Jak si vyrobit skládanou sukni

Skládaná sukně se může zdát jako zastrašující projekt, ale jsou jednodušší, než byste si mohli myslet. Můžete si vyrobit jednoduchou skládanou sukni bez vzoru as velmi malou matematikou. Zkuste si vyrobit kostkovanou sukni pro sebe nebo pro přítele!Část 1 ze 3: Měření a značení

 1. Obrázek s názvem Vytvořte skládanou sukni Krok 1

  1 Shromážděte své materiály. Výroba skládané sukně vyžaduje základní šicí nástroje a hodně látky. Na výrobu řasené sukně potřebujete více látky, než na skládanou sukni. K výrobě skládané sukně budete potřebovat:
  • Látka ve vámi zvolené barvě a typu. Bavlna a vlna dělají dobré záhyby, zatímco lehčí látky jako hedvábí a satén ne. Mějte na paměti, že budete potřebovat kus látky, který je dostatečně dlouhý, aby se vám třikrát vlezl kolem pasu, takže si můžete látku změřit, až budete v obchodě. Toto množství poskytne dostatek prostoru pro výrobu záhybů pro vaši sukni.
  • Křída
  • Nůžky
  • Měřicí páska
  • Šicí stroj
  • Vlákno
  • 7palcový (18 cm) zip.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte skládanou sukni Krok 2

  2 Změřte si délku pasu a sukně. Pomocí měřicí pásky změřte pas a délku sukně. Změřte kolem svého přirozeného pasu nebo kdekoli, kde plánujete nosit sukni v pase. Poté změřte od svého přirozeného pasu (nebo kde plánujete sukni nosit) až k místu, kde chcete, aby sukně končila.
  • Nezapomeňte si tato měření zapsat, abyste je nezapomněli!
 3. 3 Odřízněte látku na míru. Jakmile budete mít svá měření, ustřihněte látku tak, aby byla 3krát větší než váš pas. Také by měla být o 2 palce (5 cm) delší, než chcete, aby byla hotová sukně. Pokud by například váš pas měřil 76 cm a chcete, aby byla sukně dlouhá 35 palců (89 cm), pak byste potřebovali, aby vaše tkanina byla široká 90 palců (229 cm) a 37 palců (94 cm). ) dlouho.
  • Ujistěte se, že jste látku odstřihli rovně.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte skládanou sukni Krok 4

  4 Rozhodněte se o velikosti svých záhybů. Dále se budete muset rozhodnout, jak široký chcete, aby vaše záhyby byly. Můžete si vybrat libovolnou šířku, například 1,9 cm, 3,8 cm nebo 5,7 cm. Je však důležité, aby všechny vaše záhyby měly stejnou velikost, proto se před skládáním rozhodněte pro šířku.
  • Mějte na paměti, že čím širší jsou vaše záhyby, tím méně záhybů budete mít. Pokud chcete v sukni hodně řasení, zvolte menší šířku.
 5. 5 Označte si látku. Když jste se rozhodli, jak široké budou vaše záhyby, začněte látku označovat na špatné straně. Použijte dvojnásobné měření, jaké chcete, aby každé vaše skládání bylo. Tím zajistíte, že když látku přeložíte, vaše záhyby budou mít požadovanou šířku.
  • Pokud například chcete, aby vaše záhyby byly široké 5,7 cm (2 ¼ ”), pak byste svou látku museli označit každých 11,4 cm (4 ½”).
  reklama

Část 2 ze 3: Vytváření záhybů

 1. 1 Skládejte a připněte záhyby. Jakmile dokončíte značení látky, začněte skládat záhyby. Chcete -li skládat skládání, spojte látku k označení a poté složenou látku položte na jednu stranu. Ujistěte se, že skládáte veškerou látku stejným směrem, jinak mohou záhyby vypadat nedbale. Během cesty připněte záhyby na místo.
 2. 2 Nahoře našijte lýkový steh. Když jste všechny své záhyby připnuli na místo, můžete je prošít přes horní část látky, abyste je zajistili. Začněte tím, že prostě přišijete lýkový steh, aby bylo snadné jej vrátit zpět, pokud nejste spokojeni s tím, jak řasy vypadají po jejich ušití.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte skládanou sukni Krok 8

