Jak vyčistit tkaničky

Tkaničky do bot byly historicky vyrobeny z materiálů, jako je kůže, konopí nebo bavlna - typické materiály pro výrobu lan. Pokroky ve výrobě syntetických vláken, jako je nylon a polyester a elastika, však umožnily různé tkaničky, nejen ty, které se vyskytují přirozeně. Díky stále více módním možnostem, kterými můžete své boty doplnit, budete chtít, aby vypadaly čisté a svěží.

Metoda 1 ze 3: Čištění bílých krajek

 1. Obrázek s názvem Vyčistěte si tkaničky Krok 1

  1 Sundejte tkaničky z bot. Je mnohem snazší a efektivnější vyčistit tkaničky od bot, jakmile jsou z bot odstraněny.
 2. 2 Kartáčem nebo kartáčem setřete všechny volné špíny nebo špínu z tkaniček. Sušené a upečené na špíně nebo bahně by se měly s trochou drhnutí poměrně snadno uvolnit.
 3. 3 Do dřezu nebo umyvadla připravte roztok 3 polévkové lžíce (44,4 ml) bělidla na 1 galon (3,8 l) vody. Do vody můžete také přidat malé množství mýdla nebo pracího prostředku, což pomůže při čištění.
 4. 4 Vložte tkaničky do malého síťového sáčku a několik minut namočte do čisticího roztoku. Lžící nebo špachtlí promíchejte tkaničky ve vodě. Můžete použít talíř vhodný do myčky, abyste tkaničky zvážili a zabránili jejich plavání
  • POZNÁMKA: Noste rukavice a nepokládejte holé ruce do vody s bělidlem, protože to může způsobit podráždění pokožky.


 5. Obrázek s názvem Vyčistěte si tkaničky Krok 5

  5 Umyjte tkaničky v pračce. Umístěte tkaničky, stále uvnitř sáčku na prádlo, do pračky a vyperte v saponátu a 1/2 šálku bělidla v horké vodě.
 6. Obrázek s názvem Vyčistěte si tkaničky Krok 6

  6 Zavěste tkaničky přes umyvadlo nebo ručník a nechte je uschnout na vzduchu. Abyste zabránili poškození agletů a smrštění tkaniček, nedávejte je do sušičky. To může poškodit elastická vlákna nebo struktury, díky nimž bota zůstane déle přichycena. Úplné vyschnutí tkaniček může trvat několik hodin.
 7. 7 Vyměňte si boty. Pokud byly aglety poškozeny při čištění, můžete použít kousek skotské pásky k zabalení konců tkaniček a usnadnit jejich průchod očky. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Proč byste se měli vyhýbat vkládání tkaniček do sušičky?

Sušička může prasknout aglety.

Částečně máš pravdu! Plastové špičky na koncích tkaniček se nazývají aglety. Jejich účelem je chránit tkaničky před třepením, ale pokud dáte tkaničky do sušičky, aglety se mohou poškodit. Aglety však nejsou jedinou součástí tkaničky, kterou lze v sušičce poškodit. Vyberte jinou odpověď!

Sušička může zmenšit tkaničky.

Nemýlíte se, ale existuje lepší odpověď! Tkaničky se v sušičce mohou zcela zmenšit. I když je smrštění nepříjemné na jakémkoli oblečení, je to zásadní problém pro tkaničky, které mohou skončit příliš krátké na to, aby se správně zavázaly. To znamená, že existují i ​​další důvody pro sušení tkaniček. Hádej znovu!

Díky sušičce mohou být tkaničky méně elastické.

Téměř! Tkaničky obsahují elastická vlákna, která pomáhají tkaničkám zůstat déle zavázané. Tato vlákna se mohou při praní poškodit, což znamená, že se vaše boty budou častěji rozvázat. To však není jediný důvod, proč neházet tkaničky do sušičky! Zkuste jinou odpověď ...

Vše výše uvedené.

