Jak říci „My Name Is“ ve francouzštině

Naučit se někoho představovat je pravděpodobně jednou z prvních věcí, které se v jakémkoli jazyce naučíte. Ve francouzštině je nejběžnějším způsobem, jak někomu sdělit své jméno, říct Jmenuji se (zhuh mah-pehl) následované vaším jménem. Představit se někomu ve francouzštině vám může otevřít dveře k jednoduché a zdvořilé konverzaci.

jak aplikovat kinesio pásku na tenisový loket

Metoda 1 ze 3: Řekněte ostatním své jméno

 1. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině Krok 1

  1 Použijte základní Jmenuji se (zhuh mah-pehl) ve většině situací. Toto je standardní způsob, jak ve francouzštině říci „moje jméno je“ a je vhodný za všech okolností. Sloveso volání znamená „zavolat“, takže tato fráze doslovně znamená „volám si“.
  • Můžete například říci „Dobrý den! Jmenuji se Marie. Jak se jmenuješ?' (Dobrý den! Jmenuji se Marie. Jak se jmenujete?)


 2. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině Krok 2

  2 Říci jsem (řekni mwah), abych se představil jako druhý. Pokud vám osoba, se kterou hovoříte, nejprve řekne své jméno, můžete se pomocí této fráze v odpovědi představit. Pokud byste řekli „moi c'est Marie“, doslovný překlad by byl „já, to jsem Marie“. Ale ve skutečnosti říkáš: 'Jsem Marie.'
  • Příklad: V kavárně k vám přijde mladá žena. Říká: „Bonjour! Je to mappella Renée. Et toi? ' (Dobrý den! Jmenuji se Renée. A vy?) Můžete odpovědět: „Bonjour! Moi c'est Marie. Enchantée. ' (Dobrý den! Jsem Marie. Rád vás poznávám.)
  • V neformálním neformálním prostředí můžete libovolnou frázi vynechat a v odpovědi jednoduše říci své jméno. Druhá osoba pochopí, že se představujete. Příklad: Muž se k vám přiblíží na neformálním setkání u přítele. Říká: „Zdravím! Je m'appelle Pierre. ' (Ahoj! Jmenuji se Pierre.) Mohl byste odpovědět: „Zdravím! Marc. ' (Ahoj! [Jsem] Marc.)
 3. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině Krok 3

  3 Zadejte své křestní jméno pouze v neformálním prostředí. Fráze Jmenuji se (mohn pray-nohm ay) znamená 'moje křestní jméno je.' V některých situacích vám může být jedno, že někomu řeknete své příjmení, nebo budete chtít, aby vás odkázal pouze vaším křestním jménem.
  • Toto frázování by bylo vhodné, kdyby vás například někdo formálně oslovil vaším příjmením a chtěli byste, aby místo toho použil vaše křestní jméno. Francouz je však mnohem pravděpodobnější, že vás bude oslovovat příjmením než křestním jménem.
 4. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině Krok 4

  4 Zadejte alternativní nebo preferovaný název. Pokud máte přezdívku nebo zkrácenou verzi svého jména, kterou upřednostňujete před celým jménem, ​​použijte frázi Říkají mi aby osoba věděla, jaké máte preference.
  • Příklad: „Jmenuji se Jonathan, ale jmenuji se Jon.“ (Jmenuji se Jonathan, ale dávám přednost tomu, aby se mi říkalo Jon.)
 5. Obrázek s názvem Řekněte „My Name Is“ ve francouzštině Krok 5

  5 Prezentujte se ve formálních situacích. Fráze heh představ mě znamená „jmenuji se“, ale je to spíše formální. Použijte jej v situacích, kdy byste někomu mohli říci „rád bych se představil“. Ačkoli je tato fráze formálnější, obvykle ji nemusí doprovázet formální gesto, například úklona.
  • Předpokládejme například, že jste byli na večeři a chtěli jste se představit hostovi, který byl slavný nebo významný. Můžete říci: „Promiňte, moi. Je mi, Marie. Enchantée. ' (Promiňte. Jmenuji se Marie. Rád vás poznávám.)
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zeptat se někoho na jeho jméno

