Jak sloužit ve stolním tenise

Podávání je jednou z nejdůležitějších součástí hraní stolního tenisu. Bez dobrého podání nemůžete vyhrát zápas! Když sloužíte, je důležité dodržovat pravidla, protože nechcete, aby vás úředník zavolal. Procvičování základních a pokročilých podání vám také může ztížit návratnost vašich porcí.nejlepší loketní ortéza na zánět šlach

Metoda 1 ze 4: Dostat se do správné polohy

 1. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 1

  1 Držte míč naplocho v dlani. Chcete -li zahájit legální podání, mějte po zvednutí míče ruku zcela otevřenou a rovnou. Nechte míč na vteřinu nebo dvě sedět, protože vaše ruka musí být nehybná nebo ještě předtím, než ji vyhodíte do vzduchu.
  • Jakékoli nezákonné podání může mít za následek, že to úředník označí za „nesprávné“. I když můžete být varováni jednou během zápasu nebo si úředník není jistý, zda je podání legální, jakékoli zjevně nesprávné podání povede vašeho soupeře k získání vašich bodů!


 2. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 2

  2 Držte míč nad stolem a za čárou podání. Ruka držící míč (která se stane vaší „volnou rukou“) musí být nad stolem, jakmile se připravíte na podání. Samotný míč by měl zůstat za koncem stolu (čára pro podání).
  • Váš palec může překročit čáru podání, pokud míč ne.
 3. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 3

  3 Držte raketu pod stolem, abyste ji skryli. Na rozdíl od míče může být vaše raketa skryta pod stolem. To vám může pomoci skrýt druh služby, kterou budete poskytovat. Jakmile vyhodíte míč do vzduchu, budete muset rychle zvednout raketu, abyste se mohli připravit na podání.
  • Dokud si nácvik nevycvičíte, nechte ruku rakety nad stolem. Tato záludná technika je legální, ale je nejlepší ji vyhradit pro pokročilejší hráče.
 4. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 4

  4 Vyhoďte míč alespoň 6,3 palce (16 cm) do vzduchu. Toto je minimální výška požadovaná úředníky. Jakékoli nižší a nebude započítáno jako legální služba. Míč je třeba házet svisle spíše než do stran nebo šikmo.
  • Ujistěte se, že váš hod způsobí, že míč půjde téměř přímo do vzduchu. Nemůžete například upustit míč z výšky 6,3 palce (16 cm). To nebude považováno za svislé přehazování.
 5. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 5

  5 Udeřte míč, když padá. Nezasahujte míč, když stále stoupá do vzduchu nebo když je v horní části vašeho hodu. Počkejte, až se vrátí dolů ke stolu, aby vás úředník nezavolal.
 6. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 6

  6 Odrazte míč na svou stranu, než přejde přes síť. Trefte míč tak, aby nejprve dopadl na vaši stranu. Pokud to jen plave po síti, aniž by se odráželo, je to nezákonné podání.
  • Cvičte, dokud nezískáte dostatečné množství síly potřebné k dodržování tohoto pravidla. Chcete podání, které je dostatečně rychlé na to, aby oklamalo soupeře, ale ne tak silné, aby minulo vaši stranu stolu.
  • Míč může také obejít síť, pokud ji můžete dostatečně zakřivit, abyste ji dostali zpět na stranu stolu svého soupeře. Je to docela obtížná dovednost, proto mířte přímo přes síť, dokud si nejste jisti, že můžete podávat zakřivení.
 7. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 7

  7 Pokud hrajete dvouhru, udeřte kamkoli na stůl. Celá strana vašeho soupeře je férová hra, pokud jste to jen vy dva. Díky tomu můžete tabulku opravdu používat. Můžete udělat krátké i dlouhé podání, abyste svému soupeři ztížili zápas.
 8. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 8

  8 Pokud hrajete čtyřhru, trefte opačnou úhlopříčku. Pokud hrajete s partnery, jste omezeni na čtverec, který je od vás diagonální. Cokoli, co narazí mimo toto náměstí, je nezákonné.
 9. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 9

  9 Po podání odsuňte volnou ruku od míče. Po podání je nezákonné „skrývat“ míč před rozhodčím nebo soupeřem rukou. Vytáhněte volnou ruku úplně dozadu, abyste nebyli obviněni z toho, že jste to udělali. reklama

Metoda 2 ze 4: Učení se točí

 1. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 10

  1 Na topspin použijte uzavřenou raketu. Topspin vzniká úderem míče takzvanou „uzavřenou raketou“, což znamená, že držíte raketu lícem dolů k zemi. Tyto porce fungují nejlépe, když jsou rychlé a zasáhnou zadní část stolu vašeho soupeře.
 2. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 11

  2 Uchopte míč shora za topspin. Pomocí uzavřené rakety vyčistěte raketou vršek míče rychlým pohybem vpřed. Míč se zvedne, když se od vás vzdálí, a pak se zakřiví dolů.
 3. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 12

