Jak zjistit, zda je diamant skutečný

Zjistit, zda je váš diamant skutečný, je lákavá nabídka - chcete to bez pochyb vědět? Většina zvědavých občanů se obrátí na profesionálního klenotníka, aby to vyřešili. Ale nemusíte být Sherlock Holmes, abyste to od bláznů poznali. Stačí trocha světla, trocha vody nebo teplý dech a klenotnická lupa.Metoda 1 z 5: Testování namontovaných diamantů

 1. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný Krok 1

  1 Použijte test mlhy. Umístěte si kámen před ústa a zamlžte jej jako zrcadlo. Pokud zůstane na několik sekund zamlžený, je to pravděpodobně falešný - skutečný diamant okamžitě rozptýlí teplo z vašeho dechu a nebude se snadno mlžit. I když budete čekat mezi zamlžením a pohledem, bude to stále mnohem rychlejší než falešné.
  • Může pomoci použít kámen, o kterém víte, že je skutečný vedle podezřelého kamene, a obojí mlha. Můžete sledovat, jak ten pravý zůstává jasný, zatímco ten falešný mlží; pokud opakovaně dýcháte na falešné diamanty, uvidíte, že se začne vytvářet kondenzace. Při každém vdechnutí se falešný kámen stále více zamlžuje, zatímco ten pravý bude stále čistý a jasný.
 2. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný Krok 2

  2 Zkontrolujte nastavení a namontujte. Skutečný diamant pravděpodobně nebude zasazen do levného kovu. Známky uvnitř nastavení označující skutečné zlato nebo platinu (10K, 14K, 18K, 585, 750, 900, 950, PT, Plat) jsou dobrým znamením, zatímco „C.Z.“ razítko prozradí, že středový kámen není skutečný diamant. C.Z. znamená Cubic Zirconia, což je druh syntetického diamantu.
 3. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný Krok 3

  3 Prohlédněte diamant pomocí klenotnické lupy. Obvykle si můžete půjčit v klenotnictví. Těžené diamanty mají obvykle malé přirozeně se vyskytující nedokonalosti, které se nazývají „inkluze“, které lze vidět u lupy. Hledejte malé skvrny minerálů nebo velmi nepatrné barevné změny. To jsou obě znamení, že máte co do činění se skutečným, i když nedokonalým diamantem.
  • Kubický zirkon (který by měl projít všemi ostatními testy) obvykle nemá nedokonalosti. Je to proto, že jsou pěstovány ve sterilním prostředí, místo aby byly produkovány náhodou v zemské laboratoři. Drahokam, který je příliš dokonalý, je častěji falešný.
  • Je však možné, že skutečný diamant bude bezchybný. Nepoužívejte nedokonalosti jako určující faktor toho, zda je váš diamant skutečný nebo ne. Vylučte padělky nejprve pomocí jiných testů.
  • Laboratorně pěstované diamanty také obvykle nebudou mít žádné nedokonalosti, protože se také vyrábějí v pečlivě kontrolovaných prostředích. Diamanty v kvalitě drahokamů pěstované v laboratoři mohou být chemicky, fyzicky a opticky identické (a někdy i lepší) než diamanty přirozeně se vyskytující. Tato schopnost překonat kvalitu „přírodních“ diamantů způsobila značné znepokojení mezi těmi, kdo těžili diamanty, kteří výrazně lobovali za to, aby se laboratorně pěstované diamanty odlišovaly od „přírodních diamantů“. Laboratorně pěstované diamanty jsou „skutečné“, ale nejsou „přirozené“.
  reklama