 1. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině Krok 6

  1 Použití vy (voo), když s někým formálně hovoříte. Ve většině případů je formální zájmeno uctivější než neformální zájmeno. To platí zejména v případě, že je tato osoba starší než vy nebo má autoritu. Zeptejte se jich jak se jmenuješ (coh-moh ah-puh-lay voo).
  • Obecně je ve Francii vhodnější použít vy dokud druhá osoba nepoužije vaše s tebou. Tímto způsobem se vyhnete tomu, že někoho urazíte nebo budete vypadat dopředu.
 2. Obrázek s názvem Řekněte „My Name Is“ ve francouzštině Krok 7

  2 Říci jak se jmenuješ? (coh-moh too t'ah-puh-lay) v neformálním prostředí . Pokud mluvíte s někým ve vašem věku nebo mladším, můžete použít neformálnější vaše při oslovování osoby. Použijte svůj vlastní úsudek, ale neoslovujte někoho s vaše pokud si nejste jisti, že vás ten člověk nebude považovat za hrubého, když to děláte.
  • Pokud například mluvíte s dětmi, využili byste vaše . Můžete také použít vaše pokud jste byli na večírku nebo jiném přátelském setkání a osoba byla přibližně ve vašem věku.
 3. Obrázek s názvem Řekněte „My Name Is“ ve francouzštině, krok 8

  3 Přidat a ty (ay twah) nebo a ty (ay voo), pokud jste dali své jméno jako první. Pokud se vás druhá osoba již zeptala, jak se jmenujete, nebo pokud jste zahájili konverzaci sdělením svého jména, není nutné celou otázku opakovat. Stejně jako v angličtině můžete jednoduše říci „a ty?“
  • Pokud jste například viděli dítě, které vypadalo, že je ztraceno, řekli byste „Zdravím! Je m'appelle Marie a tak? ' (Ahoj! Jmenuji se Marie a ty?)
 4. Obrázek s názvem Řekněte „My Name Is“ ve francouzštině Krok 9

  4 Dejte dotyčnému najevo, že jste rádi, že se s ním setkáte. Když vám ten člověk řekne své jméno, je slušné použít slovo nebo frázi, která naznačuje, že jste rádi, že se s ním setkáte. Nejzákladnější je říci „enchanté“ (ahn-shahn-tay), což znamená „potěšen“.
  • Pokud již naznačili, že se s vámi rádi setkávají, řeknete -li to znovu, budete ztuhlí. Místo toho jednoduše řekněte stejný (deh mehm), což znamená „podobně“.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jednoduchá konverzace ve francouzštině

 1. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině, krok 10

  1 Začněte zdvořilým pozdravem. Možná už víte, že „ahoj“ ve francouzštině je Ahoj (bohn-zhoor). Tento pozdrav je zdvořilý a vhodný kdykoli a v jakémkoli prostředí. V neformálním prostředí nebo mezi lidmi ve vašem věku nebo mladším, dalo by se říci Zdraví (sah-loo) místo. Je to spíš jako říkat „ahoj“ v angličtině.
  • Pozdrav je obvykle doprovázen otázkou jak se máš? (coh-moh tah-lay voo), což znamená 'Jak se máš?' Nejčastější odpovědí je jde to dobře (sah vah byang), což znamená „daří se mi dobře“. Můžete také jednoduše říci To je v pořádku , což je blíže k tomu, že se řekne „dobře“ v angličtině.
 2. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině Krok 11

  2 Uveďte, odkud jste. Zvláště pokud cestujete, sdělit osobě, odkud jste, je dalším logickým bodem jednoduché francouzské konverzace. Udělejte to tím, že řeknete já jen (zheh vee-ehn deh) následovaný názvem města nebo země, kde žijete.
  • Můžete například říci Jsem ze Spojených států amerických nebo „Jsem ze Spojených států“.
  • Slovo z změny tak, aby odpovídaly názvu místa. Od té doby státy (uvádí) je množné číslo, použili byste množné číslo z . Pokud jste z místa, které začíná samohláskou, nevyslovovali byste A v z . Řekli byste například jsem z Atlanty (Jsem z Atlanty).
  • Pokračujte v konverzaci dotazem Odkud jsi? nebo Odkud jsi? což znamená „Odkud jsi.“ Můžete také jednoduše říci A ty? nebo A ty?
 3. Obrázek s názvem Řekněte „My Name Is“ ve francouzštině Krok 12

