Jak čistit semišové boty

Od doby, kdy Elvis zpíval: „Můžeš všechno, ale změnil jsem své modré semišové boty, se toho hodně změnilo.“ Semišové boty jsou však stále náchylné k oděrkám, škrábancům a skvrnám a jsou stále dostatečně těžké na to, aby každý, kdo vlastní pár, mohl sympatizovat s královou prosbou. Vyžádalo si příliš mnoho rockování po celý den na vašich semišových botách? Postupujte podle těchto kroků, aby vypadaly dobře jako nové.Metoda 1 ze 4: Čištění skvrn a skvrn

 1. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes Krok 1

  1 Pořiďte si semišový kartáč a ujistěte se, že jsou vaše boty suché. Suede má měkké zrno, které se nejlépe čistí speciálním kartáčem, který můžete zakoupit se sadou na čištění semiše. Pokud mají vaše boty štítek pro péči, použijte vše, co výrobce navrhuje. Semiš je také velmi citlivý na vodu, takže základní nečistoty a oděrky se nejlépe řeší, když jsou boty suché.
 2. 2 Jemným kartáčováním odstraňte nečistoty. Semišovým čisticím kartáčem lehce setřete prach nebo nečistoty, které se nahromadily na vašich botách. Nechoďte tam a zpět: kartáčujte opakovaně stejným směrem. Jakmile se zbavíte této vrstvy špíny, vaše boty už budou vypadat novější.
 3. 3 Silně kartáčem odstraňte odřít značky. Když si ošoupáte boty, semišové zrno se může stlačit jedním směrem. Zvedněte zrno tím, že energicky vyčistíte poškrábaná místa tam a zpět. Opět se to nejlépe provádí semišovým kartáčem.
  • U odřenin, které jsou příliš matné, aby reagovaly na štětec, zkuste škrábat oblast nožem a zvednout šlofíka.


 4. 4 Pro zarputilé značky použijte gumu. Oděrky a skvrny, které se nedají vyčistit, lze často odstranit třením gumou na tužky nebo kouskem krepové gumy (zvrásněná guma, ze které je vyrobeno mnoho podrážek obuvi). Můžete také pomocí speciální semišové gumy určené právě pro tento úkol. Mírně zatlačte a zvyšte, jak vyžadují tvrdší značky.
 5. 5 Chraňte svůj semiš. Jakmile jsou čisté (nebo když je poprvé získáte), nastříkejte na boty ochrannou vrstvu ze semišového ochranného spreje. To pomůže zabránit dalším skvrnám a skvrnám. Postupujte podle pokynů výrobce. reklama

Metoda 2 ze 4: Odstranění skvrn od vody

 1. 1 Navlhčete celou vnější část boty. Pomocí štětce naneste lehkou vrstvu vody. Voda může odbarvit semiš, ale správně nanesená voda může tyto skvrny také odstranit.
 2. 2 Namočte přebytečnou vodu pomocí houby nebo suchého hadříku. Jemně vmasírujte, dokud není kůže rovnoměrně mokrá bez viditelných skvrn od vody.
 3. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes Krok 8

  3 Vložte do bot papír a stromy na boty. Zvláště pokud jste použili velké množství vody, vložte do obuvi suchý papír, který pomůže odstranit přebytečnou vodu zevnitř. Stromy na obuvi (nebo jen papíry) pomohou botám zachovat si původní tvar. Nepoužívejte noviny, protože do bot vám může vsáknout přebytečný inkoust.
 4. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes Krok 9

  4 Boty nechte přes noc zaschnout. Dejte je na suché, dobře větrané místo a nechte vodu odpařit.
 5. 5 Jakmile uschnou, projděte boty lehce semišovým kartáčem. To pomůže vytřepat zrno zpět do původního vzhledu. reklama

Metoda 3 ze 4: Odstranění speciálních skvrn

 1. 1 Odstraňte olej nebo „neznámé“ skvrny pomocí kartáče na nehty. Pomocí semišového kartáče skvrnu vydrhněte stejně jako u oděru. Poté pomocí tvrdého kartáčku otřete odolné skvrny teplou vodou. Odstranění mastných skvrn ze semiše může být obzvláště obtížné a špatně obarvené boty už nemusí nikdy vypadat dobře.
  • Někteří doporučují kukuřičný škrob na olejové skvrny, pokud je olej ještě mokrý. Posypte skvrnu a nechte ji přes noc. Druhý den setřete škrob a skvrnu zamlžte žehličkou.
 2. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes, krok 12

