Jak změřit velikost tenisové rukojeti

Výběr tenisové rakety se správnou velikostí úchopu může zlepšit vaši hru na hřišti. Velikost úchopu můžete zjistit pomocí 2 různých testů. Test ukazováčkem využívá rakety, ale můžete také použít pravítko k měření velikosti ruky. Velikost rakety můžete také upravit tak, aby vám lépe seděla. Jakmile budete mít perfektní tenisovou raketu, vyrazte na kurt a odpalujte míče pohodlně a stylově.Metoda 1 ze 3: Testování pomocí ukazováčku

 1. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 1

  1 Otočte raketu na bok. U testu ukazováčkem odhadnete úchop držením rakety. Umístěte raketu podobně, jako byste ji drželi při hraní. Tváří v tvář straně rámu směrem k sobě, struny ponechte po stranách.
 2. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 2

  2 Položte dlaň na rukojeť rakety. Omotejte ruku kolem dolního konce rukojeti, jako byste se chystali uvést raketu do akce. Představte si, že držíte kladivo nebo někomu třesete rukou. K tomuto testu můžete použít kteroukoli stranu držadla.
  • Proveďte test rukou, kterou běžně používáte k držení rakety. Pokud jste pravák, uchopte pravou stranu rakety. Pokud jste levák, uchopte levou stranu.


 3. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisového gripu Krok 3

  3 Omotejte prsty kolem rukojeti. Kloub ukazováčku položte na rukojeť a poté prsty přitáhněte tak daleko, jak jen můžete dosáhnout. Umístěte palec pod špičku ukazováčku. Ostatní prsty položte pod palec a ukazováček blízko spodní části rakety. Upravte úchop, dokud se nebudete cítit pohodlně při držení rakety.
  • Tento úchop se nazývá východní forhendový úchop. V tomto úchopu spočívá první klouček na ukazováčku a patě dlaně na vnějším okraji rukojeti.
  • Pokud jste obeznámeni s tenisové gripy , existuje několik různých úchopů, které můžete použít k dokončení testu. Většina lidí volí východní nebo kontinentální přilnavost.
 4. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 4

  4 Zajistěte, aby se váš volný ukazováček vešel mezi prsteníček a dlaň. Pokud není raketa příliš malá, všimnete si mezery mezi palcem a ostatními 4 prsty. Položte volný ukazováček na spodní část držadla rakety. Posuňte prst nahoru po rukojeti a mezi ostatními prsty. Váš prst by měl těsně zapadnout do mezery.
  • Pokud se vám prsten nevejde, je raketa příliš malá. Vyzkoušejte větší velikost.
  • Pokud máte kolem prsteníku ještě trochu místa, raketa je příliš velká. Hledejte menší rakety.
 5. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 5

  5 V případě potřeby vyzkoušejte další úchyty, dokud nenajdete správnou velikost. První raketa, kterou testujete, vám poskytne obecnou představu o velikosti přilnavosti. Přesto budete možná muset vyzkoušet několik různých raket, než zjistíte, že velikost rukojeti je v ruce příjemná. Velikost úchopu je obvykle vytištěna na spodní straně držadla rakety, proto použijte tato čísla, abyste vám pomohli najít vhodné rakety.
  • Velikost úchopů v USA se měří podle 1/8 v (3,2 mm). Evropské velikosti gripů jsou shodné s americkými gripy, ale očíslovány 0 až 5.
  • Například evropská velikost 0 je stejná jako 100 mm v USA, velikost 1 je 4 1/8 v (100 mm). Velikost 2 je 4 1/4 v (110 mm). Velikost 3 odpovídá 4 3/8 v (110 mm). Velikost 4 odpovídá 4 1/2 v (110 mm). Nakonec je velikost 5 stejná jako 4 5/8 v (120 mm).
  reklama

Metoda 2 ze 3: Měření pravítkem

 1. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 6

  1 Otevřete ruku a natáhněte prsty. Test pravítka lze provést, i když nemáte k dispozici raketu. Chcete -li provést test, podejte ruku před sebe dlaní nahoru. Narovnejte prsty a spojte 4 hlavní prsty k sobě. Váš palec nemusí být součástí, takže ho nechte stranou a nechte odpočívat.
  • Tento test vám poskytne přesné číselné měření velikosti vaší přilnavosti. Stále však budete muset vyzkoušet rakety, abyste zjistili, co se vám v ruce cítí pohodlně.
 2. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 7

  2 Zarovnejte pravítko se spodním záhybem uprostřed ruky. Podívejte se pečlivě na záhyby ve vaší ruce. Blízko uprostřed byste měli vidět 2 vodorovné rýhy, které běží po celé délce. Umístěte pravítko přímo do středu ruky.
  • Vyberte si ruku, kterou běžně používáte k testování rakety. Test bude fungovat stejným způsobem, ať jste levák nebo pravák.
 3. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 8

  3 Vyrovnejte pravítko prsteníkem. Přesuňte pravítko do polohy volnou rukou. Ujistěte se, že dosáhne špičky prsteníčku. Při měření držte pravítko naplocho se spodním okrajem na záhybu dlaně.
 4. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 9