  3 Diskutujte o svém povolání. Když potkáte někoho nového, konverzace se obvykle zaměří na to, čím se živíte. Můžete být požádáni Co děláš? nebo Co děláš? což znamená 'Co děláš?' V konverzačním kontextu se osoba ptá na vaši profesi nebo povolání.
  • V reakci byste řekli já jsem (zhay) následované slovem pro vaše povolání. Mezi některá běžná povolání patří student (student), zdravotní sestra, ředitel a učitel (učitel).
  • Dotázat se A ty? nebo A ty? obrátit otázku na druhou osobu. Když vám řeknou, co dělají, možná řeknete Líbí se ti to? nebo Líbí se ti to? Ptáte se jich, jestli je jejich práce baví, a dáváte jim příležitost o tom mluvit.
 4. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině Krok 13

  4 Věnujte své chování zdvořilým slovům a frázím. Francouzština je formálnější a zdvořilejší jazyk než angličtina. Projevujte druhým úctu pomocí vy dokud vám neřeknou jinak, a případně včetně zdvořilých slov a frází.
  • Prosím (viz voo play) znamená „prosím“. Neformální verze je prosím .
  • Děkuji (mair-see) znamená 'děkuji'. Můžete také říci Děkuji mnohokrát , což znamená „moc děkuji“. Pokud někdo říká Děkuji tobě, odpověz Nemáš zač (dee ryang).
  • Promiňte (ecks-cyoo-say mwhah) znamená „omluvte mě“. Můžete také říci Pardon (pahr-dohn).
  • Promiňte (day-soh-lay) znamená 'promiň'. Buď Promiňte nebo Pardon bude také fungovat, v závislosti na kontextu.
 5. Obrázek s názvem Řekněte „Moje jméno je“ ve francouzštině Krok 14

  5 Nedovolte, aby vám jazyk překážel. Zvláště pokud se začínáte učit francouzsky, může být dobré dát tomu člověku na začátku konverzace vědět, že francouzsky moc neumíte a chcete si procvičovat. Odtud jim můžete dát vědět, pokud něčemu nerozumíte.
  • Neumím dobře francouzsky (zheh neh pahrl pahs byang frahn-seh) znamená 'nemluvím dobře francouzsky.'
  • nerozumím (zheh neh cohm-prahng pahs) znamená 'Nerozumím.'
  • Můžete opakovat, prosím? znamená 'Prosím, řekni to znovu.'
  • Prosím, mluvte pomaleji znamená 'Prosím, mluv pomaleji.'
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se řekne francouzsky „moje příjmení je“? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď „Příjmení“ ve francouzštině je „nom de famille“ („příjmení“). Chcete -li uvést své příjmení, řekněte „Mon nom de famille est Smith“ („Moje příjmení je Smith.“).
 • Otázka Jaké je francouzské slovo pro „já jsem“? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď „Jsem“ je ve francouzštině „je suis“. Výslovnost je přibližně „jeh sladká“, ale j se vyslovuje spíše jako zs nebo jako „sh“ (jako v Zsa Zsa). Někteří francouzští mluvčí to spojují do něčeho jako „shui“.
 • Otázka Jaké jsou 3 způsoby, jak pozdravit francouzsky? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Můžete říci bonjour („dobrý den“), allô („ahoj“) nebo pozdrav („pozdrav“).
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • V Kanadě se také používá výraz „mon nom est“ (mohn nohm ay). Tato fráze doslova znamená „jmenuji se“. Stále se upřednostňuje fráze 'je m'appelle'. „Mon nom est“ však může být v některých kontextech vhodnější, například když se představujete po telefonu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

French Open vyzvala k přezkoumání bezpečnosti soudu po zranění Goffina

Hokej č. 6 Penn State se v pátek večer utká v Michiganu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak používat Mozilla Firefox. Navzdory velké konkurenci, která zahrnuje prohlížeče Chrome, Safari a Internet Explorer, zůstává Mozilla Firefox jedním z nejúčinnějších a nejpopulárnějších prohlížečů na trhu - a je zdarma. Známý svou rychlostí a ...

Jak houpat softbalovou pálkou. Abyste měli efektivní švih v softballu, musíte zapracovat na integraci všech součástí švihu. Musíte se ujistit, že máte dobrou přilnavost a postoj a že se houpačkou pohybujete hladce ....

Zlomený kloub může být velmi bolestivý. Může vám také zkomplikovat život, pokud máte kariéru, která vyžaduje, abyste používali ruce. Někdy je těžké říci, zda je váš kloub skutečně zlomený, nebo je jednoduše pohmožděný. Zatímco ...

Dynamičtí Švýcaři, považovaní za největší ze všech, v žádném případě nespadají. Zde je důvod.