  2 Před čištěním nechte bahno zaschnout. Otřete přebytečné bahno, aniž byste příliš tlačili na semiš, poté nechte boty uschnout na slunném místě. Jakmile bahno ztvrdne, měli byste být schopni větší kusy odlomit rukama. Poté pomocí semišového kartáče odlomte zbylé částečky nečistot.
 3. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes, krok 13

  3 Vložte boty do mrazničky na skvrny od vosku a žvýkaček. Pokud se vám na botách přilepí guma, dejte je na pár hodin do mrazáku. Žvýkačka nakonec ztvrdne natolik, že ji můžete odštípnout ve velkých kusech. Dokončete semišovým kartáčem.
 4. Obrázek s názvem Čisté semišové boty, krok 14

  4 Zvedněte skvrny od krve vatovými tampony a peroxidem. Otírejte skvrnu vatou namočenou v peroxidu pomalu, dokud nevyteče krev.
 5. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes, krok 15

  5 Začněte inkoustem, než se nastaví - pak použijte smirkový papír. Pokud na kopy rozlijete inkoust, popadněte ručník a zkuste ho rychle vyčistit. Pokud zaschne, skvrnu seškrábněte brusným papírem. V těchto krajních situacích může pomoci i vata s třecím alkoholem. reklama

Metoda 4 ze 4: Další domácí ošetření

 1. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes, krok 16

  1 Na vzdorné skvrny naneste bílý ocet. Pokud vám skvrna dělá potíže běžnými metodami, naneste malé množství octa měkkým hadříkem nebo ručníkem. Nechte zaschnout a poté zamíchejte semišovým kartáčem. To může být také dobrá metoda, jak se zbavit solných linek.
 2. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes Krok 17

  2 Na suché skvrny použijte ocelovou vlnu. Silně kartáčujte ocelovou vlnu proti suchým skvrnám. Uvědomte si však, že to může vyžadovat zdrsnění zbytku boty pro rovnoměrný vzhled po odstranění skvrny.
 3. Obrázek s názvem Clean Suede Shoes, krok 18

