Jak být dobrý v ping pongu

Ping pong někdy dostane špatný rap. V některých kruzích je to způsob, jak zabít 5 minut ve vašem suterénu. V jiných je to sport, kde nejlepší uchazeči dostávají výplaty v milionech. Pokud chcete ze svého koníčku udělat opravdovou dovednost, vezměte si raketu a můžeme začít.chci být tvůj tenisák

Část 1 ze 3: Začínáme

 1. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong Krok 1

  1 Kupte si zboží pádlo . Potřebujete člověka s dobrou hlavou, který má stále celou nebo většinu přilnavosti. Pokud jste začátečník, vyberte si pádlo pro začátečníky-jsou navrženy pro menší roztočení a rychlost na těžko návratných míčcích. Pokud jste připraveni na něco trochu pokročilejšího, pořiďte si středně rychlou čepel pro optimální ovládání a důraz na techniku.
  • Používáte-li evropský úchop „třes rukou“, kupte si správnou pálku na rozdíl od asijského úchopu „držení pera“, který má kratší úchop.
  • Když vybíráte svou první pálku, nekupujte pálku, která je inzerována jako extrémně chytlavá a/nebo silná, byť může být lákavá. Poznejte svoji úroveň. Pokud tak neučiníte, bude to pro vás škodlivé, když začnete hrát.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 2

  2 Začněte hrát v připraveném postoji. Vaše tělo musí být vyrovnané, uvolněné a připravené k pohybu jakýmkoli směrem. Ve skutečnosti byste se po každém úderu měli zaměřit na návrat do připravené polohy. Ujistěte se, že vaše hrací paže je také připravena zasáhnout míč.
  • Pokud máte lepší forhend, postavte se trochu více doleva a naopak, pokud máte silnější bekhend.
  • Pokud jste pravák, postavte se obecně doleva a pravou nohu mírně dopředu. Pokud jste levák, stůjte obecně při své pravici vlevo, odjet chodidlo mírně dopředu.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 3

  3 Buďte připraveni se rychle pohybovat. Míč může jít téměř kamkoli, podle toho, jak je umístěn a jak je zakřivený . Pokud se budete držet svého připraveného postoje, budete mít na začátku větší fyzickou rychlost. Použij to! Rychlého soupeře je často těžké porazit.
  • Zůstaňte přiměřeně fit. Jděte si zaběhat a před hraním si udělejte dynamický strečink, abyste zahřáli tělo a reflexy.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 4

  4 Zaměřte rohy. Pokud se vám podaří dostat míč do rohu, je téměř nemožné zasáhnout i pro zkušené hráče. Hrany stolu také fungují. Pokud však nejste dostatečně zruční na to, abyste mířili přesně, neriskujte. Pokud míč zmizí ze stolu, můžete přijít o bod.
  • V kombinaci s rychlostí to může být vysoce strategický tah. V jednu minutu posíláte fastball na vzdálenější okraj stolu a v další posíláte šneka těsně před jejich síť na pravou římsu. Rohy jsou obzvláště ošidné, když váš soupeř neví, co má očekávat.
 5. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 5

  5 Udržujte své výnosy na nízké úrovni přes síť. Pamatujte na toto pravidlo: méně prostoru znamená menší úhel. Čím níže posíláte svůj míč přes síť, tím těžší je pro vašeho soupeře vrhnout na míč nějaký efektní úhel. Také pro ně bude těžké zasáhnout míč výraznou silou.
  • Z tohoto pravidla však existuje výjimka: lobs. V takovém případě pošlete míč neuvěřitelně vysoko přes síť a položte jej na samý okraj stolu a povzbuzujte soupeře, aby minul.
 6. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 6

  6 Poznejte své fauly. Existuje mnoho faulů a věcí, které jsou u druhého týmu považovány za body. Pokud například odrazíte míč dvakrát, než přejde, je to ztráta bodu. Také při podání je povinné házet míč až 6 palců (15,2 cm) nad vaši ruku, nebo se jedná o faul.
  • Neznáte své fauly? Pak byste mohli hru stejně ztratit-jako byste nevěděli, že na 8-ball v bazénu nemůžete poškrábat. Než se pustíte do vážně konkurenčních her, ujistěte se, že jste se seznámili se základními pravidly ping-pongu.
  reklama