Přesně! Celkově jsou tkaničky na sušení příliš jemné. Tělo tkaniček se může zmenšit nebo se poškodit elastická vlákna v tkaničkách. Dokonce i malé plastové uzávěry na konci mohou prasknout v sušičce. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 3: Čištění barevných krajek

 1. 1 Sundejte tkaničky z bot. Je mnohem snazší a efektivnější vyčistit tkaničky od bot, jakmile jsou z bot odstraněny.
 2. 2 Kartáčem nebo kartáčem setřete všechny volné špíny nebo špínu z tkaniček. Sušené upečené špínou a bahnem by se měly s trochou drhnutí poměrně snadno uvolnit.
 3. 3 Naplňte umyvadlo nebo umyvadlo teplou vodou a přidejte malé množství mýdla nebo pracího prostředku. Voda bude použita k nasycení tkaniček. Mýdlo pomáhá uvolňovat částečky nečistot z tkaničky tkaniček pro snazší čištění.
 4. 4 Tkaničky nechte několik minut namočit v mýdlové vodě. Nechte materiál důkladně namočit. Tkaničky od bot pravděpodobně nabobtnají a veškerá povrchová špína se odlepí. Pokud chcete tuto akci propagovat, trochu je promíchejte.
 5. 5 Pomocí jemného kartáčku (nebo starého zubního kartáčku) vydrhněte tkaničky. Dávejte pozor na aglet, protože tyto mohou při hrubém zacházení prasknout nebo se odloupnout.
 6. 6 Naplňte umyvadlo nebo umyvadlo čerstvou vodou a opláchněte tkaničky. Pokud nečistoty zůstanou, opakujte kroky 2 až 6, dokud nejsou tkaničky důkladně vyčištěny.
 7. Obrázek s názvem Vyčistěte si tkaničky Krok 14

  7 Zavěste tkaničky přes umyvadlo nebo ručník a nechte je uschnout na vzduchu. Abyste zabránili poškození agletů a smrštění tkaniček, nedávejte je do sušičky. To může poškodit elastická vlákna nebo struktury, díky nimž bota zůstane déle přichycena. Úplné vyschnutí tkaniček může trvat několik hodin.
 8. 8 Vyměňte si boty. Pokud byly aglety poškozeny při čištění, můžete použít kousek skotské pásky k zabalení konců tkaniček a usnadnit jejich průchod očky. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Proč byste měli kroužit tkaničkami, zatímco se namáčejí v mýdlové vodě?

Aby se ujistili, že jsou důkladně nasyceny vodou.

Nepřesně! Tkaničky jsou dostatečně porézní, takže nemusíte dělat nic zvláštního, aby byly pořádně prosáklé. Navíc se budou při namáčení rozšiřovat, takže dovnitř pronikne ještě více vody. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

recenze tenisek
Pomůže odstranit povrchovou špínu.

Ano! Nečistoty se přirozeně odlepí od tkaniček, protože absorbují vodu a expandují. Ale aby byl tento proces ještě efektivnější, můžete krajky trochu kroužit. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Ve skutečnosti byste se neměli dotýkat tkaniček, když jsou namočené.

Zkus to znovu! Když namočíte barevné tkaničky, je dobré strčit ruku do kbelíku a tkaničky přesouvat. Ve skutečnosti je výhodné to udělat, i když to není nutné. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Čištění kožených tkaniček

 1. 1 Z krajky odstraňte veškeré nečistoty nebo úlomky kartáčkem na zuby nebo podobným malým kartáčkem. Odstranění nečistot nyní může ušetřit úsilí a pomoci ušetřit látku. Tyto tkaničky nejsou tak savé jako syntetické materiály a není třeba s nimi zacházet, jako by absorbovaly nečistoty, kterým byly vystaveny.
 2. 2 K čištění kožených tkaniček použijte sedlové mýdlo a teplou vodu. Krátce je namočte, mýdlo jemně a důkladně naneste na celou stopku krajky. Nenamáčejte kůži do mýdlového roztoku, protože to může zničit opálení nebo odbarvit kůži. Otřete jej vlhkým hadříkem.
 3. Obrázek s názvem Vyčistěte si tkaničky Krok 18

  3 Nastavte si tkaničky, aby schly na hadru nebo starých novinách. Nechte je uschnout na vzduchu a nevystavujte je slunci, protože mohou bělit a ztrácet barvu. Před postupem do dalšího kroku by měly být zcela suché.
 4. 4 K obnovení lesku kůže použijte přírodní olej, například olivový nebo kokosový. Naneste čistým hadrem. Ujistěte se, že pracujete nad kapkou látky a v rukavicích, protože olej na ošetření kůže může zašpinit povrchy. Nechte olej vsáknout. Tato úprava zjemní a zlepší vzhled kožených tkaniček.
 5. Obrázek s názvem Vyčistěte si tkaničky Krok 20

  5 Nechte je několik hodin schnout na vzduchu. Po první hodině setřete přebytečný olej. Před pokusem o navázání počkejte, až budou tkaničky zcela suché, protože by to mohlo způsobit znečištění obuvi nebo poškození krajky. Norkový olej připomíná lidský kožní maz a na většině tkanin se bude cítit mastný, pokud nebude správně absorbován. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Proč je dobré nechat kožené tkaničky po vyprání uschnout na slunném místě?