  3 Zkontrolujte rozměry horní části sukně. Po zajištění záhybů pomocí svinovacího metru zjistěte, jak dlouhý je horní okraj sukně. Toto měření by mělo být stejné jako vaše měření pasu. Pokud je však více než pár palců širší, budete muset pro úpravu měření odříznout část látky.
  • Pokud jste u látky použili ztrojnásobení pasu, pak je vysoce nepravděpodobné, že by měření bylo příliš malé. Pokud je však příliš malý, budete muset začít od začátku nebo přišít panel na okraj sukně, abyste nahradili chybějící délku.
 4. 4 Vytvořte pas. Dále budete muset snížit pás látky pro váš pas. Změřte vzdálenost mezi vašimi záhyby a poté změřte a vystřihněte pruh látky, který je stejně dlouhý a asi 4 cm (10 cm) široký. Poté budete muset tento kus přehnout na polovinu podélně se zarovnanými špatnými stranami.
 5. 5 Přišijte pas k horní části sukně. Dále zarovnejte surové okraje horní části skládané látky a skládaného dílu v pase. Položte kus pasu na pravou stranu látky. Poté přišijte rovný steh asi o 1/2 palce (1,3 cm) od hrubých okrajů pasu a skládané látky. Tím se pás upevní k skládané tkanině a zajistí záhyby.
  • Po zašití opasku na místo odstřihněte přebytečné nitě.
  • Nedělejte si starosti se surovými okraji na krátkých koncích pasu. Po přidání zipu budou skryty.
  reklama

