Jak navrhnout moderní centrum pro stolní tenis

Potřebujete poradit, co je třeba vzít v úvahu při navrhování centra? To je skvělý zdroj informací pro každého, kdo se pokouší vytvořit centrum pro soutěž, koučování a sociální využití. Tento wikiHow je zaměřen na návrh moderního centra stolního tenisu. Pokud chcete vědět, jak to udělat, čtěte dále a zjistěte to!Část 1 ze 2: Větší potřeby

 1. 1 Mají správný design pro úrovně osvětlení a výšku stropu. Aby bylo místo vhodné pro státní turnaje a národní soutěže, minimální intenzita světla na celé hrací ploše (měřeno ve výšce povrchu stolu) a světlá výška od podlahy ke světlu by měla být následující:
  • Hrací prostor každého hřiště nesmí být menší než 10 metrů dlouhý, 5 metrů široký a 5 metrů vysoký. Výška 5 m je na spodní část svítidel, nikoli výška stropu. Úrovně osvětlení by měly být konzistentní a jednotné v celém herním prostoru.
  • Intenzita světla měřená ve výšce hrací plochy musí být alespoň 600 luxů rovnoměrně nad hrací plochou a nejméně 400 luxů jinde v hrací ploše hřiště. V mezinárodní konkurenci jsou úrovně osvětlení mnohem vyšší a musí splňovat požadavky na živé vysílání. Doporučuje se použít LED osvětlení, aby se výrazně snížily provozní náklady.
  • Ovládání osvětlení musí umožňovat individuální ovládání světel nad stolem, protože to umožní snížení provozních nákladů pouze používáním osvětlení u stolů.
 2. 2 Mějte správný typ podlahy. Dobrá podlaha a/nebo podlahová krytina je obzvláště důležitá. Nejdůležitějším kritériem podlahy je, aby byla neklouzavá, protože hráči musí být schopni se rychle pohybovat a přemisťovat nohy bez uklouznutí. Čištění podlahy je velmi důležité, aby se minimalizoval prach, který způsobuje uklouznutí. Hráči musí nosit vhodný obuv, aby se vyhnuli zakopnutí nebo poškození povrchu podlahy.
  • Ujistěte se, že je podlaha také hladká a rovná a je schopná unést váhu stolního tenisu. Dřevěné polopružé podlahy poskytují nejlepší povrch, zatímco masivní betonové a kobercové podlahy nejsou vhodné pro soutěž.
  • Ujistěte se, že podlaha poskytuje dobrý vizuální kontrast mezi míčem, povrchem stolu a okolními oblastmi, a to jak ve prospěch hráčů, tak diváků. Vyberte si podlahu, která by měla být tmavá a nereflexní.
  • Všechna moderní místa na stolní tenis nyní používají speciální dřevěné podlahy na dřevěné podlaze. Tato podlahová krytina je z texturovaného PVC s pěnovou podložkou. Absorbuje nárazy, což má za následek menší namáhání svalů a kloubů. Texturovaný povrch poskytuje lepší přilnavost a snižuje pravděpodobnost pádů a nehod. Mezinárodní specifikace vyžaduje tmavou barvu. Sekce podlahových krytin jsou svařeny dohromady, aby bylo zajištěno, že nehrozí nebezpečí zakopnutí. Chcete -li se o tomto typu povrchu dozvědět více, vyhledejte ve svém vyhledávači „nejlepší podlahy pro stolní tenis“. Dalšími problémy s podlahou jsou:
   • Pokud má místo konání další plochy pro jiné sporty, měly by být povrchy podlah ve všech oblastech ve stejné výšce.
   • Mezi těmito oblastmi by měly být velké uzamykatelné dvoukřídlé dveře, které umožní pohyb zařízení na vozících, když tyto oblasti mohou být pro turnaje potřeba.
 3. 3 Mějte dobré barvy stěn. Barva stěn je důležitá, protože hráči potřebují dobrý vizuální kontrast mezi míčem, podlahou, stolem a stěnami. Vyberte si barvu stěny, která není reflexní a je vymalována tmavou barvou až do výšky nejméně 2,5 m. Nad 2,5 m by měly být stěny natřeny světlejší barvou, abyste získali maximální užitek.