  3 Zkuste šmirgl a parník. Pokud nemáte semišový kartáč, promíchejte semiš pilníkem na nehty na smirkové desce a poté napařte v konvici nebo žehličce. Teplo by mělo pomoci otevřít póry semiše a usnadnit čištění. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je použití zubního kartáčku v pořádku? Ano, k čištění semiše lze použít čisté zubní kartáčky. Když jsou boty úplně suché, setřete z nich tolik nečistot a nečistot, včetně soli z chodníků. Pokuste se vyhnout jakémukoli typu „čističe“, pokud můžete, a držte se vody. Pokud je semiš extrémně zbarven od soli, použijte zubní kartáček a vodu. Poté otřete čistým suchým hadříkem.
 • Otázka Jak získám olejovou skvrnu ze semišové boty? Zkuste kukuřičný škrob změkčit skvrnu. Poté zlehka navlhčete zbytek boty v oblasti kolem schodiště, aby odpovídal odstínu boty s obarvenou částí boty.
 • Otázka Jaký je sprej, který bych měl použít na semiš? Dobré jsou silikonové spreje. Mírně, ale rovnoměrně ztmavují barvu, pokud je aplikujete s přiměřenou péčí. Mohou udělat velký rozdíl, zejména v tom, že se voda začne valit hned. Jakmile to vyzkoušíte, nikdy nebudete nosit semišové boty, aniž byste je nejprve nastříkali!
 • Otázka Existuje dobrá náhrada semišového kartáče? Jak je uvedeno v samotném článku, můžete použít gumu/gumu, smirkovou desku/pilník na nehty nebo kartáč na nehty.
 • Otázka Jak odstraním zvratky ze semišových bot? Vyhoďte je - je to nejjednodušší! Pokud si je ale musíte nechat a chcete to zkusit, rychle zvratky z bot odstraňte mokrým hadrem a k odstranění skvrny použijte vodu, jedlou sodu, ocet a zubní kartáček. Pokud se objeví vodní skvrna, vyčistěte celou botu.
 • Otázka Jak obnovím vybledlý černý semiš? Společnost Fiebings prodává skvělé barvy na semiš a kůži, které můžete použít k opětovnému barvení obuvi, ale můžete také nakupovat semišové barvivo.
 • Otázka Mohu použít krém na boty na koženou bundu? Ano. Pokud máte oděrky nebo opotřebení, můžete takový leštidlo použít stejným způsobem podle pokynů výrobce k použití na boty. Jednoduše použijte čistý bavlněný hadřík (jako staré tričko) na nanesení leštidla, poté setřete přebytečné množství a očistěte. Ujistěte se, že je vaše bunda „pravá“ kůže, protože mnoho produktů z „kůže“ v dnešní době nemá nejlepší kvalitu. Vyzkoušejte leštění a tření hadříkem na vnitřní ploše, která se nezobrazuje, jen v případě, že se odlupuje nebo odlupuje.
 • Otázka Jak získám modrou skvrnu z riflí z semišových bot? Je lepší se s tím vyrovnat, než to zaschne. Pokud je suchý, může to udělat voda a houba s trochou pracího prostředku.
 • Otázka Jak mohu odstranit plíseň ze semišových bot? Použijte v malých množstvích čisticí prostředek do koupelny Scrubbing Bubbles. Nastříkejte a nechte působit 45 sekund. Poté jej otřete vlhkým hadříkem. Můžete také použít zubní kartáček na drhnutí skvrn, pokud jsou zasazeny. Buďte trpěliví a vezměte si vždy jen jednu oblast.
 • Otázka Jak mohu ze svých semišových bot odstranit škrábance? Použijte semišový kartáč. Pokud to nefunguje, můžete použít semišovou gumu. Najdete je v některých obchodech s obuví a ve většině opraven obuvi.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak vyčistím stopy od semišové podrážky obuvi?
 • Jak odstraním mýdlo ze semišových bot?
 • Na boty jsem měl napařenou vodu z ústřic. Lze je vyčistit?
 • Jak vyčistím alkohol ze semiše?
 • Jak vyčistím semišové boty, pokud jsou na trávníku zčernalé gumovými peletami?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vyhněte se semišovým barvivům. Pokud nejste schopni vyčistit boty některou z výše uvedených metod, šance na vyřešení problémů se semišovými barvivy je extrémně nízká a v dlouhodobém horizontu může vaše boty dále poškodit.
 • Pokud to chytíte rychle, můžete zabránit vzniku skvrn od vody trpělivým tlakem papírového ručníku doprava.
 • Pokud se vám tkaničky ušpiní, můžete je dát do prádla podle toho, z čeho jsou vyrobeny.
 • Pokud nebudete delší dobu nosit boty, zabalte je do hedvábného papíru a vložte je do krabice od bot. Uchovávejte je mimo nadbytečnou vlhkost a světlo, protože semiš může ve vlhkém prostředí plesnivět a jasné světlo může obarvit vaše boty.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při používání ochranného spreje na semiš buďte opatrní. Zajistěte dostatečné větrání a dodržujte pokyny a upozornění na štítku. Některé spreje mohou být hořlavé.
 • Nepoužívejte zmačkané noviny místo stromu obuvi. Když novinový papír zvlhne, může obarvit boty.
 • Vyhněte se rozpouštědlům pro chemické čištění. Tato rozpouštědla mohou pracovat na vašich botách, ale obsahují extrémně drsné chemikálie, které nikdy neopustí váš domov.
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak streamovat druhou sezónu Tacoma FD, která má premiéru ve čtvrtek 26. března ve 22 hodin. ET/PT na truTV.Jak na snowboardu v Kanadě. Kanada je domovem zasněžených vrcholů a nádherných výhledů, které vytvářejí nezapomenutelný a vzrušující zážitek ze snowboardingu. Pokud vás zajímá snowboarding v Kanadě, máte na výběr spoustu sjezdovek. ...

Jak používat a zlepšovat své schopnosti. Každý z nás má jedinečné schopnosti a schopnosti přispět k lidstvu. Navzdory tomu, že to víte, může být obtížné si uvědomit, jaké tyto dovednosti jsou a jak je dobře používat. Ať už jste čísla ...Jak zlepšit svůj běh. Zlepšovat se jako běžec znamená víc než jen pořád běhat. S trochou pozornosti k detailům a chytrým tréninkovým plánem můžete jako běžci udělat velká vylepšení za relativně krátkou dobu, bez ...Boise State zahajuje v sobotu svou fotbalovou sezónu proti Utah St. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.