Jak sloužit v badmintonu

V badmintonu musí hráč podávat míč na začátku každé rally. Vzhledem k tomu, že se servírování používá tak často, je důležité vědět, jak pomocí různých technik udržet svého protivníka na nohou! Můžete například použít vysoké podání, aby raketoplán přistál v zadní části hřiště, následovaný nízkým úderem, který dopadne poblíž sítě. Naštěstí, jakmile porozumíte základům, můžete své záměny snadno zaměnit, když jste na hřišti!Metoda 1 ze 3: Dodržování základních pravidel poskytování

 1. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 1

  1 Postavte se do služebního dvora a nedotýkejte se žádných hraničních čar. Pokud se některá část vašeho těla dotkne servisní linky, bude váš tým na vině a vaše podání se nepočítá. Servisní kurt, který použijete, bude záviset na tom, zda hrajete dvouhru nebo čtyřhru, a strana hřiště bude záviset na vašem skóre.
  • Hrajete -li dvouhru, postavte se 2–3 ft (0,61–0,91 m) za krátkou servisní linku, která je čárou nejblíže síti.
  • Pokud hrajete čtyřhru, postavte se 2–3 ft (0,61–0,91 m) za vnitřní zadní linii. Nejde o úplně poslední linii, ale o další.
 2. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 2

  2 Podávejte zprava doleva, pokud je vaše skóre sudé číslo, a naopak. Směr podání závisí na skóre. Pokud je vaše skóre (nebo skóre vašeho týmu ve čtyřhře) sudé číslo, nebo na začátku hry budete podávat z pravého pole pro podání a měli byste trefit míč směrem doleva.
  • Vaše podání bude pouze tehdy, pokud přistane na diagonálně opačné straně hřiště.
  • Pokud je vaše skóre liché číslo, podávejte z levého hracího pole.
 3. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 4

  3 Během podávání nezvedejte nohy ze země. Pravidla badmintonu říkají, že když sloužíte, musíte držet alespoň část obou nohou na zemi. Při švihu raketou se vám přirozeně zvedne zadní levá noha, ale nezapomeňte mít prsty na zemi!
  • Pravidla také říkají, že byste během podávání neměli táhnout nohu po zemi, ačkoli můžete otáčet.
 4. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 5

  4 Udeřte každou ránu zpod pasu. Když podáváte, raketoplán musí být pod spodní částí hrudního koše, jinak je zásah považován za nezákonný. Přepracované podání, jaké vidíte u tenisu nebo volejbalu, není povoleno.
 5. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 21

  5 Měňte své porce tak, aby nebyly předvídatelné. Pokud například trefíte nízké podání při každé ráně, soupeř je začne očekávat. Zamíchejte své údery mezi nízkými podáními, vysokými podáními, švihnutím a pohony, takže váš soupeř bude vždy hádat, kam půjde vaše další podání. reklama

Metoda 2 ze 3: Používání forhendových služeb

 1. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 6

  1 Držte raketu tak, aby se váš palec a prostředníček dotýkali forhendového podání. Když svíráte raketu pro forhendové podání, otočte ji na bok a držte rukojeť, jako byste si s ní podávali ruce. Prostředníček a palec byste měli opřít o sebe a prostor mezi palcem a ukazováčkem by měl mít tvar písmene V.
  • Poslední 2 prsty byste měli omotat kolem držadla rakety.
  • Ponechte mezeru mezi všemi prsty, abyste zajistili, že raketu nebudete svírat příliš pevně.
 2. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 7

  2 Postavte se bokem s váhou na zadní noze. Vaše nedominantní noha by měla být vpředu. Tím, že stojíte s opačnou nohou vpředu, budete moci plynule švihnout raketou před tělem. Způsob, jakým během švihu přesunete váhu, vám pomůže získat větší kontrolu nad úderem.
  • Raketu budete držet v dominantní ruce a raketoplán v nedominantní ruce.
 3. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 8

