Jak si vybrat tréninkové boty

Cvičení ve špatné obuvi může způsobit, že vaše cvičení bude méně účinné a potenciálně si poranit nohy. Existují optimální boty pro různé typy tréninků, od silového tréninku přes jógu až po běh. Ať už hledáte pružnou, prodyšnou obuv nebo takovou, která poskytuje sílu a stabilitu úchopu, určitě si vyberete botu pro vás!Metoda 1 ze 2: Výběr správné obuvi pro vaše cvičení

 1. Obrázek s názvem Vyberte si tréninkovou obuv Krok 1

  1 Boty na cross-training si vyberte, pokud děláte jak aerobik, tak silový trénink. Pokud vaše cvičení sestávají z různých aktivit, které vyžadují, abyste se hodně pohybovali tam a zpět, pár běžeckých bot vám poskytne extra stabilitu a přitom absorbuje nárazy, což pomáhá chránit vaše klouby.
  • Jedná se o skvělé boty, pokud se věnujete intervalovým tréninkům s vysokou intenzitou (HIIT), které často zahrnují výpady, skoky do boxů, dřepy a sprinty.
 2. Obrázek s názvem Choose Training Shoes Krok 2

  2 Investujte do běžeckých bot, pokud trávíte hodně času běháním nebo běháním. Pokud trávíte každý týden hodiny běháním, vyberte si obuv vyrobenou speciálně pro běžce, abyste svým nohám poskytli potřebnou podporu. Upřednostněte botu, která má tlumení v zadní i přední části, aby pomohla absorbovat otřesy.
  • Pokud kombinujete běh a další cvičení v tělocvičně, vystačíte si s běžeckou obuví.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si tréninkovou obuv Krok 3

  3 Pokud je to vaše primární forma cvičení, vyberte si vycházkovou obuv. Vycházková obuv je vyrobena speciálně tak, aby absorbovala spoustu šoku a chránila vaše nohy před bolestivými puchýři. Podívejte se na podrážky vyrobené z pěny nebo směsi gel-pěna.
  • Vycházkové boty jsou ve skutečnosti úplně jiné než běžecké boty. Poskytují více odpružení pro pohyb paty a špičky a pomáhají chránit vaši achilovou šlachu.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si tréninkovou obuv Krok 4

  4 Pokud primárně zvedáte závaží, noste plochější obuv na trénink. Ploché boty vám poskytnou lepší základnu, která vám pomůže udržet si stabilitu při zvedání a trénování. Upřednostněte boty s gumovou podrážkou, aby vám nohy neklouzaly.
  • Tyto typy bot jsou obecně méně pružné než jiné tréninkové boty, takže nejsou skvělé, pokud chcete skočit na eliptický trenažér nebo si zaběhat po vzpírání.
 5. Obrázek s názvem Vyberte si tréninkovou obuv Krok 5

  5 Pořiďte si pevnou trailovou obuv pro extra podporu kotníku při turistice. Pokud se věnujete outdoorovým aktivitám, jako je pěší turistika nebo běh na lyžích, máte spoustu možností, jak si pořídit ty nejlepší boty. Zvažte tyto různé možnosti na základě vaší hlavní činnosti:
  • Lehké běžecké boty si vyberte, pokud budete primárně běhat po nezpevněném terénu nebo podnikat krátké denní túry.
  • Pořiďte si turistickou obuv pro mírně odolnější obuv, která ochrání vaše prsty na nohou a poskytne vašim nohám extra podporu pro batoh a turistiku.
  • Rozhodněte se pro turistické boty pro maximální ochranu kotníku a extra stabilitu, pokud budete na super skalnatém terénu. Ty jsou nejlepší, pokud nosíte batoh, vyjíždíte mimo stezku nebo se vydáváte na túru po sněhu.
 6. Obrázek s názvem Choose Training Shoes Step 6

  6 Pokud na kole trávíte hodně času, vyberte si cyklistickou obuv s pevnou podrážkou. Cyklistické boty jsou lehké a tuhé, a proto jsou ideální pro lidi, kteří milují jízdu na kole. Můžete si dokonce pořídit boty, které se připnou na pedály, což vám pomůže maximalizovat vaše jízdy.
  • Tyto boty nejsou určeny pro chůzi, běh nebo křížový trénink, proto je noste pouze při jízdě na kole.
 7. Obrázek s názvem Choose Training Shoes Krok 7