Schnou tedy rychleji.

Zkus to znovu! Ano, kožené tkaničky rychleji schnou, pokud je necháte na slunci. Jsou však tak malé, že sušení nebude trvat dlouho, bez ohledu na to, takže nemusíte sušit jejich dobu. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Kůže tedy neztrácí tvar.

Nepřesně! Vaše kožené tkaničky si zachovají svůj tvar bez ohledu na to, zda jsou vystaveny slunečnímu záření nebo ne. Dokud je necháte sušit na rovném povrchu, než je zavěsíte, budou v pořádku. Zkuste jinou odpověď ...

Ve skutečnosti byste nikdy neměli sušit kožené tkaničky na slunném místě.

Opravit! Sluneční světlo může bělit kůži, zejména mokrou. Pokud necháte kožené tkaničky vyschnout na slunném místě, pravděpodobně se nakonec zbarví. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaká metoda by fungovala k získání červené barvy z bílých tkaniček? Sehnat nové tkaničky by bylo mnohem menší potíže. Pokud nemůžete, potřete tkaničky acetonem a opláchněte saponátem.
 • Otázka Jak odstraním psí hovínko z tkaniček? Očistěte tkaničky a poté je vyperte stejně jako v tomto článku.
 • Otázka Jak vyčistím bílou kůži? Můžete použít čistič obuvi jako Crep Cure, Reshoeven8r nebo Jason Mark. Crep je k dispozici na Footlockeru a funguje dobře.
 • Otázka Znečistí mi to boty a dá se to nějak jinak? Sundejte tkaničky z obuvi a nebude to mít vliv na vaše boty, pokud necháte tkaničky úplně zaschnout.
 • Otázka Existují nějaké další jednodušší způsoby čištění tkaniček? Pokud do vany dáte teplou vodu s práškem na odstranění skvrn, funguje to dobře. Také můžete použít prací prostředek a bělidlo.
 • Otázka Jak vyčistím bílé boty? Použijte jedlou sodu smíchanou s vodou, dokud z ní nevznikne pasta, a pomocí zubního kartáčku ji vydrhněte na boty. Boty můžete namalovat na bílo akrylovou barvou, nebo můžete tkaničky vyndat a hodit do pračky.
 • Otázka Mohu je vyprat v pračce? Ano, nepoužívejte sušičku. Poté, co je umyjete v pračce, nechte je uschnout na vzduchu.
 • Otázka Mohu dát boty Adidas do pračky? Ne, nedoporučuje se to.
 • Otázka Jak vyčistím šedé Nikes? Vydrhněte je čisticím prostředkem a vodou.
 • Otázka Mohu použít zubní pastu? Na bílé boty můžete použít zubní pastu, ale na tkaničky jsem to nikdy nezkoušel.

Populární Problémy

Hlavní losování BNP Paribas Masters v Indian Wells, CA, začíná 9. března 2017.

Bethanie Mattek-Sands nedávno hovořila o nesčetných tématech, včetně formování jejího nečekaného partnerství s Iga Swiatekem a osobnostních rysů mladého Poláka.

Jak vypadat skvěle v teplákách. Pocení už není jen pro tělocvičnu. Každý den chodíte po škole a určitě uvidíte mnoho lidí, kteří je nosí-holky i kluky. Je tu jen jeden problém: tepláky nejsou vždy příliš ...

Č. 6 Ohio State zahájí v sobotu hru Big Ten proti Indianě. Zde je návod, jak sledovat legální živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.

Jak cestovat z letiště San Francisco do centra. Mezinárodní letiště San Francisco (SFO) je jedním z největších leteckých uzlů na západním pobřeží. Jako mnoho metropolitních letišť, SFO leží mimo město, na předměstí ...

Získejte přehled o tom, jak sledovat nový televizní pořad CBS „Fam“ online prostřednictvím možností živého streamování bez kabelů.