  3 Držte raketoplán za peří palcem a ukazováčkem. Korek raketoplánu by měl směřovat dolů. Pro forhendový švih musíte vypustit raketoplán do dráhy rakety. Uchopením peří mezi 2 prsty získáte čistší kapku. Zkuste držet raketoplán o něco níže než na hrudi a ze strany.
  • Držte ostatní prsty rovně, abyste je omylem nezrazili hranou rakety.
 4. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 10

  4 Vypusťte raketoplán těsně před tím, než raketou švihnete forhendovým švihem. Přiveďte raketu zhruba k rameni, poté odhodte raketoplán a raketou švihněte dopředu. Načasujte pád a švih, aby se raketa setkala s raketoplánem pod vaším pasem.
  • Většina porcí v badmintonu je spíše o jemném tlačení raketoplánu než o tom, aby do něj trefovali, jak jen můžete.
 5. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 18

  5 Ohněte zápěstí dozadu a jemně zatlačte pro nízké forhendové podání. Nízké podání zasáhne těsně přes síť a je to nejběžnější podání v badmintonu. Svislý pokles na druhé straně sítě omezuje švih vašeho soupeře a zvyšuje vaše šance na získání skóre.
  • Přestože většina vašich podání bude pravděpodobně nízká, nezapomeňte je změnit, aby váš soupeř nevěděl, co očekávat.
 6. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 15

  6 Otočte raketou širokým obloukem, abyste trefili forhendové vysoké podání. Při vysokém podání trefíte raketoplán vysoko, aby spadl svisle blízko zadní části soupeřova hřiště. Přineste si raketu vysoko přes rameno, poté ji sklopte směrem ke kolenům, když se houpete dopředu, a zvedněte ji, abyste se setkali s raketoplánem. Jak budete postupovat úderem, přineste raketu k protějšímu rameni.
  • Naučit se načasování vysokého podání může být obtížné, takže chvíli počkejte, než raketoplán spadne do vaší rakety.
  • Zaměřte se spíše na strop než na zadní část hřiště. To pomůže vašemu podání zůstat v mezích.
  • Jediným podáním, které musí být provedeno jako forhendový švih, je vysoké podání.
 7. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 23

  7 Na konci švihu otočte zápěstím a podávejte forhendem. Rychlé podání vypadá hodně jako nízké podání až do samého konce švihu, což z něj dělá skvělý způsob, jak zmást soupeře. Držte raketu stejným způsobem jako při nízkém podání, ale místo jemného tlačení přidejte v poslední vteřině zápěstím trochu větší síly. To pošle raketoplán nahoru, místo aby zůstával nízko v blízkosti sítě.
  • Zatlačte palec ve směru, ve kterém má raketoplán přistát, abyste ovládali směr svého švihu.
  • Pohyb ve vašem švihu by měl být převážně dopředu, nikoli nahoru.
 8. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 17

  8 Vyrazte do podání s větším výkonem a proveďte forhendové podání. Drive Servis je silné podání, které posílá raketoplán ostře přes soupeřovo hřiště. Místo tlačení raketoplánu nebo švihnutím zápěstím zkuste spojit s raketoplánem větší sílu.
  • Hráči s menšími dovednostmi často nemohou trefit drive, ale pokud hrajete proti zkušenému soupeři, drive drive může být riskantní hazard, protože pokud ho trefíte zpět, pravděpodobně získají bod.
  • Zkuste raketoplán zasáhnout spíše dopředu než nahoru, aby nepřekročil hranice.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Provádění bekhendových podání

 1. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 11

  1 Pro bekhendové podání položte palec podél zkosení na rukojeti. Držte raketu jako při forhendovém podání, prsty omotejte kolem rakety tak, aby se strany palce a prostředníčku dotýkaly, a poté otáčejte rukou, dokud podložka palce neleží na straně držadla.
  • Pokud jste pravák, otočte ruku proti směru hodinových ručiček. Pokud jste levák, otočte ruku ve směru hodinových ručiček.
 2. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 12

  2 Postavte se čelem dopředu s dominantní nohou vpředu. Při zpětném švihu se raketa musí houpat před tělem. Postavením mírně bokem budete mít více prostoru pro houpačku. Pokud stojíte správně, palec by měl směřovat k vašemu tělu.
  • Podržte raketu a směřujte dolů, abyste měli dostatek prostoru k odpálení raketoplánu.
 3. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 13