Část 3 ze 3: Dokončení sukně

 1. 1 Lem ve spodní části sukně. Sklopte látku pod asi 1,3 cm (1,3 cm) a sešijte lem na místě. Poté našijte rovný steh poblíž surového okraje látky, abyste zajistili lem. Odstraňte kolíky, jak jdete.
  • Při šití lemu jemně zatáhněte, aby se látka srovnala. Nešijte záhyby na místo.
  • Po dokončení šití odstřihněte přebytečné nitě.
 2. 2 Zapněte zip na místo. Když jste připraveni přidat zip, vyhledejte oblast sukně, která bude sloužit jako záda. Poté začněte připínat okraje zipu na pravé strany látky, která bude tvořit zadní část sukně. Začněte připínat přímo v horní části pasu a pohybujte se dolů.
 3. 3 Přišijte zip na místo. Až budete s umístěním zipu spokojeni a budete mít vše připnuté, začněte šít podél připnutých okrajů, abyste jej zajistili. Šijte asi 0,6 cm od okraje látky a zipu. Odstraňte kolíky, jak jdete.
  • Po dokončení šití odstřihněte přebytečné nitě.
 4. 4 Zavřete zadní šev sukně. K dokončení sukně budete muset zavřít zadní šev sukně. Chcete -li to provést, zarovnejte zbývající otevřené okraje látky tak, aby byly rovnoměrné a aby pravé strany směřovaly k sobě. Tím zajistíte, že zadní šev bude skrytý. Poté našijte rovný steh asi ½ ”od okrajů látky. Šijte celou cestu od spodní části zipu ke spodní části sukně.
  • Po dokončení šití odstřihněte přebytečné nitě.
  • Jakmile našijete zip na místo, vaše skládaná sukně je kompletní!
 5. 5 Vyžehlete své záhyby . Pokud chcete mít v sukni ostré a zjevné záhyby, můžete po dokončení sukně zvážit jejich žehlení. Vyžehlete každé záhyby jednotlivě od horní části sukně a směrem dolů. Mějte však na paměti, že je to volitelné. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik látky potřebuji na skládanou sukni? Margo West
  Profesionální krejčí Margo West je profesionální krejčí a majitel svatebních úprav Margo West v Dallasu, Texas. Je známá svou odborností v oblasti svatebních úprav, svatebních šatů na míru, designu spojeného se svatbou a tvorby vzorů. Za 44 let svatebních zkušeností jí vynesla prestižní cenu WeddingWire Brides Choice Award, Couples Choice Award 2013-2019 a The Knot Best of Wdings 2018-2020. Margo byla také uvedena v kolekci Jacket House of Diffa 2018 a Magazine Modern Luxury Brides 2020. Na podzim 2021 uvede svou novou kolekci svatebních šatů. Margo West Profesionální krejčí Expertní odpověď Začněte měřením délky pasu a sukně - nezapomeňte si je zapsat. Budete potřebovat 3násobek velikosti pasu, abyste zajistili, že vaše záhyby budou velkorysé, plus přídavek na švy a instalaci na zip.
 • Otázka Mám použít velké nebo malé záhyby? Margo West
  Profesionální krejčí Margo West je profesionální krejčí a majitel svatebních úprav Margo West v Dallasu, Texas. Je známá svou odborností v oblasti svatebních úprav, svatebních šatů na míru, designu spojeného se svatbou a tvorby vzorů. Za 44 let svatebních zkušeností jí vynesla prestižní cenu WeddingWire Brides Choice Award, Couples Choice Award 2013-2019 a The Knot Best of Wdings 2018-2020. Margo byla také uvedena v kolekci Jacket House of Diffa 2018 a Magazine Modern Luxury Brides 2020. Na podzim 2021 uvede svoji novou kolekci svatebních šatů. Margo West Profesionální krejčí odborná odpověď Vytvořte si menší záhyby, pokud jich chcete mít hodně, nebo použijte větší záhyby, pokud jich chcete méně. Jakmile se rozhodnete pro velikost vašich záhybů, změřte je a označte je na špatné straně látky.
 • Otázka Jak ušijem skládanou sukni? Margo West
  Profesionální krejčí Margo West je profesionální krejčí a majitel svatebních úprav Margo West v Dallasu, Texas. Je známá svou odborností v oblasti svatebních úprav, svatebních šatů na míru, designu spojeného se svatbou a tvorby vzorů. Za 44 let svatebních zkušeností jí vynesla prestižní cenu WeddingWire Brides Choice Award, Couples Choice Award 2013-2019 a The Knot Best of Wdings 2018-2020. Margo byla také uvedena v kolekci Jacket House of Diffa 2018 a Magazine Modern Luxury Brides 2020. Na podzim 2021 uvede svoji novou kolekci svatebních šatů. Margo West Profesionální krejčí Expertní odpověď Odstřihněte látku, potom označte a složte své záhyby. Zkontrolujte, zda je pas vaší sukně správné velikosti, a poté sešijte zadní šev. Nezapomeňte ponechat dostatek místa pro přidání zipu. Nakonec přidejte pas a lemujte sukni na požadovanou délku.
 • Otázka Kolik záhybů musím mít v sukni? Michele Nejlepší odpovídač Tolik, kolik chcete. Můžete dát jedno skládání vpředu, nebo dvě nebo tři, nebo udělat skládané všude kolem. Můžete je mít jen vpředu nebo jen vzadu. Záhyby jsou skvělý způsob, jak nejen zvýšit sukni, ale také vytvořit jedinečný vzhled.
 • Otázka Jak to mám nosit? Na pupku? Pod mým žaludkem? Na mých bocích? Potřebuji to vědět, abych mohl správně změřit délku. Mám tendenci nosit skládané sukně na pasu, nad boky v nejmenší části břicha. To je obvykle v místě, kde jsou lokty ve vztahu k vašemu trupu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Tkanina
 • Nůžky
 • Šicí stroj
 • Vlákno
 • Měřicí páska
 • Křída
 • 7 ”(18 cm) zip

Populární Problémy

Krok za krokem vysvětlujeme, jak najít perfektní pár tenisových bot a balíček tenisových míčků pro vaše herní podmínky, povrch, styl, úroveň a další! Příspěvek Jak vybrat tenisové míčky a boty se poprvé objevil na blogu LiveYourSport.Váš průvodce streamováním filmu „Tron (1982)“ online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Jak zvýšit dlouhý skok. Skok do dálky je klamně složitý sport. Existují desítky malých nuancí, které ovlivňují vzdálenost, které dosáhnete při každém skoku, a nic nepřekoná pocit dobře provedeného skoku, kde to všechno ...

Šéf ATP Kermode jmenován do druhého funkčního období, zaměřte se na integrituNáhled na Brady vs. Kanepi na WTA Limoges Open.Tenisové bratrstvo - a Hollywood - reagovaly na historický titul Andyho Murraye.