  • Pokud existují nějaká okna nebo jiné externí světelné zdroje, je třeba určitým způsobem umožnit jejich úplné odstranění, aby světlo, zejména sluneční světlo, nepronikalo.
  • Tvrdá místa nebo potenciální překážky kolem kurtů, kde by mohlo dojít ke kolizi, je třeba polstrovat, aby se snížila možnost zranění hráče.
  • Jakékoli venkovní dveře používané během používání kurtů musí být stíněné nebo zakryté světlem, aby nepřekáželo ve hře.
 4. 4 Ujistěte se, že máte dobré topení a klimatizaci. Teplota a vlhkost budovy je důležitou prioritou. Ideální pokojová teplota je 18–20 ○ C s relativní vlhkostí asi 40%. Je také důležité zajistit dostatečné větrání, protože jakákoli kondenzace způsobí, že podlaha bude kluzká a nebezpečná. Kondenzace také pravděpodobně poškodí povrch stolu a nemůže být na stole během hry. Mělo by se také vzít v úvahu pohodlí diváků, ale přednost mají samozřejmě herní podmínky.
  • Pokud existují nějaké klimatizační jednotky, zajistěte, aby nezpůsobovaly žádné proudy vzduchu, které by vychýlily let míče. Podlahová ventilace je metoda vhodná k zamezení tohoto problému. Whirly Gigs by měly být vybaveny elektricky ovládanými přepážkami, které pomohou minimalizovat problémy se slunečním zářením a řídit proudění vzduchu v různých obdobích roku.
  • Doporučujeme pasivní systémy, jako je izolace, aby se minimalizovaly průběžné náklady a problémy s prouděním vzduchu. Izolace také pomáhá s účinností všech aktivních systémů řízení teploty.
  • Nainstalujte snímače teploty a vlhkosti pro účely monitorování v herních a sociálních oblastech. Monitorování by mělo být v souladu se směrnicemi Sports Medicine Australia a národními pravidly tepelné politiky stolního tenisu.
 5. 5 Mají toalety a šatny. To je další velmi důležitá položka, která musí uspokojit nejen hráče, ale i veřejnost. Toalety a šatny by měly být určeny maximální účastí účastníků, o kterou se v průběhu turnajů postará místo konání. Zatímco soutěž o vlajky bude mít každý týden konzistentní čísla, čísla turnajů budou mnohem větší, takže toalety budou muset tato čísla uspokojit, protože pronájem přenosných toalet nemusí být proveditelný nebo dokonce žádoucí.
  • Šatny by měly mít k dispozici sprchy a šatnu se sedadly a háčky na oblečení. Ty by měly být k dispozici pro muže i ženy. K dispozici by měla být bezbariérová toaleta se sprchou a převlékacím zařízením. Rodičům malých dětí by měla být k dispozici také šatna s přebalovacím pultem a posezením.
 6. 6 Mít zasedací místnost. V různých časech se bude muset konat schůzky. Je zapotřebí jednací místnost nebo prostor, který by mohl být použit pro jednání. Je třeba zvážit řízení hluku, pokud se během schůzek používají také hrací plochy. Menší stoly, které lze uspořádat tak, aby vytvořily větší stůl, jsou dobrým praktickým řešením.
  • Tato oblast, pokud se jedná o otevřený prostor, by mohla být také použita pro společenské akce, prezentační ceremoniály a jako místo setkávání hráčů pro socializaci. Tato oblast by mohla být spojena s jídelnou, která by fungovala při větších akcích. Pro každý stůl by měla být k dispozici židle. Ve skladu by měly být k dispozici další židle a stoly potřebné pro turnaje.
  • Zajistěte, aby tato oblast měla spoustu místa na zdi, aby bylo možné umístit informační a propagační plakáty na dohled a aby bylo možné namontovat čestné tabule.