Metoda 2 z 5: Testování nespojených diamantů

 1. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný Krok 4

  1 Podívejte se na lomivost kamene. Diamanty ostře ohýbají nebo lámou světlo, které jimi prochází, což má za následek jejich nápadně brilantní vzhled. Kameny jako sklo a křemen se méně třpytí, protože mají nižší index lomu. Brilantnost kamene je obtížné jakýmkoli způsobem změnit, dokonce i s odborným řezem, protože je to inherentní vlastnost kamene. Když se blíže podíváte na lomivost kamene, měli byste být schopni zjistit, zda je to skutečná věc nebo falešná. Zde je několik způsobů, jak to udělat:
  • Novinová metoda: Otočte kámen vzhůru nohama a položte ho na kousek novin. Pokud dokážete číst tisk skrz kámen nebo dokonce vidět zkreslené černé šmouhy, pak to pravděpodobně není diamant. Diamant by ohnul světlo tak ostře, že byste neviděli tisk. (Existuje několik výjimek: pokud je jeho řez nepřiměřený, tisk může být stále viditelný přes skutečný diamant.)
  • Bodový test: Na kousek bílého papíru nakreslete tužkou malou tečku a položte kámen na střed tečky. Podívejte se přímo dolů. Pokud váš kámen není diamant, uvidíte v kameni kruhový odraz. Přes skutečný diamant tečku neuvidíte.
 2. Obrázek s názvem Zjistěte, zda je diamant skutečný, krok 5

  2 Sledujte odrazy. Odrazy skutečného diamantu se obvykle projevují v různých odstínech šedé. Podívejte se přímo dolů přes vrchol diamantu. Pokud vidíte duhové odlesky, jednáte buď s nekvalitním diamantem, nebo s falešným.
  • Místo toho zkontrolujte „jiskry“. Skutečný diamant bude jiskřit výrazně více než ekvivalentně velký kus skla nebo křemene. Jako referenci si můžete vzít kousek skla nebo křemene.
  • Nepleťte si jiskru s odrazem. Sparkle má co do činění s brilancí nebo intenzitou světla, které se láme řezáním drahokamu. Odraz má co do činění s barvou světla, které se láme. Tak hledej intenzivní světlo, ne barevné světlo.
  • Existuje kámen, který má ještě větší lesk než diamant: moissanit. Tento drahokam je tak podobný diamantu, že i klenotníci je těžko rozeznají. Abyste poznali rozdíl bez speciálního vybavení, držte kámen blízko oka. Posviťte si lampou do kamene. Pokud vidíte duhové barvy, je to známka dvojité lomu. Toto je vlastnost moissanitu, ale ne diamantu.
 3. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 6

  3 Hoďte kámen do sklenice vody a sledujte, zda neklesne na dno. Díky své vysoké hustotě se skutečný diamant potopí. Falešný bude plavat v horní části povrchu nebo uprostřed sklenice.
 4. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 7

  4 Zahřejte kámen a sledujte, zda se nerozbije. Zahřejte podezřelý kámen zapalovačem po dobu 30 sekund a poté jej vložte přímo do sklenice studené vody. Rychlá expanze a smrštění přemůže pevnost v tahu slabších materiálů, jako je sklo nebo křemen, což způsobí roztříštění kamene zevnitř. Skutečný diamant je dostatečně silný, že se nic nestane. reklama

Metoda 3 z 5: Profesionální testování

 1. Obrázek s názvem Zjistěte, zda je diamant skutečný, krok 8

  1 Požádejte o test tepelné sondy. Pevná, rovnoměrně zabalená krystalická struktura diamantů z nich rychle odvádí teplo; skutečné diamanty se tak snadno nezahřejí. Testy tepelné sondy trvají přibližně 30 sekund a často se provádějí zdarma. Kameni to také neublíží tak, jak to způsobí některé jiné způsoby testování.
  • Testování tepla funguje ze stejných důvodů, jako funguje test „rozbití“ DIY. Místo měření, zda se drahokam pod tlakem rychlého smrštění zlomí, však tepelné sondy měří, jak dlouho diamant udrží teplotu.
  • Pokud chcete nechat svůj diamant profesionálně otestovat, podívejte se online a najděte ve své oblasti renomovaného klenotníka.
 2. Obrázek s názvem Zjistěte, zda je diamant skutečný, krok 9

