Jak se stát tenisovým instruktorem

Tenis je vzrušující sport-rychlý, dynamický a fyzicky náročný. Výuka tenisu může být stejně poutavá jako hraní! Pokud se chcete stát tenisovým instruktorem, musíte nejprve porozumět této hře a zdokonalit své tenisové dovednosti. Poté, co získáte nějaké učitelské zkušenosti, se můžete rozhodnout stát se certifikovaným profesionálem a dokonce zahájit vlastní soukromé podnikání.Část 1 ze 4: Rozvoj vašich tenisových dovedností

 1. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 1

  1 Navštivte lekce tenisu. Lektoři tenisu musí v první řadě vědět, jak hru hrát. Pokud chcete být tenisovým instruktorem, ale nemáte mnoho zkušeností s hraním, začněte chodit na lekce co nejdříve. Jakmile zvládnete základy, budete moci získat zkušenosti s hraním závodů.
  • Pokud jste dítě, začněte chodit na lekce hned teď, abyste si vybudovali dovednosti.
 2. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 2

  2 Hrajte tenis závodně. Nejlepší je hrát závodně několik let v tenisovém klubu. Pokud jste na střední škole, zvažte připojení k školnímu týmu. Hraní tenisu na vysoké škole nebo profesionálně přináší velkou důvěryhodnost a otevírá dveře mnoha dalším koučovacím příležitostem.
  • Zaměstnavatelé, kteří hledají instruktory tenisu na plný úvazek, obvykle hledají dva až pět let zkušeností se závodním hraním.
  ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Hrajte s různými protivníky, abyste zlepšili své dovednosti. Tenisový spisovatel a trenér Peter Fryer říká: „Když jsem se učil tenis, hrál jsem s mladými lidmi, starými lidmi, lidmi, kteří měli různé stránky, levou rukou, v podstatě s kýmkoli, s kým jsem mohl hrát. Byl jsem do toho opravdu zapálený, a tak jsem se rozhodl věnovat se tomuto sportu profesionálně. ' 3. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 3

  3 Držte krok s pravidly a předpisy. Jako tenisový instruktor jste zodpovědný za výuku svých studentů o pravidlech hry, takže se ujistěte, že je znáte skrz naskrz. Zůstaňte informováni o pravidlech Mezinárodní tenisové federace (ITF) a pravidelně je kontrolujte.
  • Najdete je online.
  reklama

Část 2 ze 4: Získání pedagogických zkušeností

 1. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 4

  1 Pomozte profesionálnímu tenisovému instruktorovi. Asistence profesionála vám může pomoci osvojit si efektivní koučovací dovednosti. Navíc vám mohou poradit s rozjezdem vlastní kariéry.
  • Podívejte se na své místní tenisové kluby nebo kempy a zjistěte, zda jsou nějaké pozice asistentů otevřené.
 2. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 5

  2 Získejte práci ve veřejném letním programu rec. Veřejné tenisové programy jsou oblíbenou letní aktivitou dětí. Je to skvělé místo pro zahájení kariéry instruktora tenisu a často najímejte instruktory ve věku 17 nebo 18 let. Jako nováček počítejte s tím, že začnete s výukou mladých začátečníků.
  • Letní rekvalifikační programy mohou mít velké třídy dětí, což může být obtížné zvládnout, zvláště jako první instruktor. Pokud je to možné, zkuste učit třídy pouze pro pět nebo šest dětí.
  • Některé letní tábory nabízejí také práci instruktorům tenisu nováčků.
 3. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 6

  3 Vyučujte na tenisovém táboře nebo klubu. Jakmile budete mít nějaké zkušenosti pod pásem, můžete se ucházet o pokročilejší pozici v tenisovém kempu nebo klubu ve vašem okolí. Tenisové kluby často nabízejí lekce studentům po celý rok a obvykle najímají zkušenější instruktory.
 4. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 7