  3 Držte raketoplán za peří mezi palcem a ukazováčkem. Nemusíte upustit raketoplán zpětným švihem, takže držte zbývající prsty rovně, abyste je nezasáhli raketou.
  • Vzhledem k tomu, že raketoplán nevypadáváte, ujistěte se, že jej držíte pod linií pasu.
  • Je v pořádku, pokud se raketoplán dotýká strun rakety.
 4. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 144 Otočte raketou dopředu a pusťte raketoplán. Jakmile se raketa dotkne raketoplánu, pusťte ji a jemným zatlačením raketoplán vyrazte vpřed. Posilněte svůj švih zápěstím a loktem. Postupujte po celou dobu svého švihu tlačením nahoru a dopředu.
  • Nechcete, aby raketoplán spadl, takže je důležité ho držet až do poslední sekundy.
  • Pokud nepřidáte žádnou extra sílu nebo pohyby zápěstí, základní úder bekhendem bude nízké podání.
 5. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 22

  5 V poslední vteřině zvyšte rychlost, abyste dosáhli podání bekhendovým švihnutím. Začněte tím, že držíte raketu v uvolněném úchopu, poté utáhněte sevření a rychle švihněte zápěstím těsně předtím, než raketa zasáhne raketoplán. To pošle raketoplán vysoko, což způsobí, že spadne svisle dolů do zadního pole vašeho soupeře.
  • Flick Serve jsou nejúčinnější, pokud jsou používány střídmě, takže zaskočí vašeho protivníka. Snažte se, aby to vypadalo co nejvíce jako nízké podání.
 6. Obrázek s názvem Podáváme v badmintonu Krok 206 Pomocí prudkého švihu vpřed zasáhněte raketoplán a proveďte švih bekhendovým pohonem. Švih je rychlý a silný a mohou být efektivní, pokud zasáhnou protivníka nepřipraveného. Otočte raketu prudce dopředu a poté prudce zastavte švih hned poté, co zasáhnete raketoplán.
  • Existují určitá pravidla zakazující určité záběry z jízdy, například křivky S. Postavte se úplně před kurt na houpačku a použijte krátký, ostrý švih, abyste se vyhnuli porušení těchto pravidel.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdykoli podávám, vždy mi chybí ptáček. Co mohu udělat, abych to zasáhl častěji? Jinx WildHeart Udržujte oční kontakt, cvičte a ujistěte se, že ho hodíte na svou úroveň výšky.
 • Otázka Které podání je lepší? Používám podání nahoře, ale jen proto, že jsem lepší v takovém úderu. Pokud jsi nový, šel bych na podmanivou službu s tvojí raketou směrem k zemi a odhodil ji shora. To pomáhá při síle vzhůru.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při podávání mějte uvolněné tělo a pokrčená kolena, abyste měli větší kontrolu nad svým švihem.
 • Pokud se vaše raketa nedotkne raketoplánu, když podáváte, není to považováno za chybu. Stačí vyzvednout raketoplán a zkusit podání znovu.
 • Všechny porce musí být tajné.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Kariéra Rafaela Nadala náchylná ke zranění mu odepřela šanci získat další grandslamové tituly.Rafael Nadal loni vydělal méně na doporučení než japonští hráči Naomi Osaka a Kei Nishikori. Nadal však díky svým vynikajícím výdělkům na kurtu než duo zaujímá vyšší místo v seznamu Forbes 2020.

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos ze slavnostního zahájení olympijských her 2021 online.Bývalý Davis Cupper Jaideep Mukherjee jmenován prezidentem Indické asociace tenisových hráčů (ITPA)Zde je návod, jak sledovat živý přenos Jones vs Reyes a karty UFC 247 PPV online bez kabelu.

Šampiona US Open Dominica Thiema trénoval Gunter Bresnik do roku 2019. Otec Dominica Thiema nyní potvrdil, že mezi oběma stranami došlo k soudnímu sporu.