  2 Požádejte o testování kombinace diamant/moissanit. Mnoho klenotníků má specializovaná zařízení, která odlišují diamant od moissanitu a mohou rychle určit, zda je kámen skutečným diamantem nebo simulátorem.
  • Tradiční test tepelnou sondou nedokáže rozeznat rozdíl mezi moissanitem a skutečným diamantem. Zajistěte, aby byla zkouška prováděna pomocí testeru elektrické vodivosti, a nikoli tepelného testeru.
  • Pokud testujete hodně diamantů doma, lze kombinované testery zakoupit online nebo ve specializovaných obchodech s diamanty.
 3. Obrázek s názvem Zjistěte, zda je diamant skutečný, krok 10

  3 Získejte mikroskopické vyšetření. Umístěte diamant pod mikroskop horním fazetovým důlkem dolů. Jemně kolíčejte diamant tam a zpět pinzetou. Pokud na fasetách uvidíte jemný oranžový záblesk, diamant ve skutečnosti může být Kubický zirkon . Může to také znamenat, že k vyplnění nedokonalostí diamantu byl použit kubický zirkon.
  • Chcete -li získat nejlepší pohled na diamant, použijte výkonový mikroskop 1200x.
 4. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 11

  4 Vystavte diamant vážení s vysokou citlivostí. Diamanty lze rozlišit velmi jemnými rozdíly v hmotnosti, protože kubický zirkon váží přibližně o 55% více než diamanty stejného tvaru a velikosti. K tomuto srovnání je nutná velmi citlivá stupnice schopná měřit až na úroveň karátů nebo zrn.
  • Jediný způsob, jak přesně provést tento test, je mít známý skutečný diamant zhruba stejné velikosti a tvaru. Bez něčeho, s čím byste to mohli porovnat, budete mít potíže s určením, zda je váha vypnutá.
 5. Obrázek s názvem Zjistěte, zda je diamant skutečný, krok 12

  5 Zkontrolujte diamant pod ultrafialovým (UV) světlem. Mnoho (ale ne všechny) diamanty budou vykazovat modrou fluorescenci pod ultrafialovým nebo černým světlem, takže přítomnost střední až silné modré potvrzuje, že je skutečná. The absence z modré však neznamená, že kámen je nutně falešný; některé diamanty nefluoreskují pod UV světlem. Velmi mírná zelená, žlutá nebo šedá fluorescence pod ultrafialovým světlem může naznačovat, že kámen je moissanit.
  • Ačkoli vám UV test může pomoci zúžit výběr možností, pokud je to možné, snažte se vyhnout spoléhání se na výsledky tohoto testu jako na definitivní ukazatele toho, zda je diamant skutečný. Jak je uvedeno výše, některé diamanty pod UV světlem fluoreskují a jiné ne. Je také možné, aby falešné diamanty byly „dopovány“ - ošetřeny tak, aby pod UV zářením zářily, když by jinak ne.
 6. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 13

  6 Získejte rentgenové vyšetření. Diamanty mají a radiolucentní molekulární struktura, což znamená, že se neobjevují na rentgenových snímcích. Sklo, krychlový zirkon a krystaly mají mírně rentgenkontrastní vlastnosti, díky nimž se jasně projeví na rentgenu.
  • Pokud si chcete nechat otestovat diamantový rentgen, budete jej muset buď odeslat do profesionální laboratoře pro testování diamantů, nebo se dohodnout s místním střediskem pro rentgenové zobrazování.
  reklama