 7. 7 Mít jídelnu. Je třeba zajistit prostor jídelny. Ve většině případů bude v jídelně k dispozici pouze lednička, horká voda, čaj, káva, mléko, cukr nebo sladidlo. Jídelny by měly mít k dispozici vybavení, jako jsou ohřívače koláčů, trouby, urny na horkou vodu a lednice, a také dřez a případně myčku. Ujistěte se, že má dostatek úložného prostoru pro uložení vybavení a dalších předmětů, jako jsou utěrky, příbory a nádobí atd.
  • Ačkoli jídelna pravděpodobně nebude plně využívána po celou dobu, je to důležitý zdroj příjmů pro místo konání a měla by být zahrnuta. Mějte dostatek místa na lavičce, které vám umožní přípravu jídla. Ujistěte se, že může být zabezpečen a může také zajišťovat několik různých skupin uživatelů k ukládání jejich položek a používání zařízení.
 8. 8 Zpřístupněte centrum. Budova by měla být navržena tak, aby byla snadno přístupná pro vozíčkáře a zrakově postižené. Je nutný vhodný přístup na hřiště, nejen do sociálních oblastí.
  • Je třeba zvážit přístup kartou do budovy. Finančním členům, kteří by pomocí karty mohli vstoupit do budovy v době, která jim vyhovuje, by mohla být vydána karta. Tuto metodu lze použít pro hráče, kteří pracují večer, v noci nebo na směny. Systém karet by mohl být také použit k zaznamenávání délek použití osvětlení a umožnění nebo zamezení přístupu do určitých oblastí budovy.
 9. 9 Pamatujte si svoji administrativní kancelář. Mezi vchodem a hrací plochou musí být administrativní kancelář. Měla by být na místě, kde je hrací plocha dobře viditelná. Administrativní kancelář je centrem, kde se budou vybírat poplatky za hraní pro hráče. Je to také oblast, kde lze zasílat nebo sbírat skóre a další informace a která obsahuje systém PA. Je to oblast potřebná k zobrazení tahů a dalších informací a lze ji zobrazit na displeji počítače.
  • Přidejte přehledné okénko, aby veřejnost viděla do kanceláře. Měla by být dostatečně velká, aby bylo možné všechny administrativní práce dokončit během turnajů. Administrativní úřad by také mohl zahrnovat zamykatelný úložný prostor, jak je uvedeno jako skladovací prostor 1, pod nadpisem skladování.
  • Kancelář může být také použita pro vystavování trofejí. Prodej vybavení na stolní tenis by mohl být také začleněn do správního úřadu.
 10. 10 Mít správnou parkovací plochu. Potřeby parkování budou určeny počtem parkovacích ploch a měly by být určeny předpokládanými počty turnajů. Parkování musí být schopno zajistit větší než běžné denní využití, protože v turnajové dny to může způsobit problémy v okolních ulicích s přístupem i bezpečnostními problémy.
  • Ve všední dny může být parkovací plochy některých obcí časově omezené, aby zaměstnanci, nakupující atd. Nemohli veřejnou dopravou zabírat parkovací místa. V případě potřeby vymyslete jiné metody, aby vyhovovaly situaci.
  • Mít vyhrazené parkovací místo pro pohotovostní vozidla, jako jsou sanitky. Tato oblast by měla bezprostředně sousedit s oblastí, kde se sanitní vozík může pohybovat přímo zevnitř budovy přímo do ambulance bez problému se schody nebo okapy.
  • Rovněž by měla existovat parkovací místa pro osoby se zdravotním postižením pro přístup na invalidním vozíku, kde mohou lidé opustit své vozidlo a použít svůj invalidní vozík ke vstupu na hrací plochu, aniž by museli překonávat schůdky nebo okapy.
  reklama

Část 2 ze 2: Menší/vnitřní doplňky

 1. 1 Zvažte rozložení tabulky. Toto je pouze doporučení. Hrací plochy pro turnajové hry jsou nařízeny státními asociacemi. Toto je průvodce, který pomůže vypracovat hrací plochu potřebnou před návrhem střediska stolního tenisu. 10m x 5m je dobrá standardní velikost hřiště pro použití na klubové úrovni, bez sezení pro hráče.
