Jak si vybrat správnou obuv pro step aerobik

Step aerobic je kardiovaskulární cvičení s vysokou intenzitou a nízkým dopadem. Během aerobního cvičení je nezbytné nosit správnou obuv, která poskytne podporu a zabrání zranění. Ne všechny sportovní boty se rovnají úkolu podporovat váš pohyb, proto se nepokoušejte o krokový aerobik v pouličních nebo běžeckých botách. Zjistěte, jaké jsou vaše potřeby v obuvi, a zjistěte, zda máte problémy s chodidly nebo se liší. Poté si vyberte boty speciálně určené pro aerobik, které sedí správně a mají podrážky, které nezanechávají stopy.Část 1 ze 3: Určení potřeb vaší obuvi

 1. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro krok aerobik Krok 1

  1 Zjistěte, zda máte problémy s chodidly nebo kolísáte. Mnoho lidí má variace, jako jsou ploché nohy, vysoké oblouky, nízké oblouky nebo široké nohy. Pokud se vás to týká, budete muset vybrat boty navrženo pro váš problém nebo variantu. Chcete -li zjistit, zda máte problémy s chodidly nebo s variacemi, namočte si nohu a proveďte tisk na hnědý papír. Poté obkreslete obrys nohy.
  • Pokud vaše stopa ukazuje celou podrážku chodidla, s malou nebo žádnou křivkou uvnitř, máte nízké klenby nebo ploché nohy.
  • Pokud vaše stopa ukazuje pouze část přední části chodidla a paty, s úzkým spojením mezi nimi máte vysoké oblouky.
  • Pokud má vaše stopa uvnitř výraznou křivku, máte neutrální oblouk.
 2. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 2

  2 Vyberte si botu s maximální oporou pro ploché nohy. Ploché nohy vedou k nadměrnému ospravedlnění, což znamená, že se vaše nohy kutálejí dovnitř. To způsobuje zvýšené opotřebení vnitřní paty a přední části chodidla, takže budete chtít botu s funkcí ovládání pohybu.
 3. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 3

  3 Vyberte si botu s měkkou mezipodešví a extra tlumením pro vysoké klenby. Vysoké oblouky vedou k podcenění, což znamená, že se vaše nohy valí ven. To vytváří zvýšené opotřebení na vnějším okraji paty a malíčku.
 4. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro krok aerobik Krok 4

  4 Pro neutrální oblouky zvolte botu „stability“. Pokud máte neutrální oblouky, budete potřebovat botu se správnou podporou a odpružením, proto si vyberte botu s funkcí stability. reklama

Část 2 ze 3: Výběr podrobností specifických pro aerobik

 1. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 5

  1 Vezměte v úvahu typ podlahy, kterou používáte pro aerobik. Pokud děláte step aerobik na dřevě nebo linoleu, potřebujete podrážky s velmi dobrou trakcí. Pokud děláte aerobik na koberci, chcete nižší množství běhounu, aby se bota nezachytila ​​o hromadu koberců.
 2. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 6

  2 Vyberte si boty na aerobik s gumovou podrážkou, která nezanechává stopy. To je zvláště důležité, pokud cvičíte v posilovně. Většina tělocvičen má podlahu z tvrdého dřeva nebo linolea a boty s černou podrážkou zanechávají na podlaze šmouhy, takže můžete být požádáni, abyste je nepoužívali.
 3. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 7

  3 Na aerobik se vyhněte běžecké nebo vycházkové obuvi. Jedná se o oblíbené boty, ale jsou vyrobeny pro přímý pohyb a neposkytují žádnou boční oporu, takže vaše kotníky jsou náchylné ke zranění. Pokud si nejste jisti, zda je bota, na kterou se díváte, na běh, zeptejte se zaměstnance obchodu nebo se podívejte na webové stránky výrobce. reklama

Část 3 ze 3: Nákup aerobní obuvi

 1. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro krok aerobik, krok 8

  1 Přejděte do specializovaného obchodu se sportovními obuví a vyzkoušejte si aerobní obuv. Vyberte si specializovaný obchod se sportovní obuví s velkým inventářem a znalým prodejním personálem. Vyhledejte na internetu takový obchod ve vaší oblasti.
  • Pokud se rozhodnete nakupovat aerobik obuv výhradně online, přejděte na web s bezplatnou dopravou, například na web Amazon's Endless. Vyberte si pár párů bot podle výše uvedených kritérií. Možná budete chtít objednat několik párů, poté je vyzkoušet, až dorazí, a poslat zpět ty, které nepotřebujete.
 2. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 9

  2 Vyberte správnou velikost. Je dobré nechat si prodavače změřit nohy v obchodě. Tím zajistíte, že kupujete správnou velikost aerobní obuvi. Mezi přední částí vašich prstů na noze a koncem boty by měla být zhruba 0,95 až 1,27 cm nebo asi palec.
  • Pata by měla být relativně těsná a neměla by vyklouzávat, když kráčíte.
  • Horní část boty (která vede přes horní část chodidla) by měla být pohodlná a bezpečná, ale ne příliš těsná.
 3. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro krok aerobik, krok 10

  3 Vyberte si lehké boty. Pro aerobik budete chtít lehkou obuv, která zabrání únavě nohou. Podívejte se na materiály, ze kterých jsou boty vyrobeny, a držte v rukou několik párů aerobních bot, jeden po druhém, abyste zjistili, které jsou lehké a které těžké.
 4. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 11