Metoda 4 z 5: Vyprávění přírodních diamantů z jiných kamenů

 1. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 19

  1 Rozpoznat syntetické diamanty. Laboratorně vytvořené nebo syntetické diamanty jsou „skutečné“, ale nejsou „přirozené“. Syntetické diamanty stojí zlomek toho, co stojí těžený diamant, ale jsou (obvykle) chemicky stejné jako „přírodní“ diamanty. Vyprávění o rozdílu mezi přírodním a syntetickým diamantem vyžaduje vyškoleného profesionála využívajícího vysoce sofistikované vybavení, které má tendenci spoléhat na detekci struktury s vyšší uniformitou (blíže k dokonalosti), kterou diamanty vytvořené v laboratorní kvalitě drahokamů obvykle mají, stejně jako výrazné stopové množství a rovnoměrná distribuce specifických nekarbonových prvků v diamantovém krystalu. Uměle vyrobené diamanty nemají stejnou prodejní hodnotu jako vytěžené diamanty kvůli úspěšným PR kampaním těženého diamantového průmyslu, které naznačují, že vytěžené diamanty jsou lepší než laboratorní diamanty, protože byly těženy místo „vyrobených“. Pokud vám záleží na hodnotách opětovného prodeje a pojištění, je důležité vědět, zda je drahokam „přírodní“ nebo „umělý“.
 2. Obrázek s názvem Zjistěte, zda je diamant skutečný, krok 20

  2 Rozpoznat moissanit. Diamant a moissanit si lze velmi snadno vzájemně zaměnit. Je těžké rozeznat rozdíl mezi nimi, ale moissanit jiskří o něco více než diamant a také vytváří dvojitý lom, který může být pro většinu lidí obtížně viditelný. Můžete zkusit posvítit kamenem, a pokud vydá mnohem barevnější a větší lesk než známý diamant, pak budete vědět, že moissanit je to, co máte.
  • Diamant a moissanit mají velmi podobnou tepelnou vodivost. Pokud používáte pouze tester diamantů, zobrazí se „diamant“, když skutečně máte moissanit. Je důležité otestovat jakýkoli kámen, který testuje 'diamant' na diamantovém testeru nebo moissanitovém testeru. Pro profesionálního klenotníka je nejlepší volbou získat kombinovaný tester diamantů/moissanitů.
 3. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 21

  3 Rozpoznat bílý topaz. Bílý topaz je další kámen, který může necvičenému oku vypadat trochu jako diamant. Bílý topaz je však mnohem měkčí než diamant. Tvrdost minerálu je dána jeho schopností škrábat a být poškrábán jinými materiály. Kámen, který může ostatní snadno poškrábat, aniž by se sám poškrábal, je tvrdý (a naopak u měkkých kamenů). Skutečné diamanty jsou jedny z nejtvrdších minerálů na planetě, proto hledejte škrábance kolem faset svého kamene. Pokud se váš kámen zdá být poněkud „poškrábaný“, je to pravděpodobně bílý topaz nebo jiná měkká náhražka.
 4. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 224 Rozpoznat bílý safír. Na rozdíl od obecné víry, safíry nejsou jen modré. Ve skutečnosti jsou tyto drahokamy k dispozici prakticky v každé barvě. Bílé odrůdy safíru, které vypadají jasně, se často používají jako náhražky diamantů. Tyto kameny však neobsahují ostrý, jiskřivý kontrast mezi světlými a tmavými oblastmi, jaký dělají skutečné diamanty. Pokud zjistíte, že váš kámen má poněkud mlhavý nebo „ledový“ vzhled - to znamená, že jeho světlé a tmavé oblasti nejsou příliš kontrastní - je to pravděpodobně bílý safír.
 5. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 23

  5 Rozpoznat kubický zirkon. Kubický zirkon je syntetický kámen, který velmi připomíná diamant. Nejjednodušší způsob, jak poznat krychlový zirkon, je podle barvy jeho „ohně“ nebo lesku. Kubický zirkon má oranžový lesk, díky kterému je tento kámen snadno identifikovatelný. Jeho umělý původ mu také může dát mnohem „jasnější“ vzhled než přírodní diamanty, které často obsahují drobné skvrny a nedostatky.
  • Je také známo, že kubické zirkony vykazují větší spektrum barev než skutečné diamanty, když je světlo zaostřeno na kámen. Jiskra a odraz skutečného diamantu by měl být do značné míry bezbarvý, zatímco krychlový zirkon může vytvářet barevné jiskry.
  • Jeden běžně rozšířený test pro určení, zda je kámen skutečným diamantem, je poškrábání skla s ním. Podle všeobecného přesvědčení, pokud kámen poškrábe sklo, aniž by se sám poškrábal, je to skutečný diamant. Některé kvalitní kubické zirkony však mohou taky scratch glass, takže tento test ve skutečnosti není definitivním způsobem, jak zjistit, zda je diamant skutečný nebo ne.
  reklama