Část 2 ze 3: Rozvoj vaší techniky

 1. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 7

  1 Zakřivte nebo přidejte rotaci míče . Křivky mohou být tvrdé, ale jakmile jsou zvládnuty; mohou vaši hru uložit. Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti:
  • Sledujte úhel rakety svého protivníka. Pokud se pohybuje z nízkého na vysoký, můžete očekávat topspin (točí se nahoru). Z vysokého na nízký, backspin (točí se dolů). Zleva doprava jezdte na postranním čepu a zprava doleva na levém postranním čepu.
  • Otáčení můžete kompenzovat úhlem rakety. Pokud stojíte tváří v tvář míči s topspinem, nakloňte raketu dolů a odpalujte míč nad její střed. Pokud stojíte tváří v tvář míči s backspinem, nakloňte raketu nahoru a trefte míč pod jeho střed. Pokud jde o pravý sidepin, nakloňte raketu doprava a trefte míč nalevo. Je -li vlevo, nakloňte raketu doleva a trefte míč vpravo.
  • Ovládněte také umění sidepin. To může výrazně omezit možnosti vašeho soupeře, pokud jde o vrácení míče. Experimentujte s odpalováním míče vpravo nebo vlevo a přitažením do středu, čímž vytvoříte sidepin. Míč často nepůjde tam, kde to soupeř očekává.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 8

  2 Používejte celé tělo, zvláště když hladíte forhend. Celé tělo ti dává sílu - nejen tvoje paže nebo zápěstí. Musíte být rychlí a agilní, používat také boky a ramena.
  • Chcete -li si pohladit forhend, otočte boky a ramena dozadu během zpětného švihu. Pak se přihlásíte, když dokončíte švih. Tento přenos tělesné hmotnosti dodá vašemu švihu větší sílu a sílu. Pokud to také vede k důslednému útoku.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 9

  3 Promíchejte si délku a rychlost. I když nebudete mít techniku ​​na 100%, budete -li hrát jako blázen bez důslednosti, budete schopni svého protivníka psychicky vyvádět. Jděte do hloubky, zkraťte, použijte rotaci, trefte ji rovně, jděte čistou rychlostí, projeďte se po římse atd. Udržujte konkurenci na nohou.
  • Aby to bylo pro vás jednodušší, použijte tento připravený postoj. Buďte připraveni přenést váhu v jakémkoli bodě, ale zejména po podání a mezi údery. Buďte v každém okamžiku připraveni na útok.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 10

  4 Uvolněte své tělo. Pamatujte, že míč téměř nic neváží. Vždycky se točí také. Pokud na to přijdete s pevným úchopem a tvrdou a tuhou silou, zabijete to ve vzduchu. Než se pustíte do hry, uvolněte tělo a sevření. Chce to jen lehký dotek, ať už k vám míč přijde, nebo zda se za ním musíte vydat.
  • Uvolněte také svoji mysl. Pokud ztratíte kontrolu nad svým temperamentem, můžete také předat hru. Pokud jste zmeškali několik ran za sebou, nezlobte se - vyrovnejte se. Nikdy se nevzdávejte, dokud hra neskončí. V ping pongu se může příliv obracet v tepu srdce.
  reklama

Část 3 ze 3: Lepší a lepší

 1. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 11

  1 Používejte pouze vlastní raketu. Každá raketa je jiná. Všichni mají svůj vlastní pocit a své vlastní jedinečné vlastnosti. Pokud si chcete sednout a odpočinout si u špičkové hry, použijte vlastní raketu. Na rozdíl od jiných víte, jak s tím pracovat a co od toho očekávat. Pokud používáte hru někoho jiného, ​​váš výkon nebude konzistentní.
  • Protože tato raketa je jako vaše pravá paže, dobře se o ni starejte. Uchovávejte jej v případě, že jej nepoužíváte. Pokud má hladký povrch (obrácená houba), omyjte ji teplým mýdlem a vodou. Případně použijte čistič raket, aby byl ve špičkovém stavu.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 12

  2 Cvičte sami. Pokud se potřebujete dostat do bodu, kdy jsou vaše údery konzistentní, zkuste cvičit sami proti zdi. Procvičte si každý typ střely, pracujte na své rotaci, délce a rychlosti. To vám také pomůže získat pocit z vaší rakety a přesně vědět, jaké nuance jednotlivé rány potřebují.
  • Podlahu můžete také použít na roztočení. Procvičte si to úderem dolů a přimět to, aby se to vrátilo přímo k vám. Pak se také přesuňte do různých úhlů.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 13

  3 Praxe po celou dobu . Cvičení neznamená dokonalost, ale vytváří zvyk. Pokud budete cvičit stále, dozvíte se, co můžete očekávat i od sebe. Vaše střely budou konzistentní a budete moci míček mířit do jednoho palce od jeho životnosti. Ať už tedy cvičíte sami, s přítelem nebo závodně, udělejte to.
  • Na začátku se však držte tréninku a nesoutěžte. Je snadné nechat se frustrovat něčím, co vypadá tak jednoduše, i když to tak není. Existuje důvod, proč je to v určitých oblastech světa soutěžní sport.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 14