  • Počet požadovaných tabulek je založen na číslech požadovaných pro denní/týdenní použití (s přihlédnutím k cílům prognózy rozšíření) a také na to, jaká kapacita je k dispozici pro rozšíření pro provozování turnajů. Typ a velikost turnajů, které lze spustit, je přímo úměrná počtu stolů, které mohou být v jednom okamžiku funkční. Provozní prostředky s vhodným vybavením, velikostí kurtů a osvětlením.
  • Ačkoli by mohla být použita menší hrací plocha, pro hráče na invalidním vozíku by to nebylo ideální pro hráče, kteří jsou pokročilejší než začátečníci a sociální hráči. Jak se zvyšuje úroveň soutěže, zvětší se také potřebná hrací plocha na kurtu. Na mezinárodní úrovni je vyžadována plocha nejméně 14 m dlouhá a 7 m široká.
 2. 2 Mít dobré bariéry pro soudy. Překážky mezi stoly na stolní tenis budou velmi užitečné, aby zabránily vniknutí míče na sousední hřiště a minimalizovaly přerušení od ostatních stolů. Bariéry by neměly být trvalé pevné typy, protože neumožňují flexibilitu přizpůsobení velikosti hřiště tak, aby vyhovovaly různým potřebám sociální soutěže nebo turnajové hry. Přenosné zábrany také výrazně zlepšují účinnost čištění a údržby podlah. Stolní tenisové zábrany musí být spíše skládací než pevné, aby nepoškodily žádného hráče, který na ně narazí.
  • V ideálním případě by měly být asi 1,5 m dlouhé a 75 cm vysoké a měly by zcela uzavřít hrací plochu a být tmavé barvy. Barva a velikost log na zábranách jsou regulovány.
 3. 3 Upravte sezení. Sezení je důležitým faktorem pro hráče i diváky. Je třeba zajistit dostatečný prostor pro sezení (a tašky) hráčů na hřišti.
  • Během turnajů by mělo být k dispozici sezení alespoň pro trenéra a hráče z každého týmu, také by mělo být zváženo sezení pro hráče s vlajkou. Toto sezení doplňuje požadavky diváků, ale je důležité ponechat dostatek praktického přístupového a nouzového přístupového prostoru pro pohyb osob v jakémkoli uspořádání sedadel.
 4. 4 Mít skladovací prostory. Bude zapotřebí řada různých typů úložných prostor. Tyto zahrnují:
  • Menší úložiště - Bude muset být menší úložný prostor, ke kterému bude rychlý a snadný přístup. Tato oblast bude použita k ukládání často přístupných položek. Mohou to být věci, jako jsou netopýry pro použití sociálními hráči nebo školní rezervace, lékárnička, formuláře pro žádost o členství, zařízení na čištění stolů atd. Mohou také obsahovat pera, tužky, papír, výsledkové listiny, trofeje čekající na prezentaci nebo vyzvednutí, výsledkové tabule , náhradní sítě, sloupky, míče atd.
   • K dispozici budou další drahé položky, jako jsou přenosné počítače, počítačové displeje atd., Které budou potřebné pro turnajové soutěže, roboty na stolní tenis a příslušenství pro tréninky a vybavení trenérů, kancelářské vybavení, které se používá s přiměřenou pravidelností, což může zahrnovat tiskárny, skenery, laminátory, elektrická sešívačka, drtič a další.
   • Tento úložný prostor by měl být připojen ke správnímu úřadu, kde se bude používat nebo distribuovat většina tohoto vybavení.
  • Větší úložiště - Další skladovací plocha by zahrnovala dostatečně velkou plochu (typicky 12 m x 5 m) pro uložení všech extra stolů, bariér, tabulek, židlí rozhodčích, židlí atd., Které by byly potřebné pro turnaje. Mohou tam být také další větší kusy čisticího zařízení (podlahová pračka), které tam musí být uloženy.