  3 Pro backspin použijte otevřenou raketu. Backspin používá „otevřenou raketu“, což znamená, že držíte raketu lícem nahoru ke stropu. Servírování backspin se také nazývá servírování typu „under-spin“. Tyto nízké, krátké porce mohou být velmi užitečné proti hráčům, kteří rádi útočí na míč během návratu.
 4. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 13

  4 Pro zpátečku zatlačte míč zespodu. Pomocí otevřené rakety vykartáčujte spodní část míče raketou vpřed. Při cestě po síti držte míč nízko a rovně.
 5. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 14

  5 Spojte míč po stranách, abyste získali sidespin. Trefte míč vlevo, aby se otočil doprava, a vpravo, aby se otočil doleva. To způsobí, že se míč odrazí v těchto směrech. Tyto záludné podání může být velmi obtížné vrátit, protože váš soupeř nebude vědět, kterým směrem musí běžet, aby získal míč.
 6. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 15

  6 Pomocí rychlých akcí zápěstím vylepšete svá otočení. Lusknutím zápěstí získáte opravdu rychlý kontakt s míčem, což zvyšuje rychlost. Tato rychlost přidá do vašich podání více otáček, takže vaše podání bude mnohem obtížnější vrátit. Procvičte si vývoj tohoto cvaknutí pokaždé, když budete sloužit. reklama

Metoda 3 ze 4: Provádění základních služeb

 1. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 16

  1 Nakloňte tělo asi 45 ° od stolu. Vaše přední noha (vpravo, pokud jste pravák) by měla být o něco dále od stolu než vaše druhá noha. To vám umožní odklonit tělo od stolu. Tuto pozici využijete k získání větší síly, když proměníte své tělo v podání.
 2. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 172 Pokrčte kolena a nohy mějte od sebe na šířku ramen. Váš postoj by měl být silný a stabilní. Nejen, že vás to udrží v rovnováze, když se připravíte na podání, ale také vám to umožní rychlý pohyb, když potřebujete vrátit míč.
 3. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 18

  3 Pro vyvážení mírně pokrčte tělo dopředu. Nakloňte se spíše od pasu než od hrudníku. Mějte ramena vzadu a otevřená. Zkontrolujte svůj zůstatek, abyste se ujistili, že se díky libovému tělu cítíte stabilnější.
 4. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 194 Držte raketu připravenou s loktem ohnutým pod úhlem 90 °. Tato poloha je ideální pro to, abyste dostali ruku do polohy, abyste mohli při používání používat zápěstí a předloktí. Držte ruku uvolněnou a nezamykejte si loket.
 5. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 20

  5 Pohybujte pálkou dolů a dopředu pro forhendové podání backspinu. Poté, co hodíte míč, přesuňte raketu zpět a mírně nahoru. Poté natáhněte paži dopředu a otočte tělo a rameno. Jedná se o backspin podání, takže trefte míč zespodu otevřenou raketou.
  • Po celou dobu hodu se soustřeďte na míč a podávejte.
 6. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 216 Trefujte míč nahoru a dopředu pro forhendové podání topspin. Poté, co hodíte míč, přesuňte raketu zpět a mírně nahoru. Natáhněte paži dopředu otočením těla a ramene. Těsně před kontaktem s míčem dejte raketu do uzavřené polohy a zasáhněte horní část míče.
  • Po celou dobu hodu se soustřeďte na míč a podávejte.
 7. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 22

  7 Pro podání bekhendem otočte ruku přes tělo. Bekhendové podání zahrnuje jinou polohu paže. Umístěte raketu před tělo otočením paže přes trup. Tyto porce mohou také zahrnovat různé druhy otáčení.
  • Podávky s bočním čepem se obvykle dodávají z pozice bekhendu.
  • Po celou dobu hodu se soustřeďte na míč a podávejte.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Provádění pokročilých služeb

 1. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 231 Trefte míč krátkým úderem pro krátké podání zpět. Backspin podání je nejlepší, když váš soupeř stojí od stolu. Mohou zpestřit zápas, který obsahoval spoustu dlouhých topspinových porcí.
 2. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise, krok 24

  2 Přidejte sidespin k bekhendu sloužícímu k těžkému returnu. Pokud váš soupeř neví, jakým způsobem budete točit míčem, bude muset stát uprostřed své strany. Díky tomu bude pro ně těžké vrátit jakékoli postranní čepy.
 3. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise, krok 253 Vysokým hodem získáte větší roztočení. Čím déle je míč ve vzduchu, tím rychleji bude padat dolů. Tato vysoká rychlost vám umožní dát míčku více otáčet poté, co na něj narazíte. Máte -li více roztočení, váš protivník může mít těžší návrat míče.
 4. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 26

  4 Předhazovací kyvadlo podávejte úderem zleva doprava. Toto podání dává míček na stranu. To ztěžuje návrat míče bekhendem, protože se odtrhne od vašeho soupeře a nemusí se dostat zpět přes síť. Vaše raketa by měla být v této poloze v zavřené poloze.
 5. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 275 Použijte reverzní kyvadlo úderem zprava doleva. Toto podání také dává sidespin na míč, tentokrát z opačného směru. Většina hráčů je více zvyklá na standardní forhendové kyvadlo, takže je toto podání může zaskočit.
 6. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 28