  7 Při aktivitách, jako je jóga, si vyberte podporu ze studia. Při cvičení jógy je běžné chodit naboso nebo nosit ponožky, ale přidání jednoduchého zábalu vám může poskytnout určitou stabilitu a ochranu před uklouznutím při cvičení. Navíc je to hygieničtější než chodit naboso.
  • Při těchto aktivitách se vyhněte nošení sportovní obuvi. Mohou bránit vašim pohybům a zabránit vám v užívání všech výhod vašeho cvičení.
  • Tyto boty mají otevřenou špičku, takže můžete stále držet prsty na nohou, což je důležité pro vaši rovnováhu.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Vybírání nejlepších bot

 1. Obrázek s názvem Vyberte si tréninkovou obuv Krok 8

  1 Kupte si boty osobně, abyste si je mohli vyzkoušet a vyzkoušet, jak sedí. Je lákavé nakupovat boty online, aby vám je bylo možné doručit přímo k vám, ale i v rámci stejné značky existuje mnoho variací, pokud jde o vhodnost a pocit. Nejlepší možností je zajít do obchodu, který se specializuje na trénink a atletickou obuv, abyste si před rozhodnutím mohli procházet více možností.
  • Pokud se rozhodnete koupit si tréninkovou obuv online, zkontrolujte si zásady vracení zboží. Pokud se nehodí správně, budete je chtít poslat zpět a získat plnou náhradu.

  Spropitné: Nakupujte boty později odpoledne. V průběhu dne vám obvykle oteknou nohy, takže nákupy spíše odpoledne než ráno vám zabrání v nákupu příliš malých bot. 2. Obrázek s názvem Choose Training Shoes Krok 9

  2 Zkontrolujte, zda jsou vaše nohy pronáty, neutrální nebo supinované, aby správně seděly. Pokud si nejste jisti, podívejte se na starý pár tréninkových bot a zjistěte, kde jsou nejvíce opotřebované. Pokud je většina opotřebení na vnitřní straně chodidel, vaše chodidla jsou pravděpodobně pronovaná. Pokud se vnější strana paty opotřebovává, vaše nohy jsou s největší pravděpodobností supinované. Pokud oblečení vypadá rovnoměrně po celé obuvi, vaše nohy jsou neutrální.
  • U pronovaných nohou hledejte boty, které mají velkou stabilitu. Můžete také zvážit pořízení stélky nebo protetiky.
  • U neutrálních nohou upřednostněte boty, které jsou pohodlné a pružné.
  • Pro nohy na zádech vyberte boty, které jsou super pružné.

  Proveďte mokrý test: Pokud si nejste jisti, co se děje s vašimi nohami, existuje jednoduchý test, který můžete udělat doma. Namočte si spodní část chodidel a stoupněte si na něco jako hnědý papírový sáček. Zkontrolujte, jak velký nebo malý je otisk vašeho oblouku. Pokud je to opravdu tenké, vaše nohy jsou supinované. Pokud je stejně velká jako zbytek chodidla, jsou vaše chodidla pronovaná. Pokud spadne doprostřed, vaše nohy jsou neutrální. 3. Obrázek s názvem Choose Training Shoes Step 10

  3 Vyberte si boty, které odejdou 1/4 na 1/2 v (0,64 až 1,27 cm) prostoru u vašich prstů. Palcem zatlačte na přední část boty, abyste změřili, kolik místa je mezi přední částí a vašimi prsty. Prostor by měl mít přibližně celou šířku palce. Pokud se vaše prsty tlačí na botu, zkuste se zvednout o polovinu nebo v plné velikosti.
  • To je zvláště důležité u sportovní obuvi. Pokud běháte, skáčete nebo se pohybujete v obuvi, která vám nesedí správně, můžete si poranit prsty na nohou, dostat křeče nebo pohmožděniny a přijít o nehty na nohou.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si tréninkovou obuv Krok 11

  4 Projděte se v botách, abyste se ujistili, že vám nevyklouzne pata. Mějte na paměti, že boty se s největší pravděpodobností trochu roztáhnou, takže by se měly cítit pohodlně, když je vyzkoušíte v obchodě. Pokud se vám ale vaše pata už zvedá z boty, zkuste sejít o polovinu nebo v plné velikosti.
  • Nezapomeňte, že tkaničky můžete upravit u většiny párů tréninkových bot. Pokud potřebujete, udělejte je těsnější nebo volnější, abyste cítili, jak boty opravdu sedí, když jsou správně svázané.
 5. Obrázek s názvem Vyberte si tréninkovou obuv Krok 12