   • Tento úložný prostor by měl být na úrovni podlahy, aby umožňoval snadný pohyb zařízení. Veškeré vybavení by mělo být možné uložit na pohyblivé vozíky, aby byl úkol přepravy zařízení co nejjednodušší. Na obou koncích úložného prostoru by měly být přístupové body. To umožní dodání jakéhokoli zařízení snadno a s minimálním úsilím. Vnější přístup bude zahrnovat oblast, kde by kamion mohl couvat do skladovacího prostoru a vysazovat nebo vyzvedávat předměty.
   • Rolovací dveře než dvojité dveře by byly bezpečnější a umožnily by nákladnímu vozidlu zálohovat ke dveřím. Roletové dveře znamenají, že prostor, který by mohl být použit pro skladování, není obsazen kvůli potřebě mít volný prostor umožňující otevření dveří. Na druhém konci skladovací plochy by měl být k dispozici velký otvor, jehož úroveň podlahy je ve stejné výšce jako podlaha hrací plochy, což umožňuje snadnou přepravu vybavení. Opět platí, že roletové dveře by byly lepší z již uvedených důvodů. Tento úložný prostor by měl mít osvětlovací a napájecí body.
 5. 5 Včetně skříně na úklid. Jedná se o velmi důležitou a nezbytnou položku, která je při projektování budov často přehlížena. K uložení čisticího zařízení (košťata, mopy, kbelíky, vysavač atd. A chemikálie) bude zapotřebí skříň čističe.
  • Ujistěte se, že má umyvadlo s horkými a studenými kohoutky. Dřez by měl být namontován ve výšce, která umožní umístit pod kohoutky kbelík s mopem a naplnit jej. Dřez by měl být dostatečně velký, aby umožňoval vyprázdnění kbelíků s mopem po vyčištění.
 6. 6 Zajistěte prodej vybavení. Přidejte oblast, kde je možné zakoupit omezený sortiment vybavení pro stolní tenis. To umožní hráčům nakupovat za nahrazení rozbitého nebo ztraceného vybavení nebo novým hráčům koupit pálku nebo míč za rozumnou cenu. Opět další zdroj příjmů.
 7. 7 Mít další vybavení. Do plánů musí být zahrnuto další vybavení, které je nezbytné i ziskové. Ty mohou být zavedeny v rámci místa konání, jejich cena nic nestojí a poskytovatelé zaplatí místu za jejich umístění. Opět to slouží jako další zdroj příjmů. Potřebné vybavení je následující:
  • Mějte alespoň jeden dávkovač chlazené vody, který bude fungovat jako pítko a jako zdroj, kde lze plnit láhve s pitím. Měl by zde být prostor pro umístění jak automatického dávkovače nápojů, tak dávkovače občerstvení.
  • Získejte robota na stolní tenis. To může být najato k použití a znovu poskytnout další zdroj příjmů.
  • Zajistěte židle pro rozhodčí - na každý stůl je potřeba jedna. Ujistěte se, že jsou tyto židle výše než stoly, aby měli rozhodčí jasný výhled na hrací plochu. Židle rozhodčích by měly mít otočnou platformu, která umožní efektivní využití bodovacích zařízení a desek během zápasů.
  • Přidejte systém PA s bezdrátovým mikrofonem, který umožní podávání informací a oznámení odkudkoli v budově. To je zásadní pro komunikaci bezpečnostních problémů a je to nutné pro pořádání turnajů. Reproduktory musí být strategicky umístěny kolem stadionu, aby hráči při hraní mohli jasně slyšet oznámení nad hlukem pozadí.
  • Nainstalujte si telefonní a internetové připojení. To je nyní požadavek pro mnoho tiskáren a turnajového softwaru.
 8. 8 Mějte dobré zapojení. Elektroinstalace budovy by měla v mnoha oblastech zajistit dostatečné napájecí zásuvky, které splní potřeby počítačů, stravovacích a úklidových zařízení nebo používání robotů na stolní tenis. Pro zařízení s vysokým výkonem může být nutné poskytnout některé větší 15 ampérové ​​zásuvky.