  4 Vyzkoušejte pružnost obuvi. Položte jednu ruku na patu a druhou ruku na špičku boty a otočte. V dobré obuvi na aerobik by se přední část boty měla kroutit s malým odporem.
 5. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro krok aerobik, krok 12

  5 Vyberte si tvar se širokou, zaoblenou podrážkou. Možná jste viděli boty s podpatky, které vypadají, že jdou mnohem dále než vaše nožní postel. Kulatá podešev vpředu vám poskytuje extra stabilitu při bočních pohybech ze strany na stranu, zatímco široká pata poskytuje další odpružení při sestupu.
  • Podívejte se na pevný pult. Čítač paty je materiál, který je umístěn kolem paty, aby ji zpevnil a poskytl další podporu zbytku lůžka.
 6. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 13

  6 Prohlédněte si svršek boty. Svršek je oblast, která pokrývá horní část chodidla. Pokud mají vaše nohy tendenci se extra potit nebo páchnout, podívejte se po materiálu, který je pevný, ale prodyšný. Pevná kůže poskytuje nejlepší vnější oporu chodidla; mohou však být dražší, těžší a méně prodyšné než syntetické materiály.
 7. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 14

  7 Vyberte si boty s polstrovanými vložkami. Aerobik boty by měly mít vložky (vnitřní část, na které vaše noha spočívá) s vylepšeným odpružením. Přestože má aerobik malý dopad, budete chtít botu s extra tlumením nárazů pod chodidlo.
  • Palcem zatlačte na stélku. Čím je měkčí, tím je větší pravděpodobnost, že vám poskytne tlumení a tlumení nárazů.
  • Dobrou volbou je bota se stélkou vyrobenou z ethylenvinylacetátu (EVA). Šedá EVA je pevnější, zatímco bílá EVA je měkčí a je nejlepší pro aerobní cvičení.
 8. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro krok aerobik, krok 15

  8 Před nákupem vyzkoušejte několik párů bot. Než se rozhodnete, které si vezmete domů, je důležité vyzkoušet si více párů bot. Vyberte si botu, která je vám nejpohodlnější, hned na začátku. Nemělo by existovat období „vloupání“.
  • Vyzkoušejte aerobik s atletickými ponožkami. Chcete se ujistit, že dobře sedí s tloušťkou ponožek, které budete pravidelně používat.
 9. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro step aerobik, krok 16

  9 Vyzkoušejte si boty na podobné podlaze, na jaké cvičíte. Přejděte do oblasti obchodu, která má podobnou podlahu jako vaše stepní aerobní prostředí, a proveďte nějaké aerobní pohyby. Pohybujte se do stran, skákejte a procházejte se v každém páru potenciálních bot. Podívejte se, které mají nejlepší přilnavost a největší oporu pro vaše nohy.
 10. Obrázek s názvem Vyberte správnou obuv pro Step Aerobic Krok 1710 Před koupí boty si přečtěte recenze. Přejděte na Amazon nebo Zappos a vymažte recenze a vyhledejte lidi, kteří je používají pro step aerobik. Získáte tak lepší představu o podpoře a odolnosti boty. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete si na trénink obout běžecké boty? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Ano, běžecké boty jsou vhodné pro trénink, ale můžete shledat, že hbitosti brání obvykle širší základna běžce. Crossové trenažéry a tenisky mají obecně menší základnu.
 • Otázka Jaký typ obuvi je pro Zumbu dobrý? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Expertní odpověď Crossové trenéry jsou pro Zumbu dobré, ale je dobré vyzkoušet několik značek a funkcí, abyste určili nejlepší typ pro vaše nohy.
 • Otázka Jak by měly cvičební boty sedět? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Tréninkové boty by vám měly chytit patu, podepřít klenby a poskytnout dostatečný prostor pro prsty na nohou, aby se nedotýkaly konce boty a necítily se být zmačkané.
 • Otázka Jaká je nejlepší obuv pro aerobik? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Expertní odpověď Crossové trenažéry jsou speciálně navrženy pro aerobik, ale budete muset zkontrolovat různé značky a typy crossových trenažérů, abyste určili ty nejlepší pro vaše potřeby.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyměňte boty, jakmile se opotřebují. Stélky se často opotřebovávají rychleji než podešve, takže počítejte s výměnou obuvi každé čtyři až osm měsíců, pokud je budete nosit dvakrát až čtyřikrát týdně.
 • Někteří lidé mají otoky nohou později během dne. Vyzkoušejte si nové cvičební boty v době, kdy navštěvujete cvičební hodiny.
 • Jak šlapete, můžete určit prozkoumáním podrážek nošených bot. Podrážky obuvi budou mít více opotřebovaný běhoun, kam nejvíce šlapete. Tyto informace můžete použít k nejlepšímu výběru nového páru obuvi.
 • Při výběru obuvi prozkoumejte spodní část. Boty s větším dezénem obecně vydrží déle.

reklama

Populární Problémy

Ať už jste zkušený skateboardista nebo se ho snažíte vychovat, může být vybudování skate rampy zábavným a uspokojivým zážitkem, když se dělá správně. Maximalizace prostoru, bezpečí a trpělivost jsou klíčem k vytvoření této zábavné investice ....Indicko-americký mladík Sameer Kumar napsal dopis na poděkování svému idolu Rogeru Federerovi. Kumar si třikrát připomněl své zkušenosti s tréninkem s Rogerem Federerem.