  4 Vyberte si pozici, která odpovídá vašim cílům. Možná budete chtít z výuky tenisu udělat práci na plný úvazek, dělat to bokem za trochu peněz navíc, nebo si z toho udělat koníček. Zvažte, zda chcete pracovat také s začátečníky nebo zkušenějšími hráči. Podle toho pak zvolte zaměstnání.
  • Můžete se dobrovolně učit ve svém místním středisku pro mládež, požádat o práci na plný úvazek jako středoškolský nebo klubový trenér nebo dávat soukromé lekce.
 5. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 8

  5 Učte na své osobní úrovni dovedností. Při rozhodování o cestě byste také měli vzít v úvahu svou úroveň dovedností. Pokud například chcete trénovat profesionální tenisty, budete muset tenis hrát profesionálně. Na druhou stranu, několik let hraní závodního tenisu může být dobré pro koučování malých dětí nebo studentů středních škol. ODBORNÁ TIP

  'Ke koučování nemusíte být profesionální hráč, ale musíte být kompetentní hráč, který dokáže provést všechny střely.'

  profesionální tenisové zápasy

  Peter Fryer  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Reklama instruktora tenisu

Část 3 ze 4: Budování důvěryhodnosti

 1. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 9

  1 Získejte certifikaci. Pokud se chcete naučit vyučovat tenis, zkuste se stát certifikovaným profesionálním instruktorem. Většina profesionálních tenisových organizací, včetně United States Professional Tennis Association (USPTA) a Professional Tennis Registry (PTR), nabízí certifikační programy. Obvykle se jedná o aplikaci, několik workshopů a zkoušku.
  • Tyto programy obecně nabízejí různé úrovně certifikace, od základních až po pokročilé. Pokud chcete trénovat elitní sportovce, měli byste se rozhodnout pro pokročilejší certifikaci.
  ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesionální učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenisu se věnuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Vaše certifikace vám umožní zdokonalit vaše řemeslo. Tenisový spisovatel a trenér Peter Fryer říká: „Jakmile absolvujete svůj trenérský kurz, tehdy se opravdu začnete učit být trenérem. Je to něco jako absolvování řidičského testu. Skutečným řidičem se stanete, až když projdete testem a pojedete sami. '

 2. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 10

  2 Navštěvujte online kurzy a zúčastněte se koučovacích workshopů. Být dobrým tenisovým instruktorem přesahuje znalosti hry. Musíte také vědět, jak efektivně komunikovat se svými sportovci a úspěšně učit techniky a dovednosti. Online kurzy a místní koučovací workshopy vám mohou pomoci zdokonalit vaše koučovací schopnosti.
 3. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 11

  3 Prozkoumejte získání titulu v příbuzné oblasti. Pokud chcete vyučovat tenis na střední nebo vysoké škole, může vám pomoci získat titul v příslušné oblasti, jako je sportovní věda, výživa a fitness nebo tělesná výchova.
  • Mnoho z těchto titulů vyžaduje stáže, které vám mohou poskytnout cenné informace o světě profesionálního tenisového koučování.
  reklama

Část 4 ze 4: Zahájení soukromé instruktážní tenisové činnosti

 1. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 12

  1 Vybudujte si klientskou základnu. Pokud chcete zahájit soukromou výuku tenisu, musíte získat klienty. Začněte tím, že si vezmete pár koučovacích prací v místních tenisových klubech, abyste se dostali ke slovu. Jako bonus získáte užitečné trenérské zkušenosti. Je také užitečné navázat kontakt s dalšími tenisovými instruktory a sportovními trenéry ve vaší oblasti, aby k vám mohli odkázat studenty.
  • Pokud jste na střední škole, můžete požádat rodiče svých přátel, aby vám to sdělili, nebo vás trenér na střední škole spojí s klienty.
 2. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 13

  2 Propagujte své služby. Vymyslete marketingovou strategii, jak oslovit více lidí. Zvažte vytvoření účtu nebo webové stránky na sociální síti pro své koučovací podnikání. Můžete také zveřejňovat letáky v oblastech, kde se pravděpodobně nacházejí potenciální klienti, jako jsou školy nebo střediska pro rekvalifikaci.
 3. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 14