 9. 9 V případě potřeby použijte solární panely. Budova by měla zahrnovat využití solárních panelů ke snížení nákladů na energii, pokud je to možné během výstavby.
 10. 10 Ujasněte si bezpečnostní pravidla. Tyto informace by měly být v oblasti přístupné každému, kde jsou uchovávány informace pokrývající všechna základní bezpečnostní opatření a protokoly údržby budov. Měl by být umístěn do označeného skladovacího kontejneru a připevněn na zeď tak, aby na něj měli hráči a diváci jasný výhled. Nouzové evakuační postupy by měly být také zobrazeny na očích.
  • Je vyžadován nouzový evakuační východ, nejlépe několik. Defibrilátor by měl být nezbytnou instilací. Lze je buď zakoupit, nebo je můžete získat prostřednictvím grantu. Plně zásobená lékárnička by měla být snadno dostupná se studenými zábaly, které jsou k dispozici pro podvrtnutí.
 11. jedenáct Vyhraďte prostor pro odpadky a recyklujte koše. Tato oblast musí být umístěna pro snadný přístup jak pro uživatele zařízení, tak pro sběratele popelnic. Je třeba zajistit dostatečný prostor pro popelnice uvnitř stadionu. Nádoby by měly být možné přesouvat zevnitř místa konání do vnějšího skladovacího prostoru, aniž by bylo nutné používat schody nebo jiné překážky. Popelnice by měly být umístěny na bezpečném místě, aby se zabránilo krádeži bin nebo vandalismu.
 12. 12 Mít dobré zabezpečení. U vchodu do areálu mějte prominentní bezpečnostní kamery, které odradí a zaznamenají jakoukoli aktivitu vetřelců. Buď vnější světla by měla být na okruhu s časovým zpožděním, aby lidé mohli bezpečně dosáhnout svých aut pozdě v noci, nebo osvětlení zakrývající vjezd na parkoviště automaticky zapnuté v noci. To je zvláště důležité pro ženy opouštějící budovu pozdě v noci. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč by někdo chtěl vědět, jak to udělat? Neville Místní rady požadují informace o tom, co sportovní kluby vyžadují při zřizování místa konání. Byl jsem dotázán, co je potřeba při stavbě místa pro moji asociaci stolního tenisu. Šel jsem do obou našich státních a národních orgánů. Neměli nic. Ptám se ITTF (světový orgán pro stolní tenis) a ani oni nic neměli. Hledal jsem online a informací bylo velmi málo. Navštívil jsem několik míst a nakonec jsem dal dohromady dokument, který jsem předložil radě. Zveřejnil jsem tento WikiHow, protože v určité fázi budou ostatní lidé čelit stejnému problému jako já. Tady je tedy pro každého, kdo ji používá. Proč znovu objevovat trakař?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud místo mohou využívat jiné skupiny, když není využíváno pro stolní tenis, dělá to dvě věci - umožňuje to častější využívání centra. Radám se to líbí a zvýší to vaše šance na schválení a vybudování centra. Přináší také příjmy od vnějších členů Asociace.Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

V sobotu se ve čtvrtích FA Cupu střetnou Manchester City a Newcastle. Pokud jste v USA, podívejte se na zápas.Ačkoli je rozchod párů nebezpečným úsilím, pokud si myslíte, že opravdu patříte k osobě, která je ve vztahu s někým jiným, pak stojí za to to zkusit. Abyste pár rozešli, musíte nejprve postupovat opatrně ...

Jak hrát Backgammon. Skutečnost, že lidé hrají Backgammon více než 5 000 let, je dostatečným důkazem toho, že je to opravdu zábava. Je to vlastně jedna z nejstarších deskových her! Zpočátku hra vypadá komplikovaně, ale je překvapivě ...

Výpady jsou jedním z nejlepších cviků na zpevnění spodní části těla. Dobrým způsobem, jak si procvičit celé tělo, je přidat paži. Můžete provést základní výpad zepředu se zvednutím paže, přidat závaží ke zvýšení procvičení horní části těla a zkusit ...