  6 Pro podání tomahawku udeřte zprava doleva špičkou rakety. Pomocí otevřené rakety odpalujte míč zprava doleva. Toto podání také přidá sidespin a ztěžuje vašemu soupeři kontrolu nad jeho návratem.
 7. Obrázek s názvem Podáváme ve stolním tenise Krok 297 Cvičte různé délky, otočení a umístění. Nejlepší způsob, jak mít skvělou servírovací hru, je být připraven se spoustou možností. Pravděpodobně vyvinete specialitu, která se stane vaším oblíbeným servírováním. Určitě také cvičte dlouhé a krátké porce, všechna různá otočení a různá umístění stolu.
  • Spusťte cvičení s partnerem, abyste získali pocit, že sloužíte jako v zápase. Můžete se navzájem používat k procvičování všech různých pozic rakety, nápadných pohybů a otočení.
  • Pokud jste sami, můžete si také nacvičit podávání u zdi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zasáhnu rychlé podání? Míč zasáhnete silněji a přitom máte kontrolu. Vyhoďte míč jako obvykle a zkuste míč zasáhnout silněji. Pro bekhend můžete použít trochu topspin.
 • Otázka Musím hodit míč do vzduchu, abych mohl sloužit, nebo ho mohu jednoduše hodit na stůl a poté trefit? Musí míček nejprve zasáhnout moji stranu stolu? A konečně, musí být podání opačným rohem jako v běžné tenisové hře, nebo může být podáváno do jakéhokoli rohu? Při podávání je povinné házet míč nahoru a jeho odražení se počítá jako faul. Ano, při podání se míč musí nejprve odrazit na váš stůl a poté na soupeřovu stranu. Míč musí být podán pouze do opačného rohu v zápase čtyřhry (2x2).
 • Otázka Jak mohu provést postranní otočení nebo backspin? Chcete -li získat boční zatočení, potřete zadní část míče pálkou. Chcete -li dosáhnout podání backspin, potřete spodní část míče pálkou.
 • Otázka Co se stane, když podáváte stolní tenis a soupeře zasáhne míč? Záleží na situaci. Pokud je soupeř zasažen míčem, nemusí nutně získat bod, pouze pokud vám chybí stůl.
 • Otázka Jaký je správný způsob držení pádla? Neexistuje žádný „správný“ způsob, jak držet pádlo. Musíte experimentovat s různými drženími/úchopy a zjistit, který z nich je pro vás ten pravý.
 • Otázka Co se stane, když míč narazí na postranní čáru? Je to stále bod, nebo je to venku? Míč může zasáhnout bílé čáry označující okraje hrací plochy. To by byla pointa. Pokud zasáhne svislé strany (samotné konce stolu), je venku.
 • Otázka Musí se podání odrazit a dosáhnout konce stolu? XLarrythenubx Ano. Podání musí zasáhnout jak vaši stranu, tak stranu vašeho soupeře stolu. Každý další úder poté musí projít přes síť a na stranu stolu vašeho soupeře.
 • Otázka K výměně služeb ve stolním tenise dochází po kolika službách soupeře? XLarrythenubx Obvykle po pěti slouží v rekreační hře. V turnajové hře jsou to však dva.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Měňte typy otáčení, které na míč dáváte. To vašeho soupeře zmate a bude vaše podání nepředvídatelné, což vám poskytne větší šanci na vítězství v zápase.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak vyzkoušet fitness pro děti inspirované olympijskými hrami. Sledování olympijských her může lidi inspirovat k tomu, aby se chtěli stát více fit a aktivní. Děti, které sledují olympijské hry, mohou být nadšené a inspirované k běhání, skákání, plavání nebo hraní. Nemusíte být ...Jak se zvednout, když se cítíte na dně. Pocit smutku není způsob, jak žít život. Ať už máte ve světě právo na depresi, zůstat ve stavu deprese není to, co byste měli dělat každý den. Jste chtěl ...Novak Djokovic a Rafael Nadal titulují finále Nitto ATP, protože sezóna 2020 končí předváděcí akcí. Pole pro 8 hráčů doplňují Daniil Medvedev, Alexander Zverev, Andrey Rublev, Dominic Thiem a Diego Schwartzman.

Variace standardního push upu, tleskání push up je plyometrické cvičení navržené tak, aby napomáhalo rozvoji výbušné síly. Tleskání push upů není o mnoho obtížnější než standardní kliky a vyžadují ...Jak se setkat s dívkami při návštěvě školy pro všechny chlapce. Když většinu dne strávíte obklopeni jinými chlapci, může být setkání s dívkami docela výzva. Abyste dosáhli co největšího úspěchu, musíte myslet mimo krabici a dostat se pryč od svého ...Státní soupeři Colorado a Colorado State se setkají na tvrdém dřevě v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.