Metoda 5 z 5: Dokázat diamant je skutečné

 1. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 141 Najděte ve své oblasti uznávaného odhadce diamantů. Většina maloobchodníků s diamanty najímá své vlastní gemology a odhadce, ale mnoho spotřebitelů považuje za žádoucí požádat o posouzení třetí strany nezávislého gemologa, který se specializuje na hodnocení diamantů. Pokud se chystáte investovat do kamene nebo jste zvědaví na kámen, který již vlastníte, budete chtít mít jistotu, že kámen, který máte, je oceněn přesně.
  • Hodnocení zahrnuje dva základní kroky: nejprve identifikovat a vyhodnotit daný kámen a poté přiřadit hodnotu. Při pohledu na nezávislé odhadce by bylo ideální vybrat odhadce s titulem Graduate Gemologist (GG) vydaným Gemologickým institutem ve vaší zemi, který není zapojen přímo do prodeje diamantů. Tímto způsobem si můžete být jisti, že věda je zdravá.
  • Když někomu vezmete svůj diamant k posouzení, ujistěte se, že je to někdo, komu ve vaší komunitě věří. Je však také dobré vybrat si klenotníka, který ocení kámen před vámi, než aby jej stáhl ze svého webu.
 2. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 15

  2 Pokládejte správné otázky. Kromě zjištění, zda je kámen falešný, může dobrý odhadce odpovědět na řadu otázek týkajících se kvality vašeho kamene, aby se ujistil, že se nenecháte strhnout. To je zvláště důležité, pokud jste již zakoupili nebo zdědili kámen. Gemolog by vám měl být schopen říci:
  • bez ohledu na to, zda je kámen umělý nebo přírodní (Poznámka: umělé diamanty jsou diamanty, prostě nejsou „přírodní“. Podrobnější informace najdete v části o detekci umělých diamantů.)
  • zda byl kámen barevně změněn či nikoli
  • zda má kámen přidanou trvalou nebo dočasnou úpravu
  • zda kámen odpovídá klasifikační dokumentaci poskytnuté prodejcem
 3. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný, krok 163 Vyžádejte si osvědčení o schválení. Bez ohledu na testy, které se rozhodnete provést, nejlepší a nejspolehlivější způsob, jak zjistit, zda je diamant skutečný, je zkontrolovat papíry a promluvit si s gemologem nebo odhadcem. Certifikace a třídění vám zajistí, že váš kámen byl odborníky „prokázán“ jako skutečný. Důkaz je zvláště důležitý, pokud kupujete kamenný zrak neviditelný, jako z internetu. Požádejte o certifikát.
  • Nejlepší způsob, jak ověřit pravost diamantu, je nechat jej certifikovat organizací, jako je Gemological Institute of America nebo GIA. Pokud je ve vašem okolí nějaké místo, můžete jim diamant odvézt přímo, nebo jej můžete nechat odstranit z prostředí profesionálního klenotníka a poté jej odeslat do GIA.
 4. Obrázek s názvem Zjistit, zda je diamant skutečný Krok 17