  4 Měřte od dlaně ke špičce prsteníku. Jakmile budete mít pravítko na svém místě, všimněte si, kam na něj dopadá koneček prstu. U dospělých to bude obvykle mezi 4 a 4 5/8 v (100 až 120 mm). Toto měření pak můžete použít k nalezení raket, které vám vyhovují.
 5. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 10

  5 Najděte velikost rakety, která odpovídá vašemu měření přilnavosti. Velikost úchopu rakety je obvykle vytištěna na spodní části držadla. Jakmile najdete raketu, která odpovídá vaší velikosti úchopu, udělejte jí několik švihů. Pokud jste mezi velikostmi, vyberte menší a zvažte přidání překrytí, abyste dosáhli dokonalé velikosti.
  • Pamatujte na rozdíl mezi etiketami v amerických a evropských raketách. Velikost úchopů v USA se měří podle 1/8 v (3,2 mm). Evropské velikosti úchopů jsou očíslovány od 0 do 5.
  • Evropská velikost 0 je stejná jako rukojeť 4 palce (100 mm) v USA, velikost 1 je 4 1/8 v (100 mm). Velikost 2 odpovídá 4 1/4 v (110 mm). Velikost 3 znamená 4 3/8 v (110 mm). Velikost 4 je stejná jako 4 1/2 v (110 mm). Nakonec je velikost 5 4 5/8 v (120 mm).
  reklama

Metoda 3 ze 3: Úprava rakety

 1. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisového gripu Krok 11

  1 Pokud je míra přilnavosti mezi velikostmi, zvolte menší raketu. Rakety se bohužel dodávají v omezeném rozsahu velikostí. Je možné, že nenajdete raketu, která by odpovídala vašemu konkrétnímu úchopu. V tomto případě byste měli ještě změřit přilnavost. Pokud není vaše měření velmi blízko další velikosti rakety nahoru, další velikost rakety dolů může být pro vás lepší, protože můžete přilnavost trochu zvětšit.
  • Například pokud je vaše velikost úchopu 4 7/16 v (113 mm), a 4 3/8 v (110 mm) raketě může být vaše nejvhodnější.
 2. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti, krok 12

  2 Přidejte přilnavost, abyste mírně zvýšili přilnavost rakety. Overgrip je páskový obal, který se vejde přes rukojeť rakety. Dodává o 1/16 v (1,6 mm) na velikost rukojeti. Kromě toho je rukojeť také měkčí, lepivější a lépe absorbuje pot.
  • Přepadení můžete získat všude, kde se prodávají tenisové potřeby. Přicházejí v různých vzorech, takže si raketu můžete přizpůsobit tímto způsobem.
  • Aby byla zachována velikost úchopu, může být někdy nutné vyměnit překrytí.
 3. Obrázek s názvem Změřte si velikost tenisové rukojeti Krok 13

  3 Pomocí teplem smrštitelné objímky přidejte své raketě extra přilnavost. Teplem smrštitelná manžeta je trvalejším řešením úchopu než přesah. Látku si navléknete přes rukojeť rakety a poté ji zahřejete horkovzdušnou pistolí nebo jiným zdrojem tepla, dokud se nezmrští. Dodává o 1/8 v (3,2 mm) na velikost rukojeti vaší rakety. Když ho použijete, odříznete jej z rakety.
  • Teplem smrštitelné rukávy mohou být obtížné instalovat a odstraňovat, takže možná budete chtít nejprve použít překrytí, dokud neznáte velikost rukojeti.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pohodlí je velmi důležité. Zajistěte, aby se vaše raketa pohybovala snadno. Pokud tomu tak není, pravděpodobně máte špatnou velikost úchopu.
 • Držte raketu pevně. Vyhněte se silnému stlačení, jinak můžete změřit špatnou velikost úchopu.
 • Změňte úchop rakety tak, aby odpovídal vašim rukám, ale pamatujte, že zvětšení velikosti úchopu je snazší než jeho zmenšení.
 • Přidání úchopů a zmenšování rukávů zvyšuje hmotnost vaší rakety, ale stojí to za to, pokud vám raketa sedí lépe.

reklama

Varování

 • Získání nesprávné velikosti rakety může způsobit opotřebení paže a způsobit tenisový loket. To se může stát u menších i větších raket.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Raketa
 • Pravítko

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Gunter Bresnik, bývalý trenér světové trojky Dominic Thiem, prozradil, že po sporu ohledně smluvních závazků si tato dvojice nemluví o podmínkách.Gonzaga a Michigan se v pátek setkají v šampionátu Battle 4 Atlantis. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Prarthana, pocházející z malé vesnice jménem Barshi v Maharashtra, cestovala 70 km denně, aby si zahrála tenis v nedalekém Solapuru.Dominic Thiem zveřejnil aktuální informace o zranění pravého zápěstí, které utrpěl při svém druhém kole proti Adrianovi Mannarinovi na turnaji ATP 250 na Mallorce.Jak odstranit trn. Pokud vás bodl trn a uvízlo vám to v kůži, existuje řada triků, které můžete doma vyzkoušet, jak to dostat ven. Klíčem je zajistit, aby bylo vše sterilizováno a abyste také nehrabali ...

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak sledovat dnešní klima na radnici online, včetně rozpisu řečníků.