  3 Odlište se od ostatních instruktorů. Prozkoumejte další tenisové instruktory a firmy ve vašem okolí. Zhodnocuje jejich přístupy, silné a slabé stránky. Pokuste se najít způsob, jak vyniknout vaše služby.
  • Pokud jste například jedním z mála místních instruktorů, kteří na vysoké škole hráli tenis, upozorněte na tuto skutečnost potenciální klienty.
  • Pokud jste hvězdný středoškolský tenista, využijte toho!
 4. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 15

  4 Ceny lekcí podle vaší sady dovedností a místního trhu. Pokud si instruktoři s podobnou kvalifikací účtují 35 $ za hodinu, měli byste použít srovnatelný cenový bod. Pokud jste však mnohem kvalifikovanější než ostatní instruktoři ve vaší oblasti-možná jste byli špičkovým vysokoškolským sportovcem nebo jste hráli profesionálně-pak zvažte nabíjení více.
 5. Obrázek s názvem Staňte se tenisovým instruktorem Krok 16

  5 Promluvte si s dalšími soukromými instruktory. Mohou vám poradit ohledně úspěchů a výzev, se kterými se během svého působení v oboru setkali. Možná by však bylo lepší oslovit jiné než místní instruktory, protože budete soutěžit o klienty s těmi ve vaší oblasti. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Potřebuji být tenisovým profesionálem, abych mohl vyučovat? Rozhodně ne! I když vám může být profesionál pomoci získat lépe placené koučovací práce, není to nutné. Potřebujete však několik let zkušeností s tenisovým závodem. Tenisový instruktor by přece měl umět dobře hrát.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při používání veřejných soudů dodržujte všechna pravidla a zařízení. Jakmile budete hotovi, uklidte se a opusťte kurt tak, jak jste ho našli.
 • Pokud máte čas, získejte základní certifikát první pomoci. Můžete to zmínit ve svém marketingu jako extra kvalifikaci!
 • Vždy noste lékárničku a vodu navíc.
 • Nákup tenisového materiálu online je dobrý způsob, jak ušetřit peníze za kvalitní zboží.

reklama

Varování

 • Všimněte si toho, že veřejné soudy někdy mají pravidla proti výuce.
 • Budete hodně venku, takže si nasaďte sluneční clonu a vezměte si klobouk, abyste zabránili poškození sluncem.
 • Jste zodpovědní za lidi na hřišti. Proto byste měli být pozorní a profesionální. Pokud dojde k nouzové situaci, postupujte podle toho.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak zastavit popraskání krku. Popraskání krku, podobně jako chronické praskání kloubů, je mezi Američany poměrně běžným zvykem. Ačkoli neexistuje žádný definitivní důkaz, že prasknutí (kavitace) páteřních kloubů vašeho vlastního krku je nebezpečné nebo ...Jak zjistit, zda nosíte vysoké podpatky správné velikosti. Nošení podpatků téměř vždy dodává vzhledu propracovanost. Nošení podpatků, které vám nesedí správně na chodidlech, vám může okamžitě uškodit v zamýšleném stylu ...

Pokud máte přítele nebo člena rodiny se psem, možná jste byli požádáni, abyste jim pohladili. I když to může znít trochu zastrašující, sledování něčího psa, když je pryč, může být zábava pro vás i pro zvíře! Ujistěte se, že získáte ...

Představujeme postup údržby sestavy palivové nádrže na traktorovém stroji MTD Yard Machine 84A (řada 840 #14AS84AH062) vybaveném 18,5 hp vzduchem chlazeným motorem Briggs a Stratton. Následující článek popisuje tyto kroky ...

Když se kriketový míč pohybuje vzduchem, pohybuje se směrem k pálkaři nebo od něj. míč. Nicméně, jak je míček ve hře používán, ...