  4 Pečlivě se podívejte na svůj certifikát - ne všechny certifikáty jsou vytvořeny rovnocenné. Certifikát by měl být od hodnotícího orgánu (např. GIA, AGSL, LGP, PGGL) nebo nezávislého odhadce, který je přidružen k profesní organizaci (jako je Americká společnost odhadců), ale nikoli od žádného maloobchodníka.
  • Certifikáty přicházejí se spoustou informací o vašem diamantu, jako je karátová hmotnost, míry, proporce, stupeň čistoty, stupeň barev a stupeň broušení.
  • Certifikáty mohou také obsahovat informace, které byste od klenotníka možná neočekávali. Obsahují:
   • Fluorescence nebo tendence diamantu při vystavení ultrafialovému světlu vydávat slabou záři.
   • polština nebo hladkost povrchu.
   • Symetrie nebo do jaké míry se protichůdné aspekty navzájem bezchybně zrcadlí.
 5. Obrázek s názvem Poznej, jestli je diamant skutečný, krok 185 Zaregistrujte si svůj kámen. Jakmile budete mít jistotu, že váš diamant je skutečný, ať už prostřednictvím nezávislé hodnotící nebo klasifikační laboratoře, vezměte svůj kámen do laboratoře, která dokáže váš diamant zaregistrovat a otisk prstu. To vám zajistí, že máte svůj skutečný kámen a že ho nikdo nebude moci vypnout, aniž byste o tom věděli.
  • Stejně jako lidé je každý diamant jedinečný. Nová technologie umožňuje gemologům kvantifikovat tuto jedinečnost vytvořením „otisku prstu“ vašeho drahokamu. Registrace obvykle stojí méně než 100 USD a může pomoci při pojištění. Pokud se váš ukradený diamant s otiskem prstu objeví v mezinárodní databázi, měli byste jej získat zpět předvedením dokumentace, která prokazuje, že je váš.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak otestovat, zda je diamant skutečný? Cory Schifter
  Klenotník a certifikovaný klenotník Cory Schifter je klenotník, certifikovaný hodnotitel šperků a majitel Casale Jewelers v Dongan Hills, Staten Island, New York. Casale Jewellers je známý výběrem kvalitních šperků, značkových značek, zásnubních prstenů, certifikovaných diamantů, šperků na zakázku a hodinek. Cory má více než 10 let v klenotnictví a je certifikovaným odhadcem šperků. Cory byl uveden na NY1 News „Got it Made in New York“ pro obchod s vlastním designem Casale Jewelers a Casale Jewelers byl uznán společnostmi American Express a Facebook v roce 2012 jako jeden z pěti nejlepších malých podniků v zemi. Cory Schifter Odborná odpověď klenotníka a certifikovaného odhadce šperků Nejlepší způsob, jak si být jistý, je nechat si ho prohlédnout renomovaným klenotníkem ve vaší oblasti. Můžete jej však také nechat ocenit organizací, jako je Gemological Institute of America nebo GIA.
 • Otázka Kde najdu odhadce, který ohodnotí diamant u mě doma? Nenechte nikoho přijít do vašeho domu ocenit nebo koupit. Takto jsou lidé později vykradeni. Odneste drahokam odhadci, který jej ohodnotí, dokud zůstanete přítomni. Pokud prodáváte, dohodněte se na setkání ve vestibulu místní policejní stanice a přijďte včas.
 • Otázka Poslal jsem skutečný dvoukarátový diamant na WP a oni mi řekli, že je to kubický zirkon, a podvedli mě. Řekl jsem jim, že mám dokumentaci. Co mám/mohu udělat? Jessica May Nejprve zavolejte své místní policejní oddělení a požádejte o vznesení obvinění na WP za krádež. Budete potřebovat záznamy o schválení a nákupu, dopis, který vám poslal WP s tvrzením, že je falešný, a vaše potvrzení o poštovném a pojištění od jeho odeslání na WP (není to zásadní, ale rozhodně je to pro váš případ výhodné). Za druhé, už jste si na ně slovně stěžovali (telefon), nyní jim pošlete dopis s písemným varováním, že vám diamant vrátí, a spolu s ním pošlete kopie veškeré dokumentace. Nakonec podejte stížnost u Better Business Bureau a napište recenzi na Angie's List, Yelp a co nejvíce dalších online recenzních webů, aby se to nikomu jinému nestalo.
 • Otázka Existují růžové diamanty? Ano, v západní Austrálii existuje důl, který produkuje růžové diamanty, kterým se říká 'Argyle Pink' a těží je diamanty Rio Tinto.
 • Otázka Je pravda, že skutečný diamant může řezat sklo? Ano, je to pravda.
 • Otázka Nechal jsem diamant zkontrolovat pomocí diamantového testeru a rozsvítil se modrý kruh. Znamená to, že diamant je skutečný? Některé diamantové dámy blikají modrým světlem, když jsou skutečné, ale jiné používají různě barevná světla. Zkontrolujte svůj manuál.
 • Otázka Mají někdy pravé diamanty, nasazené na vintage klobouku, na dně zlatě vypadající povlak? Nedávno jsem nechal namontovat markýzový diamant 0,52 a potáhli dno, ale podle mých zkušeností, pokud je kámen potažen kloboukem nebo jiným předmětem, je to proto, že diamanty nejsou skutečné. Neexistuje žádný způsob, jak to s jistotou vědět, aniž byste to vzali klenotníkovi.
 • Otázka Co se stane s diamantem, pokud leží roky v mořské vodě? Laskavost Vzhledem k tomu, že diamanty jsou ze všech materiálů nejtvrdší, neměly by být erodovány vodou.
 • Otázka Co to znamená, když je na diamantovém prstenu napsáno číslo 925? 925 je razítko pro ryzí stříbro. Diamanty nejsou obvykle osazeny mincovním stříbrem, protože kov je příliš měkký.
 • Otázka Jak mohu pomocí tepelného testu zjistit, zda je diamant skutečný? Dejte na něj plamen na 30-40 sekund a vložte jej do sklenice studené vody. Pokud je to diamant, nemělo by se nic stát. Pokud se rozbije, není to skutečné.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Bude diamant jediným drahokamem, který se nerozbije zahříváním a domácím testem ve studené vodě
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Skuteční nebo ne, jen si užijte šperky. Záleží opravdu na tom, zda je diamant skutečný nebo ne, když ho máte na sobě? Pokud lze často oklamat profesionály, pak relaxujte. Pouze při nákupu nebo prodeji kamene je důležité vědět, zda pochází ze země nebo z laboratoře.
 • Pokud si opravdu chcete být jisti, zvažte nezávislé hodnocení. Pokud vezmete kámen k nezávislému ocenění, počítejte s tím, že v USA zaplatíte mezi 35 a 75 dolary. Ujistěte se, že kámen nikdy neopustí zrak - neetičtí klenotníci mohou váš diamant změnit nebo vyměnit za falešný.

