavu soupeře lehkým úderem míče vzhůru klouby.
  • Mírně odpalujte míč, když váš soupeř očekává těžší návrat.
 6. Obrázek s názvem Play Tetherball Krok 15

  6 Hrajte, dokud není rozhodnuto o vítězi. Když se jednomu hráči podaří namotat míč úplně kolem tyče, aby jej nebylo možné dále navinout, hra končí. Zápas se může skládat z jedné, tří, pěti nebo více her v závislosti na domácím řádu.
  • V některých verzích hry musí míček udeřit do tyče s konečným zábalem nad výškovou brankou vyznačenou na tyči, obecně pět stop (1,5 m) vysokou značkou.
  • U mladších hráčů lze použít výškový gól nižší než 1 a půl metru.
  • Pokud chcete pro svou sadu tetherball označit výškový cíl, zvažte použití nějaké barevné elektrické pásky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu švihnout míčem nahoru? Ne, pokud z toho neuděláte domácí pravidlo. Tomu by se říkalo nošení, a to je penalta.
 • Otázka Mohu trefit míč? Smyslem tetherballu je odpálit míč a neminout, takže ano, trefíte míč.
 • Otázka Je v pořádku, když má moje škola vlastní pravidla hry? Ano, kvůli bezpečnostním problémům to pravděpodobně udělají. Musíte jen najít způsob, jak tomu přizpůsobit a tato pravidla obejít.
 • Otázka Slouží nováček? Není stanoveno žádné pořadí. Hráči se obvykle budou střídat při podávání.
 • Otázka Kdo podává míč na začátku hry? Můžete požádat někoho, kdo právě nehraje, aby stál v polovině cesty mezi oběma stranami a držel míč. Pustí míč, ten dopadne na tyč a na stranu, na kterou se odrazí, začne míč bít.
 • Otázka Jaký typ míče se používá? Jakákoli koule je připevněna k tyči. Stačí najít tyč pro tetherball a hrát.
 • Otázka Jak vysoký je pól v kouli? Donagan Top Answerer Může být až deset stop vysoký, ale často je kratší. Mělo by být alespoň sedm stop vysoké.
 • Otázka Mohu zastavit míč? Je dovoleno zasáhnout míč pouze rukou, aby se odrazil od vaší ruky. Pokud to nějak zastaví míč, pak určitě.
 • Otázka Jak mohu tvrdě zasáhnout tetherball? Můžete do něj praštit pěstí a zasáhne tvrdě. Zpočátku to může bolet ruce, ale mozoly budou růst a už to nebude bolet.
Nezodpovězené otázky
 • Jaký je průměr hřiště na tetherball? Existují nějaké variace?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Dejte si prostor na odpověď. Postavte se blízko hranice naproti té, kterou bude tetherball procházet, aby se dostala na vaši stranu. To vám poskytne více času na přemýšlení o tom, jak nejlépe vrátit míč.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při hraní této hry buďte opatrní. Zasažení míče může mít za následek jeho sražení nebo omámení.
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat kompletní zpravodajství z tohoto týdne Genesis Invitational naživo online bez kabelu.Jak prodávat měď. Prodej mědi bývá lukrativnější než prodej jiných druhů kovového šrotu. Pokud máte přístup k šrotu mědi na stavbách nebo při renovacích nebo v opravnách elektroniky nebo spotřebičů, zvažte prodej ...Jak získat Luigi na Super Mario 64 DS. Super Mario 64 DS nabízí klasickou, nezapomenutelnou hru původního Super Mario 64 (pro Nintendo 64) s mnoha dalšími funkcemi, které jsou díky Nintendo DS možné. Na rozdíl od původního ...

Tennessee a Missouri se setkají v úterý večer na basketbalové bitvě Top 15 SEC. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.Když získáte rovnátka, vaše zuby a rovnátka budou vyžadovat zvláštní péči, aby byly šťastné. Například budete muset dávat pozor na to, co jíte, protože některá jídla poškozují vaše rovnátka. Budete také muset pravidelně čistit zuby a rovnátka, abyste ...Jak vycvičit koně. Výcvik vašeho koně může být náročný, ale je to také obohacující zážitek. Začněte tím, že svého koně naučíte řídit po zemi, což znamená vést zezadu, když jste na zemi. Je to skvělý způsob, jak učit ...