  4 Trénujte, dokud se vaše tahy nestanou druhou přirozeností. Když začínáte se sportem nebo rozvíjením dovedností, veškerá vaše mentální energie a soustředění to promyslí. Abyste se mohli uvolnit a skutečně rozvíjet svoji techniku, musíte tuto fázi překonat. Hrajte dál, dokud se údery nestanou automatickými a nebudete muset přemýšlet o tom, co s míčem děláte nebo kam to půjde.
  • Představte si to jako řízení. Zpočátku jste byli tak nervózní a přijímali jste všechny podněty kolem vás. Nyní můžete řídit a ani si nevzpomenout, jak jste se tam dostali. Ping pong je stejný. Uvolněte se a nechte to být.
 5. Obrázek s názvem Buďte dobří v Ping Pong, krok 15

  5 Připojte se k lize nebo klubu. Pokud jsou jedinými lidmi, které znáte a kteří hrají, váš strýc a 8letý hráč, vaše hra se nikdy nezlepší. Připojte se k lize nebo klubu ve svém okolí a najděte stejně smýšlející jedince, kteří mohou otestovat vaše dovednosti. A nezáleží ani na vaší úrovni; většina klubů vítá všechny hráče, od začátečníků po prakticky profesionální.
  • USA Table Tennis má skvělou webovou stránku se seznamem všech klubů přidružených k jejich organizaci; podívejte se na stránku a najděte někoho ve vaší oblasti. Jejich kluby také přicházejí s trenéry, kteří vám pomohou pracovat na vašich slabinách a rozvíjet také vaše silné stránky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud jsem umyl pádlo v myčce, ovlivní to úchop? Nikdy nemyjte pádlo v myčce. Pádlo drží pohromadě s lepidlem a horká voda lepidlo uvolní a vaše pádlo se rozpadne. Stačí spláchnout pádlo teplou vodou.
 • Otázka Co když mě můj bratr vždy bije? Cvičte, aniž by to věděl, pak ho překvapte svou dovedností.
 • Otázka Jak se mohu naučit dělat špičkové zatočení? Skloňte raketu trochu dolů. Trefte se vzhůru, zatímco zápěstím otočíte raketu dolů, když trefíte míč. Tím se míček roztočí směrem dolů (topspin). Cvičení dělá mistra. Podání topspinu může být velmi účinné, pokud na to váš protivník není připraven.
 • Otázka Co mohu dělat, když nejsou v mé blízkosti žádné kluby, do kterých bych se mohl připojit, a nikdo, koho znám, hraje? Můžete o to přimět některé své přátele. Můžete je pozvat, aby to zkusili a zjistili, jestli se jim to líbí, což většina lidí dělá.
 • Otázka Jaký stůl na ping pong si mám koupit? Nejprve určete svůj rozpočet a také se podívejte na množství zkušeností a předpokládaného využití. Nechoďte ven a získejte stůl v hodnotě 3 000 $, pokud právě začínáte a nemáte proti komu hrát.
 • Otázka Jak se mohu soustředit při hraní stolního tenisu s přáteli? Nemusíš Můžete jen hrát. Je to zábavný sport. Soustřeďte se, když jste ve skutečném zápase, a to přichází zcela přirozeně.
 • Otázka Co se stane, když jím míč Ping Pong? Ithinkitsspock Vzhledem k rozměrům průměrného hrdla to není možné. Pokud si ho vložíte do úst, sundejte ho a vyčistěte si zuby, protože ten předmět se dotýká země opravdu často a není vůbec hygienický.
 • Otázka
 • Otázka Kde si mohu koupit raketu na stolní tenis? Ithinkitsspock Můžete se podívat do sportovních obchodů, kde najdete ty nejoblíbenější, nebo jen zajít na Walmart, Target nebo Dollar Tree pro začátečníky, středně pokročilé nebo dokonce pokročilé.
 • Otázka Jak mohu sám hrát ping pong? Nemůžete hrát normální zápas. Své dovednosti (míření, podávání, forhend, bekhend) si však můžete procvičit proti zdi.

Populární Problémy

Jak používat elektrickou pračku. Elektrická myčka má podstatně větší čisticí výkon, než jaký můžete získat zahradní hadicí; tato síla má však také inherentní nebezpečí zranění nebo poškození majetku. Chcete se ujistit, že víte, jak ...Zde je návod, jak sledovat každou hru Chicago Bears online bez kabelu v roce 2019.„Zóna přátel“ - dva dobří přátelé, jeden pindající a toužící po druhém - je klasickým problémem ve vztahu a je součástí mnoha romantických komedií. Jste jen dobří přátelé? Mohl bys být víc? Jak se dostanete od přátel k ...

Zde je návod, jak streamovat soutěž Miss America 2020 online, pokud nemáte kabel. Sledujte, jak 51 žen soutěží o práci Miss America a velvyslankyně Dětské sítě zázraků.Jak používat zbylé jablka. Jablka jsou skvělá pro vaše zdraví. Mají spoustu vitaminu C, vitamínu A, vápníku, nulového tuku a spoustu vlákniny. Https://nutritiondata.self.com/facts/fruits-and-fruit-juices/1809/2 Pokud jste byli ...