Serena Williamsová - největší atletka všech dob?

2017 Australian Open - 13. den

Serena Williamsová

Serena Williamsová je bezpochyby největší atletkou všech dob. Je ale také největší sportovkyní všech dob, bez ohledu na pohlaví?

V její prospěch je spousta věcí; statistiky nikdy nelžou. Výherní procento 80% ve finále je neuvěřitelné. Už jen tato statistika vám o této ženě mnohé řekne.

Kandidátů na titul největšího sportovce všech dob je rozhodně mnoho. Roger Federer, Michael Jordan, Pelé, Usain Bolt, Micheal Schumacher, Sachin Tendulkar, Micheal Phelps - úspěchy těchto sportovců jsou opravdu pozoruhodné. Ve svých oborech jsou skutečně největší ze všech dob.

Ale i když je těžké překonat jejich rekordy, není to úplně nemožné. Vezměme si například mistrovství Schumacher 7 řidičů; Sebastian Vettel a Lewis Hamilton mají stále na své straně věk nejlepšího Schumachera. Tendulkarův rekord většiny běhů je ohrožen Alastiarem Cookem a dokonce i Viratem Kohlim. Federerových 20 titulů je neuvěřitelných, ale Nadal je mu v 17 tak blízko.

Williams z její strany si rozhodně zaslouží stejný kredit jako Steffi Graf a Roger Federer, ne -li víc. Nejen kvůli třiadvaceti titulům Major ve dvouhře, ale také kvůli 14 titulům ve čtyřhře a dvěma tituly ve smíšené čtyřhře, které ještě vylepšují její životopis. Nezapomínejme, že Serena je také čtyřnásobnou zlatou olympijskou medailistkou. Žádný člověk nedosáhl všech těchto rekordů.

Aktivní hráčkou, která je nejblíže záběru Sereny Williamsové ve dvouhře, je její sestra Venus Williamsová se 7 grandslamy. Margaret Court může mít na kontě 24 titulů ve dvouhře, což je o jeden více než Serena Williamsová, ale Serena excelovala v době mnohem tvrdší konkurence. 23 Williamsových titulů ve dvouhře je rekordem z otevřené éry a 39 je počtem hlavních titulů, které Serena dosud ve své kariéře získala.

Toto není značka, kterou lze v nejbližší době prolomit. Její záznamy mluví samy za sebe a dělají z ní nejlepší hráčku tenisu, jakou kdy viděl.

Po získání tolika titulů by to někdo snadno nazval den. Ale zjištění, že motivace opakovat všechny ty výkony znovu je něco jiného.

USA Venus Williamsová a USA Serena Williamsová, Wimbledonské mistrovství 2008

Venus Williamsová a USA Serena Williamsová, Wimbledonské mistrovství 2008

Serena je známá svou dominancí. Je jedinou hráčkou, která v následujících desetiletích vyhrála 10 grandslamů. Má také výherní procento 70,45 proti dámám, které byly světovou jedničkou (přesně 20), což je výjimečné.

Lepší bilanci proti soupeřům o titul má pouze Usain Bolt. Bolt se ale se svými soupeři nestřetává tak často jako Serena.

Když přijde téma 'Greatest Of All Time', lidé sotva mluví o atletkách. Ale už ne. To proto, že Serena přeformulovala, co může žena dělat na tenisovém kurtu.

Sereniny úspěchy jsou téměř neuvěřitelné. Její konzistence je ohromující, protože ženskému tenisu to ve srovnání s mužským obecně chybí. Její motivace a hlad po zisku dalších titulů je prostě ohromující.

Po svém 23. grandslamovém titulu, Australian Open 2017, který vyhrála i přesto, že byla v osmém týdnu těhotenství, mohla odejít do důchodu se statusem 'legendy' otištěným proti jejímu jménu. Místo toho se po porodu vrátila ke sportu a nyní je finalistkou Wimbledonu. Opět.

Nevíme jistě, co se mohlo stát, kdyby minulý měsíc nevystoupila ze svého zápasu čtvrtého kola na Roland Garros. Možná by se tam také dostala do finále

Den dvanáctý: Mistrovství - Wimbledon 2018

Den dvanáctý: Mistrovství - Wimbledon 2018

Serena je kompletní hráč. V její hře jen stěží poznáte slabinu. Nemůžete se však stát skvělým hráčem jen se schopnostmi nebo talentem; váš postoj a řeč těla jsou stejně důležité.

Serenina vůle je možná její největší síla. Od ostatních ji dělí ochota stále vyhrávat. I po tolika titulech v kariéře neztratila tuto motivaci, což je opravdu obdivuhodné. Mohla to nazvat den po výjezdu na Roland Garros, ale ne.

Jako každá jiná hráčka v každém jiném sportu si prošla vzestupy i pády. Ale známkou šampiona je, jak dobrý je jejich comeback po neúspěchu nebo nezdaru. Její comeback po jejím zranění v letech 2010-11, který ji na rok vyřadil, nám mnohé napovídá. Protože nebyla aktivní, její pořadí kleslo na 176. O rok později však byla jedničkou.

Nyní, navzdory prohře s Angelique Kerberovou na Wimbledonu 2018, si můžeme být jisti, že to není poslední ze Sereny Williamsové. Chtěla by se letos na US Open znovu dokázat, protože je bojovnice. Je to bojovnice, která udělá cokoli, aby vyhrála zápas.

Pro zlepšení jejích záznamů je Mission Impossible. Není tedy od věci říci, že pokud jde o titul „Největší sportovec všech dob“, nikdo si ho nezaslouží víc než Serena Jameka Williams. Je opravdu jediná svého druhu a je třeba si jí vážit.

Populární Problémy

Chcete -li masírovat bolest hlavy, zkuste pracovat se svaly na samém spodku lebky. Dále přitiskněte konečky prstů na místa nad spánky a několikrát otevřete a zavřete čelist. Poté ukazováčkem přitiskněte na místo nad okem, přímo pod obočí, na kost oční jamky. Můžete také vyvíjet tlak na oblast nad obočím a pohybovat prsty kolem všech míst, kde cítíte nepohodlí.

Princeton se snaží vymazat sérii dvou proher, když se v sobotu utká s Pennem ve finále základní části. Zde je návod, jak hru sledovat.

Chtěli jste někdy vědět, jak Cristiano Ronaldo tak rychle vykračuje? Nebo jak to dělá Joe Cole? Jste aspirující fotbalová hvězda? Díky těmto jednoduchým pokynům budete moci udělat tradiční krok ve spánku. Když...

Jak najít Yoshiho v Super Mario 64. Poté, co získáte svoji 120. hvězdu v Super Mario 64, budete mít možnost setkat se s Yoshi ve hře na vrcholu Peachova hradu. Pokud jste již získali svých 120 hvězd a porazili Bowsera a chcete ...

Zde je návod, jak streamovat „Raven About Bunk'd“ online, pokud nemáte kabel nebo nemáte Disney Channel.

Pořídit si nové kotě je velmi vzrušující rozhodnutí! Domácí kočky, které jsou šťastné, zdravé a je o ně dobře postaráno, se dožívají přibližně 18 let. To znamená, že výběr správného kotěte pro váš domov je velmi důležité rozhodnutí a ne ...