  5 Podívejte se na gumovou obuv pro extra stabilitu a uchopovací sílu. Pokud vám jde o to, abyste se při cvičení udrželi na nohou, vyberte si podrážku, která je primárně na bázi gumy nebo z kombinace gumy a pěny. Jsou skvělé pro zvedání, silový trénink a venkovní cvičení.
  • Tyto boty mají obecně tenčí podrážku a neposkytují tolik odpružení.
 6. Obrázek s názvem Vyberte si tréninkovou obuv Krok 13

  6 Pořiďte si botu na bázi pěny pro lehčí variantu, kterou můžete nosit každý den. Vyberte si boty na bázi pěny, pokud chcete extra odpružení a něco, co můžete nosit při procházce městem nebo při tréninku v tělocvičně. Obvykle jsou lehčí a tlumí nárazy než boty s gumovou podrážkou.
  • Pokud si nejste jisti, na jaké boty se díváte, nebojte se požádat o pomoc! Obchodní zástupce vám rád poskytne více podrobností a nasměruje vás správným směrem.
 7. Obrázek s názvem Choose Training Shoes Step 14

  7 Pro flexibilitu si vyberte boty vyrobené z pružné tkaniny nebo síťoviny. Pokud se během cvičení hodně pohybujete, flexibilita a prodyšnost udrží vaše nohy v pohodlí. HIIT cvičení a další vysoce nárazové nebo aerobní aktivity vyžadují, aby se vaše nohy pohybovaly v mnoha různých polohách. Pružnější boty jim zabrání ve stísnění.
  • Mnoho společností má 30denní politiku vrácení obuvi. Pokud si koupíte pár a zjistíte, že pro vás nejsou úplně vhodné, vezměte je zpět a vyzkoušejte něco nového. Tímto způsobem můžete najít správnou kombinaci podpory a flexibility, která je pro vás to pravé.
 8. Obrázek s názvem Choose Training Shoes Step 15

  8 Rozhodněte se pro odolnější obuv pro vzpírání a silový trénink. Podívejte se na boty s „podpůrnými svršky“, což znamená, že v horní části boty je spíše struktura než jen vrstva látky nebo síťoviny. Boty, které si zachovávají tvar, i když v nich vaše noha není, mají obecně větší trvanlivost.
  • Pokud vezmete tyto boty do rukou a pokusíte se je ohnout, měli byste cítit značný odpor.
 9. Obrázek s názvem Choose Training Shoes Step 16

  9 Tréninkovou obuv vyměňte po 300–400 mil (480–640 km). Pokud cvičíte 30 minut denně, můžete počítat s tím, že každých 6 měsíců budete potřebovat nové boty. Pokud tomu věnujete více času, možná budete potřebovat nové boty každé 3-4 měsíce.
  • I když vaše boty vypadají, že jsou v dobrém stavu, tlumení nárazů může být stále opotřebované.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Můžete očekávat, že zaplatíte kdekoli od 60 do 130 dolarů za pár tréninkových bot. Pokud chcete ušetřit, hledejte starší modely, podívejte se na maloobchodní prodejny nebo kompromitujte barevné schéma.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

V neděli má premiéru film „Tiger Slam“, nový dokument o běhu čtyř velkých společností Tigera Woodse v letech 2000 a 2001. Zde je návod, jak sledovat celý film online.

Trubkový buben z PVC, také známý jako tubulum, označuje tanga vyrobený z PVC trubek. Původně vynalezen v Austrálii, thongofon je jedinečný bicí nástroj, který vypadá jako velký xylofon a zní jako ...Jak získat Rock Smash na Pokémon FireRed. Tento wikiHow vám ukáže, jak získat Rock Smash v Pokémon FireRed. Abyste se dostali na One Island, musíte porazit tělocvičnu Cinnabar Island. Budete také muset mít Surf, abyste překročili hluboké ...Islanders a Capitals uzavírají sezónu důležitou hrou pro účely nasazení do play -off. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Pátá a poslední sezóna 'Greenleaf' má premiéru v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat online streamování nových epizod, i když nemáte kabel.Restart „BH90210“ Beverly Hills 90210 měl velký úspěch. Podívejte se, jak sledovat epizodu finále online prostřednictvím živého přenosu.