reklama

Varování

 • Neexistuje žádný způsob, jak si být 100% jistý, že diamant je skutečný, pokud neexistuje certifikát od renomovaného orgánu pro hodnocení. Pokud si koupíte zastavenou věc, něco ze stolu na trhu nebo položku mimo web, riskujete.
 • Netestujte a nevystavujte se diamantu tím, že o něj něco poškrábete. Pokud je to skutečné, nepoškrábete to - ale můžete to rozbít nebo zlomit, protože diamanty jsou tvrdé, ale křehké, ne houževnaté. Brusným papírem lze odlišit některé falešné diamanty od skutečných, ale ani toto není úplně spolehlivý test. Pokud to není skutečný diamant, může ještě projít testem poškrábání, protože mnoho drahokamů je velmi tvrdých - nebo pokud selže v testu poškrábáním, zbytečně jste zničili šperk, který vypadal úplně jako diamant.
reklama

Populární Problémy

Jak se stát dobrovolníkem v zámoří. I když nemáte dva roky plus vyžadované Mírovým sborem, můžete se dobrovolně zapojit do zahraničí s pouhými dvěma týdny prázdnin. V každé zemi jsou nabízeny dobrovolnické programy a lidé ...S místem v šampionátu Pac-12 na trati se UW a WSU setkají v legendárním Apple Cupu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Televizní premiéra „Hot Ones: The Game Show“ je 18. února na TruTV. Pokud nemáte kabel, můžete bezplatně sledovat sérii online.V neděli má premiéru nový dokument „Cal Fire“ společnosti Discovery Channel. Zde je návod, jak můžete sledovat celý film online, pokud nemáte kabel.